Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dajcie spokuj jakie gumki , niech faceci uwazaja co robia 😁 😁 a tak powaznie to tez wruce do bletek (mercilon), czułam sie po nim ok , i nie przytyłam wcale 😜 Słyszałam tez o jakis wladkach anty ale na czym one polegaja to nie wiem , muiała bym zapytac kuzynki bo ma własnie sobie zakładac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dajcie spokuj jakie gumki , niech faceci uwazaja co robia 😁 😁 a tak powaznie to tez wruce do bletek (mercilon), czułam sie po nim ok , i nie przytyłam wcale 😜 Słyszałam tez o jakis wladkach anty ale na czym one polegaja to nie wiem , muiała bym zapytac kuzynki bo ma własnie sobie zakładac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a uzywalyscie kiedys plastrow? u mojej siostry w nastroju sie odbilo, bez siekiery nie podchodz bylo... ja od zawsze cilest, wiec nie wiem nic o innych metodach.no znaczy sie gumki pamietam z mlodych lat jak np po studniowce z chlopakiem po fajnej nocy szukalismy gumki wszedzie i nigdzie nie bylo... Wieczorem biorac prysznic cos rozowego wypadlo... a zel pod prysznic byl zielony jakiez bylo moje zdziwienie ...no to byla gumka, na drugi dzien po postinor u gina bylam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I po wizycie, następna za 3 tyg. , no chyba że coś działoby się to wtedy mam przyjść szybciej, ale raczej na to się nie zanosi.
Dzisiaj mój gin sprawdzał tylko na usg tętno i serduszko, mała ułożona bez zmian główką w dół i wszystko jest ok. Przeprowadził wywiad zdrowotny - pytał o ruchy dziecka, o obrzęki nóg i rąk, czy mam jakieś bóle. Wypisał skierowanie na morfologię, ogólny mocz i hbs.
O obrzękach nóg powiedział, że jeżeli ustępują to są to uroki ciąży - czyli ja tak mam, gorzej byłoby gdyby opuchlizna nie schodziła. Stwierdził, już nie pierwszy raz, że wzorcowo przechodzę ciąże. Położna zważyła - przez 3 tyg. 1 kg na plusie i zmierzyła ciśnienie 120/64. Tydzień ciąży 35, czyli wszystko się zgadza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
plastrow uzwalam jeden miesiac i nie podobalo mi sie. Tzn. caly czas zagladalam czy sie nie odlepia (nie moze sie nawet troszeczke odlepic), bardzo sie przybrudzal (mialam go na ramieniu a bylo to lato) i cholernie bolalo przy sciaganiu tak wiec nie wybrazam sobie go zciagnac np. z nad posladka. Tak wiec odpadaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli przereklamowane badziewie 😉
Kkasia no tak, czloweik teraz spokojnieje(w zyciu nie slyszalam takiego wyrazu) tzn. probuje, w koncu matka bede 😉 Ale dzialo sie oj dzialo, teraz czloweik starszy, madrzejszy...(jeszcze ktos uwierzy)
Anulka to gitarra gra z Coreczka;D Elegansio 😉
Moje tzn Maxymka ciuszki pomalutku schna, chyba jeszcze dzis wezme sie za ich praswnaie. Jakie to rozkoszne takie malutkie wiszace tu aaaaaaaaaaaaaa 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My gumkom powiedzieliśmy nie, więc zdecydowałam się na tabletki - brałam Cilest, przez lata było zawsze wszystko ok. i jak przyjemnie 😁, wyregulowany okresik, zero tycia (ogólnie przytyłam przez gazowane picie i dogadzanie sobie 🙂 ), próby wątrobowe ok., a jak odstawiłam, to malutka zakiełkowała już w 2 cyklu 🙂 Chciałabym do nich później wrócić, jeszcze zobaczymy na jakie zabezpieczenie zdecydujemy się, na pewno odpadają plastry. Tak jak Laaf nie chce mi się myśleć w trakcie igraszek o wkładkach, globulkach i piankach. Do spirali nie jestem przekonana. Jak pójdę na wizytę po porodzie, to porozmawiam z ginem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj mąz nie chcial abym brala tabletki antykoncepcyjne, wiec tez przez 5 lat nie zabezpieczalismy sie i wpadki nie zaliczylismy 🙂 a jak bedzie po porodzie hmm zastanawiam sie nad spirala bo przez nalblizsze kilka lat nie planujemy potomstwa, dopiero jak domek bedzie juz wybudowany a to troche czasu potrwa. A spirala na 5 lat starczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój mąż pewnie będzie przeciwny tabletkom. No ale coś trzeba będzie wykombinować. Albo kalendarzyk małżeński wprowadzić 🤪

