Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a wlasnie mialam sie pytac bardzo konieczne jest usg bioder? bo my bylismy zarejestrowani ale 2 dni przed trafilismy do szpitala potem jak wyszlam probowalam sie dodzwonic i nie dodzwonilam sie planowalam jechac do lekarza ale znow trafilismy do szpitala i boje sie ze mnie opierdzieli ze tak pozno... 🤢 🤨
moj maly dzis bardzo marudny i chyba kolki wrocily.. 😞 😞 dzisod samego rana jak nie spi to bardzo placze ze nawet jesc nie chce 🤔 😞 teraz zrobilam kompres cieply mu na brzuszek dalam kropelki i zasna jak narazie strach sie bac nocy... 😞 mam nadzieje ze w koncu sie forum rozkreci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a tak poza tym co slychac u was dziewczyny? oprocz chorych dzieci i tych wszystkich problemach.. 😞 🤨 jak tam wasze przytulanki z tatusiami wrocily do normy?? u nas tak i az sie dziwie ze tak szybko 😁 sadzilam ze po porodzie minie z pol roku a tu ledwo 6 tyg wytrzymalam 🤪 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak poza dziećmi to właśnie wróciliśmy od lekarza, a tam spotkałam..... dziewczynę, której z 3 lata temu odbiłam faceta 😁 ha ha ha nie muszę dodawać jak bardzo się nie lubimy więc było ciekawie 😁 za plecami tak mnie obgaduje, że masakra a jak przyszło co do czego to nawet nie spojrzała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się zdarza młodemu podawać mleko jak mamy jakąś imprezkę i mam ochotę coś chlapnąć 😉 na początku kupiłam mu Bebilon i na 4 podania 3 razy zwymiotował. Przy następnej okazji w sklepie było tylko Bebiko więc je kupiłam i odpukać Mikołajowi podpasiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka napisał(a):
Mi się zdarza młodemu podawać mleko jak mamy jakąś imprezkę i mam ochotę coś chlapnąć 😉 na początku kupiłam mu Bebilon i na 4 podania 3 razy zwymiotował. Przy następnej okazji w sklepie było tylko Bebiko więc je kupiłam i odpukać Mikołajowi podpasiło 🙂


Ale dobrze ci robi kupki po BEBIKU?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
a tak poza tym co slychac u was dziewczyny? oprocz chorych dzieci i tych wszystkich problemach.. 😞 🤨 jak tam wasze przytulanki z tatusiami wrocily do normy?? u nas tak i az sie dziwie ze tak szybko 😁 sadzilam ze po porodzie minie z pol roku a tu ledwo 6 tyg wytrzymalam 🤪 😁 😁


U mnie synuś zdrowy już śpi po kąpieli.. 🙂 Wspaniałe dziecko 🙂
A ja złapałam dziś kataru... 😠
A co do bioderek to my miliśmy USG bo dr powiedział że dzieci które miały Cc albo dużą wagę urodzeniową powinny mieć wykonane USG. U nas było i to i to. Więc USG było wskazane. I powiedział że mamy wszystko jak z książki wzięte 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
a tak poza tym co slychac u was dziewczyny? oprocz chorych dzieci i tych wszystkich problemach.. 😞 🤨 jak tam wasze przytulanki z tatusiami wrocily do normy?? u nas tak i az sie dziwie ze tak szybko 😁 sadzilam ze po porodzie minie z pol roku a tu ledwo 6 tyg wytrzymalam 🤪 😁 😁


