Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agulka83 jak bylam w 16tc to jeszcze plamiłam i bylo za nisko a teraz bylam w 20tc i juz sie podnioslo
a szkola rodzenia jak najbardziej kochana
tak jak mowila mi lekarka lozysko ma sie podniesc pomiedzy 25-30 tc wiec jeszcze masz czas a kiedy na te szkole chcesz sie zapisc ?

ja ze szkoly nigdy niekorzystalam stawiam na nature ona wie najlepiej jak sobie radzic na porodowce 🙂
i oczywiscie 0 znieczulen
i rodzilam 8godzin 🙂 bolalo ale bylo warto mam nadzieje ze 2 porod przebiegnie szybciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agulka83 czasem wyjście nie pomaga bo mój idzie za mną :/ i mnie bardziej denerwuje mówiąc uspokój się bo zaszkodzisz dziecku :/ wrrr.... i nie da sie wytłumaczyć wyjdź z pokoju, a sprzątać nie moge bo musze przeważnie leżeć jak wracam ze szkoły... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania233 myślałam, że zapisze się za jakieś 2 tygodnie, ale zajęcia są i tak dla kobitek od 28tc więc mam mnóstwo czasu 🙂 eh to rzeczywiście może się ładnie podniesie to łożysko. A jeszcze jedno lekarz zalecił ci leżenie czy normalnie funkcjonujesz w domu?? Mi powiedziała tyle żeby się nie przemęczać bo może być źle a jak narazie to nie plamiłam (tyle co na początku, ale potem się unormowało).

Heh robisz tak jak mój mąż chciałby żebym ja robiła... żadnej szkoły, znieczuleń i tylko naturlany poród:P po co mi jakieś odciągacze do mleka skoro nasze mamy tego nie miały??:P

Zuziek doskonale cie rozumiem... ja narazie mam spokój, ale kto wie jak długo?? 😉 albo zakładaj słuchawki z muzyką którą lubisz 🙂 to też pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka83- no to spoko kochana masz czas ze szkola rodzenia poki niedowiesz sie co z lozyskiem

heh no zgadzam sie z twoim mezem ale laktatora sobie nieodmowie to bardzo wazna rzecz!! moze nasze matki niemialy ale mleko odciagaly recznie (ja zreszta tez czasem robilam to recznie )
mozesz mu przekazac hiiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka u mnie zapisy do szkoly sa od 24tc, ja zapisalam sie od 1 marca (tak zaczyna sie kurs tam gdzie chce rodzic) a to bedzie u mnie 26tc. Tak czy siak żeby uczęszczać do szkoly rodzenia trzeba miec zaswiadczenie od lekarza prowadzacego ze nie ma przeciwwskazan.
Ania233 podziwiam Cię chyba porół dla Ciebie dobrą zabawą:laugh:
Ja zamierzam skorzystać ze wszystkich możliwych dobrodziejstw medycyny:P Uważam że szkola rodzenia to swietne oswojenie sie z tym co Cię czeka i jak postepowac na roznych etapach porodu (jak pisalam wczesniej za pierwszym razem bylam totalnie zagubiona) za przyklad podam sytacje: zaczely mi sie bole parte, lekarz mowi ok zaczynamy akcje. Pre a on mowi teraz nie przyj teraz przyj a to takie uczucie ze nie mozna przestac i wogole nie wiesz co masz robic, po szkole napewno bede mogla zapanowac nad tym wlasnie umiejetnie oddychajac np.
A co do zniczulenia...jesli bedzie jakakolwiek mozliwosc w 100% skorzystam. Dziewczyny to boli niewyobrazalnie (przynajmniej ja mam takie wspomnninie), korzystajcie ze wszystkich udogonien. Nie ma sie co bac skutkow ubocznych bo w tej chwili korzysta z tego okolo 40% kobiet a skutki uboczne moge powstac w kazdej fazie porodu. No to moja pinia i naprawde przemslana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku dziewczyny wy już o porodzie gadacie ja jakoś narazie staram się odganiać te myśli i darmo się nie denerwować niestety u nas nie ma szkoły rodzenia bo to mała mieścina najbliższa jest 40 km dalej niby nie dużo ale chyba sobie odpuszczę może jakoś dam radę :P [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/30-c637268ce69bcef4044b949f54191ffe.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia na pewno dasz rade, w takiej sytuacji ciezej Ci bedzie dojezdzac niz to wszystko warte. Po za tym teraz jest internet ja 15 lat temu nic nie wiedzialam bo skad. Moja mama powiedziala mi ze mojego brata rodzila 2 doby ze bardzo bolalo i zebym sobie ksiazke czytala miedzy skurczami...coz za wiele nie bylo tego 🙂 Hehe jak na porodowce wyladowalam z harlekinem to sie wszyscy usmiali:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, ja tak z innej paczki...czy macie tez problem z zaparciami? Ja od okolo tygodnia okropny, dzisiaj jak kupowalam w aptece fissan 🙂 dzieki waszej poradzie 🙂 spytalam co moze pomoc kazala kupic sliwki kandyzowane, zjesc kilka i popic ciepla woda...mam nadzieje ze pomoze, bo czuje sie strasznie ociezala 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laff właśnie też myślę że jakoś dam rade i teściowa mi powiedziała że ma znajomości w szpitalu i że wszystko załatwi i że nie mam się o co martwić opiekę będę mieć zapewnioną więc na razie o tym nie myślę a co do zaparć to też tak mam podobno jabłka trzeba jeść a na mnie to najbardziej działają wyjścia na miasto he he aby się ruszę z domu to zaraz muszę wracać bo mi się zachce


