Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej ja tez sprawdzalam tym kalendarzem plec i tez mi wyszlo ze dziewczynka 😁 i mam nadzieje ze bedzie 🙂 chociaz chlopiec tez moglybyc moj bylby w niebowziety 🙂 bo on marzy sobie syna i stwierdzil ze on wie co robil i to bedzie chlopak 🙂 moja mama by znow chciala wnuczke bo ma 3 wnukow a tesciowa znow wnuka bo w marcu urodzila jej sie wnuczka 🙂
a imoiona macie juz wybrane??
i tak chcem wiedziec jaka bedzie plec nie wytrzymala bym nie wiedziec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Michasia24
Czuje się dobrze nie mogę narzekać , ból piersi raczej mi już minął , ból podbrzusza czasem się zdarza , huśtawki nastroju są mega meczące,czasami sama siebie nie rozumiem he he he
Te upały też mnie męczą ale to chyba przez to ze nie mam jak za bardzo z nich skorzystać bo obawiam się wypadów nad wodę , boje się że nie wytrwam w tej temperaturze no i o maleństwo oczywiście a pomyśleć że wręcz uwielbiałam wygrzewać się na słońcu, teraz jednak ciężko znoszę upały...Możemy się pocieszać tym iż nie musimy się męczyć w te upały z dużymi brzuszkami 🙂 lato przechodzimy jeszcze na spokojnie 🙂

,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę, że w miarę dobrze się czujecie 🙂
Ja nie ruszam się z domu, jeśli naprawdę nie muszę...Mdłości mam straszliwe przez cały czas, do tego wieczorami także wymioty 🤢 Troszkę ratuje mnie imbir, ale szału nie ma.
Pocieszam się tym, że jeszcze 2-3 tygodnie i powinno być lepiej.
A jaka głupia byłam, kiedy martwiłam się, że mdłości nie mam :P
W tej sytuacji bardzo się cieszę, że prawie od początku ciąży na L4 jestem.

Dzisiaj odebrałam wyniki pierwszych badań. Wychodzi na to, że wszystko ok. A w pon kolejna wizyta - teraz już na pewno poproszę męża na USG.
Aha - któraś z Was pisała wcześniej, że zdziwiona była tak wczesnym USG przez brzuch. To wyobraźcie sobie, jaka ja byłam zdziwiona, kiedy USG przez brzuch miałam już w 7 tygodniu - i już wtedy było widać serce maleństwa.
Powiem Wam, że z moimi mdłościami to mi się nawet pisać nie chciało na forum. Ale widzę, że to dobre dla zabicia czasu i na nie-myślenie o mdłościach 🙂
pozdrawiam Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny

Ja sie właśnie urlopuję nad jeziorkiem. Upały na razie mi nie przeszkadzaja, siedze raczej w cieniu, specjalnie kupiliśmy w tym roku pawilonik ogrodowy z moskitierami, wiec muszki tez mi nie dokuczają. Jak jest już za gorąco to idę podd prysznic, bo do jeziorka w tym roku raczej wchodzić nie będę, boje sie że woda za zimna na moje jajniki, a i dzieciątka nie chce nastraszyć szokiem termicznym.

Mdłości nareszcie mi przeszły, razem z 12 tygodniem, wiec teraz mogę już się cieszyć ciążą. Herbaty dalej pić nie mogę bo odrzuca mnie, ale wiekszość rzeczy przyjmuję ok. Teraz mam faze na tonik kinleya 🙂
Rodzinke poinformowaliśmy zaraz przed wyjazdem, wiec teraz co chwile dzwonią jak się czujemy, czy wszystko ok.

Co do kalendarza chińskiego tez sprawdzałam ale nie bardzo wiem jak liczyć wiek czy lata kalendarzowe czy dokładnie co do dnia skończone 🙂 U mnie wychodzi różnica i to zasadnicza bo wolałabym wg kalendarzowych - dziewczynka - zawsze chciałam mieć córeczkę, imię juz od x lat mam wybrane i teraz tylko czekać mi pozostaje czy będzie właściwe. Dla chłopca imienia nie mam.
Pocieszam się tym że mam dokładnie takie same obiawy jak moja mama i szwagierka - a one mają po dwie córki 🙂 Czuję że u mnie też będzie, chociaż to bardziej pragnienie niż przeczucia pewnie 🙂

Myślałam nad tą nasz a tabelką - taką jak mają grudniówki, można by do niej dodać jeszczee np BMI przed ciażą, na koniec I trym, II i III, chyba że uważacie że to zbyt osobiste, ale skoro i tak dzielimy sie swoimi wymiarami to wydaje mi się ze BMI będzie ok. obwód brzucha też mozna dodać.