U mnie synuś zdrowy już śpi po kąpieli.. 🙂 Wspaniałe dziecko 🙂
A ja złapałam dziś kataru... 😠
A co do bioderek to my miliśmy USG bo dr powiedział że dzieci które miały Cc albo dużą wagę urodzeniową powinny mieć wykonane USG. U nas było i to i to. Więc USG było wskazane. I powiedział że mamy wszystko jak z książki wzięte 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
Tak poza dziećmi to właśnie wróciliśmy od lekarza, a tam spotkałam..... dziewczynę, której z 3 lata temu odbiłam faceta 😁 ha ha ha nie muszę dodawać jak bardzo się nie lubimy więc było ciekawie 😁 za plecami tak mnie obgaduje, że masakra a jak przyszło co do czego to nawet nie spojrzała 😁
jak ja nie cierpie takich dziewczyn!!! wrrr 🤢 mam taka kuzynke 😮 pare lat temu jak zaczynalam krecic ze swoim ona byla tak zazdrosna ze wymyslala na mnie przerozne klamstwa a to ze mam innego itd az ktoregos dnia uslyszalam jak pod nosem bąkła "patrz idzie ta ku..wa" nic sie nie odezwalam tylko odwrocilam sie na piecie i jak podeszlam do niej zlapalam ja za klaczki i zaczelam tarmosic to biedna o malo by lysa nie zostala 🤪 😁 😁 😁 😁 😁 a ze mieszkam na wiosce nagle wszyscy sie zebrali i kibicowali 😁 😁 😁 ona biedna sie rozplakala i pobiegla do domu od tamtej pory mnie omija szerokim lukiem 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka napisał(a):
Mi się zdarza młodemu podawać mleko jak mamy jakąś imprezkę i mam ochotę coś chlapnąć 😉 na początku kupiłam mu Bebilon i na 4 podania 3 razy zwymiotował. Przy następnej okazji w sklepie było tylko Bebiko więc je kupiłam i odpukać Mikołajowi podpasiło 🙂
my wlasnie dzis kupilismy malemu bebiko i ciekawa jestem czy mu podpasuje.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
michasia24 napisał(a):
a tak poza tym co slychac u was dziewczyny? oprocz chorych dzieci i tych wszystkich problemach.. 😞 🤨 jak tam wasze przytulanki z tatusiami wrocily do normy?? u nas tak i az sie dziwie ze tak szybko 😁 sadzilam ze po porodzie minie z pol roku a tu ledwo 6 tyg wytrzymalam 🤪 😁 😁


U mnie synuś zdrowy już śpi po kąpieli.. 🙂 Wspaniałe dziecko 🙂
A ja złapałam dziś kataru... 😠
A co do bioderek to my miliśmy USG bo dr powiedział że dzieci które miały Cc albo dużą wagę urodzeniową powinny mieć wykonane USG. U nas było i to i to. Więc USG było wskazane. I powiedział że mamy wszystko jak z książki wzięte 😁
no to fajnie ja chyba sie jutro przejade i amlego zarejestruje i powiem ze tak pozno bo w szpitalu bylismy.. 🤨 lepiej pozno niz wcale chyba.. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj maly po kapieli zasna slicznie ale przed to nie moglismy go uspokoic tak bardzo plakal a brzuszek mial twrady jak cholercia.. a kupe wczesniej to mi zrobil takie bobki jak od kroliczka i siostra mowila ze to zatwardzenie .. 🤢 wiec podalam malemu czopek glicerynowy i zrobil kupe normalna i mu ulzylo brzuszek mieciutki i przestal plakac 🙂 tak ze to chyba w jelitkach mu przeszkadzalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
arnulka napisał(a):
Mi się zdarza młodemu podawać mleko jak mamy jakąś imprezkę i mam ochotę coś chlapnąć 😉 na początku kupiłam mu Bebilon i na 4 podania 3 razy zwymiotował. Przy następnej okazji w sklepie było tylko Bebiko więc je kupiłam i odpukać Mikołajowi podpasiło 🙂


Ale dobrze ci robi kupki po BEBIKU?

tak... nie widzę różnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
Kacper waży 6,5 kilo :o
a mi od rana jest niedobrze.... Bez komentarza...
Nigdy tak nie tęskniłam za okresem 😁


Wczoraj sie zwazylam, a pozniej weszlam na wage z malym (mam elektroniczna w domu) no i wiesz Aga ile mi wyszlo??? 6.5kg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Kubulek kończy dziś 2 miesiące 🤪 strasznie szybko ten czas leci , aż szkoda 😞
rośnie jak na drożdżach i waży już jakieś 4800 🙂
i tak czytam Was , czy któraś z Was karmi jeszcze piersią ? Doncia ściąga pokarm i daje butlą z tego co pamiętam 🙂 ja karmię piersią i tak raz na dzień albo raz na dwa dni Kubuś dostaje 60ml bebiko bo czasem ma jeszcze głoda 🙂
a co do kresu , to mi się z nim nie śpieszy 🙂 od 3 tyg nie mam i całe szczęście można przynajmnie ciut odpocząć od tego połogu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
Co za okropny dzień dziś mam...
Od wtorku nie rozmawiam z moim, nic mi się nie chce i wszystko mnie przytłacza.
Jutro wyjde sobie z psiapsiółką na jakiegoś drinka chyba bo mam już dosyć wszystkiego
oj biedna ty 😞 ja 😞 wlasnie jutro mam z siostra cos chlapnac wiec NA ZDROWIE agucha 😘 ja tez miewam ciezkie dni pogoda do dup... to tez tak wplywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arnulka - ladnie Babelek wazy 🙂

