Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee skurcze macicy na pewno masz tylko pewnie nie wyczuwasz ich 😉
ciekawe co u reszty dziewczyn, w tabelce było nas sporo zapisane :
ustawiłam jak po kolei lecimy z terminami 😉
oczywiście pierwsze 3 laseczki już urodziły i Michasia w trakcie rodzenia 😉

Doncia Dominika ---------- 06.01.2013
Agniesia20 Agnieszka ------------10.01.2013
Daguza Dagmara ------------07.01.2013
Michasia24 Michasia ------------07.01.2013

Fruzia Beata -------------02.01.3013
AniaF Ania -----------------03.01.2013
Ais2 -------------04.01.2013
MadziaW Madzia --------------04.01.2013
Abby Kasia -------------10.01.2013
Margaritaee Sylwia -------------12.01.2013
Ttinka Justyna -------------15.01.2013
Agusielec Agnieszka ------------- 15.01.2013
Werka-Merka Weronika ------------- 15.01.2013
Ania_ust Ania -------------22.01.2013
Katarzyn Kasia --------------24.01.2013
Asiek83 Asia --------------24.01.2013
Peg81 Gosia --------------27.01.2013
Sonka Iwona --------------04.02.2013


Mnie nie ma 😞
ale ja mam termin między 2 a 10 stycznia teraz więc nie wiem gdzie miałabym się znależć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee skurcze macicy na pewno masz tylko pewnie nie wyczuwasz ich 😉
ciekawe co u reszty dziewczyn, w tabelce było nas sporo zapisane :
ustawiłam jak po kolei lecimy z terminami 😉
oczywiście pierwsze 3 laseczki już urodziły i Michasia w trakcie rodzenia 😉

Doncia Dominika ---------- 06.01.2013
Agniesia20 Agnieszka ------------10.01.2013
Daguza Dagmara ------------07.01.2013
Michasia24 Michasia ------------07.01.2013

Fruzia Beata -------------02.01.3013
AniaF Ania -----------------03.01.2013
Ais2 -------------04.01.2013
MadziaW Madzia --------------04.01.2013
Abby Kasia -------------10.01.2013
Arnulka Dominika ---------------10.01.2013
Margaritaee Sylwia -------------12.01.2013
Ttinka Justyna -------------15.01.2013
Agusielec Agnieszka ------------- 15.01.2013
Werka-Merka Weronika ------------- 15.01.2013
Ania_ust Ania -------------22.01.2013
Katarzyn Kasia --------------24.01.2013
Asiek83 Asia --------------24.01.2013
Peg81 Gosia --------------27.01.2013
Sonka Iwona --------------04.02.2013



Madzia i Arnulka już dodane 😉
wpisałam Cię Arnulka na 10 stycznia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak wyszlam ok 15 (naszego czasu), to teraz niedawno dopiero wrocilam - nogi mi do dupy wchodza 😜 , ale dzieki temu \\\'cwiczeniu\\\' faktycznie brzuch mi dosc czesto twardnieje.... Jak mnie cos po tym nie ruszy, to faktycznie maly sie niezle zadomowil. Choc jak znam zycie, poloze sie znow spac z wielka nadzieja, a obudze bez zadnego objawu nadchodzacego porodu 😠

Moj mi kupil swiezego ananasa, a ja dzis dokupilam jeszcze 2, bo byly 2 za £2 😁. W koncu w chwili obecnej jest nas w domu 4, wiec na pewno bedzie mial kto jesc oprocz mnie. Dokupilam na dziale azjatyckim takie cos a la chipsy o smaku chili z cytryna (moj wczoraj podjadal jak skosztowalam to faktycznie pikantne byly), do tego bede kontynuowac z pilka 😜

Piety to mi chyba zaraz odpadna, tak bola 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Robie sobie znow nadzieje, ze cos sie moze zacznie, bo twardnieje mi brzuch (ale niestety nie boli nic) tak co 5, 10, 8, 8, 6, 9 minut ...to mierze tak mniej wiecej od godziny...a twardnial mi jeszcze jak w sklepach bylam, tylko nie wiem jak czesto, bo nie sprawdzalam. No, ale czy sie z tego cos rozwinie?? Dobre pytanie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hej laski nie urodzilam 😞 mam rozwarcie prawie na 4 cm skurcze nielegularne bo raz co 4-5 a teraz co 9 😮 😞 moze sie w nocy ruszy 😞 😞 oby bo mam dosc 😞 😞 😞


