Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anulka ja akurat jestem an tym punkcie przewrazliwiona..Jeśli CIę nie boli i moze to poczekac do rozwizania...no i gratulki polóweczki 🙂 w pierwszej czesci ciazy chyba jest szybciej bo dochodzi ten czas kiedy jeszczed o niej nie wiesz 🙂 ale druga ma zupelnie inny aspekt. Brzusio rosnie Ty zajmujesz sie juz zakupami organizacja i na pewno czujesz wieksza wiez z malenstwem 🙂 I tak jestem ciekawa która z nas sie pierwsza sypni:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć dziewczyny !
przede wszystkim gratuluję pociech w brzuszkach 🙂

niestety 2ga połowa ciąży nie mija tak szybko jak pierwsza - dluży się niemiłosiernie... i czekasz na to dziecko i boisz się porodu i czekasz ... no i oczywiście rośniesz!! 🤪 i to jak!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
Ja nigdy w ciazy niebralam znieczulenia u dentysty powiem wam ze w ciazy wiercenie mnie niebolalo wogole!
stomatolog powiedziala ze niektore kobiety w ciazy tak maja ze je niebola zeby podczas czyszczenia
Mam wszystkie zeby poleczone 1 mi sie ukruszyl ale to na plombie wiec niema tragedii odwiedze stomatologa jakos niebazwem na kontrole
ja przy kazdym najmniejszym ubytku lece do dentysty wiec mam poleczone wszystko
a pozatym niebiore znieczulenia bo na 15min sie nieoplaca i mojego meza tez do tego przekonalam i dzielnie chodzi leczyc zabki bez znieczulenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laff to co to za magiczna lista zakupów?
może się podzielisz nią z nami?
ja to wogule nie wiem od czego trzeba zacząć...



[img size=420]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/default.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela1987 ja coś czuje że urodze w maju chociasz mam na 8 czerwca termin to u mnie w rodzinie przeważnie była tendencja do wcześniejszego porodu o tydzień albo dwa 😜 i do tego może przyjść stres związany z maturą którą "mam nadzieje" zdać w maju hehe

a co do tej listy to też się zastanawiam co na niej jest 😁 chociaż jeszcze nie myśle o kupowaniu niczego bo sądze że to za wcześnie... dopiero tak w 7 miesiącu prawdopodobnie zaczne nad tym myśleć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek dziecinko, skad ten pomysl ze wczesniej? Jesli wszystko jest w porzadku ( a trzeba sie o to modlic) to pierwsze dziecko jest najczesciej przenoszone 🙂 Poniewaz ja rodze drugi raz ale az po 15 latach to podobno tez jak pierworódka:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja postanowiłam, że narazie zrobie liste dokłanie zaplanuje co kupić, w jakich ilościach itp. a zakupy zrobimy w 7 miesiącu. Mamy bardzo mało miejsca więc nie będzie gdzie tych wszystkich rzeczy gromadzić a poza tym trzeba kupić jakiś nowy mebel na ubranka maluszka i zrobić przemeblowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja postanowiłam, że narazie zrobie liste dokłanie zaplanuje co kupić, w jakich ilościach itp. a zakupy zrobimy w 7 miesiącu. Mamy bardzo mało miejsca więc nie będzie gdzie tych wszystkich rzeczy gromadzić a poza tym trzeba kupić jakiś nowy mebel na ubranka maluszka i zrobić przemeblowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam 3 kolezanki ktore chca mi dac cos po swoich maluchach, taka lista jest mi potrzebna aby uniknac wlasnie kupowania rzeczy ktore dostane 🙂
Lece bo dzisiaj mam ksiedza po kolendzie. Ponoc korki jak cholera, ciekawe czy zdaze czy mnie z parafii wymelduja:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obiecałam - oto lista, tylko pamiętajcie że niektóre rzeczy mozna sobie darowac 🙂


UBRANKA W WYPRAWCE


* 4-5 sztuk body z krótkim i długim rękawem; otwór na głowę powinien być odpowiednio duży, aby nie przeciskać główki na siłę; body jest wygodne, gdyż pozwala na łatwą i szybką zmianę pieluchy bez rozbierania niemowlaka oraz zabezpiecza plecy przed odsłonięciem;

* 4-6 sztuk bawełnianych koszulek i kaftaników;

* 4-6 sztuk bawełnianych śpioszków;

* 2-3 pary skarpetek lub bucików bawełnianych;

* 2-3 sweterki, bluzy i spodenki;

* 4-5 czapeczek w tym 2 do założenia po kąpieli, te niekoniecznie musza być wiązane;

* 2-3 pajacyki – ubranka bawełniane lub z polaru podobne do kombinezonu z pełnymi rękawkami i nogaweczkami, rozpinane w kroku, co ułatwia zmianę pieluchy;

* zimową porą niezbędne będą rękawiczki, kombinezon, ciepły śpiworem i czapeczka;

* letnią porą przyda się cienka czapeczka z daszkiem;

* ręcznik z kapturkiem.


