Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a mi nie robiono...hmmm, co lekarz to co innego...
ja raz kiedys nacisnelam na cyca i cos tam wycieklo ale generalnie nic mi sie nie ulewa a staniczki mam zawsze czysciutkie 🙂 ale przyjdzie kryska na matyska 😉

Angela no sama wiesz jaki mam czesto sajgonik w domku, no ale siostre mozesz olac a corka juz ciezej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂 ja ani hbs nie miałam, ani nic. Tylko morfologię i bad. ogólne moczu. No i grupę krwi sobie zrobiłam - sama, bo skierowania nie mogłam się doprosić. Dziś się wypytam co i jak, kiedy jakie badania muszę zrobić i z czym się do szpitala zgłosić. No i o możliwość porodu wypytam 🙂
(Hepatitis to nazwa łacińska dla wzw, stosowana na całym świecie przez lekarzy)
Małe mnie dzisiaj rano tak skopało, że to kosmos. Jak na wesołym miasteczku - przebieranie nóżkami, rączkami, czym się da. I trwało to jakieś pół godziny, z ruchami co sekundę, jak nie częściej 😁
Ok, lecę się szykować - zjeść coś, namalować sobie urodę i będę dzwonić po taksówkę. Ciekawe ile zapłacę za kurs z jednego końca miasta na drugi koniec miasta 🥴 chociaż teraz to pikuś, bo korków nie będzie. Powrót będzie ciekawszy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziewczyny, jeszcze co do prania: czy któraś z Was używała zwykłych płatków mydlanych albo Białego Jelenia?
Co do Jelpa, to mam mieszane uczucia. Mnóstwo osób chwali, kiedyś wypróbowałam na sobie, jak mi się zaczęły jakieś paskudne alergie. Owszem, nie uczulał, ale też nie prał za bardzo - to co wkładałam do pralki brudne, prawie tak samo brudne z niej wychodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już wróciłam, oprócz badań, byłam po drodze u siostry, znowu w spółdzielni, zrobiłam zakupy (na obiadek spaghetti bolognese...yumii 🙂 )

Laaf, ja miałam morfologię, mocz i hbs. Morfologię zawsze nadczo robiłam, więc zapakowałam sobie wałówkę do torebki i po badaniu odrazu wciągnęłam 😁

Przed ciążą (chyba na kilka dni przed zajściem w nią) z badań zrobiłam sobie sama dla siebie toksoplazmozę (IgM), cytomegalię (IgM) i bad. na różyczkę (IgG). Niestety odpłatnie, bo NFZ nie refunduje, nie wiem jak jest w przypadku jak już jest się w ciąży (?)

W ciąży gin skierował mnie 3 razy na mofologię, 3 razy na mocz, raz WR, raz glukozę i teraz jeszcze HBS.

Ann, ja zawiozłam do ciuszki, pieluszki do mojej mamy i ona kupiła proszek Biały Jeleń Kolor, bo wyczytała, że jest delikatny, ma subtelny zapach i jest dla alergików. Zobaczymy jak będzie po praniu, jeżeli będziemy zadowolone to zostanę przy tym proszku, a jak nie to chyba też kupię płyn Lovela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ello mamuśki 🙂

Ale się cieszę bo wybraliśmy łóżeczko... jest w prawdzie drogie, ale do końca tygodnia mają promocję 20% a poza tym szwagier sponsoruje 🙂

Co do proszków to najlepszy ale i najdroższy jest jelp. Lovela ponoć bardzo uczula dzieci a o dzidziusiu nie słyszałam.

Pisałyście rano coś o wkładkach laktacyjnych, ja się zastanawiam między nimi a muszelkami. Jak myślicie które będą lepsze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ello 😉 i po okuliście :P wyobraźcie sobie że ja mam jakąś fobie związane z okulistami :P jak ich widze to zaczynam się tak bać itp. mimo że wiem że nic nie bedzie mnie bolało (jak np. u dentysty) itp. może dlatego zaniedbałam moje oczy :P ale do sedna nie ma przeciwskazań do rodzenia SN i recepte na okulary przepisze mi dopiero po porodzie bo organizm musi dojść do siebie... wogole to mi się śmiać chciało jak czekałam w kolejce to pod koniec wstałam i zaczęłam chodzić bo plecy mnie bolały i wtedy pani doktor wyszła z gabinetu (chyba do wc) i mnie zauważyła powiedział że teraz ja mam wejść bez kolejki ja rogal na ryjku (fajnie wszystko byłoby wporządku gdyby nie fakt że akurat była faktycznie moja kolej) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja po obiadku ale jestem najedzona, aż mały szaleje na wszystkie strony 😆
Niedawno miałam bóle przepowiadające z krzyża i brzucha, troche bolało ale juz przeszło 😉
Zaraz pójdę się połozyc, bo nie mam co robić a wczesniej byłam u kolezanki i czytałam książke w łóżeczku jakiś romansik he he

[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, to okulista z głowy. A stwierdziła jakaś wadę wzroku, czy to też dopiero po urodzeniu dziecka?

Ja wreszcie muszę wybrać się po zaświadczenie, może w piątek lub po majówce? A od dentysty trzeba mieć, że wszystko ok i nic się nie dzieje. Coś mi się przypomina, że położna z SR chyba wspominała, ale głowy nie dam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mi lekarz w karcie ciąży zaznaczył wykrzyknikami że mam mieć konsultacje od dentysty i internisty (u oby dwóch byłam ale nie widzieli potrzeby żeby się wpisać) i jutro ide do dentysty i do internisty i im wcisne tą karte ciaży na chama :P

a okulistka stwierdziła to co kiedyś już wiedziałam astygmatyzm oczywiście już nie do wyleczenia bo się to robi operacyjne jak się jest b.malutkim 🤢 to samo mi mówili w klinice w Katowicach że za późno teraz tylko mogę nosić okulary żeby aż tak bardzo nie przeciążać zdrowego oka bo to ono widzi za dwóch... w zasadzie okulary bede nosić do czytania bo tylko wtedy czuje że mi literki się rozmazują jak za długo czytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...