Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja wczoraj tez sobie oglądałam wozki na allegro i z 5 stron ( wszystkie praktycznie takie same różniły się tylko detalami) to wybrałam mniej wiecej taki
http://www.allegro.pl/item869488287_3w1_wozek_mariner_gondola_space_fot_5_gratisow.html
oczywiście bedzie kupowany gdzieś koło kwietnia, maja ale juz model wybrany...

a co do samopoczucia to musiałam dzisiaj się zwalniać ze szkoły bo brzuch i plecy mnie nawalały nie umiałam wysiedzieć na krześle 😞 masakra okropny ból... teraz ide leżeć i może się prześpie bo też jakoś nie za dobrze sypiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam czerwcowe Mamusie,

tak wczoraj przez przypadek postanowiłam wejść na to forum, bo do tej pory jakoś nigdy nie czytalam takich rzeczy, a tym bardziej sie nie udzielałam ale stwierdziłam co mi szkodzi.

Mama nadzieję, ze nie za późno - w myśl powiedzenia lepiej późno niż wcale.

I tak sobie myśle, że Wam zazdroszcze, że już o ubrankach, wózkach i łóżeczkach się zastanawiacie, bo ja póki co żyję na kartonach, bez kuchni, wszystkich mebli bo niestety od października w mieszkaniu które kupiliśmy ciągle nie da się jeszcze normalnie mieszkać 😞

Ale co tam. Najważniejsz, że Antek ma się dobrze a z resztą jakoś to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, co do upodobań wózków to pewnie będziemy miały podbne.
A myślałyście już o łóżeczkach? Wolicie drewniane czy turystyczne?

Jak już w poprzednim moim poście wspominałam, chcemy wybrać łóżeczko turystyczne (chyba raczej zdania nie zmienimy,bo takie postanowienie mamy odkąd wiemy, że jestem w ciąży 🙂). Dlaczego? Bo łatwo złożyć je i rozłożyć, można przetransportować do innego pokoju (ma kółeczka), niektóre mają też opcję kołyski, 2 lub chyba 3 poziomy (zależy od rodzaju łóżeczka i firmy), jak dziecko jest starsze to może wychodzić przez rozpinany jeden bok. Znam osoby, które są z nich zadowolone.
Na kolor jeszcze nie zdecydowaliśmy się,ale załączam przykładowy link:
http://www.allegro.pl/item875536047_mamtu_kojec_luna_2xdno_przewijak_moskitiera_gratis.html

Chcemy model bez moskitiery i budki,chyba że można będzie zdemontować,ale może być dodatkowo pozytywka 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja od rana robię sałatki na urodziny tesciowej... Juz kupilismy z mężem łóżeczko drewniane i bedzie stało u nas w pokoju, ale to przyniesiemy je jak juz urodzę, bo teraz stoi w pokoju dla Synka, Myślę nad imieniem Oskar, co myslicie o tym???Koniecznko czemu u was nie da się mieszkac? Brak czasu na uporządkowanie???




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Turystyczne lozeczko hmm calkiem fajny pomysl 🙂
Choc moj maz zostaje przy bardziej tradycyjej opcji i chce drewniane lozeczko ktore bedzie u nas w sypialni a zakup turystycznego tez mamy w myslach i takie o to lozko postawimy piętro nizej abym podczas robienia obiadku czy tez jakiegos prania miala malenstwo na oku bo nie zostawie synusia w lozeczku pietro wyzej, Takze jak najbardziej zakup turystycznego bedzie bo i tez gdy maluch bedzie wiekszy to swobodnie bedzie mogl sie w nim bawic i nie wypadnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łał ile się tu dzieje nadążyć nie można... a na weekend jade do szkoły to już wogule nie nadążę...

zuziek my wózek też planujemy 3 w 1 bardzo mi się podoba ten "Twój" bo jakoś do tych trójkołowych za nic w świecie nie mogę się przekonąć

Witamy konieczynke ja też sama nie dawno dołączyłam a już nie mogę za nimi nadążyć 🙃

