Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja czasami odczuwam bóle podobne do okresowych, a czasami jakby ściągające od pępka w dół - ale to podobno wiązadła podtrzymujące macice tak się rozciągają. Na szczęście nie jest to długotrwałe i tylko co jakiś czas występuje.

Noc pod namiotem przetrwana, zapadanie sie w materacu nie było zbyt wygodne ale zawsze to jakaś odmiana od codzienności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczynki a takie pytanie.. macie juz wybrany szpital do porodu?? bedziecie rodzily z mezami czy same? i czy chodzicie do szkoly rodzenia albo czy macie zamiar? ja osobiscie bede rodzila sama bo moj nie lubie patrzec na krew 🙂 boi sie ze zemdleje chyba 🙂 a ja zmuszac nie mam zamiaru. Szpital mam wybrany w Nowej Soli duzo dobrych opini jest w internecie, nie wiem czy mogę wybrac sie do tego szpitala zeby sie rozejrzec sie, zobaczyc jakie sa sale i zapytac co mam ze soba i dla dziecka wziasc bo nie ktore szpitale daja ubranka dla dzieci a nie ktore nie itd ale nie wiem czy moge.. a do szkoly rodzenia nie mam zamiaru chodzic bo o zadnej tu nie syszalam ale jakby gdzies w poblizu byla to bym poszla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja o porodzie naturalnym na razie nie myśle wiec nie wiem czy tatuś będzie przy nim, jeśli musiałabym rodzić naturalnie to pewnie wolałabym żeby był, a moja siostra też już zapowiedziała się że chętnie mi potowarzyszy.

Puki co zamierzam mieć cesarkę, ale nie wiem czy uda mi się załatwić zaświadczenie od okulisty, bo teraz są różne opinie na temat mojej wady i przeciwwskazań do porodu naturalnego.

Pożyjemy zobaczymy.

Szpital wybrałam ten co mam najbliżej, w zasadzie na piechote może kilometr, a samochodem z 5 bo na około trzeba jechać 🙂, aczkolwiek piechotką przez park zimą ... może być fajnie, zależy jaką zimę będziemy miały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja całe życie chciałam mieć cesarkę, chociaż jak już zaszłam w ciąże zaczęłam mieć wątpliwości że może jednak naturalnie. Jednak dalej będę starała się załatwić papiery na CC, bo chyba bardziej mnie przekonuje, dziecko tak się nie męczy i jest mniejsze ryzyko powikłań. Po CC dłużej matka dochodzi do siebie, niż po naturalnym. Nacinania bym się nie bała, lepiej żeby nacieli od razu, chociaż teraz już tego nie robią automatycznie, tylko na życzenie matki, ale jak miałabym pęknąć, to z dwojga złego wolę precyzyjne naciecie - lepiej się goi, niż nierówne pęknięcie.

Jak będziesz chciała to następne zdjęcia też możesz wysyłać do mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o szkołę rodzenia to owszem zamierzam chodzić tylko troszkę później. może od października. poród: mój mąż też boi się krwi, ale obiecał, że będzie ze mną siedział do momentu tuż przed. chciałabym urodzić siłami natury. są specjalne żele oraz ćwiczenia, które zabezpieczają przed nacięciem krocza. jeśli nie wyrazisz na to zgody to nie mogą naciąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia dziekuje a nastepne zdjecie zrobie w sobote zeby bylo widac ze cos uroslo, tez bym chciala miec cesarke ale niewiem jak to zalatwic... bo raczej na zyczenie nie robia... ja ostatnio cierpie przez bole glowy, lekko sie nachyle np przy myciu wlosow a zaraz takie cisnienie mam ze szok 😮 potem z 2 godziny musze lezec z zimna szmatka na glowie 🤢 dzis ladnie cieplutko 🙂 siedze z mama na podworku i kawke pije 🙂 bez ciasteczka bo zapomnialam kupic 🙂 ale i tak jest przyjemnie. bylam u lekarza po kuli, az tak zle nie bylo 🙂 choc slabo mi sie zrobilo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katarzyn napisał(a):
dziewczyny wyjaśnijcie mi krok po kroku jak się wstawia te zdjęcia to też swoje wkleję jak wrócę do domku bo na razie jestem u Mamy 🙂


