Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sonka no to super,że z każdej strony masz pomoc 🙂A mały napewno się przyzwyczaji do przedszkola,moja córcia zaczęła chodzić w lutym,ale większość czasu chorowala niż faktycznie chodziła,a teraz chodzi od jakiegoś czasu reularnie i swoje przedszkole uwielbia,chociaż początkowo kręciła noskiem jak miała iść.
Teraz pije mleko i ogląda Reksio 🙂ciekawa jetem bardzo jaką będzie starszą siostrą... 🙂
Jak na nią patrzę to sama się zastanawiam kiedy mi taka panienka urosła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W koncu zadzwonilam do mojego lekarza i jutro mi przepisze jakis lekki lek bo wlasnie doszedl mi bol i pieczenie i powiedzial ze nie ma co czekac na wynik.
A to 7 dni trzeba czekac bo to nie zwykly mocz tylko posiew moczu i musi tam cos urosnac....tzn lepiej zeby nie uroslo, ale ma pokazac jakie konkretnie mam te bakterie.
W kazdym badz razie lekarz powiedzial ze lepiej lekki jakis lek niz nie leczyc jeszcze 7 dni bo moze to sie zle skonczyc.
Dzieki wielki za odpowiedzi 🙂 i trzymajcie jutro kciuki za usg 😉 juz sie nie mozemy z moim M doczekac na dzidzie zeby ja zobaczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
już 3mamy .. tylko i ty laska się 3maj dzielnie 🙂 stanu zapalne pęcherza to była moja przypadłość po każdej miesiączce .. ulgę dawało przykładnie termoforu albo butelki w ręczniku z ciepłą wodą .. tylko nie wiem czy ta kuracja jest możliwa w ciąży - najważniejsze, żeby dogrzać okolice pęcherza.


Dzikuska napisał(a):
W koncu zadzwonilam do mojego lekarza i jutro mi przepisze jakis lekki lek bo wlasnie doszedl mi bol i pieczenie i powiedzial ze nie ma co czekac na wynik.
A to 7 dni trzeba czekac bo to nie zwykly mocz tylko posiew moczu i musi tam cos urosnac....tzn lepiej zeby nie uroslo, ale ma pokazac jakie konkretnie mam te bakterie.
W kazdym badz razie lekarz powiedzial ze lepiej lekki jakis lek niz nie leczyc jeszcze 7 dni bo moze to sie zle skonczyc.
Dzieki wielki za odpowiedzi 🙂 i trzymajcie jutro kciuki za usg 😉 juz sie nie mozemy z moim M doczekac na dzidzie zeby ja zobaczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inka ... jak czytywałam sobie trochę publikacji to wspominali, że na tym etapie ciąży właśnie na wznak i po wyciszeniu się da się odczuć ruchy maluszka 🙂 więc pewnie i tobie już daje maleństwo znać o sobie.
Ja po niedzieli idę na wizytę i też mam nadzieję, że uda się określić płeć Maluszka. Daj znać jak uda się u Ciebie 🙂

Co do zakupów ... to na razie kupiłam sobie tylko spodnie z kominkiem, bo w jeansach mi zaciasno a brzusio zaczyna fajnie wystawać 😉
a dzisiaj z nudów przeglądałam allegro i zauważyłam kilka takich akucji ... i ciut mnie kusi na taki zestaw 🙂
http://allegro.pl/mamaspapas-kosz-mata-fisher-price-avent-i2581182494.html#tabsAnchor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alez piekna ta kolekcja do wylicytowania i to w moich ulubionych kolorach, szkoda, ze wiekszosc z tych rzeczy mam juz po Synku, bo ta tu dobrana kolorystyka pieknego beżu chwycila mnie za serce. Moj Synus pierwsze trzy miesiace spedzil w takiej samej wiklinowej kolysce, super sprawa, teraz nastepna Dzidzia ja odziedziczy 🙂

Dzikuska i ja tez trzymam kciuki - powodzenia !!

