Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No dobra, kilka list znalezionych w broszurce pampersa.

Przygotuj dom na spotkanie z dzieckiem.
- łóżeczko, najlepiej drewniane ze szczebelkami i regulowaną wysokością posłania,
- materac atestowany, dobrze przylegający do boków łóżeczka, ze zdejmowanym, nieprzemakalnym pokrowcem, który można prać,
- kołderka, kocyk, 2-3 zmiany pościeli (poduszeczki ze względów bezpieczeństwa nie należy używać do 2 roku życia dziecka),
- lampka nocna dająca bardzo słabe światło,
- optymalna temperatura w sypialni powinna wynosić około 18*C (podczas kąpieli około 22-24*C), a wilgotność 60%,
- przewijak,
- wanienka,
- termometr do mierzenia temperatury wody (37-39*C),
- dwie myjki (nie gąbki),
- dwa ręczniki kąpielowe, najlepiej z kapturkiem,
- wózek,
- fotelik samochodowy,
- ubranka (zapinane z przodu):
- 4-5 par śpioszków,
- kilka pajacyków,
- 3-5 sztuk body z krótkim i długim rękawkiem,
- kilka kaftaników,
- 2 pary skarpetek,
- cienka czapeczka,
- kosmetyki: (od pierwszego dnia życia dziecka!)
- mydełko,
- krem do buzi,
- szampon do włosków,
- krem natłuszczający do pupy,
- płyn do mycia ciała,
- pieluszki dla noworodków,
- chusteczki pielęgnacyjne,
- kilka sztuk pieluszek tetrowych lub flanelowych,
- patyczki kosmetyczne z ogranicznikiem (do czyszczenia noska),
- szczoteczka do włosów - miękka, z naturalnego włosia,
- nożyczki do obcinania paznokietków,
- apteczka:
- termometr (najlepiej elektroniczny),
- sól fizjologiczna do przemywania oczu (w małych pojemniczkach),
- jedno opakowanie leku obniżającego gorączkę (najlepiej w czopkach).

Ufff, kilka minut przerwy i zaraz Wam wyprodukuję listę rzeczy, które trzeba wziąć do szpitala (dla mam i dla dzieci).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hej 🙂

a ja dopiero do domku wróciłam jak rano wybyłam ... wizyta i USG odbębnione, potem urodzinki babci i jeszcze zakupy ... padam !!!!!!! 🙂

no to do konkretów , otóż: Mały nie jest wcale taki mały bo waży 2490 !!!! położenie podłużne główkowe , czyli bez zmian...tętno ok , generalnie wychodzi na jakiś 34 tydzień ... Szyjka zamknięta .

Dostałam Dopegyt na nadciśnienie , ale na szczęscie mam brać tylko objawowo ...

idę coś wszamać bo mi dziecko jeszcze schudnie 😉 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, super, że mała ma już bryczkę, a jeszcze łóżeczko.

My po łóżeczko, materacyk i 2 zmiany pościeli jedziemy we wtorek, a wózek już moi rodzice zamówili 🙂

Jutro jadę kupić cienką podomkę, bo w domu mam gruby różowy szlafrok ze Snoopym, a w szpitalu mogłabym sie w nim zagotować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka, fajnie że wszystko ok 🙂
A u mnie dramat ponury z tym oszczędzaniem się. W lodówce śmierdzi, trzeba zrobić przegląd i umyć, męża nie ma, więc nie mam nawet komu zlecić, ciągnie mnie jak cholera, żeby zrobić to sama. Przy zlewie góra garów z całego dnia, ciągnie jak wyżej. Na razie jestem twarda i postanowiłam przynajmniej dziś tego nie ruszać. Pomyślę o tym jutro 😉
Endo mi powiedziała, że najważniejsze u mnie trzy rzeczy: tarczyca (bo to inteligencja Małego) - tu robić regularnie badania i sprawdzać, czy znowu nie spada, cukier - pilnować bardzo skrupulatnie granicy 140, szyjka - zakazy podtrzymane, łącznie z zakazem ćwiczenia na szkole rodzenia, więcej leżeć niż łazić generalnie. I jeszcze powiedziała, że nawet jak teraz miałabym rodzić, to nie ma paniki, bo przecież Mały już duży jest 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie kupujcie zadnego termometru!!! Najlpeszy termometr to lokiec i tu mam w 100% sprawdzone!!! tak jak mleko z butli sprawdzasz na nadgrasku 🙂

