Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂

Zuziaku gratuluje zdania matury 🙂I ciesze sie, ze malutka juz bedziesz miala przy sobie 🙂
Ann na moje oko faktycznie masz troche zmniejszone wymiary, ale najwazniejsze, ze sprzezna zewnetrzna masz wymiarowa, je tez mam 21 cm czy nawet 20 cm a urodzilam naturalnie a mala wazyla 3400g.

Co do kapieli to Julka jest taka spokojna w czasie kapieli, ze nie karmie jej przed kapiela, bo raz tak zrobilam i Mala juz po calej kapieli wszystko zwymiotowala, chyba za duzo bylo dla niej ruchu.I podobnie jak u Zuziaka, Mala rozkreca sie po kapieli i wtedy karmimy sie 2-3h, a dziecko moje w ogole nie chce spac.Wczoraj nie mogla sie jakos najesc oproznila dwie piersi musialam dac jej butle wypila 15 ml i zasnela od 22.30 do 5.15, wiec nawet dzisiaj trybie co sie wokol mnie dzieje 🙂

Chodzi za mna czekolada, pomarzyc piekna rzecz...Wiecie tak sie zastanawiam jak np jest ze cytrusy uczulaja, to uczulaja wszystkie dzieci, czy tylko istnieje ryzyko, ze moga wywolac alergie?Mam nadzieje, ze wieci o co mi chodzi 🙂

Buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
waja, myślę że nie wszystkie dzieci uczulają. To tak jak wlaśnie z czekoladą - należy unikać. Ale ja zjadlam niedawno kilka ciastek w polewie czekoladowej i małej nic nie było 🙂 trzeba po prostu uważać. Jakbyś zjadła jedną mandarynkę czy truskawkę, to pewnie też by się nic nie stało 😉

my znów mamy marudny dzień. Mała cały czas chce być na rękach.... od 6 do 12 aktywna, ze hoho - ledwo mogłam śniadanie w biegu zjeść. Później zasnęła jakims cudem na godzinkę, zdążyłam umyć dwudniową stertę naczyń i zrobić pranie. Zostało prasowanie, ale to wieczorem. Teraz Młoda przylgnęła do mnie jak mały czepiak i dalej kima - odkładana do łóżeczka zaczyna ryczeć. Podkarmię ją trochę i uderzymy na spacerek do przychodni, bo chyba ma pzrepuklinę pępowinową - chciałabym, żeby ktoś to obejrzał i ewentualnie dał skierowanie gdzieś dalej.

Zuziaku, gratulacje! 🙂 daj znać jak tam Zuzia 🙂 🙂

Sylwia
- trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie jest tak truskawki moge jesc 😉 i dzieki Bogu;] sa takie pyszne...cytrusow polozna zakazala, ale bananki wcinam i jest ok. Ale ta dzisiejsza nocka, ze maly niespokojny dwie godzinki byl moglo byc spowodowane kompotem z czerwonej porzeczki... bo sie opilam. dala mi polozna nazwe kropelek na kolki w razie co bede dawac. dzis pojde i wykupie jesli niunius bedzie taki nerwowy dzis w nocy tez to zapodam mu kropelki na brzusio. Pani zwazyla i moj Ksiaze wazy juz cale 4470g 😉 😘
Zrobilam temrin u pediatry na 07.07. na U3, bo U1 robia po urodzeniu, U2 trzecim dniu zycia odpekane, a teraz kolej na U3 od 4do 6 tygodnia zycia i zrobia mi usg bioderek, normalnie powinni w szpitalu zrobic, tak mowila polozna ale nie zrobili, chyba bylo za duzo noworodkow i nie ogarniali. robie obiados mlody zasnal,choc poprzednio kimal tylko godzinke, podjadl i dalej spi kochany moj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki

ja nie ogarniam małej 🤢 normalnie tak mi dziecko po przestawili że masakra 😞 musiałam jej dać mleczka z butelki bo cały czas płakała a nie chce jej zagłodzić 😞 boje się że przestanie ssać cyca 😞 a nie chce odciągać pokarmu bo to jest męczące... 🤢 z tydzień potrwa aż znowu się dotrzemy z małą... a tak fajnie mi się karmiło piersią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ello, ello 🙂

