Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja to w szpitalu, w 3 dobie bodajze, mialam juz takie momenty przez ten brak odwiedzin i bycie sama z malym na sali, ze prosilam go by wskoczyl z powrotem do brzuszka, chocby na dzien heh, juz myslalam, ze ta cala depreche zalapalam ale przeszlo poki co, moze dlatego, ze juz w domku jestesmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!
aniu to faktycznie my juz prawie konczymy 😁 i co przenosimy sie na mamusie?? bo szczeze powiem ze bardzo sie przyzwyczailam do pisania (co prawda narazie malo tu agladam bo zbytnio czasu nie mam ale jak sie do konca ogariemy to zaczniemy zagladac czesciej 🙂)
agucha doskonale cie rozumiem 🥴 tez mialam takie mysli 🥴 az teraz zla jestem sama na siebie 😠 i powiem ci ze w dzien jest dobrze nie mysle tak o problemach bo mam duzo obowiazkow ale wieczorem jest ciut gorzej ... 🥴 wczoraj jak siedzialam sama z malym to smutno mi sie jakos zrobilo nawet nie wiem z jakiego powodu 🥴 😮 lezki kilka polecialo ale potem minelo 🤨 ciekawe ile jeszcze mnie to bedzie trzymac.. 🤨

a tak wogole maly bardzo ladnie spal obudzil sie raz tylko, i jak tatus wstal do pracy to tez wstal 🙂 powisial na cycyu ok 1 godziny i teraz spi. a ja zabieram sie za sprzatanie bo polozna moze do mnie przyjechac dzis 🤔

ciekawe czy ktos dzis urodzi 😉 pozniej napisze do tinki i margeritki co ta u nich 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Melduję się 2w1, symptomów porodu jak na razie brak... Dzisiaj przychodzi położna i zobaczymy jak tam małej serduszko bije. A w piątek rano mamy wizytę u lekarza (oby powiedział mi coś co mnie podniesie na duchu, np. że jest rozwarcie) bo wariuję od czekania. Wiem, że do terminu mam jeszcze ponad tydzień ale już nie wytrzymuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
to coraz mniej piszących zostaje:P
Coś dużo cesarek w styczniu nie sądzicie? w zasadzie większość prawda?

michasia - super fotka w avatarze 🙂

p.s. a zdjęcia dzieci gdzieś będą umieszczane? Chciałabym Wasze maluchy zobaczyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny w dwupakach- potwierdzam, wysypiajcie się póki możecie i nie stresujcie się, w końcu nadejdzie wasz dzień 😁
Michasia, agucha to co miałyście, to babyblues, ja miałam identycznie, kłopoty z bolesnymi piersiami, płaczące dziecko, któremu nie wiadomo o co chodzi, całkiem nowa sytuacja, spadek hormonów ciążowych podtrzymujących dobry humor i też siedziałam i ryczałam, że nawet poprawnie swego dziecka nakarmić nie umiem, że wszystko boli i nie jest tak pięknie jak miało być... ale był przy mnie mąż, powoli razem udało nam się wyjść z tego dołka i jest coraz lepiej!! 🙂 Obserwujemy małą i coraz lepiej odczytujemy czego ona chce, ja już też lepiej się czuję... Dziś malutka w nocy pięknie spała po 3-4 godziny, z godzinną przerwą na karmienie i przewijanie, bardzo mi się podoba taki system 😁 Także z dnia na dzień będzie coraz lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
melduje się w dalszym ciągu 2w1
jestem po wizycie u lekarza , stwierdził , że jest rozwarcie na 2cm , wody się nie sączą
na ktg maluszek na początku siedział spokojnie , a potem jak się rozszalał , to co rusz kopał w to ktg 😁
no i niby te skurcze bezbolesne na ktg były zaczęło się od takich na poziomie 30 a skończyło na 80 🤪
nie spodziewałam się , że takie mocne , tym bardziej , że za bardzo nie czułam ich , te mocniejsze po 70 to i owszem . Wczoraj miałam skurcze - takie jakby na okres co 15-20-10 minut ponad jakieś 2 godziny , potem spokój i znów z 2 godziny takich nie regularnych trwających po kilka lub kilkanaście sekund. W nocy jeden silniejszy , który mnie obudził , i dziś też z 1,5 godzinki - jakieś 6-7 skurczy. Ciekawe ile to jeszcze potrwa 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
peg81 napisał(a):
Dzień dobry 🙂
to coraz mniej piszących zostaje:P
Coś dużo cesarek w styczniu nie sądzicie? w zasadzie większość prawda?

michasia - super fotka w avatarze 🙂

p.s. a zdjęcia dzieci gdzieś będą umieszczane? Chciałabym Wasze maluchy zobaczyć!


pegi - dokladnie to samo pomyslalam ,co do cesarek u nas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
mialam byc jedyna,a tu same cesarzowe prawie 😁


Nooo!

