Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja kończę teraz 17 tydz i brzuch powoli zaczyna być widoczny. Ale jak ktoś nie wie to niezauważy -poprostu jakbym troszkę przytyła.
Co do kręciołków to ja pierwszy raz poczułam 2 tyg temu ale nie byłam pewna czy to maleństwo-teraz też czuję wieczorami -jak już leże w łóżku i się wyciszę. Normalnie w ciągu dnia nie daje znaków życia jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Dziewczyny co robicie aby podniesc sobie cisnienie w ciazy???Zawsze mialam dobre cisnienie w granicach 120/80 teraz od poczatku ciazy mam 90/60.Pewnie ten temat byl juz tutaj poruszany 🙂Ponoc trzeba duzo plynow pic,caly dzien pije wode niegazowana badz mleko (tak mam ochote) a cisnienie z kazda wizyta u lekarki jest nizsze 😞Pogoda tez ma napewno na to wplyw.Meczace jest to zmeczenie...
Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sonka napisał(a):

Dzikuska, o jakim innym badaniu inwazyjnym Ci powiedzieli w szpitalu? Amniopunkcja?
A co zmieni jak bedziesz znala wynik? No jesli bedzie wszystko ok, to poczujesz duza ulge i spokojnie bedziesz dalej cieszyc sie ciaza, a jak cos wyjdzie nie tak, to bedziesz miala duzo czasu na oswojenie sie z ta mysla i przygotujesz sie lepiej na bycie Mama Choruszka. Ale zobaczysz, bedzie dobrze 🙂


Tak powiedzieli o Amniopunkcji. No mam nadzieje ze bedzie ok, w zasadzie prawie jestesmy zdecydowani na zrobienie tego usg prywatnie tylko jeszcze jutro chce przedzwonic do jednej kliniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W sumie to różnica w dniach nie jest duża bo ten program (z boku) pokazuje mi 13 tyg. i 6 dni czyli tydzień 14, a wszystkie inne programy jak chociażby w moim suwaczku na dole 14 tyg. i 2 dni czyli tydzień 15 i tego się trzymam ja i mój lekarz 🙂 liczyć jest mi bardzo łatwo, bo zawsze nowy tydzień zaczyna się w poniedziałek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ze mną jest podobnie tylko ja jeszcze przed ciążą miałam zawsze ciśnienie 90/50 ... 🥴 masakra po prostu ... i jak poszłam do gin. na potwierdzenie ciąży i mu o tym powiedziałam, stwierdził, że kawa dziennie nie zaszkodzi - zwłaszcza przy tak niskim ciśnieniu 🙂 że lepiej podnieść ciśnienie w jak najbardziej naturalny sposób niż lekami. A co najważniejsze mój lekarz jes tego zdania, że lepiej coś ograniczyć niż całkowicie z tego zrezygnować - mówimy o stanie już potwierdzonej ciąży 🙂 i takim to cudem codziennie rano serwuję sobie kawusię z gruntem - taką z czubatej łyżeczki i co nieco mleczka do tego 🙂 wtedy mogę normalnie funkcjonować 🙂
Tobie Mamuśka82 proponuję, jak masz aparat pomierz chociaż przez kilka dni ciśnienie jak tylko się obudzisz ... zanotuj je i obserwuj ... i zacznij wprowadzać sobie kawkę i też zmierz za jakiś czas czy coś się ruszyło. Bawiłam się też tak, bo mój mąż leczy się od kilku lat na nadciśnienie, ale samolub 😉 nie chce się podzielić 🙂

Mamuska82 napisał(a):
Hej 🙂
Dziewczyny co robicie aby podniesc sobie cisnienie w ciazy???Zawsze mialam dobre cisnienie w granicach 120/80 teraz od poczatku ciazy mam 90/60.Pewnie ten temat byl juz tutaj poruszany 🙂Ponoc trzeba duzo plynow pic,caly dzien pije wode niegazowana badz mleko (tak mam ochote) a cisnienie z kazda wizyta u lekarki jest nizsze 😞Pogoda tez ma napewno na to wplyw.Meczace jest to zmeczenie...
Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GRATULUJĘ 🙂 najfaniejsza pora dnia jak dla mnie 🙂 takie cudne łaskotanie i gilanie 🙂