Mam wieści od dwóch czerwcowo-lipcowych naszym forumowiczek 🙂
Od Ann: przyjeli ja na patologie narazie zero skurczy, jutro maja zapasc decyszje co dalej, poki co szyjk apozamykana da nam znac oc dalej 🙂

Od Sylwii: jutro bedzie miala cc bo jst podejrzenie ze odklei jej sie siatkowka, tak wiec jutro bedzie kolejna dziidunia 🙂

Zuziaku Ty jezdzilas jak durna z tym odciagnietym pokarmem a oni jej butle dawali ze sztucznym? czy poprostu od cyca sie odzwyczaiła??

Bylismy u lekarki i mlody przez 12 dni przybral 0,5 kg 🙂 Pani powiedziala ze bardzo ladnie 🙂
Dostalismy skierwoanie do neurologa bo Pani powiedziala ze jej sie moze wydawac (podkreslala to kilkakrotnie zeby nas nie denerwowac) ze lekko tak na jedna strone sie wygina. Zeby sprawdzic czy nie trzeba jakis cwiczen zalecic. Ja tam tego nie widze ale lepiej sprawdzic a pozniej nie pluc sobie w brode.

Komsi to Maxym slicznie wazy no ale on sie 3900 urodzil nio to teraz goni 🙂
Co do jedzenia to trzeba z glowa, warto sprobowac roznych rzeczy jesli nic malenstwom sie nie dzieje to spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie miałam pisać, że Sylwia jutro będzie miała cc 😉
Zuziaku, Zuzka nie chce ssać piersi? Jeżeli tak, to musisz ją jak najczęściej przystawiac, żeby sobie przypomniała.

Mój bąbel nadal płaczliwy i marudny, ale już tatuś jest, więc się wymieniliśmy na chwilę. Zjadłam obiad i lecę do małej, żeby tatuś też coś zjadł.

Aloha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek ja odciągałam pokarm przez parę dni i dawałam butelkę i teraz tez mi nie chce jeść z cyca ale przystawiam go mimo wszystko bo chce karmić. Mam mało mleka i się męczy ale jak mu popuszczę teraz to mam po karmieniu.Wiadomo z butelki szybciej się naje ale odstawiłam jeden lek bo opadła mi gorączka i przybywa mi pokarmu więc muszę jakoś wytrzymać jego grymaszenie przy cycu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dawidkowi pasuje mleko Mamuski, Maxymkowi tez 😉spadl z wagi po porodzie 300g i nadganial pomalutku, ladnie idzie do gory.
Zuzku przystawiaj jak najczesciej, ja odciagalam i dawalam z butli jak mial zoltaczke i lezal pod lampami, i potem ta historia z przyzwyczajeniem sie do pompy.. ale na szczesie mlody szybko zaskoczyl 😉
Wykapany najedzony spi teraz, ciekawe jak dzisiejsza noc. Mam nadzieje ze nie bedzie tyle krzyku co wczoraj.kropelki zamowione w razie co jutro do odbioru. Ale chyba bedzie wszystko git. Dzizesie jaki upal, jutro przyjezdza moja Mama;D dobrze ze w autokarze klima bedzie bo ma byc 37*... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odciągałam pokarm ale i tak w butelce ją podawali... od 15 męcze się z małą i cały czas cyca jej daje ale nic nie pomagało bo taka nerwowa się zrobiła że chwile possała i płacz 🤢 spała może 30 min od 15 do teraz wkońcu się wkurzyłam bo w cycach pusto i kupiłam NAN 1 i dałam jej do snu i jak na razie śpi słodko ale na jak długo 🤢 ehhh

dobranoc mamuśki ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, najważniejsze, żebyś Ty się nie denerwowała, bo Zuzia to wyczuwa i się wkurza jeszcze bardziej. I musisz próbować - w końcu się uda, przyzwyczai się do cyca, bądź dobrej myśli.

