Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a wiecie, mi mój szew zupełnie nie przeszkadza 🙂 mam nadmiar skóry z prawej strony, ale trudno się mówi 😉 nawet ten szew lubię 🙂 🙂

wróciłyśmy z zakupów. Kupiłam 3 bluzki, bez mierzenia bo Mała się rozpłakała, ale na szczęście okazały się być dobre 🙂 🙂 opaliłam się po drodze 😁 na łydkach mam pasek (byłam w rybaczkach), stopy białe, ramiona czerwone. No i git! 🙂 o to chodziło 🙂 🙂 teraz karmię Małą (piersią!) i popijam Karmi 🙂 ooooo, ale kupsko poszło!!! 😲 😲 strach zaglądać do tego pampersa 😁 😁
Muszę jej paznokietki poobcinać, ale to później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam,

ja siedzę przed kompem z laktatorem i ściągam z prawej piersi, nie wiem czemu,ale pomimo karmiąc małą z obydwu, w tej prawej mam aż nadmiar i muszę 2-4 razy dziennie odciągać, lewa przeważnie jest miękka.

Acha, dziewczyny miałam się jeszcze zapytać w tej prawej piersi wyczuwam takie stwardnienia miejscami, myślicie że to jakiś zastój czy to przez nawał. Oczywiście powiem o tym ginowi, ale do wizyty jeszcze 11 dni, nie wiem czy się martwić czy może to normalne?

Zadam może głupie pytanie - w Karmi jest namiastka 0,5 % alkoholu, wiem że wspomaga podobno laktację, ale czy po wypiciu go odciągacie pokarm?

Ja nie zaglądałam na dół, ale w szpitalu nacięcie goiło się ładnie, a teraz przy podmywaniu już nie zwracam uwagi na bliznę, więc chyba jest ok. Z tego co pamiętam, Zuziek Tobie babsko spartoliło robotę przy zaszywaniu 🥴

Uciekam się szykować, zrobić listę zakupów, bo dzisiaj i jutro przychodzą nasi znajomi, więc przydałoby się zrobić ze 2 sałatki i może czymś tam jeszcze ugościć. Później i przez weekend mają być 30 stopniowe upały, więc jestem niemal na 100% pewna, że Olcia będzie często wisieć na cycu 🙂

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haj 🙂

Anulka napewno nie musisz odciagac bo to znikoma ilosc alkoholu. Ja nawet jak pytalam polozna o zwykle jedno piwo to mi powiedziala ze jak wypije tuz po karmieniu to nie ma sensu odciagac bo do mleka sie nie dostanie. Tym bardziej po karmi 🙂
Zuziaku mam pelna geba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski
MY znow dzis do lekarza bo Bartus ma skaze bialkowa jest na mleku Nutramigen ale bardzo duzo po nim ulewa wiec trzeba to skonsultowac i w razie W zmienic mleko na inne.
A i mam pytanko do was czy podajecie swoimk pociecha jakas herbatke, jesli tak to jaka i ile razy dziennie ? z góry dziekuje za odpowiedz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka te zgrubienia trzeba rozmasowac, to mleko ktore sie zeralo w kuleczki, tak nieprofesjonalnie CI naisze 😉 Tez to mialam i kazaly rozmasowywac przed podaniem piersi albo nawet w trakcie pomalutku.
Kicia ja daje koperkowa, jak popadnie, najczesciej staram sie przed jedzeniem zeby troche wypil, ile razy dziennie nie potrafie okreslic, duzo jej nie wypija, tak po 20 ml, raz walanl 60ml ale to musial miec niezle pragnienie. RObie rano herbatke i tak w przeciagu dnia mupodaje od czasu do czasu, cwaniak czasmia tylko trzyma smoka w buzi i nie ciagnie, no ale...nic na sile 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziak no elegansio z tym wozeczkiem;]
Ja wczoraj odkrylam ze jak melinuje na dworze na placu zabaw z wozkiem gdzie moge sie opalac przy okazji to jeszcze do tego moj domowy ma zasieg 😉 wiec se podzwonic moge;] to pewnie laptop tez bedzie mial zasieg 😉 hehe dzis wyprobuje 😉 🙃Ide sie ogaranc poki mlody spi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, no pocieszyłaś mnie z tym Karmi 🙂 no to sobie wypije...hehe

