Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc Białki 😉
Ja juz po 20 wstałam a wczoraj jeszcze na ognisku byłam od około 22 do 23, mąż po mnie wyszedł jak był u kolegi,bo ja miałam plotki z kolegi zoną u mnie w domku 😉 no i nastepna kolezanka jest w ciązy, 2 miesiąc i ma roczną córeczkę 😉 ale młodsza ode mnie ma 21 lat. U mnie pogoda oki ale mogło byc lepiej, mam dziś leniuszka jak nie wiem 😉 i nie mam co ubrac he he wszystko ciasne sie robi z moim brzucholkiem;/ niech mały poczeka do maja a potem niech się dzieje co chce i będę mu omagała wyjsc he he 😜


[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do szkoły rodzenia, to mi wczoraj pani rehabilitantka zamieszała trochę w głowie, bo mówi, że:
- materac twardy niedobry jest, ma być taki, co się zapada tam gdzie dziecko ma twarde części (czyli taki piankowy najlepiej),
- chusta ma być elastyczna, a nie tkana.
W obu przypadkach odwrotnie niż polecają ludzie, do których mam zaufanie, w tym koleżanka - pediatra. I komu tu wierzyć?
Wiem jedno: jak miałam za czasów panieńskich materac twardy jak deska, to mnie kręgosłup nie bolał. Ale mąż odmówił spania na kamieniu, poczytaliśmy sobie jakie teraz są tryndy w ortopedii i zakupiliśmy taki piankowy, co się pod nami ugina, super hiper termoelastyczny, podobno z tych bardziej polecanych zdrowotnie. No i nie jesteśmy za bardzo zadowoleni. Niby wygodny, ale jak plecy bolą przy kładzeniu się, to od leżenia się im nie robi lepiej (a na twardym się robiło), poza tym wstawanie z tego wymaga znacznie więcej wysiłku niż z takiego twardego - teraz czasem nie jestem w stanie poradzić sobie sama bez porządnego napinania mięśni brzucha, co w naszym stanie wskazane nie jest. Następny nasz będzie twardy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, no tak może minus,że nie ma rodziny pod ręką, bo tego nie zastąpia kamery netowe czy rozmowa przez telefon i że trzeba wszędzie dojechać. Acha, położna płatna, no już mniej fajniem, ale ogólnie nie żyje się najgorzej co?

Ann, na temat chusty aż tak się nie wgłębiałam i w SR nie mówili jak rodzaj dobry czy nie, cos było wspominane o nosidełkach, ale jak już dziecko bedzie starsze, a materacyk do łóżeczka nie może być twardy, ani też za miękki i ważne jest też, żeby nieodkształcał się. Najbardziej polecane gryczano-kokosowe oraz chyba jeszcze z trawą morską i jeszcze jakiś jeden, ale wyleciało mi z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi mam taka sama sytuacje rodzinna jak ty wyprowadzilismy sie ponad 400km od naszej miejscowasci , tez jestesmy tu sami noi tez rodzinka jeszcze mnie nie widziała na zywo z brzuszkiem . Teraz maja okazje mnie odwedzic syn ma komunie to zobacze mame rodzenstwo pierwszy raz os 8 miesiecy 😞 😞 😞 Mnie wczoraj kolezanka zabrała na MAŁE zakupki ktore trwały 3 godziny masakra , na poczatku mi sie podobało ale przez ostatnie 30 min myslałam ze mi nogi odpadna ,juz nie daje rady 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka platna przez ubezpieczenie panstwowe,czyli ja tam za to nie place. Porod w klinice tez oplaca ubezpieczalnia, pieniazki w okresie ochronnym czyli 6tyg przed porodem i 8 tygodni po placi ubezpieczenie 13€ dziennie a roznice do wyplaty wyplaca szefo 😉 hehh niech placze i placi za pracownika ktorego nie ma pod reka, szkoda ze tak krotko. Potem bedzie mi placic panstwo 67% wyplaty plus kindergeld, przez rok, ale ja sobie to rozloze na dwa lata, bo najprawdopodobniej 3bede siedziec w domu, a dwa moga tylko placic. To zebym nie zostala bez swojego grosza w drugim roku rozloze to na raty 😉
Ogolenie jest git, wiesz jak nie bylam w cizay to co milam wolne to smigalam albo na kamien do Rodzicow i Siostry rodzonej, albo na Warszawke do Siostry ciotecznej. Albo gdzeis z mezastym, do jego rodziny, albo gdzies tu. Mieszkamy w dobrym miejscu, wszystkiego tu pelno, a ze jak wczesniej mowilam uwielbiam byc na zewnatrz, nad woda i w ogole taki ze mnie maly slneczny wariat, to tu jest git. Jezior sztucznych prawdziwych pelno. No tylko czlowiekowi znad morza brakuje morza wlasnie. Ale to ejzdzimy do Holandii do Renesse okolo 200km chyba jakos tak moze 230km na camping na weekendy nieraz jak czas pozwoli.
Jest ok. Myslelismy nad przeprowadzka do berlina, ale ja mam cykora, tam za duzo neonazistow, za wielkie miasto. Niebezpiecznie i te wszystkie dziwolagi, tu jednak ladniej czysciej spokojniej i wiele narodowosci, nie czujesz sie tak pod odstrzalem, ludzie sa przyzwyczajeni ze obcokrajowcow tu w pip 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kkasia to wiesz co czuje... czasami dobrze byc daleko ale czasami kaszan.
Ja ostatni raz bylam na Boze Narodzenie i u siebie i i u tesciow. W marcu u siory w wawce, bo kurna do wawki mam lepsze polaczenie choc jest dalej...no ale to stolica zawsze w morde jeza.
Ok lece wyciagnac pranie i przejde sie do sklepu po herbatke cytrynki i juz zapomnialam co jeszcze...ciazowa skleroza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak zwykle jedna z ostatnich 😁

