Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej Brzuszki,

oj a my właśnie zjedliśmy obiadek 🙂 i Mały tak się rozochocił, że spokojnie usiedzieć nie mogę, wygina się we wszystkie strony 🙂 Aj ale ja lubie te jego kopniaczki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
Byłam dziś na usg. U malutkiej wszystko w porząsiu, jest ułożona główką do dołu. Waży pomiędzy 2300-2700g nie wiem czemu pani dr. nie umiała podać mniejszej rozbieżności wagowej, ale ok...
Najfajniejsze jest to że ma 7cm stopkę 😁 😁 😁
Słuchajcie jak przez całą ciąże było okej u mnie z humorkami to teraz przechodzę samą siebie. Dzisiaj np. jestem tak wkur.... a nie wiem zupełnie na co 😮 Po prostu wszystko mnie wkur...
Zjadłam coś słodkiego-myśle napewno pomoże- gdzie tam... idę może się sekundę położe, żeby sie bardziej nie wkur...
A ogólnie to fajnie że jesteście 😜
Buziaaaaaki dla Was!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

ja mam ostatnio taką ochotę na słodkie że czekoladę pochłełam przed chwilą calusieńką

a wczoraj na poczcie klientka kazała mi poczekać bo przerwa 15 minut to czekałam a dzisiaj mnie przepraszała bo ona nie zauważyła wcześniej ze ja jestem w ciąży (lada co prawda jest wysoka) tylko wczoraj jak czekałam i stałam dalej od lady to dopiero zauważyła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂

czy ja juz pisalam, ze nienawidze romontów?Ok juz nie smece bo tego tematu mam wyjatkowo dosc 🙂
Anulka pisalas, ze mama kupila Bialego Jelenia.Ja ma takie doswiadczenie z pracy, ze jak Maluszkowi wyskakuje jakies uczulenie to pierwsze co prosi sie rodziców o przepranie ciuszków w innym proszku niz dotychczas i wlasnie sie mowi o Bialaym Jeleniu lub o platkach mydlanych podobno sa teraz w plynie. Ale to jest kwestia wyboru i tendencji dziecka do uczulen.
Tyle wiem na temat proszków i sama sie zastanawiam co wybiore, pomysle w maju...
Dziewczynki przyznac sie która jutro ma wizyte u gina?Ja mam, ktos jeszcze reflektuje? 🙂
Buziaki moje drogie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też już po wizycie 🙂 wszystko jest ok 🤪 następna wizyta za 2 tygodnie. Dostałam listę badań, które muszę zrobić, namiary na lekarzy, którzy mają mnie przed porodem (najprawdopodobniej cc) skonsultować (okulista, kardiolog i ortopeda). Więc z wizyty jestem bardzo zadowolona 🙂 od początku ciąży jestem 7 kg na plusie. Ciśnienie niziutkie (110/70) ale ja zawsze takie miałam 🙂

no i wyciągnęłam przy okazji mamę na zakupy do Reala (10 min. na piechotkę z gabinetu) - kupiłam 2 pary butów i w końcu mogę odetchnąć z ulgą 🙂

Zaraz sobie podgrzeję wątróbkę drobiową na kolację. Mój mąż od 4 godzin siedzi na zebraniu członków wspólnoty mieszkaniowej naszego nowego mieszkania. Biedactwo - wróci nie dość że zmęczony, to jeszcze wkurzony. Trzeba będzie się wcześniej położyć spać 🙂

A tak poza tym, to dzidziuś dostał dziś od swojej ciocio-babci (siostry mojej mamy) pajacyka (różowego :blink 🙂, body i koszulkę. Body i koszulka ok, pajacyk będzie nieużywany, bo ma napki na plecach, więc zbyt wygodny raczej nie będzie. No ale liczą się chęci 🙂

Kruszyna możesz śmiało mówić, że mała waży 2500 😉 a w tej stópce na pewno można się zakochać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Byłam dzisiaj u lekarza i zrobił mi usg. Dzidziuś ma już 2650g i jest wszystko ok. Ułożony jest już główką do dołu :-) i prawdopodobnie mogę wcześniej urodzic, byle poczekał jeszcze dwa tygodnie. W końcu powiedział mi na 100 %, że to chłopczyk. Interes pokazał mi w takim powiększeniu, ze nawet ja nie mam wątpliwości, że będzie Syn :-) Tak dokładnie opisał mi jego interes, że już mam pewnosc, że to mały mezczyzna ;-) a w dodatku jak mi robił usg ta akurat mój skarbek miał kciuka w buzi i sobie ssał. Cudowne uczucie oglądac takiego małego bobaska w brzuszku. Pomierzył mi też miednice jakimś cyrklem ginekologicznym ( nawet nie wiedziałam, ze mierzy się ją przed porodem ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, znalazłam na forum prośbę o wypełnienie krótkiej ankiety do pracy magisterskiej. Ankieta dotyczy rzeczy typowo związanych z ciążą, zajmuje chwilkę czasu (5 minut max.), a dziewczynie można pomóc w zebraniu odpowiedniej grupy badawczej.

