Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oh jejku .. jak wam zazdroszczę tej wiedzy o płci 🙂 też już bym tak bardzo chciała wiedzieć 🙂 chociaż nie mamy z mężem parcia na chłopca lub dziewczynkę, ale wiedzieć chciałabym już 🙂 niestety jeszcze trochę muszę poczekać ... do 25 września mam zwolnienie i wtedy mam się stawić z usg połówkowym 🙂 i mam nadzieję, że już się wtedy nasze Słoneczko ujawni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziekuje za gratulacje!! 🙂

timecontrol - gratuluje Synka, mozesz mowic, ze masz ogromne szczescie ze Synek jest zdrowy 🙂

Dziewczynki, z tym seksem w ciazy to jest tak, ze jesli ciaza jest ok to seks jest nawet wskazany, dla dobrego samopoczucia, dla dobrych relacji w związku i takie tam. Poronienie owszem jest mozliwe, jesli z ciaza jest cos nie tak, tak jak u nas - my mamy kategoryczny zakaz współżycia ze względu na moja niewydolnosc cisnieniową szyjki macicy i zalozony pessar, ja nawet teraz juz nie moge miec USG transwaginalnego, z czego akurat sie ciesze. Zatem Kochane bez obaw, kochajcie sie do woli, poki macie na to siłę i czas, potem to już różnie bywa jak Maluch przyjdzie na świat 😉

Kuka, kuj żelazo... i szybko opatentuj potem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A My poprosimy % w udziałach w zyskach 😁 wkońcu pomysł jest najważniejszy 🙂

Ja pierwsze słysze,że nie można współżyć w ciąży. Mój mąż się śmieje,że teraz to możemy poszaleć bo przynajmniej w ciążę już nie zajdę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do współżycia w ciąży to czytałam, że do końca II trymestru nie ma przeciwwskazań - o ile ciąża nie jest zagrożona 🙂 Niektórzy ginekolodzy pisali, że w końcowych tygodniach należałoby się wstrzymać, bo w nasieniu mężczyzny jest jakiś składnik, który działa rozluźniająco na mięśnie macicy i może przyczynić się do przedwczesnych skurczy. Moja koleżanka kilka lat temu dostała ze szpitala przepustkę, bo termin minął a skurczy ani widu ani słychu - więc lekarz wygonił ją do domu i kazał się wyseksić z mężem, żeby rozluźnić mięśnie ... i po weekendzie wszystko się zaczęło 🙂 przyjemne z pożytecznym.
Mój mąż się śmieje, że trzeba korzystać póki można, bo potem przyjdą czasy posuchy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basidrak napisał(a):
co do współżycia w ciąży to czytałam, że do końca II trymestru nie ma przeciwwskazań - o ile ciąża nie jest zagrożona 🙂 Niektórzy ginekolodzy pisali, że w końcowych tygodniach należałoby się wstrzymać, bo w nasieniu mężczyzny jest jakiś składnik, który działa rozluźniająco na mięśnie macicy i może przyczynić się do przedwczesnych skurczy. Moja koleżanka kilka lat temu dostała ze szpitala przepustkę, bo termin minął a skurczy ani widu ani słychu - więc lekarz wygonił ją do domu i kazał się wyseksić z mężem, żeby rozluźnić mięśnie ... i po weekendzie wszystko się zaczęło 🙂 przyjemne z pożytecznym.
Mój mąż się śmieje, że trzeba korzystać póki można, bo potem przyjdą czasy posuchy 😉


Dokładnie - cała prawda 🙂 korzystajcie, korzystajcie, ale Wam zazdroszczę.. 🙂

Witamy nową Mamusię w naszym gronie, coraz nas więcej, super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, chciałam się poradzić. Kończę właśnie 18 tydzień i czuję się tak jakbym wróciła do początków ciąży - totalne zmęczenie, od czasu do czasu mdłości ;/ cały 4 miesiąc czułam się świetnie, a teraz coś takiego. Czy miałyście podobnie? Mam nadzieję, że to nic groźnego. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo halo 🙂
co o mnie:
Mam na imię Kasia, jestem z Warszawy, mam 32 lata i obecnie jestem w swojej drugiej ciąży. Mam już synka Witolda który w kwietniu skończył rok.. co jeszcze... mam termin na 7 lutego, nie wiem co będzie ale 24 września mam usg połówkowe to i nadzieja że zagadka się wyjaśni 😁 😁 😁
ciążę znoszę daj Boże fantastycznie, jedynym do tej pory objawem są wielkie cyce 🤪 😁 😁
a może to i sugestia, wiecie jak to jest przy małym dziecku: człowiek nie ma czasu na chwilę odpoczynku i na zmęczenie...a tak brakuje mi czasami lenistwa pierwszej ciąży 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska-niesamowite uczucie prawda 🙂 do mnie ciągle nie dociera tak do końca-że w środku jest już ok 20 cm bobo 🙂

Kasiu witam Cię serdecznie 🙂 Powiedz mi czy trudno było się zdecydować na drugie dziecko? ja bym chciała żeby u mnie było 2 lata różnicy ale nie wiem jak to będzie bo wszyscy rodzice których znam mają 1 dziecko i raczej nie chcą słyszeć o drugim. Zresztą to pytanieb do wszystkich mamuś które juz mają dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj że uczucie to nieziemskie to życzę Ci, żeby to było to !!! 😘

ja wymęczona 3 godzinnym spacerem z synem dosłownie padam na ryj i dopiero mam czas pofolgować zachciankom 😉)))

a zapytam przy okazji: jak wagowo stoicie? w sensie przytyłyście coś już? Bo ja 2 kg i nie wiem czy nie za mało 🤢
( biorąc pod uwagę, że przy pierwszej ciąży przytyłam 36 kg ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ) 🤢

dobrej nocy Brzuchatki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulek, decyzję podjęło za nas życie ☺️ ☺️ ☺️ totalna wpadka, i nie ukrywam, że przeryczana przez tydzień. Ale nie dlatego, że jest ten drugi cud, bo jednak chcieliśmy drugie dziecko ale jeszcze nie teraz..w każdym razie ja ryczałam, bo praca dopiero co ustabilizowana, bo warunki mieszkaniowe, bo właśnie z pieluch wyszliśmy...A mój to się cieszył jak dziki 😁 😁 i chyba ta jego radość mi jakoś pomogła. Może inaczej bym do tego podeszła, gdybym miała rodzinę obok siebie, która mi w razie czego pomoże, a tak jestem tu sama zdana na siebie z wszystkim, no dobrze że jeszcze Mój się poczuwa do ojcostwa aktywnego bo wariatkowo miałabym zagwarantowane ( wiesz jak póltoraroczne dziecko wszędzie grzebie !!!???? 😁 😁 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to bym tak chciała 🙂 tak wogóle to nigdyb nie jest dobry czas na dziecko. bo to, bo tamto, bo siamto...
A tak szybciej będziesz mieć etap pieluchowy z głowy 🙂
A że się przestraszyłaś na początku to chyba normalne. U nas było planowane a jak wyszły 2 kreski to z jednej strony radość a z drugiej "o Boże jak to? to już ? dlaczego tak szybko?": Boję się cały czas czy damy sobie radę bo jas w trakcie zmiany zawodu, z koszmarnym kredytem na głowie. Ale tak sobie myślę,że i tak mam lepiej niż moja mama więc dlaczego mam sobie nie poradzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...