Moj Maluch dzis mi juz takie konkretne kopniaczki sprezentował na wieczor, poki co tylko jak leze na wznak i to pod wieczor, ale to podobno normalne 🙂

dobrej nocy Wam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i mnie ta kolorystyka zachwyciła 🙂 a liczebność i funkcjonalność tych rzeczy dodatkowo 🙂 podoba mi się to siedzisko do kąpieli ... w mieszkaniu mam brodzik 90/90/8 a że łazienka nie jest rozmiarów salonu to zbytnio nie mam gdzie wanienki trzymać a takie rozwiązanie myślę, że zdałoby egzamin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam o poranku 🙂
dzis moj kochany T wychodzil troszke pozniej do pracy i na sniadanko nasmazyl mi pysznych nalesniczkow mmmmmm, rozplynelam sie, teraz marze o pierogach, ale owych chyba nie potrafi zrobic, choc kto wie 😜 A Wy jak z zachciankami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tydzień nie było mnie na forum, a tu już tyle nowych postów 🙂 🙂 Jak się dziewczyny czujecie?? Ja gdyby nie fakt, że mam to udokumentowane na zdjęciach to chyba bym nie uwierzyła, że jestem w ciąży. Tak naprawdę czuję się tak jak przed ciążą, jedyna zmiana jaka nastąpiła to ta że nie muszę się co miesiąc męczyć z miesiączką no i brzuszek rośnie 🙂 Ale nie jest aż taki duży, więc jak ktoś by nie wiedział, że jestem w ciąży to mógłby pomyśleć, że przytyłam. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o komu dobrze 🙂 naleśniczki na śniadanie ... mniam 🙂
ja póki co cały czas w kierunku bardziej konkretnych dań ... chodzi za mną babka ziemniaczana (bądź kartoflak bądź rejbak - zależy z którego regionu nazewnictwo stosować 😉 ) i chyba trzeba będzie się w końcu zebrać i upiec 😆

Sonka napisał(a):
witam o poranku 🙂
dzis moj kochany T wychodzil troszke pozniej do pracy i na sniadanko nasmazyl mi pysznych nalesniczkow mmmmmm, rozplynelam sie, teraz marze o pierogach, ale owych chyba nie potrafi zrobic, choc kto wie 😜 A Wy jak z zachciankami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basidrak śliczny ten komplet dla dzidziusia z allegro,też mi się bardzo spodobał.Piękne kolorki i wygląda jak nówka.W dodatku dużo tego,ale licytacja więc jeszcze pewnie dużą sumkę sobie za to zażyczą.
Sonka,Ty to masz fajnie,śniadanko do łóżka...he,he a co niech mężuś się stara.
U mnie dzisiaj pada od rana,masakra i jakoś tak się zimno zrobiło,a ja mojej córci do przedszkola ubrałam bluzeczkę na ramiączkach i kurtkę dżinsową,kurcze,żeby tylko na dwór nie wychodzili bo mi się przeziębi znowu.
A co do zachcianek to ja mam na wszystko.Masakra,muszę trochę przystopować bo się utuczę jak świnia,a brzuszek już mam sporawy.Jak mam spodnie ciażowe z gumą to już się nie da ukryć ciąży.Tak obserwuję po sobie,że w drugiej ciąży szybciej mi brzuszek wywaliło i szybciej ruchy czuję.Ja za bardzo nie mam co liczyć,że mi coś skapnie z wyprawki od innych bo nie mam po kim,zwłaszcza jeżeli będzie chłopak.Trochę mam po Julce ale to głównie ciuchy i łóżeczko,pościel i jakieś pojedyncze akcesoria,a poza tym druga ciąża już nie ekscytuje rodziny i znajomych tak jak pierwsza.
Miłego dnia laski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja i ja nie mam od kogo wyprawki odkupić ... pochodzę z podlasia i tam moje zaprzyjaźnione mamuśki zostały a że rzadko bywam u rodziców to i nie mam jak tego przetransportować 🙂
co do tego zestawu Inka .. to wczoraj poszedł podobny tylko jeszcze zawierał krzesełeczko do karmienia ... i zlicytowali go za 600zł. + k.przesyłki. Tak dzisiaj sobie zerkam po allegro co i ile kosztuje ... i jak na moje oko to te 600zł. byłaby w stanie zapłacić za ten komplet 🙂 jak myślisz .. warto aż i tylko tyle dać za te rzeczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak, nie zaprzecze, stara sie T by bylo mi dobrze 🙂
mmhmmm, taka baba ziemniaczana tez calkiem smacznie brzmi 😉
ja w pierwszych tygodniach schudlam 3 kg, bo wymiotowalam kilka razy dziennie przez dluzszy czas, ale teraz nadrabiam, odrobilam juz te 3 kg + 1,5 kg dodatkowego hm 🙂 Inka, z brzuszkiem to tak wlasnie jest w kolejnych ciazach, znacznie szybciej rosnie. Ja w pierwszej ciazy do szostego miesiaca nie mialam brzucha i jak ktos nie wiedzial, to dopiero w 6 msc sie dowiedzial, ze jestem w ciazy, a w poprzedniej i teraz brzucholek rosnie mi od pierwszych dni, nawet jak chudlam na poczatku to i tak juz sie brzuszek uwydatnial 🙂 z kopniaczkami jest tak samo 🙂
I nie martw sie o Mała, niech wychodza na dwor i to jak najczesciej, to najlepsze lekarstwo, zeby sie nie przeziebiac. Moj Synek od urodzenia nie mial ani jednego dnia zeby nie byl na dworze, od zawszechociazby poludniowe drzemki spedza w wozku w ogrodzie, czy pada, czy mroz, czy slonce, nie ma to znaczenia, dzis ma 2,7 lat i w zyciu nie byl przeziebiony, nie mial katarku, zadnej infekcji, mimo nieraz kontaktu z przeziebionymi dzieciaczkami.

