Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja dopiero 11.08 idę i nie zejdę z leżanki, dopóki mi nie powie co mamy. Nawet jak będzie spała to każę ją obudzić - już raz doktorek dźgał mnie w brzuch aby mała się poruszała.

Czytałam gdzieś apropo wpływu USG na płód, że częstotliwość wykonywania USG nie oddziaływuje na płód, jednakże nasze maluchy słyszą ultradźwięki, które wytwarza i przez to są pobudzone. Ciekawe czy tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doncia żeby się nie okazało, że spędzisz tam kilka dni 😉 ja już wróciłam od Mamy do domku i szykujemy się do spania. Jutro pewnie odchoruję podróż całym dniem spania 🙂

ja mam USG robione za każdym razem. takie krótkie nie mówię, że pół godzinne 🙂 też słyszałam, że dzieciaczki budzą się do życia pod wpływem USG.
miłej nocki i pewnie dnia dziewczęta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajnie macie... ja usg mam dopiero 3 wrzesnia, i mnie denerwuje bo juz chce wiedziec 🙂 pytanko macie jakies zmiany hormonalne?? mi strasznie pociemnialy wlosy na brzuchu 🙂 smieszne ale zamieniam sie w malpe 🤪 albo mam obsejse albo na rekach tez mi zaczynaja ciemniec 🙂tez tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuśki...wstałyście już? pracujecie ciężko? ja właśnie zabieram się za drobne porządki, szczególnie pranie, bo jutro wyjeżdżamy na weekend nad morze więc muszę się sprężyć i wszystko przygotować 🙂 miłego dnia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
fajnie macie... ja usg mam dopiero 3 wrzesnia, i mnie denerwuje bo juz chce wiedziec 🙂 pytanko macie jakies zmiany hormonalne?? mi strasznie pociemnialy wlosy na brzuchu 🙂 smieszne ale zamieniam sie w malpe 🤪 albo mam obsejse albo na rekach tez mi zaczynaja ciemniec 🙂tez tak macie?

ja tak nie mam, ale za to włosy na nogach rosną mi szybciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie z pracy wróciłam. Ale upalnie się zrobiło, cały dzień za biurkiem wychodze na dwór a tu taki żar z nieba. Ale dobrze w końcu od tego jest lato aby grzało 🙂

Ja zmian w owłosieniu nie zauważyłam. Za to po południami jak już jestem zmęczona to widze że kręgosłup zaczyna mi sie wyginać w typowo ciążowy sposób, chociaż brzucha raczej nie mam dużego, bo przybywa mi wszędzie, w bioderkach też 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katarzyn napisał(a):
mnie bardzo bolą plecy w odcinku lędźwiowym... no cóż uroki ciąży. a gdzie pracujesz doncia?


Praca biurowa. Na szczęście nie muszę siedzieć 8 h przed komputerem jak moje koleżanki

Ja bardzie brzuch odczuwam, ale to też pewnie przez odzież nie ciążową, co prawda spodni nie zapinam na guzik, tylko paskiem przytrzymuję, ale to też jakiś ucisk, a do tego gorąco i bardziej się pocimy.

Właśnie przypomniałam sobie, czy wy też zauważyłyście u siebie wysypke na brzuchu - nie cały czas, tylko sporadycznie pojawiają mi się jakby czerwone punkciki, nie swędzą, ale po kąpieli i nasmarowaniu się oliwką są bardziej widoczne - ciekawe co to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki, ostatnio nie mam czasu nawet tu zagladnac 😞 co tam u was?? u nas pogoda sie popsula, co chwile pada deszcz, burza...dzidzia sie kreci 🙂 chyba po mamusi bedzie balo sie grzmotow.. 🙂 i komary, ohh te cholerne komary.. 🤢 gryza na potenge doslownie... cale nogi i plecy mam pogryzione... a dopiero jak leze w lozko wszystko zaczyna swedziec.. 😮 dzis moj zostal w domu i wypil pare piwek, ale sie z niego nasmialam 🙂 umie poprawic humor, cieszy mnie to bardzo ze chociaz moge na niego liczyc...bo przyslowie Z RODZINA NAJLEPIEJ NA ZDJECIU I TO NA SRODKU BO Z BOKU TO CIE WYTNA jest prawda...moj przyznal sie dzis ze jak dowiedzial sie ze jestem w ciazy to zapalil papierosa ale tylko jednego, wkurzyl mnie sam fakt ze ukryl to przede mna ale szybko mi przeszlo bo sie otworzyl przede mna i powiedzial jakie mial na poczatku obawy.. jak kazdy napewno. . 🤨 ale powiedzial cos co utknie mi w pamieci do konca zycia ze choc jestem dopiero w ciazy i dzidzi nie ma ze bardzo juz je kocha 🙂 a teraz spi jak susel 🙂 ja tez ide spac dobranoc 🙂 a i mialam dodac ze pradu u nas nie ma przez te burze 🙂 wiec dlatego juz w lozkach lezymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Ais2