[img size=420]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/ticker-4b51f7bc0f1ab269ae1a71724bab8ddd.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczynki 🙂

Mialam wizyte dzisiaj i wszystko jest w porzadku 😁 I z dzieckiem i ze mna 🙂Nie wiem czy to chlopczyk czy dziewczynka, dowiem sie za 4 tygodnie.Wiec musze sie uzbroic w cierpliwosc.
jezeli chodzi o zaparcia rozmawialam dzisiaj z pania doktor wlasnie na ten temat i powiedziala, ze podobno sprawdzaja sie kiwi, i suszone owoce tylko nie te z hipermarketow, bo one zawieraja siarczyny a to sprzyja jeszcze wiekszym zaparciom, a te owoce ze sklepow z zywnoscia ekologiczna,mowila jeszcze o duzych porcjach warzyw i owocow.
Co do lozysk nisko ustadowinych to mowi , ze lozysko ma sznase sie podniesc, bo ujscie szyjki wedruje w dol, wiec automatycznie lozysko sie podnosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, ja myślałam, że przed zajściem w ciążę uda mi się zrobić wszystkie ząbki, które miałam do zrobienia i prawie się udało. Jak już podejrzewałam ciąże to miałam tylko umówioną wizytę na pisakowanie, oczywiście powiedziałam mojej stomatolog o ciąży, ale czyszczenie było bez znieczulenia i nie było problemu. Jednak po tym okazło się, że mam jeszcze jeden ubytek i jak mi go robiła to podała słabe znieczulenie, które jest bezpieczne dla ciężarnych. Teraz idę 13.01 i pewnie też wezmę te znieczulenie, bo na ten ząb miałam nałożone lekarstwo żeby nie mieć leczenia kanałowego. Mam nadzieję, że to na razie będzie już moja ostatnia wizyta.

Dziewczyny czy Wam też krawawią dziąsła? Bo mi tak, chociaż trochę łagodzi to płyn Meridol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf-mialam usg, ale takie kontrolne na gorszym sprzecie, zeby tylko sprawdzic czy serduszko bije i czy w ogole maluszek przyrasta i trzeba bylo go po kawaleczku mierzyc bo caly sie nie miescil na ekranie, wiec nie wiadomo ile juz ma cm 🙂Dokladne pomiary bedzie mial za 4 tyg.