Bulek napisał(a):
Ja kończę teraz 17 tydz i brzuch powoli zaczyna być widoczny. Ale jak ktoś nie wie to niezauważy -poprostu jakbym troszkę przytyła.
Co do kręciołków to ja pierwszy raz poczułam 2 tyg temu ale nie byłam pewna czy to maleństwo-teraz też czuję wieczorami -jak już leże w łóżku i się wyciszę. Normalnie w ciągu dnia nie daje znaków życia jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do niskiego ciśnienia-ja zawsze miałam niskie i można rzec,że piłam kawę hektolitrami i to taką parzoną a nie rozpuszczalną więc na początku był dramat-ale jakoś daje radę 🙂 Zrezygnowałam z dodatkowej pracy na 1/2 etatu i dzięki temu zyskałam więcej czasu na sen i wypoczynek, a jeden etat jest i tak wystarczającą rozrywką 😜
Codziennie rano serwuję sobie obrzydliwa kawę zbożową-za to w pięknej filiżance 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska, nie rob tej amniopunkcji ot tak, to juz w ostatecznosci, po niepokojacych wynikach testu pappa badz tego dokladnego USG, gdyz amniopunkcja jak Ci powiedzieli w szpitalu, to inwazyjne badanie, polega na pobraniu plynu owodniowego i jest to dosc ryzykowne dla ciazy, mozna po tym poronic choc nie jest to regula. Trzymam kciuki za powodzenie badania USG. Nie martw sie, rodzony brat mojego ukochanego T ma zespol Downa i przez to tez jestesmy w grupie ryzyka, a mimo to rodze zdrowe Maluchy 🙂

Sylvie, 14 tydzien i 2 dni tzn ze jestes w 14 tygodniu, w 15stym bedziesz jak on sie zacznie, to jest tak jak z urodzinami - konczysz powiedzmy 22 lata i przez najblizszy rok masz 22 lata, a nie 23 🙂

u mnie problem z cisnieniem jest odwrotny, mi sie ono troche podnosi w ciazy, ale tragedii nie ma. Zazdroszcze Wam tej kawki, ja kocham kawe 🙂
milego dnia dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,dawno nic do Was nie pisałam ale coś mi się zawieszał net.
Basiu śliczna tabelka,zdolna jesteś 😉
Widzę,że nasze grono lutóweczek się powiekszyło,super.
Sonka leż kobieto,zdrowie dzidzi najważniejsze,a myślałam,że jak założyli Ci ten pesar to już nie będziesz musiała leżeć,że to jakieś większe zabepieczenie.
Co do tygodni ciąży to ja liczę że jak np.jest 15tc+4 dni to liczy się że jest 16 tydzeń ciąży i tak też pokazuje każdy kalkulator od daty ostatniej miesiączki.U mnie każdy tydzień kończy się w niedzielę i nowy zaczyna w poniedziałek.Bo kalkulator pokazuje 15 tygodni ukończonych i 4 dni czyli jestem w 16 tygodniu a w poniedziałek będzie 16 tygodni skończonych +1 dzień czyli teoretycznie zacznie się 17 tydzień ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez tak Inka myslalam, ale jednak tak nie jest, pessar nie daje 100% bezpieczenstwa, on tylko wspomaga i w zasadzie jak mi w szpitalu wytlumaczono, on nawet nie wiele pomoze w skracaniu sie szyjki macicy, on ma za zadanie aby ta skracajaca sie szyjka sie nie rozwarła, hmm. Moja przypadlosc w tej ciazy to niewydolnosc cisnieniowo - szyjkowa i stad takie zalecenia aby Dzidzie donosic. Ech, i co zrobic, trzeba to trzeba, wyjscia nie ma.

Ale zescie zamieszaly z tymi tygodniami 🙂 sprawdzilam kilka kalkulatorow i faktycznie roznie to licza, jedne mowia mi ze to 16 tyd inne 17 tg, hmm zadziwiajace i komu tu wierzyc? 🙂 Tu widze w profilu wyswietla mi sie identycznie jak podaje mi lekarz i wychodzi z USG i daty ostatniej miesiaczki, zatem chyba temu zaufam, zreszta 16 i kilka dni to wg logiki dla mnie 16 tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A więc ustalone jutro 17.30 zrobimy to USG i zobaczymy...nie chce robic tych inwazyjnych badan. Mam nadzieje ze jutro wyjdzie wszystko ok...oczywiscie robimy je prywatnie.