Aniu - a Ty jak dlugo chcialabys karmic piersia? A pytam, bo musisz uwazac z tym dokarmianiem m.modyfikowanym, jesli chcesz dluzej tylko i wylacznie piersia, bo piersi Ci moga zaczac mniej mleczka produkowac 🤨 (tzn jesli regularnie i codziennie bedziesz podawac m.m., bo sporadycznia jak arnulka, to nie powinno nic zaklocic). Choc z drugiej strony Kubus juz ma 2 m-ce i na piersi ladnie je i takie karmienie ma juz ladnie wyrobione 🙂, wiec moze to jakos nie bedzie kolidowalo i bedziesz spoknie mogla laczyc oba rodz. karmienia, bo tak tez mozna dluuuuuuuugo 😆

michasia i agucha - to wypijcie tez za zdrowie Styczniowek 2013 i bobaskow hehe 🙂

A ja teoretycznie tez moglabym sie czegos napic, np choc jednego gina z tonikiem, ale jakos sie nie umiem przemoc, straszna mam schize i chyba przez nia w ogole mi sie alkoholu nie chce - nic a nic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu -no właśnie czytałam , że dokarmianie np codziennie o tej samej porze może spowodować , że o tej porze nie będzie się miało pokarmu . u mnie Kubuś dostaje raz na jakiś czas ale nie mamy takiej stałej pory. W sumie zaczęło się przez to Jego słabe przybieranie na początku , ale na szczęście już jest ok 🙂 a co do tego jak długo bym chciała karmić - to myślałam tak min. pół roku , ale chciałabym rok 🙂
a samo pytanie stąd , że pozazdrościłam Wam ☺️jak ładnie dzieciaczki śpią 🙂 ciekawe kiedy Kubuś zacznie tak spać? 🙂
Arnulka a jak długo Ty chcesz karmić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu - tylko nie wiem, czy pora ma jakies znaczenie, bo przeciez wtedy i tak w przeciagu doby dostanie mniej mleka, no i o to 1 karmienie bedzie mniej mleczka sie produkowalo na dobe 🤨 Tak mi polozna mowila. . A moze po prostu zrezygnuj z mleka m. i tylko przystawiaj do siebie jak Wam dobrze ogolnie z karmieniem idzie a zostawiic m. mod. tylko faktyczni na jakiejs wyjscia, jak akurat nie masz wlasnego odciagnietego? Na poczatku bedzie sie moglo wydwac, ze czesciej jest glodny ale za to im czesciej na piersi, tym wiecej mleczka 🙂 A co do podania butli, ze wzgledu na strach przed slabym przybieraniem albo utrata wagi, to DOSKONALE Cie rozumiem i wiem, co masz na mysli 🤨 Choc u nas to i tak bardziej skomplikowane 😞 Mniejsza z tym, musimy isc do przodu, nie? 😉

a jeszcze co do odciagnietego mleczka, bo chyba Doncia o tym pisala cos.. Swiezo odciagniete mleczko z cycusia moze byc bezpiecznie przechowywane w temperaturze pokojowej nawet do 6 godzin - nie zawsze jest zatem jest konieczna lodowka. Jesli odciagavie tuz przed wyjsciem i nie bedziecie gdzies super dlugo (zakladajac, ze nie chcecie karmic gdzies w miejscu publicznym, czy poza domem), to spokojnie mozecie podac takie mleczko z butli 'w biegu' 🙂 No chyba, ze bedziecie przebywac w jakims cieplejszym miejscu, to wtedy nie az tyle, wiadomo 😜 W lodowce mleczkomoze byc nawet az do 8 dni, ale zaleca sie je przechowywac z tylu lodowki, a nie na drzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...