KOSMETYKI


* mydło natłuszczające, bezzapachowe, delikatne;

* oliwka dla niemowląt;

* krem ochronny na pupę;

* krem przeciw odparzeniom, na odparzenia;

* sterylne gaziki;

* sól fizjologiczną do przemywania oczu i noska;

* gaziki nasączone spirytusem do przemywania pępka;

* proszek do prania dla dzieci;


AKCESORIA


* myjka, którą można wyprać lub wygotować;

* nożyczki dla niemowląt z zaokrąglonymi końcami do obcinania paznokci;

* szczotka do włosów – dla noworodka z naturalnego włosia;

* termometr do wody, temperaturę można także sprawdzić łokciem – jeśli poczujemy przyjemne ciepło to znaczy, że temperatura wody jest odpowiednia do kąpieli;

* pałeczki do czyszczenia uszu;

* gruszka gumowa lub aspirator do czyszczenia noska;

* termometr do pomiaru temperatury ciała;

* wanienka do kąpieli;

* podkład do kąpieli – niekonieczny, jednak przydatny gdyż dziecko nie ślizga się w wanience;

* łóżeczko;

* materac do łóżeczka;

* wózek;

* fotelik samochodowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hi,
jestem w 20tc z drugą córką, od czasu do czasu obserwuję ten wątek, ale nieczęsto piszę(przy drugim dziecku człowiek jest bardzo wyluzowany). Jeśli chodzi o rzeczy dla malucha chętnię Wam powiem co kompletnie się nie przydaje 😠 i bez czego nie można żyć:

a) nie kupujcie:

- termometrów do mierzenia temp wody (zbyt długo mierzy w efekcie woda wystyga), najlepszy jest własny łokieć
- gruszek do nosa i innych podobnych badziewi
- wszelkich podkłądek do wanienki i wanienek prfilowanych (najlepsza zwykła wanienka i łokieć sprawcy całego zamieszania czyli ojca dziecka)
- na początek nie ma sensu kupować zabawek dla dziecka(gryzaczków, czy wieszania czegoś nad łóżeczkiem)
- ozdobnych (np falbanki itp) body, ja najlepsze NAJZWYKLEJSZE bawełniane (100%) body
- woda utleniona (przy pierwszym obcięciu paznokci wyjątkowo przydatna)

b) niezbędne:
- frida (wygooglujcie będziecie wiedziały) - to bezpieczny sposób wyciągania wydzieliny z noska dziecka wydzieliny (zobaczycie że mi jeszcze podziękujecie)
- przewijak
- pieluchy tetrowe i flanelowe w każdej ilości (służą do wszystkiego - do wycierania malucha, podkładania pod malucha, a flanelowe do przykrywania, myślę że w czerwcu/lipcu/sierpniu pieluchy flanelowe będą doskonałe jako quasi-kołderka)
- acha i NAJWAŻNIEJSZE: body TYLKO rozpinane na całej długości (wystraszony rodzić który ma wsadzidz główkę dziecka przez mały otwór predzej dostaniezawału niż to zrobi,podrugie nie ma nic prostszego niż ubranie dziecka poprzez położenie go narozpiętych body i po prostu później zapięcie body).

miłęgo i pamietajcie dziecko to nie szklanka

buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już jakiś czas temu czytałam o fridzie i moja znajoma też mi ją polecała, bo podobno gruszki aż tak porządnie nie oczyszczą noska. Na pewno dopiszę fridę do listy zakupów 🙂

Witaj Wiejska Babo!!!

Moim zdaniem masz rację, że lepszym termometrem do sprawdzania wody do kąpieli maluszka będzie nasz łokieć albo łokieć sprawcy :laugh: Pamiętam, że moja mama tak sprawdzała wodę jak kąpała moją siostrę (jest między nami 9 lat różnicy, więc coś tam się zapamiętało) i moja kuzynka też taką metodę stosuje, a ma 10 m-czną córeczkę.
Na pewno każda z nas nauczy się tego sposobu. Ja będę chciała, żeby moja mama była przy pierwszych kąpielach i pokazała mi co i jak 🙂

I też uważam, że zwykła wanienka będzie najlepsza niż z jakimiś udziwnieniami za ponad 100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...