Dajcie zanć co o tym myślicie to po urlopie mogłabym coś wyskrobać bo na małym laptopie to trochę trudno sie pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia mozna dodac 🙂 mozna jeszcze cos pomyslec i dodac cos do tabelki 🙂 jak wam mija weekend? u nas upaly ze na dwor sie wyjsc nie chce, wczoraj bylam na zakupach i kupilam 2 pary bodow i 2 paczki chusteczek nawilzonych i taka sliczna myjke 🙂
ja juz powoli zaczynam kupowac wszystko tak sie tego nie odczuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 - fajnie, że już kupujesz rzeczy. Ja jeszcze się boję, zresztą wszyscy dookoła przestrzegają, żeby jeszcze nic nie kupować dla maleństwa. Ja niby przesądna nie jestem, ale...wiecie jak to jest. Chociaż wiem też, że gdybym zaczęła kupować rzeczy dla maleństwa, to byłabym bardziej świadoma ciąży, bo jak na razie to cały czas abstrakcja ;/

Ja od wczoraj zmagam się z bólem, chyba zęba. Tylko nie wiem którego 😞 Chwilami nawet nie wiem, czy boli mnie górna część czy dolna. Być może to ósemka....Wczoraj wieczorem dzwoniłam do mojego lekarza( na szczęście odebrał - za co go cenię), powiedział, że brać paracetamol, że może przejdzie jeśli to ósemka próbuje się wybić. Na razie nie przeszło. Z tabletkami uważam, jak na razie od północy nie brałam. Cała lewa strona twarzy cały czas ćmi. Jutro od rana będę próbowała dostać się do mojej dentystki. Eh...
Życzę miłej, ciepłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂 jak tam niedziela leci?? ja dzis poczulam cos dziwnego, lezalam na lozku i polozylam sobie reke na brzuchu i cos mi sie tam ruszylo 😁 🤪 przekrecilo sie i pierwsza moja mysl wkrecam sobie czy cos ale zawolalam mojego chlopaka i kazalam polozyc mu reke do brzucha i tez to poczul jakby sie cos tam przewracalo w srodku 🤪 czy to mozliwe? jestem w 14 tyg i 5 dniu ciazy 🙂 a tu pod moim zdjeciem jest ze 12 tydz i niewiem czemu w sumie moja polozna mowila ze to 14 tydz 5 dzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Witajcie nieliczne, które macie siłe tu zaglądać podczas upałów 🙂
Jessem podd wrażeniem jak dobrze je znosze, szzczególnie że nie mam gdzie się przed nimi ukryć, bo w przyczepie bywa gorzej niż na dworze.

Co do zakupów dla malenstwa, to mi brakuje praktycznie tylko wózka. Jak widac po moim awatarze jestem maniaczką Kubusia Puchatka. Par lat temu okazyjnie kupiłam krzesełko strasznie niepraktyczne ale puchatkowe, mam też angileskie zasłony w sypialni z motywem Classic pooh, i jak dowiedziałam się że jestem w ciąży i że rozwija się prawidłowo wlazłam na ebay i już nie mogłam przestać szperać i kupować szczególnie pościeli, kocyków, i tp. z motywem classic pooh. I tak w ciągu miesiąca 500 zł poszło. Naszczeście mam rodzine w UK i paczki zostały wysłane do nich, bo mało osób wysyła do PL niestety, a że rodzinka przyjeżdza do PL w sierpniu to mi wszystko przywiozą.

