Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
Dzięki Michasia 😘

Aniu właśnie ja nie mam pojęcia co i jak będzie w moim przypadku ze zwolnieniem albo czymś podobnym 🤨 ja biorę rentę rodzinną po zmarłych rodzicach póki się uczę - czyli do 25 roku życia, i nie wiem czy ja będę mogła mieć jakieś zwolnienie albo coś takiego ? W poprzedniej ciąży nikt mi nic nie doradził i poprostu od października przestałam chodzić do szkoły

Co do imienia to nie mamy pojęcia, zrobimy jak przy córeczce - będziemy wymieniać parę imion do brzuszka i jak maleństwo zacznie intensywnie kopać zostaniemy przy danym imieniu 🙃


W ciąży pobierając rentę rodzinną możesz jak najbardziej uzyskać zwolnienie lekarskie i zasiłek chorobowy, jednak musisz pamiętać, że renta ta ulega zawieszeniu w razie osiągania przychodu w kwocie wyższej niż 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, zaś razie osiągania przychodu w kwocie przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, nie wyżej jednak niż 130% tej kwoty, świadczenie ulega zmniejszeniu o kwotę przekroczenia, nie większą jednak niż 20,4% kwoty bazowej (przychód stanowiący podstawę wymiaru składki na ubezpieczenia społeczne w rozumieniu przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziękuję za gratulacje 🙂 ja jestem dalej w szoku , jakoś psychicznie nastawiłam się na dziewczynkę 🙂 i czekamy z córcią na mężusia żeby Go wprawić w osłupienie 🙂 a co do l4 to powiem Wam , że już mi się nie chce pracować :/ jestem zmęczona i coraz częściej bolą mnie plecy , ale tak myśle przy następnej wizycie wezmę to zwolnienie lekarskie. Ttinko najlepiej jakbyś się w zusie dowiedziała , można przedzwonić i oni wszytko wytłumaczą 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dziękuje za informacje. Tym razem przed wizytą u gina na pewno odwiedzę zus i się jeszcze dopytam. Bo jeśli akurat nie będzie mi nic przekraczać to z miłą chęcią pójde na zwolnienie, bo nawet w kolejce w sklepie nie chce mi się stać a co dopiero mówić o szkole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dziękuje za informacje. Tym razem przed wizytą u gina na pewno odwiedzę zus i się jeszcze dopytam. Bo jeśli akurat nie będzie mi nic przekraczać to z miłą chęcią pójde na zwolnienie, bo nawet w kolejce w sklepie nie chce mi się stać a co dopiero mówić o szkole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
tinka zycze zdrowia 🙂 :*
ais my mamy identyczna sytuacje dla dziewczynki julia a dla chclopca nie ma 😁

może nie będziemy musiały się martwić o imię dla chłopca - poczekajmy na wynik USG 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co, na samym początku ciąży przyśniło mi się że urodziłam chłopca i powiedziałam we śnie: "no trudno, niech tam będzie" 😲
jak się obudziłam to się sama z siebie śmiałam 🙃 jak opowiedziałam o śnie mężowi to też się ze mnie śmiał
fajnie by było mieć dwie dziewczynki, ale chłopca też bym chciała - więc jest mi obojętne co urodzę po prostu jedynie czego chce to, to aby moje maleństwo było zdrowe
coś brzuszek mnie boli 😞 nospa poszła w ruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki,

Dziś czuje sie w miarę dobrze, brzuch mam wrażenie że cały jest twardy nie tylko na dole, biore leki, które wczoraj mi przepisał gin, ale i tak w sobotę ide do swojego lekarza prowadzącego (z tej samej przychodni), miałam mieć wizytę dopiero 11 ale z uwagi na twardnienie podbrzusza "zaprosił" mnie wcześniej 🙂

Może dowiem się czy będzie chłopiec czy dziewczynka 🙂 Dla dziewczynki mamy imię Aurelia, a dla chłopca stanęło na Baby boy - nic innego nie wymyśliliśmy i nie koncentrujemy się nad tym bo oboje chcemy córeczke. Zobaczymy w sobotę może zrobi nam niespodziankę bo akurat w sobotę obchodzimy 11 rocznicę ślubu (o matko ile to już lat!!!, a minęło jak z bicza strzelił) i dzidzia się ujawni 🙂
Najważniejsze żeby wszystko było ok. Bo po tych niedzielnych skurczach trochę się przestraszyłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki ale naprodukowałyście stron. ledwo naczytałam. witaj nowa mamusiu 🙂 ja chyba dzisiaj uderzę do lekarza z tym moim przeziębieniem 😞 w nocy miałam atak kaszlu suchego i ledwo przeżyłam 😉 nie będę ryzykować. także będę później. lecę do pracy po dowód ubezpieczenia i robię wypad do lekarza. wczoraj szykowaliśmy przedpokój do tapetowania i kupowaliśmy tapety dlatego mnie w ogóle nie było tutaj 🙂 miłego dnia.