Kochana badz dzielna! Ja tez tak mialam i u mnie to trwalo caly dzien prawie, tylko jak po calym takim dniu pojechalam do szpitala, to mialam rozwarcie tylko na 1cm, wiec jestes w znacznie lepszej sytuacji. Wtedy polozna zrobila mi masaz szyjki i dopiero po tym masazu naprawde sie ruszylo. Ale skoro masz rozwarcie na 4cm, to i tak znaczy ,ze tam w tych okolicach \'masowali\' , wiec a noz sie akcja zacznie posuwac do przodu i to juz niedlugo. Mnie pozniej co jeszcze pomoglo przyspieszc cala akcje to to, ze mi pecherz plodowy przebijali i to tez pomoglo. Glowa do gory i staraj sie pozostac nastawiona pozytywnie, nie zniechecaj sie. Jak masz te skurcze w takich odstepach jak piszesz, to moze zrob tak jak ktoras z grodniowek pisala - staraj sie jak najwiecej odpoczywac i magazynowac sile i energie na wtedy, kiedy skurcze beda non stop co 4-5 min i beda trwaly dobrych pare godzin, bo pozniej to juz parcie zostanie i ciezko bedzie np spac, wic korzstaj teraz ile wlezie!
Wszystkie trzymamy za Ciebie kciuki kochana i o Tobie myslimy! Bedzie dobrze mamuska - nie poddawaj sie! 🙂 Buziaczki!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
madzia ja tez tych na poczatku nie czulam tylko twardnial dopiero dzis tak bardzo boli 😞 😞 😞 wczoraj wieczorem bolalo ale nie az tak jak dzis a tto dopiero poczatek 😞 😞 😞


Nie smuc sie Michasiu - jak boli, to znaczy, ze te skurcze to dobre skurcze i odwalaja robote, jaka poinny odwalac! wszystko idzie w dobrym kierunku 🙂 A bolec niestety bedzie 😞 , ale juz niedlugo bedziiesz tulic synusia w objeciach, wiec koncentruj sie na wlasnie na tym 🙂 Z ta mysla bedzie latwiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak oczy to mi sie juz same zamykaja 😞 w nocy co godzine sie budzilam 😞 masaz mialam rano 😞 lekar 😞 bez niczego mi zrobil wiec moze w nocy sie ruszy 😞 ide spac moze pozniej zajrze do was 😞
dziewczyny zycze wam szybszego porodu niz u mnie to trwa 😞 😞 😘 trzymajcie sie 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiecie co - przypomniało mi się , że jak byłam na porodówce, to położna żeby wywołać skurcze kazała mi się szczypać po sutkach 😮 🤪 😁
wtedy pomyślałam - wariatka jakaś 🤪 😁 😁
ale faktycznie to wywoływało u mnie skurcze 🙂
to może spróbuj Michasiu , i Ty Madziu jak chcesz przyśpieszyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
michasia24 napisał(a):
madzia ja tez tych na poczatku nie czulam tylko twardnial dopiero dzis tak bardzo boli 😞 😞 😞 wczoraj wieczorem bolalo ale nie az tak jak dzis a tto dopiero poczatek 😞 😞 😞


Nie smuc sie Michasiu - jak boli, to znaczy, ze te skurcze to dobre skurcze i odwalaja robote, jaka poinny odwalac! wszystko idzie w dobrym kierunku 🙂 A bolec niestety bedzie 😞 , ale juz niedlugo bedziiesz tulic synusia w objeciach, wiec koncentruj sie na wlasnie na tym 🙂 Z ta mysla bedzie latwiej 🙂
jestesmy w dobrym kierunku 😞 😞 😞 bolec musi 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
tak oczy to mi sie juz same zamykaja 😞 w nocy co godzine sie budzilam 😞 masaz mialam rano 😞 lekar 😞 bez niczego mi zrobil wiec moze w nocy sie ruszy 😞 ide spac moze pozniej zajrze do was 😞
dziewczyny zycze wam szybszego porodu niz u mnie to trwa 😞 😞 😘 trzymajcie sie 😘 😘


Trzymaj się Michasiu i próbuj odpoczywać 😘
oby Ci jak najszybciej już poszło 😉
ale swoją drogą spróbuj z tym szczypaniem sutków , i nawet jak boli to nie przestawaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
tak oczy to mi sie juz same zamykaja 😞 w nocy co godzine sie budzilam 😞 masaz mialam rano 😞 lekar 😞 bez niczego mi zrobil wiec moze w nocy sie ruszy 😞 ide spac moze pozniej zajrze do was 😞
dziewczyny zycze wam szybszego porodu niz u mnie to trwa 😞 😞 😘 trzymajcie sie 😘 😘


