Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madziu Mój Igorek też wcina co 2-2,5 godz 🙂 W dzień mu daje po 120 ml a na noc i z rana po nocy daje ma 150 🙂

A tak apropo to WITAM WAS 😁
Mi już choróbsko na szczęście przechodzi, dziś posiedziliśmy z synkiem troszka na dworku 🙂 Była piękna pogoda 🙂

Dziś byliśmy na USG...i co się okazało ? weszłam, malutkiego rozebrałam...i czekałam z 15 minut...Kręciła się kobitka i tylko patrzyła i nic nie mówiła...czekamy dalej....wkońcu przyszła jakaś inna kobitka i dopiero mi raczyła powiedzieć że pani dr. od USG raczyła sobie urlop wziąść !!! 😠 😠 😠 😠 I mamy wizyta przeniesiaoną na 15.04...ehh 😠 😠 😠

A okresu dalej brak. 🤨 W piątek jade do GIN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
asiek83 napisał(a):

Moja maleńka prawie nie śpi w dzień za to w nocy jest super - wczoraj zasnęła ok 21 a obudziła się dopiero o 6:40 !!


🤪 🤪 🤪ja też tak chcę 🤪 🤪 🤪
ale Wam zazdroszczę z tym spaniem !!! jak śpię 3 ,5 godz to jest super 🙂 a potem co 1,5 - 2 godz pobudka, w dzień to je tak raz co 2-3godz a raz co 1,5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia - to faktycznie Was wyrolowali z tym usg, wkurzyc sie idzie :/ A co do okresu, to testu sobie nie chcialas zrobic, czy myslisz , ze za wczesnie w eazie czego?

Aniu - to faktycznie musisz byc padnieta 😞 no, ale przeciez bedzie musial Kubius w rytm popasc. A Majeczka jak sypiala w tym wieku? Pamietasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj wlasnie pojadl, czyli czysty, pojedzony, przebrany i pachnacy (choc baczki mi tu puszcza hehe ;p ), jeszcze chwilunie posiedzi i bedzie spal 🙂 ale raczka w buzceznow jest. A w ogole zastanawiam si , czy nie bedzie zabkowal za jakis czas, bo duzo sie slini, raczki non stop w buzce...Wiem, ze to wczsnie, ale ponoc ja mialam 3,5 m-ca jak mi sie 1sze wybily. Bo O. ksiazkowo - 6 mcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
moj wlasnie pojadl, czyli czysty, pojedzony, przebrany i pachnacy (choc baczki mi tu puszcza hehe ;p ), jeszcze chwilunie posiedzi i bedzie spal 🙂 ale raczka w buzceznow jest. A w ogole zastanawiam si , czy nie bedzie zabkowal za jakis czas, bo duzo sie slini, raczki non stop w buzce...Wiem, ze to wczsnie, ale ponoc ja mialam 3,5 m-ca jak mi sie 1sze wybily. Bo O. ksiazkowo - 6 mcy.


Olga też non stop rączkę do buźki bierze i ssie... Aż czasami słychać jak ciągnie paluchy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacper też już od godziny śpi i dziś cały dzień jak leżał to przewracal się na bok. I teraz tak właśnie śpi 😁 niewiem co mu się nagle odmieniło ale najwyraźniej tak mu dobrze hehe
Też się już silni i rączki non stop niupla i ten odgłos jest boski 😁
a jak leży to cały czas patrzy się złapać np moich rąk i już się podnosi i siada! Przecież on jeszcze 3 msc nie ma, wydaje mi się że jest stanowczo za mały co nie? A jak go trzymam na stojąco i nóżki dotykają ziemi to tak no biega he he ale wiem że nie powinnam jeszcze tak go stawiać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Sylwia - to faktycznie Was wyrolowali z tym usg, wkurzyc sie idzie :/ A co do okresu, to testu sobie nie chcialas zrobic, czy myslisz , ze za wczesnie w eazie czego?