a swoją drogą, pamiętam, że zrezygnowaliśmy z tabletek i przestaliśmy się w ogóle zabezpieczać w lutym tamtego roku. W maju był ślub, a pod koniec sierpnia/na początku września byłam już w ciąży. Przez tych 6-7 miesięcy raczej nie byliśmy zbyt ostrożni, ale starałam się nie kombinować w dni płodne. Aż nastał sierpień i stwierdziłam "a co mi tam" 😁 no i wyszło, jak wyszło 😉

kurczę, to były fajne czasy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

ja dzisiaj na pełnych obrotach rano handel na targu z teściową później swojego biznesu trzeba było przypilnować i na pocztę się zatoczyć

z zakupami ledwo dotarłam do domu a miałam tylko dwie rzeczy kupić he he

później sałateczka, obiadek dla mężusia i wreszcie mam czas na brzuszek 17 stron nadrobione

co do tabletek to na początku brałam mikrogynon i była masakra 10 kg w 3 miesięce a do tego przez całe życie się tyle nie opłakałam co w tym czasie i zero ochoty na seks później brałam mercilon to takie sobie i zakończyłam na yasminelle, które najbardziej mi odpowiadały a po porodzie napewno wrócę do tabletek wiem że męża bratowa brał jakieś, które można brać przy karmieniu piersią to na początek tamte spróbuje ale nazwy nie pamiętam teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki 🙂

Oto relacja z pola bitwy czytajcie z remontu.Jestem cala opylona 🙂I jak juz wiecie mam dosc, najwazniejsze, ze przestali wiercic, teraz tylko machniemy kolorek, poskrecamy meble i gotowe(mam nadzieje) 🙂
A co do antykoncepcji po porodzie, to jest to dla mnie wielka zagadka.Gumki odpadaja, nigdy za nimi nie przepadalismy, tabletki tez odpadaja bo po kazdych mialam maskaryczne migreny, przynajmniej raz w miesiacu oraz ciagle bole glowy, wiec same rozumiecie, ze sie zrazilam.
Wiec temat pozostaje dla mnie otwarty i bede myslala pozniej.
Nie mam na nic sily, ale przy zyciu trzyma mnie mysl, ze niedlugo zobacze skrecone lozeczko dla Malej i to bedzie slodkie 🙂
Buziaki moje drogie Brzucholki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmm... ale sobie wiosenne kanapeczki zrobiłam... 😉
Anulka super że wszystko ok 😉
ja jutro do okulisty idę :P ciekawe co mi powie... :P hehe myśle że nie bedzie miał przeciwskazań do rodzenia SN ale może się myle 🤨

ide leżeć dzisiaj mnie jakoś na spanie brało... czyli padne jak trup :P hehe
dobranocka dwupaki ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ello!!

Dopiero co wróciłam bo mąż na poprawę humoru wziął mnie na pizze i do kina... Muszę się wyżalić- dzisiaj na wizycie dowiedziałam się tyle, że za dużo utyłam w ciągu ostatniego miesiąca (znowu 4kg) razem mam 15kg do przodu. Wagi, długości małej mi nie podała bo nie ma potrzeby sprawdzać. Sprawdziła tylko obwód główki i wyszedł 30tc ale to sama musiałam wyczytać na monitorze. Pytanie czy to jest prawidłowe? Ciśnienie mam dobre, ale nie powiedziała jakie 😠 aha z morfologii wyszło że mam anemie, ale pani doktor to zbagatelizowała więc chyba nie mam się czym martwić. Pytała czy puchną mi nogi więc mówię, że tak, na co ona że nie widzi obrzęków. To po jaką cholerę pyta skoro wie lepiej! A najlepsze na koniec- Marysia ostatnio była dobrze ułożona a teraz jest główką do góry. dziecko ma czas się obrócić a najwyżej będzie cc- odp. giny... szlak mnie trafiał po wyjściu z gabinetu i tylko mężowi się dostało bo wszystkie rzeczy które dla lekarza są mało ważne dla mnie są ważne...
Wrr czy u Was też lekarze tak podchodzą do tych spraw?? czy tylko ja się niepotrzebnie czepiam??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, chyba chodzimy do tego samego lekarza 😉 tzn. ja już nie chodzę do niej. Wkurzyła mnie za bardzo.