Moja Mała nie lubi jeść z butelki. Krzywi się, marudzi. A na cyca się rzuca, jakby tydzień nie jadła 😉 ale muszę ją troszkę poduczyć jeść z butelki, bo niedługo będę pracy szukać i przydałoby się, żeby beze mnie tych kilka godzin wytrzymała 😉

Dziś póki co (odpukać) Agniesia jest spokojna. Pojadła, troszkę pospała i zaraz zacznie szaleć. A ja spadam zjeść śniadanie, póki mogę 😉

A, nie pisałam Wam - alergia mi się zaczęła :/ kicham, smarkam i łzy mi ciekną ciurkiem. Biorę leki antyalergiczne - pani w aptece powiedziała, że powinnam je brać, żeby uniknąć jakiegoś zapalenia itp. A na ulotce jak byk: przeciwwskazany u kobiet karmiących piersią. Więc biorę pół maleńkiej tableteczki, żeby chociaż oczy mi nie łzawiły...

oj, spadam, bo mi się parówki rozgotują. Miłego dnia dziewczęta!! 🙂

No i czekamy na wieści od Sylwii... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja spokojnie do tego podchodze... ja nie wiem jak ona tam taka spokojna była oni chyba jej coś na uspokojenie dawali 🤢

nocke przespała u mamusi w łóżku po butli z mleczkiem modyfikowanym 🤢 spała 7,5h rano wstała dałam jej cyca i teraz dalej śpi... ehhh może to był jednorazowy kryzys... oby 🤨

moja niunia ma dzisiaj miesiąc 😉 dołącze zdjęcie 😉 jak dzisiaj z tatą z rana śpiochała 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Slodkosci Corka z Tatusiem 😉
No wlasnie moze zmaina otoczenia znowu tak na malazadzialala. Trzea byc dobrej mysli. Maxym przespal dzis ladnie nocke typu no nie cisnie tyle co Zuziak maly 7,5h ale po wczorajszych ekscesach dwugodzinnej fazie nie spie marudze, dzis bylo ok. po kapieli spal 5,5h !!! Potem obudzil sie przebralam nakarmilam i dalej spal 😉 elegansio 😉 teraz tez kima sobie slodko z recznikiem miedzy nogami bo polozna nakazala zakladac na 2-3 h dziennie. wiec zalozylam mu wyglada jak maly sumo, 07. zrobia mu usg bioderek mam nadziej ze wszystko bedzie ok. Musze do sklepu po zel i plyn do prania i plukania, kurde w taki upal troche ciezko.. Moja mama zaraz wyrusza o 10.00 z Kamienia 😉 tralala 😉 Milego dnia i czekamy na wiesci od Sylwi i Ann naturalnie 😉 Moze dzis rozpakuja sie nasze dwie ostatnie czynne uczestniczki forum.
Ej odzywala sie Kkasia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, Tatuś ma fajną podusię 😁 A Zuzia jaka długa już jest! Albo to tylko takie wrażenie. Mój bączek wydaje się być o połowę krótszy 😉

Noo, dziś dobry dzień :] nie chce zapeszyć, ale Malutka śpi słodko, ja zdążyłam zjeść śniadanie, kurier mi wniósł do domu pudło z zamówieniem z Avonu (niespodzianka - mały być na 6 lipca, a są dzisiaj).