A najsmieszniejsze w tym wszstkim jest to, ze ja tak chcialam szybki porod ( 😉) i kurde gdyby tylko maly byl prawidlowo ulozony, to bym faktycznie miala szybki porod naturalny, tak jak chcialam 🤨, bo akcja naprawde bardzo szybko szla do przodu. W przeciagu nawet nie godziny poszly mi 2cm! No, ale widac tak mialo byc. Tylko mogli mi oszczedzic wszystkich skurczy, gdyby wczesniej wiedzieli co i jak, i pewnie mialabym dzidzie znacznie wczesniej i bym sie nie musiala meczyc i stresowac 😠 Dupki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
ale najgorsze , że to takie nie regularne 😠
mogłoby się , już zacząć i z głowy
i tylko człowiek wyczekuje i wyczekuje , czy skurcze są mocniejsze i częstsze
eh


Ja mam to samo, trochę mnie coś zaboli i już wyczekuję i liczę z zegarkiem w ręku czy będzie następny i o jakim czasie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
moja mala wymiotuje czesto mlekiem i mi sie ksztusi czasem...ja sie tak bardzo boje takich sytuacji...
tak to u nas ok..kolek nie ma jak narazie. Ja sie czuje juz lepiej.A jutro bedzie kontrola wagi i nasz pierwszy spacerek!

Julcia tak łapczywie pije ? 😉
obyście jutro na ładną pogodę trafiły 🙂 normalnie zazdroszczę 🙂 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
moja mala wymiotuje czesto mlekiem i mi sie ksztusi czasem...ja sie tak bardzo boje takich sytuacji...
tak to u nas ok..kolek nie ma jak narazie. Ja sie czuje juz lepiej.A jutro bedzie kontrola wagi i nasz pierwszy spacerek!


Ja też zazdroszczę 😞 ale pociesza mnie to, że przecież Maleńka musi wyjść w końcu z tego brzucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a karmicie tylko cycem czy dokarmiacie? Bo ja niedlugo przechodze na bebilona jakiegos, chociaz moje tez bedzie dostawal bo wiadomo ze to dla niego najlepsze. Jest strasznym glodomorem i na cycu by wisial co godzine a ja nie mam na to sily, juz mnie tak sutki bola ze brak slow.. I dzis mi cos macica dokucza, chyba wziela sie za intensywne obkurczanie ale to chyba dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
peg kochana wejdz w moj profil i w galerie ja dodalam zdjecia malego ale chyba zalozymy osobny watek zeby sie malenstwami pochwalic 🙂
a tak wogole co do obkurczania macicy to ja myslalam ze w szpitalu sie z bolu przekrece 😮 🤢 tak bolalo ze szok 😮 i 2 dni mi sie bol trzymal 😮 🙃 i nieraz teraz tez cos tam zakuje.. wczoraj bardzo brzuch mnie bolal caly 😮 niewiem czy to jeszcze dochodzi do siebie czy co...
co do dokarmiania ja dokarmial malego w szpitalu bo maly nie mogl cyca zalapac i ja sie denerwowalam bo on plakal i on bo byl glodny. 😮 kazali dokarmiac bo bardzo na wadze zrzucil ale potem sie zawzielam i 3 dobie chyba( nie pamietam dokladnie) spalam moze z dobre 3 godziny bo malego do cyca dawalam bo od tej butli jeszcze bardziej zalapac nie mogl, i po tej nocy tylko cyc 🙂 sutki mam podraznione tez pierwsze dossanie boli bardzo ale ran nie mam. 🙂
co do cesarek to faktycznie nie dosc ze prawie same chlopaki to i cc 😁
daga zazdrosze spacerku 🙂
wczoraj byla u mnie polozna i mowila ze narazie mam tylko tak wietrzyc pokoj tzn najpierw na 5-10 min otworzyc okna zeby sie przewietrzylo ale malego cieplej ubrac i tak z dnia na dzien zwiekszac o 5 min najlepiej zaczac od poniedzialku i w przyszlym tygodniu mozna isc na spacer. ale co do wyjazdu do tesciow to moge bo maly dobrze znosi jazdy tylko odpowiednia temp tzrymac w aucie.
moj maly dzis konczy tydzien 🤪 matko jak to zlecialo 🤪 🤪 dopiero co czekalam w szpitalu z niecierpliwieniem a tu juz tydzien minol 🤪 🤪 🤪
maly dzis troszke nam marudzil ale to moja wina bo zrobil kupe a mi sie wydawalo ze mi sie snilo to i go nie przebieralam a on biedny plakal 😮 znow myslalam ze ma kolke 😮 a potem moj sie pyta czy go przebralam i dopiero sie ocknelam ze nie 😲 😮 i ze to nie byl sen 😁 😮
dziewczyny ktore juz urodzily musicie dziecia podawac wit k+d??
bo wczoraj mi polozna kazala kupic i mowila ze od 8 doby zycia podawac a na opakowaniu pisze ze po skonczonych 2 tyg 😮 i nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...