madziulamyszka uciekłaś stamtąd co ja? w sensie z innego forum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂DZIEN DOBRY 🙂 JAK DZIS SIĘ CZUJĄ MAMUŚKI?
JA TO MECZE SIE Z TYM BÓLEM GLOWY , W DODATKU KREW Z NOSA EHHH JAKAS PECHOWA JESTEM..
JEJKU JUZ NORMALNIE NIE MOGE SIE DOCZEKAC WIZYTY U GIN, JA TEZ JUZ CHCEM ZNAC PLEC 🙂
OBY DZIDZIA CHCIALA POKAZAC CO MA MIEDZY NÓŻKAMI 🙂
POZDRAWIAM MAMUŚKI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim.
Agusiulec, nie jesteś pechowa tylko pewnie masz wysokie ciśnienie i to dlatego.
Widzę że sporo osób jest przeziębionym w te wakacje, dziwną aurę mamy raz gorąco przez pare dni, później leje, a raz wszystko po troszeczku. Ja dziś na szczęście czuje się lepiej, nie boli mnie już głowa i wszystkie kości.. ale za to moja córcia z powrotem kicha i chyba znowu ją bierze choróbsko - tak na zmianę chorujemy 🤢
Miłego dnia Wam życzę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich
Ja również jestem przeziębiona - najbardziej dokucza mi katar 😞
Tez nie mogę się doczekać wizyty u ginekologa i może wiadomości jaką płeć ma moje maleństwo (mąż stawia na chłopca ja na dziewczynkę)
Dzisiaj poddaje się i idę do sklepu dla ciężarnych bo już spodnie na gumce noszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doncia gratulacje z okazji rocznicy 😉 my z mężem we wrześniu mamy 6 🙂
wczoraj jak powiedziałam mężowi że to chłopiec chodził tak uśmiechnięty , i szczęśliwy że głowa boli 😁 już dawno nie widziałam Go takiego . a mi dalej jakoś tak dziwnie i nie dociera to do mnie że będę miała synka 🤪 ale najważniejsze żeby maleństwo było zdrowe 🙂 miłego dnia , u mnie zapowiada się bardzo słoneczny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki ja dzis tez po poludniu do lekarza ide bo w nocy mialam goraczke i do tej pory mnie trzyma a do tego suchy kaszel, bol gardla i katar 😞 jak to przy goraczce sniadania nie jadlam bo nie moglam... a jeszcze na domiar zlego obiecalam mojej siostrze dziecku ze u nas spac bedzie moglo i bedzie trzeba dotrzymac slowa tylko ze ja sama ledwo sie trzymam wiec nie wiem jak dam rade... oj jak ja nie lubie byc chora... 🤢dzis moja kuzynka ktorej pomagalam ostatnio przy dzidzi napisala ze jej mala majaca 5 tyg lekarze stwierdzili torbiel na mozgu 😞 ale na szczescie nie uciska mozgu. teraz musi byc pod stala kontrola lekarza musza stwierdzic czy torbiel sie powieksza jezeli tak jest to zagrozenie 😞 oj jak pech to pech, az sie boje mojego USG mam nadzieje ze u mnie bedzie wszystko w pozadku... a pytanko czy wy jecie chipsy? bo czytalam ze one sa bardzo nie zdrowe, a ja to mam straszna na nie ochote... jak widze je to sie trzese jak dziecko do czekolady 🙂 moj od jutra ma urlop wiec sie naciesze nim troszeczke, o ile z rana nie wiadomo kiedy mi ucieknie z lozka 🙂 bo on to sobie zawsze jakies zajecie znajdzie 🙂 jak kazdy facet byle by w domu nie siedziec 🙂 milego dzionka wam zycze, jak znajde czas to napisze popoludniu co mi tam lekarz powiedzial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesiulec napisał(a):
Niestety to nie ciscienie, a zapewne nie wysokie ja wrecz przeciwnie zawsze mam niskie nawet bardzo, ostatnio jaK miezyłam cisnienie po dodam ze po kawie mialam 100/60


ja również podpisuje się pod niskie ciśnienie , ale moja mama zawsze mówi , że jak chcesz sobie podnieść ciśnienie - niech Cię mąż wkurzy 😜 hihi czasem działa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze nie jestem sama....ehh trzeba to jakos przebolec 🙂dziewczyny ja teraz 9 mam wizyte u lekaza i powiem wam szczerze ze sie jej boje, chociaz sie staram waga nadal wzrasta juz 10 kg do przodu moj lekarz mnnie chyba zabije ehhh to takie stresujace 😞 ale zeby nie bylo nie jestem jakims obzarciuchem jem normalnie tak jak przed ciaza a mimo wszystko rosne 😞pewnie znow sie nasucham u gienka ja sie nie martwie soba bo wiem ze po urodzeniu zrobie wszystko by wrucic do wagi z przed ciazy , obawiam sie jednak czy moje zbedne kg nie zaszkodza dziecku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...