Agniesia się budzi 🙂 🙂 ostatnio tak cudnie się uśmiecha, że można byłoby ją schrupać w całości 😜 😜 😜 lecę do niej 🙂 🙂 i później na spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 😉
a mysmy mieli ciezka nocke i poczatek dnai tez. Wczoraj zaserwowalam sobie kontleta schabowego i chyba przegielam. Malego ewidentnie bolal brzuszek i ciezko bylo mu sie zalatwic 😞 teraz zasnal pierwszy raz od 7 rano...bidusiek maly.

Komsi super ze mama przyjedza 🙂 moi tesciowie wybieraja sie do nas za okolo 2 tygodnie zobaczyc pierwowrodnego wnusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
U nas nocka spokojna, ale od 8 rano szalenstwo.Juz nie wiedzialam o co Malej chodzi, a chodzilo o to, ze bylo jej goraco, sikala na okraglo, sciagnelam pampersa, dupka odzykala wolnosc, polozylam na podkladzie i od razu odzyskala chec do zycia, podjadla troche i zasnela...uff 🙂

Ja mam jakis nawal pokarmu z jednej piersi karmie z drugiej leci ciurkiem, fajnie ciesze sie 🙂Mala dzisiaj skoczyla 3 tyg, podobno w 3 tyg i 6 tyg sa skoki wagi u dzieci i wtedy matki maja zazwyczaj problem z pokarmem, zobaczymy czy tak jest w praktyce.

Kochane powiedzcie mi tak na oko ile zuzywacie pampersow na dobe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to dziwne Laaf że po kotlecie coś małemu było ja już jadłam kotleta, truskawki aż 3 i nawet kiełbaske z grilla i małej nic nie było może mały ma delikatny żołądeczek i jelitka...

mała jak narazie aniołeczek i żadnej butli nie musiałam już jej dawać zjadła z cycucha już drugi raz od rana teraz śpi... może wczoraj musiała się przyzwyczaić do otoczenia i dlatego taka nie w humorze była... mam nadzieje że już doszła do siebie i dalej grzeczniutka bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja, u mnie problemy z pokarmem książkowo - i w 3 tygodniu, i teraz w 6. No ale nie ma tragedii, chyba pomału się wszystko stabilizuje 🙂 co do pampersów, to chyba nie więcej niż 10. Tak średnio co 3 godziny Agniesię przewijam, zależy. Teraz śpi ten mój mały Szkrabik 🙂 dziś grzeczniutka, aż żyć się chce! 🤪 kupiłam na wszelki wypadek mieszankę - tym razem NAN, bo bebiko ewidentnie jej nie pasuje... wypróbujemy jutro.

Ja tu gadu-gadu, a najważniejsza wiadomość dnia czeka 🙂 Sylwia urodziła! Gratulacje dla świeżo upieczonej Mamusi 🙂 Igunia waży 3740 (duża!) i ma 56 cm długości 🙂 Sylwia miała znieczulenie podpajęcze, są już po dłuuugim karmieniu i wieczorem mają pomału zacząć Sylwię stawiać na nogi 🙂 Tyle wieści z placu boju 😉

Ann się odzywała??

Zuziaku, super, że Zuzka chce z cyca jeść 🙂 🙂 oby tak dalej!

coś jeszcze miałam napisać, ale skleroza ciążowa niestety nie mija tak szybko, jak się tego spodziewałam 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zauważyłam że mała już dwa dni po porodzie dźwigała bardzo wysoko główke a teraz to normalnie śmiga nią w jedną i drugą strone nawet pani doktor to stwierdziła że ma bardzo silne mięśnie karku 😉

oczywiście Gratulacje dla Sylwii 😉 ;* i niech szybko dochodzi do siebie ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no walsnie moj Dawidek sie leni, jakos nie dzwiga na lezaco glowy ale tylko jak jest w lozeczku. Jak lezy mi lub tatusiowi na brzuchu to macha ta glowa wlasnie na boki i do góry 😉. Nie wiem czemu ale jak jest w lozeczku to sie zaraz zlosci i nie chce tak lezec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...