Koniecznie staraj sie przymknac oko, jesli tylko mozesz. I trzymaj sie dzielnie - naprawde dasz rade! 🙂 Buziaczki!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
a wiecie co - przypomniało mi się , że jak byłam na porodówce, to położna żeby wywołać skurcze kazała mi się szczypać po sutkach 😮 🤪 😁
wtedy pomyślałam - wariatka jakaś 🤪 😁 😁
ale faktycznie to wywoływało u mnie skurcze 🙂
to może spróbuj Michasiu , i Ty Madziu jak chcesz przyśpieszyć 😉


To prawda, to prawda!! Tak samo jednym z powodow zalecania karmienia piersia jest to, ze jak sie nia karmi, to sie macica obkurcza, co pozwala jej szybciej do dawnego stanu wrocic - taka jedna z korzysci karmienia piersia - tym razem dla mamy bardziej niz dla dziecka. U nas o tym nawet w broszurkach informacynych pisza 🙂 Wiec laski - suty w obroty i jazda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
a wiecie co - przypomniało mi się , że jak byłam na porodówce, to położna żeby wywołać skurcze kazała mi się szczypać po sutkach 😮 🤪 😁
wtedy pomyślałam - wariatka jakaś 🤪 😁 😁
ale faktycznie to wywoływało u mnie skurcze 🙂
to może spróbuj Michasiu , i Ty Madziu jak chcesz przyśpieszyć 😉


To prawda, to prawda!! Tak samo jednym z powodow zalecania karmienia piersia jest to, ze jak sie nia karmi, to sie macica obkurcza, co pozwala jej szybciej do dawnego stanu wrocic - taka jedna z korzysci karmienia piersia - tym razem dla mamy bardziej niz dla dziecka. U nas o tym nawet w broszurkach informacynych pisza 🙂 Wiec laski - suty w obroty i jazda 😁


byle ich nie wykręcić 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
MadziaW napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
a wiecie co - przypomniało mi się , że jak byłam na porodówce, to położna żeby wywołać skurcze kazała mi się szczypać po sutkach 😮 🤪 😁
wtedy pomyślałam - wariatka jakaś 🤪 😁 😁
ale faktycznie to wywoływało u mnie skurcze 🙂
to może spróbuj Michasiu , i Ty Madziu jak chcesz przyśpieszyć 😉


To prawda, to prawda!! Tak samo jednym z powodow zalecania karmienia piersia jest to, ze jak sie nia karmi, to sie macica obkurcza, co pozwala jej szybciej do dawnego stanu wrocic - taka jedna z korzysci karmienia piersia - tym razem dla mamy bardziej niz dla dziecka. U nas o tym nawet w broszurkach informacynych pisza 🙂 Wiec laski - suty w obroty i jazda 😁


byle ich nie wykręcić 😁 😁


😁 😁 😁 😁 A pozniej pojdziemy do porodu, wygladajac jak zony wodza z plemienia 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Ania - ja teraz niebardzo moge, bo oprocz malego nikt jeszcze nie spi. Troche mi tak glupio nagle sie zaczac masowac na oczach innych i to przy pelnym oswietleniu 😁 😉

a to by dobre było 😉 😁
na pewno ku uciesze małżonka 😉 😁
ale co tam nie krępuj się , powiesz , że to tylko dlatego żeby szybciej urodzić 😁
co w rodzinie to nie zginie 😁 😁 na pewno to zrozumieją 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
MadziaW napisał(a):
Ania - ja teraz niebardzo moge, bo oprocz malego nikt jeszcze nie spi. Troche mi tak glupio nagle sie zaczac masowac na oczach innych i to przy pelnym oswietleniu 😁 😉

a to by dobre było 😉 😁
na pewno ku uciesz małżonka 😉 😁
ale co tam nie krępuj się , powiesz , że to tylko dlatego żeby szybciej urodzić 😁
co w rodzinie to nie zginie 😁 😁 na pewno to zrozumieją 😁 😉


No, zwlaszcza, ze beda ze mna przy porodzie, wiec na pewno jeszcze 'nie jedno' zobacza 😁 😁 Nie ma to jak czuc sie swobodnie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...