Moj bardzo się ucieszył, stwierdził że nie boi się. Bardzo się angażuje, chodzi na wszystkie badania ze mną tzn na USG, a lekarz, który je wykonuje zawsze rozmawia z nim i jemu wszytko pokazuje a nie mnie 🤢
Nawet moje zakupy zaczeły go cieszyć a nie martwic 😁, szczególnie jak znajde coś puchatkowego dla naszego maleństwa. Cieszy mnie to ze też chce córeczke, oby tak było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak tam u was z ruchami maleństwa.. 😉 🙂 Ja już coś czuje tylko nie wiem czy to oby napewno moje maleństwo czy tylko to fantazje moje.. 😉 🤪Ale czułam tak jakby łaskotki delikatne, i to jak się położyłam i Delicji najadłam 😁 A jak wstałam chcwile jeszcze miałam takie uczucie i cisza... 🙂 😁 A jak u was w tych sprawach..? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja tez czyje jak sie dzidzia kreci 🙂 fajne uczucie.. oj dziewuszki chyba chora bede... strasznie mnie gardlo boli 😞 nie moge nic lykac, mam wrazenie jakbym miala zyletki 😞 a jeszcze musze ogorki robic 😞 a potem jechac do kuzynki dziecka popilnowac, oj kiedy ja odpoczne... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
no ja tez czyje jak sie dzidzia kreci 🙂 fajne uczucie.. oj dziewuszki chyba chora bede... strasznie mnie gardlo boli 😞 nie moge nic lykac, mam wrazenie jakbym miala zyletki 😞 a jeszcze musze ogorki robic 😞 a potem jechac do kuzynki dziecka popilnowac, oj kiedy ja odpoczne... 🤢

mnie też gardło boli i troszkę kaszlę 😞 pryskam TantumVerde ale średnio pomaga. mleko z czosnkiem i miodem też nie bardzo 😞 idę zrobić sobie gorącej herbatki z cytryną. może to coś da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Widzę że nie tylko ja się jakoś kiepsko czuje. Mnie boli głowa, plecy, mam zatkany nos 😞 jestem przeziębiona i tyle. A ja dzidzie też zaczynam czuć, najczęściej jak leże. Dziś zostałam w domu aby z córcią bo mąż wyjechał i wróci dopiero w piątek popołudniu i nie mam dziś pomysłu na obiad. Zresztą moja mała łobuziara ostatnio zrobiła się wybredna i już nie mam pojęcia co dla niej gotować 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe dobre, ale mój kochany jest wszystko-żerny 🙃 i co zrobie to je i nie narzeka.
a ja z okazji że nie wiedziałam co ugotować dla siebie córci to zamówiłam pierogi ruskie x2 i frytki do tego 🙃 jak nie będzie chciała pierożków to wiem że frytki na pewno zje z mięskiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny , czy was tez tak boli glowa?? mnie juz od tygodnia co dziennie , nie mam pojecia jak temu zaradzic , wczoraj juz nie wytrzymalam i wzielam apap ale pomogl na godzinke..... nie mam pojecia dla czego ta glowa mnie tak boli i jak temu zaradzic 😞
A co do ruchow dzidziusia to cos dziwnego czuje ale nie umiem tego opisac, zazwyczaj jak leze 🙂 dziwne uczucie 🙂pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...