Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Informuję, że będziemy mieli córcię 🙂 Kornelcia kopie już zawzięcie od jakichś dwóch tygodni, głównie wieczorami i nad ranem, albo po jedzeniu 🙂

Dzikuska - ja w tym miesiącu zdecydowałam się na pójście na zwolnienie z powodu strasznego bólu kręgosłupa. Też początkowo obawiałam się, co będę robić w domu, ale jakoś czas leci. Zwolniłam tempo, mam czas poczytać, poszukać rzeczy dla maluszka.

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja już kończę kolejne zwolnienie i tylko czasem nuda mnie dopada. Trochę posprzątałam, co nieco poukładałam w szafach ... a no i przeszłam już etap wicia gniazda ... prasowałam przez 3 dni prawie wszystko co mi wpadło w ręce 🙂 nadrabiam zaległości w książkach i wszelkich artykułach dot. dzieciaczków 🙂 a no i wysypiam się 🙂 ciut na zapas 🙂

z wieści z innej beczki ...
jestem już po usg połówkowym 🙂 i po wielu próbach udało się Kręciołę podejrzeć 🙂 będzie syneczek 🙂 waży aż i tylko 420 g i wg wszelkich wymiarów to już 21 tydz. 2 dzień 🙂 wszystko w jak najlepszym porządku 🙂 czyli teraz z górki ... oby do terminu porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Oj dziewczyny jak Wam zazdroszczę, że już po połówkowym !!! Mam nadzieję, że płeć trafiona w oczekiwania 😉) Nooo Bulek, u Ciebie wiem, że na pewno 🙂)) GRATULUJĘ BARDZO !!Ja swoje dopiero w poniedziałek i też po cichu liczę, że będzie dziewczynka no bo jednak chłopak już w domu jest ( a czasami nawet dwa 😉 ) Poza tym imię dla chłopca jest taką zagwozdką dla nas, że coś niesamowitego..Mój ostatnio wrócił i wypalił, że w radiu słyszał fajne imię: Wrocisław
🤢 🤢 🤪 🤪 🤪 🤪 ☺️ ☺️ pozostawię bez komentarza ale wybiłam mu z głowy 😁 😁
Jak to mówią, dziewczynkę wychowuje się dla siebie, chłopaka dla innej 😁 😁

a dzisiaj tylko do lekarza na krótkie badanie, bo coś mnie bóle brzucha męczą nadmiernie, mam nadzieję, że jednak wszystko będzie dobrze. Bo jak tu brzuch ma nie boleć jak się 16 kg ząbkującego dzieciaka nanoszę, natulę, nazabawiam 🥴
Ale przeżyliśmy 4-ki, przeżyjemy też 3-ki 😁 😁 oby tylko szybko wyszły 😁 😁

a z ciekawszych rzeczy: w nocy zaczęłam produkcję siary 🤢 ☺️
hieh, zaczyna się 😁 😁

miłego dnia, bez względu na pogodę ( u mnie dziś 9 stopni 🤢, marzę, żeby zaczęli grzać w centralnym ..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocisław-dobre 🙂
Mój chciał chłpca imieniem .....Ryszard.... Chyba Bóg się zlitował nad biednym dzieckiem i stworzył je dziewczynką 😉
MrsTuliPanna życzę Ci dziewczynki z całęgoi serca! Przydałaby Ci się parka 😉 ale wrazie co pamiętaj,że najwyżej trzecia będzie dziewczynka 🙂

Ja "celowałam" na dziewczynkę ki udało się 🙂 Ale zapowiedziałam Pawłowi,że jak będzie chłopczyk to będziemy DO SKUTKU pracować nad dziewczynką 🙂


A co się dzieje z Kuką?????? taka cisza z jej strony? miała mieć teraz egzamin ale mogłaby sie odezwać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się 🙂Serdeczne gratulacje dla wszystkich z Was,które już znają płeć swojego dzieciątka,ale Wam zazdroszczę.Ja też mam usg dopiero w poniedziałek wieczorem więc jeszcze troszkę muszę się uzbroić w cierpliwość.No to u nas na forum narazie przewaga dziewczynek jest,bo chłopca ma tylko Basia,tak?Ciekawe co będzie u mnie...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny! A my chyba mamy Córeczkę! (nazwiemy ją Zosia) 😁 Tatuś się cieszy, że będzie miał córeczkę tatusia 🤪 Lekarz oczywiście mówi, że nie ma pewności więc czekamy na następny skan(za 3 tygodnie) i wtedy się upewnimy. Teraz jesteśmy na urlopie w Polsce, a za 3 tygodnie będziemy mieć duuży skan u naszej położnej w NL. Ciekawe czy coś zobaczy 🙂 Dzidzia zdrowa, rośnie ładnie i równo. A mama wiecznie zmęczona, codziennie muszę się przespać z 3 godziny w ciągu dnia w przeciwnym wypadku dla mnie noc zaczyna się o 19. Zobaczymy co będzie jak wrócimy do pracy... Mam nadzieję, że położna wypisze mi zwolnienie, bo brzuszek stawia mi się bardzo często... 🥴 pozdrowienia Dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 🙂
choć nie wiem czy tak do końca bry..
coś mi się od wczoraj brzuch stawia, twardnieje, wreszcie zaczynam go tak dziwnie czuć: jakbym kilogramy kamieni przed sobą nosiła 🤢
i przez to tak niewyraźnie się czuję ale z tego co czytam, to chyba taki czas, bo i u Was jest podobnie. Zresztą, jutro mam połówkowe usg, więc zobaczymy czy wszystko w porządku. Jesooo dwa miesiące bździny nie widziałam 🤪 🤪