Jakoś mnie brzuch pobolewa, może po tych wczorajszych zakupach. Posiedzę w domu i zobaczymy jak będzie 🙂
W ogóle miałam w nocy jakieś dziwne sny - że mąż mi się schlał jak prosie itp. - budziłam się wkurzona, zasnąć nie mogłam, później dziecko się wierciło, siku mi się chciało, pić... i takie latanie i kombinowanie przez całą noc... 🤨
Wczoraj u lekarza dostałam całkiem fajną ulotkę dot. przygotowania do porodu, przeklepię później tutaj ciekawsze informacje, może komuś się przydadzą. Ale najpierw muszę coś zjeść i ściągnąć zaległy odcinek chirurgów, zanim następny będzie - czyli mam czas do 14:30 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po szkole, nic dziś ciekawego nie było następne spotkanie 5 maja ehhh...
Pralka mi się zepsuła, więc może troszkę ręcznzie popiorę-nie po prostu co robić. Chciałabym wyjść na ogródek i trochę pograbić bo mamy do posiania 500m trawy w ogrodzie, ale mąz i teściowa mnie skrzyczeli, że nie mogę i siedze jak ta cipa. 😮 Jeszcze tylko 39 dni i juniorka będzie z nami a niedawno było dopiero 20 tyg połowa 🙂
A co do proszków itp to ja kupiłam tani i sprawdzony płyn do prania dla dzieci bebi- bardzo delikatny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja myłam auto męża w środku a potem umyłam całe na zewnatrz, nie wiem co mi odbiło, ale miałam jakiegoś powera 😜 A potem leżałam 2 godziny włóżku i czytałam ksiązkę;D
A powodzenia babki na wizytach 😉
Moja siostra mnie odwiedzi w sobote i na noc zostanie 😉
przynajmniej ktoś mnie odwiedzi i czas w weekend mi minie, fajnie że 3 dni wolnego;D

[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciliśmy z usg 🙂
Dobre wieści to takie, że Mały rośnie książkowo, waży 1630, ani za mało ani za dużo na swój wiek. Nie bardzo chciał współpracować, ale w końcu udało się wywalczyć obejrzenie wszystkich organów, które przysługują w tej edycji usg i wszystkie są w porządku 😉
Raczej szykuje się niski (my też jesteśmy niscy), ale brzucho napasione mimo mojej diety, o prawie 3 tygodnie starsze od reszty 😉 Średnio wyszło, że jest o tydzień do przodu, czyli termin aktualny by nam wychodził na 4 lipca, co oznacza, że faktycznie pewnie załapiemy się na czerwiec. Zastanawiam się, czy już teraz zmieniać suwaczek, czy jeszcze poczekać 😉
No i już jest głową w dół, dobrze mi się wydawało od wtorku rano, że zupełnie inaczej kopie niż wcześniej 🙂
A z gorszych wieści to to, że mi się szyjka skraca, już jest na granicy normy, a ostatnio była dużo dłuższa. Na razie mam brać no-spę 3 x dziennie i bardzo dużo się oszczędzać, bez gwałtownych ruchów, no i żadnego wysiłku, zakaz prac domowych i ogrodowych, pozwolenie tylko na króciutki stateczny spacerek u boku męża. W ciągu dnia polegiwać. Chociaż podobno ten paciorkowiec się też mógł do tego przyczynić - dostałam na niego zestaw trucizn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi super bys miala jakby Cie siora odwiedzila 🙂 Namow ja koniecznie bo jak mowisz daleko od rodzinki to az pysznie bedzie jak sie spotkacie 🙂

Ann no to maly rosnie jak nalezy i tym powinnas sie cieszyc, rozumiem ze obrocil sie czyli SN moze byc? jesli inne dolegliwosci nie przeszkodza?

Jeju nie liczylam dni do porodu..39 masz Kruszyna?

JA wrocilam z miasta i padam na pyszczek bo jest n ormalnie upal 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ello :P
laaf nie mam pojęcia jaką mam średnią bo podobno nauczyciele popodwyszszali oceny mi :P z niektórych przedmiotów 😉 ale nie ma co liczyć na super fajne bo tak naprawdę to nie miałabym szans zdać tej klasy bo miałam dużo niezaliczonych tematów i zamiast pustej kratki miałabym 1 itd. to prawie z każdego przedmiotu mogłabym mieć dwa na upartego :P

co do sapomoczucia coś mi się dzisiaj brzuch stawia i pobolewa a jeszcze mnie czeka wyprawa do dentysty... 🤢

Ann super że wszystko OK
dziewczyny co mają usg i wizyte trzymam kciuki ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, dobrze że z małym jest wszystko ok 🙂 Uważaj na tą swoją szyjkę. Mi ostatnio ubyło 15 mm, ale podobno nie jest źle. Grunt, że pozamykane wszystko mamy 😉

idę na spacerek z suńką. Jakaś zdołowana dzisiaj jest, może jogging po trawce poprawi jej humor 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia


Dziewczyny, ale się cieszę bo udało nam się dzisiaj kupić mercedesa dla naszej córci 😉 Jutro będzie czas na łóżeczko 😉 yupi

Może coś się dzisiaj jeszcze uda i proszę trzymać kciuki bardzo bardzo mocno... dam zanć co i jak późnym wieczorem albo jutro rano, ale to ważne więc lepiej żeby się udało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...