Komsi, dziękuję za radę 🙂

Jak pytalismy się pediatry czy podawać małej herbatkę koperkową, bo są takie od 1 dnia życia, to powiedzieli, że nie, że lepiej jak ja piję, więc piję tę dla matek karmiących Hippa, ale następnym razem jak będziemy to ponownie się zapytam.

A jak u Was maluszki reagują na przystawianie do piersi na zmianę z podawaniem butli. Ja całyczas noszę się z zamiarem wypróbowania w razie jakbym miała męża miała zostawić samego w domu z małą. Z tym że ja będę odciągała swoje do butelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysypalo go na buzce, pelno krostek mial, jak na czółku znikły to na policzkach i bródce pełno, a gdy przeszlismy na inne mleko to wieczorem juz polowa krost zniknela a na dzien dzisiejszy nie ma juz nic na buzce.
Tylko te ulewanie po tym mleku mnie nartwi, a paskudne w smaku jak nie wiem ja to nawet lyka bym nie wypila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi zyc nie umierac 🙂 Musimy sobie domowe numery wymienic, chyba polaczenia nie sa takie drogie ?

moj mlody niekoniecznie lubi herbatke krzywi sie 🙂
Anulka ja daje Dawidkowi butle max 2 razy dziennie i to czesto z moim odciagnietym pokarmem i na szczescie cyca nadal lubi 🙂 ale powiem CI ze ewidentnie widac jak dziecko najada sie z cyca a jak z butli tzn. po butli to pada jak kaweczka a po cycku jeszcze troszke sie wierci. Wiadomo z cyca mu ciezej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉

ja dzisiaj też wybieram się do pediatry po pierwsze na kontrole po szpitalu po drugie żeby spytać o masowanie karku (mała chyba ma przykurcz) po trzecie musze się spytać czy nie zmienić mleka które podaje (NAN1 kazali mi takie w szpitalu podawać) bo wczoraj nam zwymiotowała mała może za dużo zjadła albo jej te mleko nie pasuje normalnie w panike wpadłam bo nawet noskiem jej wylewało się mama mnie uspokoiła że tak może się zdarzać i to nie raz ale dobrze że nie robi tego cały czas pod rząd bo wtedy to coś faktycznie jej jest...

Anulka to prawda spartolili mi te szycie 🤢 i niby się zagoiło ale to co miało się zrosnąć dalej jest nie zrośnięte 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja daje bebiko1 maly ma kilka pryszczykow na buzce ale wydaje mi sie ze to nie skaza...a ulewa mu sie zadko i nie duzo 🙂

Zuziek a w takiej sytuacji to moga jeszcze raz naciac i zszyc czy sa jakies inne metody? Ja juz zagojona jestem calkiem i tez raz widzialam jak mi szef ze srodka wypadl, troche sie wystraszylam ale jak piszecie ze tez tak macie to sie nie martwie. Zuziak jeszcze jedno a Ty mialas sciagane szwy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaa no to pewnie te pryszczyki na buzi to z tego wzgledu dzis u maxymka na buzce, bo go wczoraj z tata zostawilam i pojechalam z mama na zakupy. a ze mlody panikowal i plakal...(heheh mial tata swoje piec minuthehehe) to z wrazenia dal mu mleka sztucznego, ale mlody juz je jadl w szpitalu i nic mu nie bylo..hmm mouze z czasem... no nie wiem.
Laaf ale ja mosiek jestem, juz dawno powinnysmy sie wymienic domowymi, ja mam free na polske... temu wisialam ciagle na fonie w ciazy jak w domu siedzialam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki 🙂
Ależ mnie tu dawno nie było, mała właśnie przy cycu usnęła więc mam chwilkę. Troszkę nadrobiłam ale nie ma szans na wszystko 😉

U mojej małej też pojawiły się pryszczyki na brodzie i jeden na policzku ale doszłam do wniosku że to potówka bo za ciepło ją ostatnio na noc ubraliśmy:P i powinny zniknąć na dniach.