Smarkata, aż zazdroszczę możliwości spania 3 godziny dziennie 🤨 🤨
teeeeeeeż bym tak chciała ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maribel, normalne: dziecko rośnie, wszystko przesuwa Ci się w górę 😉

Lekarz mi powiedział: jeżeli boli od pępka w górę: to nie związane z ciążą tylko z funkcjonowaniem naszego organizmu, jeżeli poniżej pępka: to ciąża.

a ja za 2 godziny połówkowe !!! 🤪 🤪 🤪 🤪
i sama nie wiem czy chcę wiedzieć, czy nie 😁 😁 😁 mam takiego stresa, że sraczki jak nic przed samym usg dostanę ☺️ ☺️ 😁 😁 😁

Bulek, no of kors że przyjdę się pochwalić. Chyba że jednak będzie Wrocisław, to zamilknę z rozpaczy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm, nie mam pojęcia co może być przyczyną. Ja w każdym bądź razie nic takiego nie odczuwam.

A tak w ogóle to ja już po połówkowym i będzie dziewczynka 🙂))) Cieszę się ogromnie, tym bardziej, że jak na razie wszystko z nią w porządku 🙂 Piszcie co u Was! Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za rady dziewczyny ,wiem że bejbik rośnie ,ale ten ból pojawil sie od niedawna i praktycznie mnie łapie od 2 -4 razy dziennie tak po pare minut pokłuje i ustaje jak na razie ratuje sie ospą.U mnie już po połowkowym od tygodnia wiemy ,ze bedzie chlopczyk naszepierwsze wyczekane maleństwo.Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MrsTuliPanna napisał(a):
Maribel, normalne: dziecko rośnie, wszystko przesuwa Ci się w górę 😉

Lekarz mi powiedział: jeżeli boli od pępka w górę: to nie związane z ciążą tylko z funkcjonowaniem naszego organizmu, jeżeli poniżej pępka: to ciąża.

a ja za 2 godziny połówkowe !!! 🤪 🤪 🤪 🤪
i sama nie wiem czy chcę wiedzieć, czy nie 😁 😁 😁 mam takiego stresa, że sraczki jak nic przed samym usg dostanę ☺️ ☺️ 😁 😁 😁

Bulek, no of kors że przyjdę się pochwalić. Chyba że jednak będzie Wrocisław, to zamilknę z rozpaczy 😁 😁

Z góry przepraszam za prywatę dziewczyny ale:
- Kaśka mam focha że się tu udzielasz a nas opuściłaś
- Nie odzywasz się do mnie to chyba już zapomniałaś co obiecałaś 🤢
- Cieszę się że będziesz mamą 2 raz ale Wita rodziłaś z nami i ani słowa nie napiszesz...
- Reasumując - przykro mi ooo 🥴

Amen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
MrsTuliPanna napisał(a):
Maribel, normalne: dziecko rośnie, wszystko przesuwa Ci się w górę 😉

Lekarz mi powiedział: jeżeli boli od pępka w górę: to nie związane z ciążą tylko z funkcjonowaniem naszego organizmu, jeżeli poniżej pępka: to ciąża.

a ja za 2 godziny połówkowe !!! 🤪 🤪 🤪 🤪
i sama nie wiem czy chcę wiedzieć, czy nie 😁 😁 😁 mam takiego stresa, że sraczki jak nic przed samym usg dostanę ☺️ ☺️ 😁 😁 😁

Bulek, no of kors że przyjdę się pochwalić. Chyba że jednak będzie Wrocisław, to zamilknę z rozpaczy 😁 😁

Z góry przepraszam za prywatę dziewczyny ale:
- Kaśka mam focha że się tu udzielasz a nas opuściłaś
- Nie odzywasz się do mnie to chyba już zapomniałaś co obiecałaś 🤢
- Cieszę się że będziesz mamą 2 raz ale Wita rodziłaś z nami i ani słowa nie napiszesz...
- Reasumując - przykro mi ooo 🥴