A co do spania to mi jakoś ostatnio najlepiej śpi się nad ranem jak już mąż pójdzie do pracy wtedy mogę się porozwalać :laugh: zresztą on i tak się śmieje że w poprzek śpię albo na ukos

a ostatnio dostałam od jego bratowej poduszke do spania dla kobiet w ciąży to taki banan a naprawdę bardzo wygodnie się z tym śpi to coś takiego:
http://www.allegro.pl/item855600346_0036_poduszka_do_spania_karmienia_i_zabawy.html

polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oskar - jak najbardziej urocze imie 🙂 wlasnie waham sie miedzy Wiktorem a Oskarem. Dla dziweczynki nie nielismy problemu z wyborem bo juz przed ciaza mielismy wybrane a dla chlopca hmm cos ciezko mi sie zdecydowac a imie jednak jest na cale zycie i to od nas zalezy jakie bedzie nosic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że dla dziewczynki łatwiej znajduje się imię, bo my dla chłopaka też mieliśmy problem, kiedyś to nawet usiadłam z kalendarzykiem, czytałam mężowi imiona i było tak albo nie.
Imię, które wybraliśmy dla dziewczynki lub chłopca będzie pasować do nazwiska i dziecko powinno w przyszłości je lubić.
No i może kiedyś w swojej klasie będzie jedyną osobą o takim imieniu, chociaż zdrobniale Ole mogą powtarzać się,ale Olg jest mniej niż Aleksander.

Sylwia też mam taką poduszkę, kiedyś przeczytaliśmy w gazetce Dziecko o niej i mąż widząc, jak nie mogę ułożyć się do snu, kupił mi ją i teraz bardzo wygodnie mi się śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wózki trójkołowe, to mój Misiek chciał żebysmy taki kupili, ale jak usłyszał od znajomej, która taki ma i szybko sie go pozbyła po tym jak nie mogła bezpiecznie pokonać krawężnika 🤔 (podniesienie tylnej części na jednym kółku to nielada wyczyn - podobno) to szybko zmienił zdanie.

I fakt to rozwiązanie wózków 3 w 1 wydaje się najbardziej praktyczne. Tak się tylko zastanawiam, czym się różni wózek tego typu za 1000zł od wózka za 2500zł, tylko marką, czy może faktycznie taki droższy ma inne ukryte zalety??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ja tez sie zastanawialam nad tymi cenami i powiem wam ze mi jakis drozszy i bardziej wymyslny czy funkcjonalny porzebny niejest gdyz wszedzie poruszamy sie autem
Wlasnie co do kraweznikow to powiem ze nad tym tez pomyslalm i wybralam lekki wozeczek zeby nierobil problemow pozatym ja po 1 dziecku juz mam doswiadczenie z wozkami bo mialam ich 3 i wiem jaki bedzie teraz odpowiedni
godolka na spacery głownie na zakupy i do lekarza fotelik montowany na stelażu lub sam fotelik a potem spacerowka 🙂
Aco do turystycznych łózeczek to niewiem czy sa tam jakies takie zeczy ktore pomagaja dziecku w podciaganiu sie ale wiem napewno ze dziecko bedzie łóżeczko oblizywalo :p gryzlo brudzilo i jeszcze 100 roznych innych rzeczy z nim robilo drewniane mozna obczyscic szmatka i juz a turystyczne trzeba prac i bedzie mokre a powiem wam ze male dzieci wymiotuja i robia rozne rzeczy po ktorych sie mnienia posciel itd
Oczywiscie niekrytykuje takich łózek jak ktoras chce i uwaza ze to wystarczy to oczywiscie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydaje mi się, że tylko marką,bo jak patrzy się na nie to na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią, no cena zależy też od dodatkow typu parasolka, folia przeciwdeszczowa, jakieś specjalne koła, rączki itd. Często okazuje się, że te najbardziej wypasione i najdroższe rzeczy są najbardziej badziewiaste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam też najbardziej podobają się wózki 3 w 1 i są praktyczniejsze niż zwykłe. Mamy tylko wybrać model a resztą zajmą się nasi rodzice 🙂 Mi się wydaje, że jeśli chodzi o cenę o brane są pod uwage także waga, materiał i tak jak napisała Anulka81 dodatki. Nie warto sięgać po te najdroższe, ale też nie rozglądam się za tymi z dolnej półki bp różnie bywa.
Wózki z trzema kołami też się podobno źle prowadzi, więc stawiam na równo ułożone 4 kółka.

A co do łóżeczka to ustaliliśmy że będzie drewniane z wyciąganą jedną ścianką, żeby dziecko mogło spać w nim także później jak troszkę podrośnie. I z utrzymaniem porządku przy drewnie też jest łatwiej a kurz nie osadza się w materiale tylko można go zetrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Dużo tego więc zaczne od rzeczy, która najbardziej mi się spodobała- PODUSZKI:P jest super muszę męża namówić na jej zakup, tym bardziej że potem może ją mała wykorzystać.