Aniu - to faktycznie musisz byc padnieta 😞 no, ale przeciez bedzie musial Kubius w rytm popasc. A Majeczka jak sypiala w tym wieku? Pamietasz?


Nie bade już testu robić, bo w piątek wybieram się do GINA i tam będzie pewniejsze...

aco do usg to jestem wściekła... 😠 Bo mogli by napisać chociaż jakąś kartką że pani dr. nie przyjmuje to bym małego nie rozbierała i nie czekała tyle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Igorek też wkłada rączki i się ślini strasznie..ale d nóżek go jeszcze nie ciągnie...główkę już długo i wysoko trzyma i też się rwie do siadania 😁 Znalazłam coś takiego 🙂

Twój maluch poraz pierwszy odkrył ręce kilka tygodni temu, teraz jest wręcz nimi zafascynowany. Patrz, jak bada je, wkłada do buzi, próbuje ssać. Nie martw się jeśli dziecko zbyt przesadnie będzie brało rączki do buzi. To forma poznawania siebie, świetna zabawa, a gdy potrzeba, może dawać ukojenie.

Obfite ślinienie się niemowlaka wcale nie musi być związane z ząbkowaniem. Czasami ślinotok pojawia się na długo przed wyrzynaniem się ząbków i wynika ze wzmożonej pracy gruczołów ślinowych. Po co dziecku ślina? Po pierwsze, do nawilżania śluzówki jamy ustnej. Po drugie, do utrudniania bakteriom wniknięcia do przewodu pokarmowego. Po trzecie, do zapoczątkowania procesu trawienia, dzięki zawartym w niej enzymom. Od trzeciego miesiąca życia maluszka gruczoły ślinowe zaczynają pracować intensywniej i produkują duże ilości śliny. Niemowlę nie umie jeszcze skoordynować ruchów języka, policzków i gardła, żeby połykać jej nadmiar, więc ślina ścieka po bródce, a ty musisz często wymieniać zamoczone śliniaki i ubranka dziecka.


Moja maleństwo przespało dziś całą noc i to już taka 4 noc z rzędu !!!! 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Igorek też wkłada rączki i się ślini strasznie..ale d nóżek go jeszcze nie ciągnie...główkę już długo i wysoko trzyma i też się rwie do siadania 😁 Znalazłam coś takiego 🙂

Twój maluch poraz pierwszy odkrył ręce kilka tygodni temu, teraz jest wręcz nimi zafascynowany. Patrz, jak bada je, wkłada do buzi, próbuje ssać. Nie martw się jeśli dziecko zbyt przesadnie będzie brało rączki do buzi. To forma poznawania siebie, świetna zabawa, a gdy potrzeba, może dawać ukojenie.

Obfite ślinienie się niemowlaka wcale nie musi być związane z ząbkowaniem. Czasami ślinotok pojawia się na długo przed wyrzynaniem się ząbków i wynika ze wzmożonej pracy gruczołów ślinowych. Po co dziecku ślina? Po pierwsze, do nawilżania śluzówki jamy ustnej. Po drugie, do utrudniania bakteriom wniknięcia do przewodu pokarmowego. Po trzecie, do zapoczątkowania procesu trawienia, dzięki zawartym w niej enzymom. Od trzeciego miesiąca życia maluszka gruczoły ślinowe zaczynają pracować intensywniej i produkują duże ilości śliny. Niemowlę nie umie jeszcze skoordynować ruchów języka, policzków i gardła, żeby połykać jej nadmiar, więc ślina ścieka po bródce, a ty musisz często wymieniać zamoczone śliniaki i ubranka dziecka.