Amen

podpisuję się pod tym wszystkimi ręcyma i nogyma 😠
przecież tyś Tulipanna jak moja mama
ehhhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski,a ja jestem nie usatysfakcjonowana po wczorajszym USG połówkowym.
Dziecko jest zdrowe.
Pan profesor obmierzył moją dzidzie i jak powiedział,wszystkie wymiary w normie.
Widziałam główkę,profil,brzuszek,serduszko,kręgosłup i nóżki.No ale tego co mnie najbardziej interesowalo to niestety nie bo dziecko miało zaciśnięte nóżki i nie chciało pokazać czy jest dziewczynką czy chłopcem.Jak to powiedział mój lekarz dzieci leżą tak jak im wygodnie a nie tak,żeby nam pokazać jakiej płci są.Śmiał się,że następnym razem(pod koniec października)mam porozmawiać z maludą i włożyć pieluchę międy nogi,żeby nie ściskało...
Lekarz próbował podpatrzeć z innej strony no ale stwierdził tylko,że jąderek nie widzi,więc albo będzie druga córunia albo synek dobrze ukrył swoje klejnociki.Myślalam,że już będę wiedzieć bo wszyscy się mnie o to pytają dziwią sie,że nie wiem w 21 t.c no i chciałam już powoli zacząć się rozglądać za wyprawką a tu nic Czuje się spokojniejsza,że dziecko rozwija się prawidłowo ale zla,że nie mam nadal pewności i będę jeszcze musiała poczekać co najmniej miesiąc,wrrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 🙂

Inka, no nie dziwię się, że zła jesteś: też by mnie szlag trafił jakbym jakbym nie zaspokoiła swojej ciekawości 😁 😁 tylko liczyć, że za miesiąc się pokaże, żeby nie było tak, że wyprawkę w neutralnych kolorach przyjdzie Ci kompletować 😉

no jak obiecałam Bulek, tak i jestem pochwalić się, że ojej ojej: udało się i będzie dziewczynka !!!! 🤪 🤪
choć wieść tę przyjęłam wyjątkowo spokojnie: co by było to by było, aby zdrowe. Nie mam ciśnienia na "parkę" 🙂
W każdym razie uniknęłam Wrocisława 😁 😁 i będzie Hania ( wybierali moi mężczyźni )
nasz Hanka 😁 😁 waży 490 gram i chyba spora jest 🥴 i ma wielgaśne stópki bo przy tej wadze mierzą 3.9 cm 😁 😁 wysoka po mamie się szykuje 😁
i w ogóle śliczna jest i taka była ruchliwa, że doktor miał problem z ustaleniem parametrów, bo tak się wierciła i przekładała. Ale wiedziała, że interesuje nas co ma między nogami, więc się ładnie dla nas rozkraczyła 😁 😁 ☺️ ☺️

aczkolwiek o wyprawce jeszcze nie myślę, może w listopadzie ogarnę temat ☺️
ok. Zupa się gotuje, chałupa posprzątana, lecę z dziecięciem na spacer ( nie śpimy od 6 więc wszystko jasne 😉 ))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jak miło mężczyzn nam przybywa 😉 Chociaż nie ja sama i będzie doborowe towarzystwo ... ciekawie się zapowiada sytuacja demograficzna za kilka lat w naszym kraju ... na tyle kobiet tylko 2 chłopaczków 😉

Inka cierpliwości ... jeszcze się pokaże 😉 U mnie lekarz też przez kilka minut się czaił, stukał w brzuszek i gadał do niego, żeby się ten lokator powiercił w trochę inną stronę - w ostateczności Maluszek nogę na nogę założył i się nie pokazał. Sprytny pan dr pod koniec badania go zaatakował i się dopatrzył tego co trzeba 🙂 A już nastawialiśmy z mężem, że wcześniej niż planowaliśmy pójdziemy na 3D żeby dowiedzieć się płci - a tak jeszcze chwilę poczekamy 🙂 żeby potem był dokładniejszy obrazek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluję córeczek i synusiów. Ja byłam w sobotę na drugim prenatalnym i Kornelcia jest okazem zdrowia, wszystko na swoim miejscu. Małżonek siedział za panią doktor z wielkim bananem na twarzy i chyba myślał : "to ja to zrobiłem, jestem dumny" 🙂))

A jeśli chodzi o kopniaki, to muszę przyznać, że są coraz silniejsze - wczoraj wręcz zrobiło się troszkę nieprzyjemnie, tak mocno dostałam w pęcherz... Ale to chyba jeden z tych bóli, które sprawiają radość 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...