600 zl za tyle rzeczy, uwazam ze to bardzo dobra cena, ta wiklinowa kolyska jako nowa kosztuje ponad 300 zl, laktator elektryczny ok 200 zl, a tu jeszcze tyle innych pieknych rzeczy. A jaki jest koszt dostawy? bo ten co wczoraj pokazalas to WLK Brytania, a gabaryty paczki dosc spore zapewne beda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zestaw jest tym bardziej wart kupienia, bo w porównaniu z innymi nie wrzucono zabawek przytulanek, żyrandola, rameczek i obrazeczków ... tylko rzeczy, które na prawdę są dla mnie konkretne 🙂 kawał wyprawki miałabym z główki 🙂

a co do babki ziemniaczanej ... szczerze polecam ... zwłaszcza taką odgrzewaną na następny dzień 🙂 specjał kuchni podlasko - litewskiej 🙂 dla chętnych dam przepis 🙂 łatwizna robota nie licząc tarcia ziemniaków - maszyna mile widziana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O, to faktycznie nie duzo. Pokazalam wczoraj mojemu T ten zestaw i tez z ciekawosci go obserwujemy, kiedys my podobne rzeczy bedziemy sprzedawac pewnie, choc jak szczerze mowiac az tak wielkiego zarobku na tym nie ma, to moze rozdamy komus w potrzebie, czas pokaze 🙂