Moja maleństwo przespało dziś całą noc i to już taka 4 noc z rzędu !!!! 🤪 🤪


Super Margaritko :P Moja mała spała dzisiaj do 5 a po karmieniu jeszcze półtorej godziny przespała... Za to jak się obudziła zastała mnie niespodzianka - zrobiła kupę tak, że aż po plecach poszło 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu - w nocy to Kubuś już właśnie złapał rytm i budzi się o stałych godzinach , jak zasypia o 23 , to budzi się o 2 potem ok 4 , następnie ok 6.30 potem ok 9, w dzień zaczyna mi bardzo mało spać a czuwanie Mu się włącza 🙂

a co do ślinienia się to też Kubulek się mocno ślini i ssie łapeńkę 😁 boski widok i odgłos 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu - w nocy to Kubuś już właśnie złapał rytm i budzi się o stałych godzinach , jak zasypia o 23 , to budzi się o 2 potem ok 4 , następnie ok 6.30 potem ok 9, w dzień zaczyna mi bardzo mało spać a czuwanie Mu się włącza 🙂

a co do ślinienia się to też Kubulek się mocno ślini i ssie łapeńkę 😁 boski widok i odgłos 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Przeżuciłam mojego smyka wczoraj na bebilon...a dziś znalazłam w pieluszce piękną żółtą kupkę!!!! 🤪 🙂

Dziewczyny a jak tam z waszymi brzuszkami? Bo mi został balon jak bym była w 4 msc ciąży...


Ja też mam brzuchola jeszcze i trochę skory mi zostało nad raną (taki fałd) 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie z brzuchem nawet nie najgirzej musze powiedziec, bo chyba mi teraz szybiej schodzi niz po pierwszej ciazy, a myslalam, ze po cc bedzie dluzej i gorzej niz po nat. , a nie jest tak zle. Brzuch jak byle jak stoje to lekko wystaje, ale jak stane porzadnie, wyprostowana i napne miesnie (ale go nie wciagam), to brzuch wlasciwie jest plaski, ale wiem, ze mogoby byc lepiej 😉, ale narzekac nie moge 🙂 Najgorzej jest jak siedze, tez byle jak, to oponka mala jest 😁 😜 Nad samym cieciem nie mam nic - plasko. A co do wagi to mam 4kg na plusie, ze 2 bym sobie mogla zostawic, ale jak znam zycie to wsjo, jak nie wiecej, pojdzie. Jak juz bede mogla, to zaczne cwiczyc, zeby sie ujedrnic 😜 😉, bo poki co, nie robie nic - ups 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi został niewielki bandzioszek, tak jak u Madzi, widać oponkę gdy niechlujnie stoję lub siedzę, taką fałdkę 😉 W ogóle zmieniły mi się trochę proporcje i słabo się z tym czuję, tęsknię za swoim ciałem sprzed ciąży... mąż mówi, że tak mu się nawet bardziej podoba, ja chyba muszę się przyzwyczaić... i wymienić garderobę, bo ciuchy sprzed ciąży pasują, ale nie leżą tak dobrze jak kiedyś 🙃 🤢

I moja Tosia też ciumka łapkę, zazwyczaj całą pięść wkłada i cmoka i gmera sobie paluszkami 😉 I ślini się też bardzo, robi takie bąbelki-pianę w ustach... i cwaniara jak podam jej witaminki, to robi ślinę i wypuszcza ją ustami! Zwłaszcza jak daję kwaśną wit C 🙃


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie brzuch taki sam jak przed ciążą, na dodatek zero rozstepow więc ok 🙂 lekka oponka jest ale przed też taka miałam 😁
ale tyłek o parę kilo za duży i w spodnie sprzed ciąży wchodzę ale się nie dopinam niestety i niewiem czy tak mi się biodra rozeszły czy jeszcze będzie tak jak kiedyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o właśnie agucha ja tez się zastanawiałam czy to możliwe, żeby biodra się rozeszły?? W spodnie też wchodzę, ale inaczej leżą.. U mnie dodatkowo mam nad ranem dziwne uczucie odrętwienia/ciągnięcia w pachwinie, po tej stronie co miałam nacięcie, nie wiem czy to od blizny czy kości mi się tam poprzestawiały i stąd to drętwienie 😉 A na brzuchu też nie mam rozstępów, na pośladkach trochę i na piersiach całe mnóstwo 🥴 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...