Apropo wózka, patrzyłyście już? Ja ogllądałam xlandery ok. 2300, bo babka w sklepie je polecała i jak widze w mieście to faktycznie są bardzo popularne. Natomiast szukam wózka z zprzekładaną rączką lub obrotowego, znalazłam Colleto Matteo za 1500 zł wiec raczej nie drogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia pewnie jak cie stac to nie oszczedzaj na wozku, moja siostra raz kupila wozek ktory wygladal ladnie niestety nie byl praktyczny. nie osc ze kolka przednie byly skrecane i one niestety skrecalo caly czas i trzeba bylo miec sztywno jedna reke i spacery zazwyczaj szybko sie konczyly, po pol roku kupila nastepny, i taki dobry ze teraz mi posluzy 🙂 wiec jak kupowac to patrzcie na te kolka bo naprawde to byl koszmar a potem druga taka kwote wydawac to bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim, jak wam minął weekend?
Ja wczoraj z mężem i córeczką byłam na basenie. Niby większość czasu spędziłam na kocyku pod drzewkiem, ale i tak później strasznie bolała mnie głowa i byłam tak strasznie zmęczona.
Co do kupywania rzeczy dla maleństwa to ja mam wszystko po swojej niuni, w sumie jeśli urodzi mi się chłopczyk to wszystkiego nie posiadam 😁 wiadomo w sukieneczki nie będzie ubierany 🙃
Poprzedni wózek miałam super - jumper x, ale go sprzedaliśmy w zeszłe wakacje bo nie chciałam żeby stał w piwnicy.
Dziś dzwonie do dr i umawiam się w końcu na pierwsze usg które będzie dopiero za tydzień, aj nie mogę się doczekać.
Oj, za bardzo się rozpisałam więc paa mamuśki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wsztskie mamy spodziewajace sie dzidziusia w styczniu 2013. Mam na imie Asia i jestem obecnie w 11 tyg. ciazy. Jestem przeziebiona i strasznie meczy mnie kaszel-czy moge zastosowac jakis syrop? Boje sie ze takie wstrzasy zle wplywaja na dziecko...

Pozdrawiam wszystkie mamusie ze stycznia.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja bym dziewczynkę chciała , i tak też mi wyszło w tym kalendarzyku 😉 z kolei mój mąż i teściowa to kibicują żeby był chłopiec. Zobaczymy co czas pokaże 🙂 a co do imienia to jeszcze nie wiemy , mi dla chłopca podoba się Bartuś 🙂 dla dziewczynki na pierwsze nie wiemy ale na drugie chciałabym dać Łucja 🙂 a jak Wy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiatl napisał(a):
witam wsztskie mamy spodziewajace sie dzidziusia w styczniu 2013. Mam na imie Asia i jestem obecnie w 11 tyg. ciazy. Jestem przeziebiona i strasznie meczy mnie kaszel-czy moge zastosowac jakis syrop? Boje sie ze takie wstrzasy zle wplywaja na dziecko...

Pozdrawiam wszystkie mamusie ze stycznia.

Witam,
też byłam niedawno przeziębiona i miałam straszny kaszel. Polecam syrop dla kobiet w ciąży Prenalen, a na paskudny kaszel syrop z cebuli - kroisz cebulę w krążki i zasypujesz warstwowo cukrem, cebula puści sok, pij po łyżeczce od herbaty 3 razy dziennie. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamusie 😆,

upały są okropne, choć z drugiej strony pocieszam się, że to nie końcówka ciąży,a dopiero początek 🙂
Co do płci to też bym chciała córeczkę, a chłopak synka - wiadomo - nie dogodzi się wszystkim na raz 😆 Oczywiście, kocham już tę moją małą Kropeczkę nad życie i płeć ma tutaj drugorzędne znaczenie. Pozdrawiam Was cieplutko w ten upalny wieczór 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja też bym mogła cały czas spać... A z drugiej strony budzę się ostatnio w nocy po kilka razy i jeszcze sny mam jakieś dziwne...Mój chłopak powiedział, że niedługo mnie do Wariatkowa odwiezie... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czytam tu ze nie macie na nic energii a ja znow odwrotnie, dzis mam zamiar pomyc okna, podlogi i wysprzatac konkretnie lazienke poki mi jeszcze brzuch nie przeszkadza 🙂 ale zobaczymy czy jak umyje okna czy nie padne 🙂 bo strasznie u nas duszno, slonca niby nie ma ale chyba burza sie szykuje . Wczoraj dzwonila do mnie polozna i mialam miec wizyte 13 lipca a mojego lekarza nie bedzie i przelozyli mi na 16 a nie wiem czy ten lekarz bedzie mogl wyslac mnie na usg bo to nie on prowadzi przeciez moja ciaze, a jak mnie nie wysle to sie wkurze bo zas dluzej bede musiala czekac az dowiem sie co nosze pod serduszkiem 🙂 jutro jedziemy na weekend do tesciow, i w koncu sie naciesze oliwcia ma ona 4 miesiace ale to sliczne dziecko a jak sie smieje 😆 to az serce sie raduje 🙂 milego dzionka zycze i pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...