Dziąsla mi krwawia masakrycznie szczegolnie wieczorem, nawet ciezko jest umyc zeby bo tak niesamowicie bola 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja znieczulenia nie dam sobie zrobic, moja kolezanka stracila dziecko w 6 mc przez znieczulenie - fakt ze 14 lat temu - ja jednak sie boje. Co do zdazenia z zabkami to kurna myslalam ze mam czas ale nam sie udalo po miesiacu starania zajsc tak wiec myslalm ze mam czas:laugh:
Co do krwawienia to tez mam ale nie duze (dentystka powiedziala ze mam male zapalenie dziasel), za to dzisiaj rano krew mi poleciala z nosa ale wiem ze te wszystkie krawienia wynikaja z podwyzszonego cisnienia to sie nie martwie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej czy faktycznie to znieczulenie to może być takie groźne? ja niby wyleczyłam wszystkie zęby przed ciążą ale w święta zaczął mi się jeden odzywać teraz przestał i staram się go nie drażnić bo był leczony kanałowo i podobno miał być martwy a boli czasem więc teraz to chyba już do wyrwania a bez znieczulenia się nie da wyrwać i boję się iść... [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/30-0949e5161a1265b0c3cf8fb707a913bf.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki

JeSli chodzi o dentstę to ja na fotel bez znieczulenia wogole nie siadam także mimo iż mam kilka ubytków nie pójdę, bo panicznie się boję. Mam nadzieje, że nie niesie ze sobą to żadnych złych konsekfencji.

Byłam dzis pooglądać ciuszki, wózeki i łóżeczka dla dzidzi. Aż mi się humorek poprawił. Nie mogę doczekać się kupowania:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oczywiście decyzja o znieczuleniu przy leczeniu zębów zależy od każdej z nas, jeżeli są obawy to lepiej go nie brać i ja to bardzo dobrze rozumiem.
I tak jak Kicia napisała medycyna i znieczulenie poszło do przodu, więc wydaje mi że jak stomatolog mówi, że takie znieczulenie jest bezpieczne, to staram się mu wierzyć. Po wizycie u stomatologa miałam jeszcze 2 wizyty u gina i wszystko było ok, więc złego wpływu nie miało jednak takie słabe znieczulenie.
Jednak dla swojego spokoju nim zdecydujecie się na znieczulenie warto porozmawiać ze stomatologiem i nawet spytać się swojego ginekologa niż potem martwić się.

Kruszyna masz rację takie odwiedzanie sklepów i oglądanie ciuszków, wózków itd dla dzieciaczków ogromnie poprawia humor 🙂 Jeszcze nic nie kupowałam, ale samo patrzenie sprawia mi ogromną radochę :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TAk jak napisalam to spotkalo kolezanke la temu 14. Mimo to nie zdecydowalabym sie. Po za tym wspopracuje ze stoamtologami i mi odradzaja. Mam ubytek i umowilam sie ze jak go otworza zobacza to wiadomo bedzie czy bedzie bolalo czy nie. 🤢

Ja za to moje kochane czerwcóweczki wydrukowalam dzisiaj liste niezbednych rzeczy dla dzidiuni i wlasnie zameczam mezusia hihi 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Dzisiaj mija mi 20 tc - połowa ciąży za mną 🙂 (chociaż suwaczek i tc przy loginie jeszcze tego nie pokazuje???-będzie dopiero w poniedziałek).
Jednak szybko zleciało, jak druga połowa też tak minie, to nie obejrzę się, a już będę tulić moje dzieciątko w ramionach 🙂 🙂 🙂

Laaf, do wizyty u dentysty mam jeszcze kilka dni, więc zastanowię się nad znieczuleniem, może warto jednak nie ryzykować i wytrzymać ból dla dobra maleństwa.

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...