No Natusia to chnopina Ci rosnie i super 🙂

Ann Ty to naprawde sie z nami zzylas, koniecznie musisz byc czerwcoweczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Próbowałąm dodać zdjęcie bryczki, ale nie da się... no trudno. A kupiliśmy wózek z Tako 3w1 i po pobawieniu się w składanie i rozkładanie jesteśmy zadowoleni 🙂

A jednak to co miało się udać nie wypaliło- mieliśmy jechać na usg do najlepszego lekarza w Cieszynie żeby się w końcu wszystkiego dopytać, ale pech chciał że był wezwany do szpitala i wszystkie wizyty były przesunięte o 2,5godziny 🤪 no my mieliśmy być na 21 więc czekać do 23:30 nie było szans 😞 szkoda

Ale zapomniałam dodać, że od fryzjera też wróciłam zadowolona i mężulkowi też się podoba 🙂

Dobranoc kochane mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, biorę, ale dopiero od jakichś dwóch miesięcy. Przed ciążą nie miałam problemów z poziomem hormonów tarczycowych, za to miałam przeciwciała, co ponoć w czasie ciąży prawie zawsze daje efekt niedoczynności. Czyli cukier i tarczyca idą w parze 😉 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):

Ann Ty to naprawde sie z nami zzylas, koniecznie musisz byc czerwcoweczka 😉

Czerwcówką to nie mam nic przeciwko, ale chętnie Was przepuszczę w kolejce na porodówkę 😉
No i do majówek mi się nie spieszy za bardzo, więc jednak nie ruszę już dziś tych garów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja termometr kupię, żeby mąż mógł się nauczyć rozróżniania temp., bo przez pierwsze dni w domu to on będzie maluszka kąpał 🙂 będzie się pewniej czuł, wiedząc, że temp. wody jest odpowiednia i maluszkowi nie będzie ani za zimno, ani za gorąco 🙂

W ogóle to dostałam do tej broszurki jeszcze płytę dvd z różnymi instruktażami. O ile przewijanie było standardowe, o tyle instruktaż kąpieli mi się niezbyt spodobał, bo dziewczyna włożyła dziecko do wanienki tylko po to, żeby spłukać nałożone wcześniej zwilżoną myjką mydło. Czyli dziecko leżało na ręczniczku, ona je namydliła, a na końcu wrzuciła dziecko do wanienki i spłukała. Kontakt dziecka z wodą trwał góra pół minuty. Ja uwielbiałam być kąpana i nie chciałabym ograniczać kontaktu mojego dziecka z wodą do minimum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 chyba dzisiaj jako pierwsza 😉

I kolejny dzień pięknej, słonecznej pogody 😆 tylko strasznie wieje... ale może przejdzie.

Kwasiek też mam tą płytkę z Pampers i szczerze mówiąc po oglądnięciu instruktażu kąpieli zwątpiłam. Dobrze, że później na SR pokazali jak to trzeba robić 🙂

Co do termomerta to też do wody nie zamierzam kupować- obejdzie się bez, a łokieć zawsze jest "pod ręką" 🙂

Na dzisiaj oprócz łóżeczka zaplanowane mamy zakupy na impreze urodzinową męża... a lista jest taaaaka długa 😉

Wiecie co już zaczynają mi się śnić po nocach tylko pościelki, łóżeczka itp czyli wszystko to co zostało do kupienia- cholibka nie mam kiedy odpocząć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane moje czerwcoweczki 😘