Na gaziki pediatra zalecił nam espumisan po 2,3 kropelki 3 razy na dobę. Nie jestem do końca pewna czy pomagają bo Marysia jak się zwijała i krzyczała przez sen tak robi dalej.
Karmie piersią tylko i wyłącznie więc muszę uważać na to co jem a generalnie prawie nic nie powinnam bo wszystko Mysi szkodzi.

Od wczoraj nasza córcia też zaczęła się buntować i bez taty nie chce spać 🤔 przez dzień spała w sumie może z godzinę a jak Michał wrócił zasnęła jak aniołek... rozpieścił tatuś swoją córcie 😜

Heh nawiązując do tematu seksu to mój mąż chodzi za mną i odlicza dni które zostały do końca połogu 😁 😁 😁 taki wygłodzony facecik:P a ja jak kładę się do łóżka to nawet nie wiem kiedy zasypiam. Za te 2 tygodnie może być ciekawie 😆 😉

Rana po cięciu też ładnie się goi, ale jak dłużej mam Marysie na rękach to rana z prawej strony zaczyna mnie bolec... czy siedzę czy stoję to mnie coś tam ciągnie. trochę mnie to martwi, ale to może efekt gojenia się tego wszystkiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf miałam ściągane szwy ponad tydzień po porodzie te wew. zostawiła położna że mają się same rozpuścić a te zew. zdjęła i już wtedy mówiła że jeden szew mi poszedł i kazała podmywać się korą dębu ale to nic nie daje 🥴 ja mam nadzieje że są jakieś metody żeby moja pipka choć troszke wyglądała jak dawniej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi wysle Ci sms z telefonem domowym 🙂

Zuziaku napewnom sa jakies metody ale szczerze nie mam pojecia jakie...gin powinien cos zasugerowac...
Agulka w sumie tez nie powinnas juz ni czuc....ale wiadomo u kazdego inaczej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Zuziaku mam nadzieje, ze gin cos Ci doradzi, trzymam kciuki 🙂

My wczoraj walczylismy z mega zapraciem, to byl jakis koszmar.Malutka malo placze, ale wczoraj to sie poplakala i nakrzyczla za wszystkie czasy.Ja chodzilam z nia i nie moglam tego wytrzymac a nie bylo jak jej pomoc.Od piersi sie odpychala, wszystkie inne sposoby tez zawiodly.W koncu wypila 15 ml z butli i po tym jej poszlo.Dzisiaj rano powtotka z rozrywki, chociaz przez cala noc jadla super, skonczylo sie na tym ze zmienilismy jej mleko na Bebilon, ale na arzie nie bylo potrzeby dawania, bo ciagnie z piersi elegancko.Ide zrobic sobie zupe i moze obiad zdaze.

Buziaki:*

P.S Fajnie ze jestescie.Z Wami jakos tak razniej:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 J amiałąm rozpuszczalne w srodku i na zewnatrz i wczoraj po 4 tyg dopiero polozna mi je sama sciagala bo sie nie rozpusciły a ze srodka same wypadały wczoraj i 3 naliczylam a naciecie goic sie zbytnio nie chce;/ juz po chrzcunkach a mały słodko spał w czasie chrztu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Angela, ze masz juz to za soba 🙂I fajnie, ze Kubus byl grzecznym chlopcem 🙂

Ja musze sprawdzic czy mu szew juz znikl czy jeszcze siedzi, mam nadzieje, ze juz go nie ma.Moje naciecie juz zagojone w sumie nie bylo duze moze mialo 2 cm.A czy ktoras z nas nie byla nacinana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Widzę ze nie tylko ja mam problemy ze sprzętem 🙂 mnie coś ciągle boli i czasem zastanawiam się czy mnie wogule dobrze zszyli.Szwy rozpuściły się już po 2 tygodniach ale mnie tam ciągle coś boli ,ja do tej pory cierpię przy robieniu kupy.