Wrzucam linka do tego wątku http://www.brzuszek.net/forum,praca_magisterska_prosze_przyszle_mamy_o_pomoc,18,243368.html,str=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mialam mierzone cyrklem na sali porodowej z Kamiska 😉

oj Zuziek nic nie wiadomo, jeszcze sie okaze ze wlasnie one urodza jako ostatnie - chyba ze umowiona cesarka 😉 ja jak mowie nie spiesze sie choc maly juz tak sie siluje ze za jakis czas i ja zaczne stekac zeby to bylo juz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja napisał(a):
Dziewczynki przyznac sie która jutro ma wizyte u gina?Ja mam, ktos jeszcze reflektuje? 🙂

Ja mam nawet dwie 😉 Najpierw przed południem usg, a potem po południu gin-endo. Na szczęście badania krwi i moczu mi wyszły chyba ok, więc tylko ta zaraza paciorkowiec do opanowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂

Tym razem ja melduję się jako trzecia 😉 🙂
U nas też piękna pogoda i z tego co zapowiadali ma być 24 st. 🤪

Dziewczyny obowiązkowo po wizytach proszę dać znać co i jak 🙂
A ja dzisiaj na 10 poczłapię do fryzjera- strzyżenie i farbka nareszcie 🙃 🙃 😆

Anulka wczoraj pytałam o te muszle laktacyjne- działają one podobnie do wkładek z tym, że muszle zbierają mleko, nie przyklejają się do piersi. U nas położna na SR polecała je zamiast wkładek, które ponoć przyklejają się i nie są za wygodne. Fakt faktem 2 muszelki kosztują w granicach 40zł a wkładki ok. 10... z tym, że dalej się zastanawiamc o wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, wyprzedziłam cię miejscowo, ale widzę, że minutowo jesteśmy obydwie drugie 😁
Ja już mam 2 op. tych wkładek laktacyjnych, więc nie będę nic już zmieniać, ale dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje. I rozumiem, że są one wielokrotnego użytku?
Przy okazji, miłego i udanego fryzjera. New look wprawi Ciebie w super humor 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jak Wasze maluszki spia w nocy???

moj zasypia raczej ze mna ale czasem mnie jeszcze troszke wybudza...i spi ale jak wstaje do kibelka to sama sie z siebie smieje. Staram sie isc szybciutko, polozyc natychmiast wyciszyc zeby go nie obudzic bo lobuz odrazu wyczuwa ze staruszka sie obudzila i sobie mysli acha wstajemy i od nowa polka ludowa, czyli wyciszanie i dopiero sen 😁 Czasem sie udaje a czasem nie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te muszle są wielokrotnego użytku, ja dla siebie jeszcze nie mam nic więc dalej myśle (żebym tylko zdążyła przed porodem 😉)

Anulka właśnie widziałam, że w tym samym czasie dodałyśmy posty, a że wypadłam po Tobie to zmieniałam sobie z drugiej na trzecią 🙂
Ach i mam nadzieje, że małą zmiana w wyglądzie poprawi mi humorek 😎

Laaf, jak tylko się przebudzę w nocy (ale nie wstaje) czuję, że mała zaczyna się kręcić i nóżkami "tupać"... i nie wiem czy ona nie śpi w nocy a ja jej nie czuje czy budzi się razem ze mną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mała grzecznie śpi z mamusią 🙂 obojętnie czy jest to noc czy drzemka w ciągu dnia. Czasami jak wracam w nocy z wc to poprzeciąga się, ale trwa to chwilkę i spokojnie zasypiam.
Ostatnio zuważyłam, że chyba lubi jedździć tramwajem (a może nie), szczególnie jak podczas jazdy kołysze, bo nagle zaczyna takie kazaczoki odstawiać, że hej, a jak wysiadam to po chwili jest cisza 🙂 No i oczywiście jak jedzenie przygotowuje, a potem jem to też zaczyna się wiercić...głodomorek mamusi...hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, to jak muszelki są wielokrotnego użytku, to nawet opłaca się wydać ok. 40 zł. W opakowaniu Belli takich wkładek jest 30 szt., czyli zużywam 15 par, ciekawe jak na długo wystarczą? Jeżeli będzie dużo płynu wyciekać, to pewnie szybciej zejdą, a jak mniej to może na trochę dłużej. Ja płaciłam za opakowanie 12 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak po jedzeniu to jest masakra 😉 Dawid dostaje takiego spida ze nie moge usiedziec nie mowiac o lezeniu 😉
ja jaeszcz zaobserwowalam (moj menzol mowi ze sobie wymyslam 😉) ze jak zaczynam dokazywac z jakim dzieckiem malym to on zaczyna bobmardowanie, normalnie caly brzuch lata a ja podskakuje 😉 I tu moj wymysl - Dawidek jest zazdrosny 😜

Anulka co do lubi lub nie to zaobserwuj czy sa to ruchy takie nagle nerwowe czy raczej rozciaganie 🙂

Agulka to normalnie ta Twoja malutka Cie tam zakopie po fryzjerze co masz lepiej od niej wygladac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...