Wagę małej wg mnie powinna "zmierzyć", bo od tego zależy rodzaj porodu.
A o całą resztę trzeba było pytać i nie dać się spławić.
Ile Ci wyszła hemoglobina? Anemia jest poniżej 12 - może masz na granicy?
Co do ułożenia Marysi, to faktycznie jeszcze trochę czasu ma, więc chyba nie ma sensu się nastawiać na sn czy cc. Przed terminem porodu i tak robią usg, żeby określić pozycję dziecka i zaplanować co i jak 🙂 do tego czasu mała może jeszcze 10 razy się obrócić, więc postaraj się nie denerwować 🙂

spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 ja juz wstałam na chwile, bo jakos nie mogę zasnąc ale zaraz znowu sie poloze, pogoda nie za ciekawa, niedługo siostra ma mnie odwiedzic ze swoim i na noc zostac, to przynajmniej czas mi zleci, któr i tak pędzi jak szalony 😉


Milusiego dnia 😉


[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek!!

Chyba spać nie mogę 😉 W sumie jest 5:30 ale niebo już całe zaniesione chmurami więc napewno będzie padało cały dzień 🤔
Kwasiek hemoglobina mi wyszła na poziomie 10,2, ale to może normalne na tym etapie ciąży?

Dzisiaj dalsza część załatwień wliczając w to łóżeczko 😆
No nic babeczki życze wszystkim miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahahahha 😁

a ja myslalam ze dzisiaj pierwsza bede 😉

Agulka powiem CI tak, lekarza to Ty masz do dupy...bo gdybyś jeszcze pytań nie zadawała...ale ona Cie poprostu olewa!!!!! Wynik masz za niski (jak pisze Kwasiek ponizej 12 to anemia ) jak mozna to zlekcewazyc tym bardziej w ciazy???? A ja myslalam ze moja jest jakas porabana...I najgorsze jest to ze sama sobie obwod glowki wyczytalas i jest na 30tc a moze zle odczytalas? nie powinna CIe trzymac wniewiedzy. Twoja corcia poprostu jest kruszynka i moze sie urodzic nieco mniejsza co nie oznacza ze cos moze byc nie tak. Najwazniejsze zeby byla prawidlowo rozwinieta a fakt ze moze byc ponizej 3kg o niczym nie swiadczy. Popatrz na nasze poprzedniczki z jak roznymi wagami ordza sie maluszki 🙂
A po za tym, powiedz mi czy do tychczas tylko ona Ci USG robila?? moze ona ma jakis lipny sprzet!!! Proponuje CI zainwestowac w przywatne USG u innego lekarza, niech on obejrzy mala i oceni co i jak.

Angela tez mnie jedno zastanawia. Skoro glowke masz na 39tc to na jaki tydzien masz obwod brzuszka i kosci udowej? BO waga obliczana jest na podstawie glownie tych 3 wymiarow a jak pisalas synus wazy oklo 2500? dobrze pamietam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Laaf, coś dzisiaj u nas kury zawiodły, bo nie byłyśmy pierwsze 😁

Agulka, popieram Laaf, zainwestuj raz w prywatnego lekarza i usg, lekarz nie powinna bagatelizować takich rzeczy i jej obowiązkiem jest odpowiadać na zadane pytania albo żeby dochodziło do tego, że ty sama musisz odczytać z monitora wymiary. Zresztą powinna podać orientacyjną wagę maleństwa, jak już mierzyła główkę. Poradziła coś na tę anemię - pewnie nie?

Ja właśnie zaraz będę szykować się na badania. Jak pisałam gin kazał zrobić tym razem szybciej w razie "W" jakby coś nie tak wyszło,wtedy zadzwonią do mnie i będzie do poprawki. Wizyta za 3 tyg., ale jakby coś zaczęło się dziać (chociaż nie przewidujemy tego) to mam się odrazu stawić u niego.

Co za kiepska pochmurna pogoda.

Zmykam, muszę to szybko załatwić, bo jestem mega głodna 🙂

Miłego dzionka i do później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...