Wrzucasz zdjęcie na jakąś strone, która udostępnia swój serwer - ja to robię na interii, a późne ja forum w okienku obrazek wklejam link do zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesiu brzusio rosnie mozesz teraz ty pochwalic sie brzusiem 🙂 my z doncia juz to zrobilysmy 🙂 a zapomnialam sie pochwalic wczoraj wieczorem dostalam pierwszego najpiekniejszego kopniaka pod słońcem 🙂 niestety moj nie czul 😞 dzis sie kreci narazie ale konkretnie juz to idzie wyczuc 🙂 chcialabym juz wiedziec plec ale na to poczekam jeszcze 2 miesiace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chyba poród naturalny , córcię też tak rodziłam i jakoś poszło choć do lekkich nie należał 🙂 szpital ten który jest najbliżej 🙂 a co do samopoczucia to też ostatnio mi nudności od czasu do czasu wracają 😞 ale jak to się mówi trzeba być twardym a nie miętkim 😉zazdroszczę Michasiu ruchów dzieciątka - cudowne uczucie 🙂 już się nie mogę ich doczekać 🙂 uwielbiałam je z starszą córcią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michasia, śliczny masz ten brzusio, mojego jeszcze tak nie widac bardziej mi poszlo w biodra i w pupe jak w brzusio heh mam nadzieje ze niedlugo tez bede mogla napisac o pierwszym kopnieciu, juz nie moge sie doczekac tego uczucia.
Pamietacie pisalam o tym ze za duzo tyje , ze lekarz kazal mi powstrzymac wzrost wagi , robilam wszystko ale z glowa by nie przybrac ani kg ale sie nie udalo widocznie taka moja natura a glodzic przeciez sie nie bede, najgorsze tylko w tym jest to ze nie wiem jaka mi krawcowa suknie slubna zasugeruje, ostatnio jak bylam wybierac sobie sukienke, to wybralam piekny wzor ale jesli zbyt duzo przytyje i brzusio bedzie bardzo duzy to raczej nie realne bym szla w tej sukience , a zapewne przytyje bo caly czas to robie hehhe a moj ślub dopiero w pazdzierniku:/ do tej pory bede maly wieloryb hehe....Pozdrawiam serdecznie kochane mamuski...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! ;D Widzę że styczniowych Mam przybywa coraz więcej! Brzusio rośnie, jakie kolwiek dolegliwości ciązowe ustały.. 😉 Już nie mogę doczekać się pierwszych kopniaków.. 🙂 😆
17 sierpnia idę na USG i mam nadzieję że już poznam płeć mojego szkraba.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wyczekuje i doczekać się nie moge tych pierwszych ruchów, mój tłuszczyk amortyzuje 🙂
Na badania dopiero 11.08 ide i mam nadzieje że moja niunia się ujawni, ta nie pewność co do płci mnie psychicznie wykańcza 🙂 tak bardzo chciałabym dziewczynkę.

Sprawdzałyście w chińskim kalendarzu płeć dziecka??
Na stronach PL jest napisane tylko że wiek ukończony w momencie zapłodnienia, a na stronach anglojęzycznych wiek ukończony + 9m-cy. Poza tym na niektórych stronach jest też rozbieżność.
Tak wczoraj zaglądałam i ciekawa jestem jak to się ma do realiów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja idę do gina 6 sierpnia będzie 16 tydzień więc na cud w sprawie płci nie liczę. wiecie...zawsze boję się kolejnej wizyty. czasem myślę, że sobie tą ciążę wymyśliłam. dolegliwości zero, tylko siusiu i głód. brzuszek rośnie bardzo powoli. dzidzi nie czuć...nic tylko sen. i dlatego zawsze się boję, czy aby na pewno wszystko jest ok...już się nie mogę doczekać kopniaków, przynajmniej będzie gwarancja, że ktoś tam jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe sprawdzilam w tym chinskim kalendarzu plci dziecka jaka bedzie mojej dzidzi plec i wyszlo mi ze DZIEWCZYNKA 🙂 ale nie wierze raczej w to 🙂 bynajmiej sie nie nastawiam 🙂 to 50/50 😁 zobaczymy mi zostalo jeszcze 2 miesiace zostalo az sie dowiem 🙂 tez sie doczekac nie moge, juz bym chciala wiedziec 🙂 a niewiedza wykancza 😉 dzis nie mialam czasu nawet tu zajrzec a tak ze 2 lub 3 razy dziennie patrze sobie co tam nowego u was 🙂 moja siostra pojechala do berlina i podrzucila mi dzieci dopiero co je zabrali, ale cale szczescie ich wszedzie bylo pelno 🙂 az mi momentami sil brakowalo, zaraz ide sie umyc i sie klade 🙂 do jutra milej nocki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe sprawdzilam w tym chinskim kalendarzu plci dziecka jaka bedzie mojej dzidzi plec i wyszlo mi ze DZIEWCZYNKA 🙂 ale nie wierze raczej w to 🙂 bynajmiej sie nie nastawiam 🙂 to 50/50 😁 zobaczymy mi zostalo jeszcze 2 miesiace zostalo az sie dowiem 🙂 tez sie doczekac nie moge, juz bym chciala wiedziec 🙂 a niewiedza wykancza 😉 dzis nie mialam czasu nawet tu zajrzec a tak ze 2 lub 3 razy dziennie patrze sobie co tam nowego u was 🙂 moja siostra pojechala do berlina i podrzucila mi dzieci dopiero co je zabrali, ale cale szczescie ich wszedzie bylo pelno 🙂 az mi momentami sil brakowalo, zaraz ide sie umyc i sie klade 🙂 do jutra milej nocki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 ja do gin idę w przyszłym tyg. i zobaczymy co mi powie 🙂 było by super jakby było już wiadomo co będzie 🙂aczkolwiek najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa 🙂 a chciałabym córcię 🙂 wg kalendarza wyszło mi że dziewczynka i oby tak zostało 🙂 buziaki i dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na tej stronie wychodzi mi dziewczynka
http://jak-zaplanowac-plec-dziecka.blogspot.com/p/chinski-kalendarz-plci.html

a tu chłopiec
http://www.ciazowy.pl/kalkulator,plci-dziecka.html

a tu znów dziewczynka
http://www.pregnancyandbaby.com/pregnancy/articles/945291/chinese-conception-gender-chart-age-32-45

Dalej nie szukam, niby ten sam chiński kalendarz ... a jednak 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki, mi tez różnie pokazuje plec dziecka kalendarz,nie ukrywam ze bardzo chciala bym dziewczynke , ale nie wazne jaka niespodzianke los mi przyszykuje 🙂 wazne by bylo zdrowe, juz tak bardzo kocham te maleństwo nie moge sie doczekac stycznia 🙂 by wziasc je na rece i usciskac 🙂 ehhh trzeba jeszcze troszke poczekac.Wizyte mam na 9 sierpnia i moze sie dowiem co nosze pod serduchem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...