maszyne mam, wiec przepisik poprosze, T lubi gotowac to moze mi cos takiego wyczaruje w wolnym czasie. Nie znam zupelnie tej potrawy, ale brzmi smacznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to najpierw może w skrócie co to jest babka ziemniaczana ...a potem ewentualnie dasz znać to wrzucę link z przepisem ...
babka ziemniaczana to potrawa pieczona z surowych tartych ziemniaków, do ciasta wrzuca się lekko zarumienioną cebulkę, do tego albo zarumieniony boczek albo podsmażoną kiełbaskę, pieprz, sól, liść laurowy, jajko, trochę bułki tartej, mąka ... i takie cudo się zapieka 🙂 wedle uznania można dodać różne rzeczy ja zawsze daję tylko to i w zupełności wystarcza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sonka,moja Julka zanim poszła do przedszkola wogóle nie chorowała,ale jak zaczęła to jakby coś w nią walnęło.Wiecznie gardło zawalone i nos,a jak odpowiednio nie zareagowałam to przechodziło to w anginę.Raz miała nawet serię 20 bolesnych zastrzyków.Miała taki okres w życiu,że przez 2 miesiące miała 4 antybiotyki,które trochę pomagały a po odstawieniu nawrót choroby.Co roku jeżdżę z nią nad morze,bo mam tam rodzinę(w tym roku byłyśmy w maju 3 tygodnie w Międzyzdrojach i było ok),chociaż pojechała już chora,a po powrocie po 3 dniach znowu to samo.W końcu się wkurzyłam bo ile można i zrobiłam jej wymaz z gardła i okazało się,że ma liczne kolonie gronkowca złocistego w jamie gardłowo nosowej a tylko jeden z antybiotyków które brała był trafiony,ten w zastrzykach.Po tym badaniu miała kolejny antybiotyk już profesjonanie dobrany który zadziałał no i teraz bierze 3 serię szczepionki uodparniającej"Bronchowakson".Narazie odpukać jest dużo lepiej,ostatnio była tylko trochę podziębiona ale wyprowadzilam ją z tego sama.Gronkowca jednak nie da się wyplenić całkiem tylko go uśpić,dlatego może teraz jestem troszkę przewraźliwiona i jak zaczyna psikać czy mieć katar to odrazu mam stresa,ale ja też jestem za chartowaniem dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu ja też nie znam tej babki ziemniaczanej,a pochodzę z Bydgoszczy a od kilku lat mieszkam pod Poznaniem:P
Jeśli chodzi o ten zestaw,to tak jak mówisz jest fajny bo konkretny,same przydatne trochę mniej lub bardziej rzeczy bez zbędnych pierdół na siłę wciśniętych,a żadko się zdarza,żeby w jednym zestawie było tyle fajnych akcesoriów,więc moim zdaniem jeśli tylko planowałaś kupić to wszystko osobno to lepiej w komplecie za kwotę 600zł.Niby dużo ale jak policzysz później pod koniec ciąży co pokupowałaś osobno to wyszło by dużo więcej. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
debiutująca jestem mamusia i podobne mam zdanie .. większość z tych rzeczy bym kupiła - pewnie nie wszystko, ale większość 🙂 a jak dzisiaj sobie szperałam po allegro i po nowych i po używanych podobnych rzeczach to lekką ręką ok. 1,5 zł. wypadało by zapłacić - a po tych rzeczach na zdjęciach nie widać śladów użytkowania więc wolę oszczędność na tym dorzucić do lepszego wózka ...
a że siedzę w domku na zwolnieniu to bardziej mi się skalkulowało i dostałam 600zł. więcej na łapkę niż miałabym pracować 🙂 więc byłaby 1 inwestycja w Maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sama chciałabym trochę takich fajnych akcesoriów dla maluszka kupić,typu ta kołyska czy kosz Mojżesza,leżaczek,mata itd itp, no ale trochę szczerze mówiąc szkoda mi kasy.Chociaż trudno się jest powstrzymać bo to wszystko takie śliczne.Może gdybym jeszcze chiała mieć więcej dzieci to co innego,a tak,kołyska fajna ale starcza na króciutko,leżaczek i mata też,sterylizator jest potrzebny tylko na początku.Sama już nie wiem,zobaczę jaką kasą będę dysponować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basidrak, blagam, ten opis jak wyglada ta babka pachnie mi przez monitor, zaraz zamiast przepisu to Ty mi tu bedziesz musiala gotowa babke "wrzucic" 😉
Inka, ale zes mnie nastraszyla - w naszej sytuacji teraz przedszkole ma pomoc rozwiazac problem, a tu moze byc go wiecej widze, hm 😞 Biedna ta Twoja Mala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no niestety ... co chwila to dylemat i co jedna rzecz to coraz to droższa ... nie mam doświadczenia i czas pokaże na ile to mi posłuży, jak nie dalej puszcze w obieg i może trochę pieniążka się zwróci ... a jak nie to komuś oddam z dobroci serca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to przepis poniżej ... 🙂 życzę smacznego 🙂

Sonka napisał(a):
Basidrak, blagam, ten opis jak wyglada ta babka pachnie mi przez monitor, zaraz zamiast przepisu to Ty mi tu bedziesz musiala gotowa babke "wrzucic" 😉
Inka, ale zes mnie nastraszyla - w naszej sytuacji teraz przedszkole ma pomoc rozwiazac problem, a tu moze byc go wiecej widze, hm 😞 Biedna ta Twoja Mala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...