Jeśli chodzi o wózek to chyba mnie przekonałyście do 3 w 1:laugh:

Ja najprawdopodobniej dostanę łóżeczko drewniane, ale mojemu mężowi te turystyczne sie bardzo podobają. Mają wiele funkcji kojec, pozytywka, jakies zabawki, kieszonki na pierdoły i przewijak tylko ja oglądałam takie do których trzeba dokupić materac jeśli ma służyć do spania na dłużej- tak nam przynajmniej powiedzial sprzedawca.

Mam takie pytanko czy któraś z was myślała o zakupie laktatora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna, poduszka moim zdaniem jest super 🙂, można układać się z nią do snu i nie tylko, potem można na niej karmić maluszka.
Ja mam taką:
http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html

http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood/jak-uzywac.html

Kiedyś na poduszce innej firmy widziałam też obrazek, że jak maluch jest większy - siedzi lub raczkuje, to dla niego też jest ona przydatna. Ma poszewkę, którą można wyprać.

Mam nadzieję, że jak kupisz poduszkę to będziesz zniej zadowolona.

Jeżeli chodzi o laktator to też zastanawiam się czy kupić? Czytałam różne opinie i są podzielone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 tez mam taka nadzieje:P, już sie nie mogę doczekać, bo jak rano kolo 5 wstaje na siusiu to potem mi ciezko znaleźć pozycje i sie meczę. Zamawiałaś przez internet czy kupowałaś w sklepie?

Moja siostra właśnie kupiła sobie taki elektryczny jest oczywiście również możliwośc manualna 🙂 a w gratisie dostala 24 wkladki laktacyjne i w sumie nie zaplacila za duzo 180zł. Ogólnie kupiła go ze względu na duże piersi i przez laktator bedzie szybceij ściągać mleczko. Ona jest dość akttywną osobą wiec jak gdzies bedzie chciala gdzieś wyjsc to do buteleczki sciagnie a potem nakarmi, bo z cycem chyba latac nie bedzie:laugh: Chyba dość przydatny moze byc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobity ja jestem zdania ze bez laktatora nieda sie zyc !
przekonalam sie o tym przy Damianie ktory niejadl mleczka z ccyca bo mialam za malo pokarmu ale jednak cos tam bylo wiec to sciagalam laktatorem aby uniknac zapalenia piersi bardzo bolesnego zreszta pozatym laktatorem mozna sciagac mleczko i potem mozemy gdzies wyjsc bez dzidzi niemartwiac sie o sklad posilku . teraz mam elektryczny NUK o taki :
http://www.allegro.pl/item884269724_nowy_laktator_elektryczny_nuk_but_wkla_chus_gr.html
jest napewno wygodniejszy niz ten reczny ktory mialam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna, mój mąż kupował w sklepie, a dokładniej w Smyku. Poduszki były 2-ch firm, jedna tańsza ok. 80 zł (niestety szybko zeszły, a firmy nie pamiętam) i ta co mam ok. 130 zł. Nie żałujemy, że tyle wydaliśmy na tę poduszkę,bo przyda się też po ciąży 🙂

Ania, a myślisz, że laktator może być zakupiony używany albo od kogoś pożyczony czy lepiej kupić nowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja raczej tez bede musiała mieć laktator ponieważ też mam duże piersi i słyszałam że można dostać zapalenia piersi zwłaszcza wtedy kiedy wasze dzidzi nie może wytrzyma bez piersi... jest to bardzo kłopotliwe i bolesne 😞 do tego długo się goi... a po za tym jest wygodniejszy bo odciągnie się mleko i nie trzeba się martwić o powrót do domu jeśli zostawi się dzidzie teściom bądź rodzicom...

co do łóżeczka to stawiam na drewniane... ale po narodzinach jak bedzie troszke wieksze dziecko to może kupimy ten turystyczny własnie ze względu na to że można go zawieść np. do teściów jak się zostanie na noc albo przenieść do mojej mamy piętro niżej do mieszkania jak bedzie się opiekować maluszkiem...

a i wogóle dziewczyny poszłam na 3h spać a tu aż 4 czy 5 stron maskara się rozpisałyście 😜 i wogóle my tu w 5 miesiącu a już wózki, łóżeczka, laktatory :P hehehe dopiero dochodzimy do połowy ciąży (albo już przekroczyłyście) a tu takie tematy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do uzywanych to powiem wam ze od rodziny czemu nie?
ale od obcej osoby raczejbym niewziele ja swoj kupilam od siostry mojej przyjaciółki ona go kupila i nieuzywala bo mala rowno i na zadanie ciagnela cyca wiec jest nowy zapakowany orginalnie a za pol ceny oddala wiec wzielam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...