Martwi mnie teraz jeszcze jedno...mam chyba jakas infekcje ukladu moczowego i dzisiaj oddalam probke moczu do badania na posiew ale trzeba czekac 7 dni roboczych na wynik...biore jakis lek bez recepty co mi ginekolog kazal na zakwaszanie moczu sie uciazliwe to cholerstwo...ciagle mi sie chce sikac albo mi sie wydaje ze mi sie chce 😞 masakra;( mam nadzieje ze szybko mi przejdzie;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja co do liczenia zgadzam się z Inką. 14 tygodni i 3dni tzn. że, mam za sobą 14 pełnych tygodni i jestem w trakcie trwania 15. A dzięki Basidrak zrozumiałam czemu z boku pokazuje inaczej 🙂 To dlatego, że ja podałam termin porodu, który wyliczyła mi w szpitalu pielęgniarka (na tym śmiesznym kółeczku) czyli 21, a program, do którego link dała mi Basidrak wyliczył mi na 17 - stąd 4 dni różnicy 😉 Chociaż w sumie to wszystko i tak bez różnicy bo z USG wychodzi mi póki co na 4 marca...coś mała ta nasza dzidzia 🤔
A program polecam na stronie ciążowy.pl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie co do ruchów dziecka...dziś jak leżałam, pukałam się trochę po brzuchu, a jak przestałam to poczułam coś dziwnego...jakby mnie ktoś pogłaskał od środka...a potem coś mi zabulgotało - pewnie to jelita...ale zastanawia mnie to muśniecie, czy to moglo być dziecko? w sumie to było tak delikatne, że gdybym popukała chwilę dłużej to zapewne bym to przeoczyła...więc nie uznam tego za pierwsze ruchy...chciałabym poczuć już taki ruch, żebym nie miała żadnych wątpliwości, ale na to pewnie poczekam jeszcze pare tygodni... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na tym etapie nie będzie kopnięcia Maluszka 🙂 i z tego co czytałam to pierwsze ruchy to właśnie takie muskanie, głaskanie, jakby motylek skrzydełkami Ciebie dotykał ... i te bulgotanie i przelewanie się to ponoć też ... ja wieczorami wyłapuję właśnie takie łaskotania 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a jak to jest z tą infekcją?lekarz powinien mi od razu wypisać jakiś antybiotyk czy jak? czy to lepiej że czeka na wynik posiewu..tzn wydaje mi się że lepiej że czeka ale z drugiej strony to dramat i strasznie męczące to ciągłe latanie do toalety 😞 już nie wiem co robić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylvie, no to gratulacje - mysle, ze to Twoje pierwsze wyczuwalne kopniaczki, bo one wlasnie tak wygladaja 🙂

Dzikuska, wyglada mi to na zapalenie pecherza, mialam to samo w poprzedniej ciazy, mnie jeszcze bolalo i szczypalo przy oddawaniu moczu i w sumie mialam non stop uczucie ze mi sie chce, a ledwie co kropelke robilam, to czesta przypadlosc w ciazy - Ginekolog przepisal mi wtedy furagine i pomoglo, teraz mozna kupic ja bez recepty od niedawna, potem tez przez cala ciaze bralam profilaktycznie żuravit.

a w zwiazku z tym, ze leze i leze i nic robic nie moge, to mam czas zeby wertowac internet i zobacz Dzikuska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska no to trzymam kciuki za jutrzejsze badanie,zeby dzidzia była zdrowa i nie miała żadnych wad genetycznych;a co do pęcherza to myślę,że jak powiesz dokładnie co Ci dolega to lekarz może jutro przepisać jakieś środki,żeby Ci ulżyć bez wyników moczu(swoją drogą dziwne,że na wyniki moczu musisz czekać aż 7 dni)bo ja jutro idę na comiesięczne badania krwi i moczu,a wyniki odbiorę sobie w poniedziałek po 10 bo na 19 idę do ginekologa.
Co do ruchów maleństwa od kilku dni też czuję,ale tylko w jednej pozycji jak leżę na wznak -takie delikatne pulsowanie brzucha.
W poniedziałek idę do lekarza i mam nadzieję,że dzidzia rozwija się prawidłowo no i oczywiście zapytam czy może już widać jakiej płci jest maleństwo 😉
A czy któraś z Was już coś kupowała da kruszynki albo coś ciążowego? 🙂
Macie już jakieś swoje typy co do zakupu wózka albo innych dziecięcych akcesoriów?
Swoją drogą na dzień dzisiejszy,termin porodu lutowy wydaje mi się tak odległy,że nie wyobrażalny a tu za chwile będziemy na półmetku ciąży...
Jak Wasze samopoczucie dziewczyny?
Sonka dbasz o siebie i leżysz?Masz pomoc przy dzieciach?
A mamusie pracujące jak u Was w pracy,macie przywileje kobiet cieżarnych?
Jak Wasi pracodawcy zareagowali na ciąże?
Trzymajcie się zdrowo mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska, generalnie to każdy rozsądny lekarz stara się w miere możliwości unikac jakichkolwiek leków. Ja teraz jestem 2 tydzień przeziębiona, katar, kaszel i temperatura i tez mam nic nie brac i grzecznie leżec i leczyc sie sama domowymi sposobami, syropki cebula itd. Troche przechodzi już szczerze powiem 🙂

Ale prawda taka że lepiej że Ci taki lek delkatny dał bo antybiotyk to juz dosc inwazyjne leczenie i lepiej unikac w ciąży. A tak jak chyba Sonka wspomniała juz, żurawina bardzo dobrze działa na drogi moczowe wiec syropki z żurawiny, owoce i tego typu cudeńka wydają mi się wskazane a napewno nie zaszkodzą. 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie, zurawinka dziala cuda 🙂

Inka, leze grzecznie leze - pomoc mam wielka, babcie zajmuja sie Maluchem, T pracuje, robi zakupy, sprzata, gotuje, starsza Corka donosi herbatkę, odkurza, chodzi z psem na spacerki, czasem tez zajmie sie bratem, zaangazowanie ogromne, dajemy rade jakos, od wrzesnia Mlody pojdzie niestety juz do przedszkola, ale innego wyjscia nie ma 😞 mam tylko nadzieje, ze szybko sie tam odnajdzie i bedzie szczesliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...