Wrocek tez ladniutki ale bezwietrzny 🙂

Kwasiek no wlasnie bylo ponoc ciezko ale myslalam ze tylko ten moj leniuch marudzi 😉 polski i angielski to spoko ale z matmy (jak zwykle) cos tam nie do konca jej poszlo...ona bardziej humanistka po mamusi niż umysł ścisły. No zobaczymy...
ale wiecie co jest absurdem? Dzieciaki najpierw wybieraja szkole a pozniej maja wyniki egzaminow przeciez to jakas porazka. Fakt ze wybierasz 3 szkoly na wszelki wypadek ale powino sie moc mierzyc sily na zamiary...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Ja dzisiaj znowu jako druga 🙂

Gdańsk usłany chmurkami, ale słoneczko świeci.
Wczoraj marzyłam o zrzuceniu kurtki, więc jak pojechałam załatwiać różne sprawy to okazalo się, że jest tak ciepło, że musiałam ją w ręku nosić.

Termometru też nie kupuje, bo metoda na łokieć jest wystarczająca, ale jak będziemy kupować wanienkę i nie będzie tych zwykłych z Kubusiem, to pewnie kupimy taką co mężowi się podobała z wbudowanym termometrem (pewnie i tak szybko przestanie działać), ale taka wanienka jeszcze majątku nie kosztuje - 35 zl, więc ok. Najbardziej mnie śmieszą ceny stojaków pod wanienki - od ponad 100 do 200 zł. U nas stojakiem będzie stół albo taborety.

Wczoraj kupiłam 2 ceratki, może dokupię jeszcze 1-2 na zapas albo do czegoś przydadzą się. Na pewno jedna pójdzie do łóżeczka, jedna będzie kładziona pod wanienkę przy kąpieli, może do wózka też się włoży.

Dzisiaj znowu wybywam uszczupilić listę i kieszeń, jak już pisałam jadę po podomkę i pewnie coś jeszcze znajdzie się do kupienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No cóż nie jestem druga, tylko trzecia 😁

Laaf, na pewno będzie dobrze. Dla mnie dziwne jest, że składasz najpierw papiery do szkół i czekasz na wyniki i myślisz, czy p-ktowo dostanę się do danej szkoły czy nie.

To jest moje pobożne życzenie, które pewnie nigdy nie spełni się, ale niech w cholerę zlikwidują te gimnazja, niech matma nie będzie obowiązkowa, bo osobom wybierającym się na kierunki humanistyczne na nic nie przyda się, no i matura powinna być znowu stara albo jakaś, gdzie dziecko nie załamie się albo wykarze się. Mam wrażenie, że obecne szkolnictwo przestało uczyć większość dzieci myślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki ;*

laaf to jest przekichane pamiętam jak ja wybierałam szkoły do tego składałam elektronicznie podania O_o (kolejna nowość wtedy) i nie byłam pewna jak mi poszło oczywiście jest dużo niedowiarków i jedni podadzą szkołe do której masz szanse się dostać a drudzy powiedzą że na 100% się nie dostaną a tu niespodzianki że jednak się dostają ze mną tak było z głupoty wpisałam ekonomik ale wiedziałam że na bank się nie dostane i co dzisiaj właśnie kończe tą szkołe :P

ale szczerze tak mi się nie chce tam jechać :P wolałabym położyć się do łóżka i spać 😁 hehe

ide się szykować... buźka i miłego dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka zachcialo sie rewolucji tam w rzadzie jakby innych problemow polska nie miala...no ale co my szaraczki mozemy...

Kwasiek nie ogladaj tych glupich filmow na plytach, lepiej na necie cos znajdz, kąpiel dziecka wbrew pozorom nie jest trudna. Wystarczy ze dobrze chwycisz maluszka czyli pod pleckami chwytasz pod paszką drugiej reki. Ani Ci sie nie wyslizgnie a prawa reke masz do obmywania ciałka. No i trzeba uwazac na uszy. Wiem ze sa dwie szkoly w jednej mowia zeby uszu nie moczyc w drugiej ze spokojnie mozna. Ja wyznaje zasade nie moczyc.
I jak piszecie dzieciaczki w 90% uwielbiaja kapiele przeciez tak zyly prze 9 miesiecy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...