Byliśmy przed wczoraj z Piotrusiem u neurologa i powiedział nam że nie widzi nic złego. Ale mamy jeszcze iść na kontrole za 2 miesiące. Uspokoił nas, że wszystkie odruchy ma prawidłowe. Bardzo fajny lekarz godzinę byliśmy u niego w gabinecie. Poradził żebyśmy poszli do chirurga dziecięcego żeby zobaczył tego krwiaka i ewentualnie go usunął.
Tak poszliśmy dziś do chirurga ale powiedział ze narazie nie ma potrzeby go usuwać bo się wchłania. Przynajmniej jestem teraz troszkę spokojniejsza. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

nie mam kiedy pisać ale jestem na bieżąco z Waszymi postami.
Antoni w środę miał zły dzień. Wstał o 9 rano i do 22 przespał tylko 3 godziny. Dopiero jak dojadł bebiko zasnął na 6 godzin. Ale to jak na razie tylko jeden taki dzień nam zafundował.
Myślałam, że mam mało treściwy pokarm, i że wogóle mam go mało a tu się okazuje, że wręcz przeciwnie. Wszystko się jakoś ustabilizowało i Mały po każdym karmieniu buźkę upaćkaną ma w mleku. Uroczy widok....
Wogóle zaczął od kilku dni być bardzo ciekawski. Rozgląda się wszędzie, wodzi oczkami za rączką i interesuje już go karuzelka nad łóżeczkiem. Już nie zawsze chce spać po karmieniu, strasznie towarzyski się zrobił. Bardzo lubi i potrzebuje żeby z nim rozmawiać.
A poza to u nas wszystko ok. Jakoś znosimy te upały. Zresztą u nas w mieszkanku temp. max. 25 stopni także mamy czym oddychać.
Ahaś, była u nas wczoraj położna i mówiła, że około 3,4 tygodnia dzieci dostają wysypki na buźce i szyi i tym nie należy się martwić bo ona szybko się pojawia i szybko znika także dziewczyny nie przejmujcie się wysypkami, no chyba że wyglądają podejrzanie lub pojawiają się w innych miejscach.

Ja jutro mam zamiar wybrać się na zakupy bo normalnie nie mam w czym chodzić. W nic się jeszcze nie mieszczę, tzn. mieścić to się i mieszczę ale wogóle nie wyglądam więc trzeba się zaopatrzyć w kilka ciuchów na upały. No i stanik jakiś muszę dorwać a najlepiej dwa, tylko gdzie ja znajdę taki duży??!! Już w ciąży miałam problem i wyszarpałam aż jeden. Aj duże cycki duży problem...

Trzymajcie się w te upały i buziaki dla Maluchów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki

a my dzisiaj zaliczyliśmy wizytę u lekarza bo małej takie krostki ropne wyskoczyły we włoskach i na szyjce ale na szczęście okazało się że to tylko potówki dostałyśmy maść i zobaczymy jakie będą efekty

Dziewczyny mam pytanie jak ubieracie swoje maluchy bo pytałam w przychodni czy przypadkiem jej nie przegrzewam bo z zimna potówki się nie pojawiają a przeważnie zakładam jej body i skarpetki. Pytałam czy zakładać jej krótki rękaw to pielęgniarka mi powiedziała że jeszcze za wcześnie a mała ma dzisiaj równy tydzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...