Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
myślę że powinnaś jutro iść do lekarza ogólnego on powinien wiedzieć co możesz brać w ciąży na taki ból gardła...

laaf a tobie wolno jeść apap?? Słyszałam że nie wolno żadnych przeciwbólowych wcinać 😞

waja gratulacje córci i też sądze że same babeczki się rodzą :P na czerwiec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
LAAF, DUŻO ZDRÓWKA!!!

Też wiem coś o zapaleniu ucha-miałam ropne zapalenie,co prawda było to dawno w liceum, ale wtedy jak złapało mnie w weekend w nocy, to wyłam i "gryzłam" poduszkę z bólu, bo przeciwbólowe leki działały krótko. 3 tygodnie miałam zwolnienia, żeby porządnie wyleczyć.

Natka, czekamy na wieści z jutrzejszego badania połówkowego 🙂

Kkasia27, nie bierz nic bez ustalenia z lekarzem, najlepiej zacznij od domowych sposobów, herbatka malinowa z miodem, mleko z miodem i masłem (jak ktoś woli to bez masła), czosnek, syropek z cebuli.Leżeć w łóżeczku i wygrzać się. Płukanie gardła wodą z solą, rumiankiem lub szałwią. Podobno w ciąży można brać Tantum Verde w sprayu, ale to też skonsultowałbym ze swoim internistą-nawet telefonicznie.

Ja w ciąży byłam 2 razy chora-pierwszy raz lekarz przepisała mi antybiotyk Bioparox w sprayu i tabletki Sinusept (oba na receptę), za drugim razem wystarczyło leczenie tymi domowymi sposobami i wyleżenie choróbska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kkasia, podobnie jak pisze Anulka , polecam przede wszystkim domowe sposoby : najważniejsze to dużo pić , aby nawilżać śluzówkę gardła, osłonowo działa mleko z miodem i masłem ,dobrze działa płukanie ciepłą wodą z solą lub naparem z szałwii, z tym że po płukaniu najlepiej przez jakieś 20 min nie pić i nie jeść ...
Są też bezpieczne dla nas pastylki do ssania , i o ile wiem są to: Cholinex i Strepsils z miodem i cytryną , a także tantum verde w sprayu oraz angin heel (to lek homeopatyczny )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Apap właśnie jako jedyny mogę brać (tak powiedziała lekarka pierwszego kontaktu jak i laryngolzka), kazały brac jersli jest silny bol bo gorzej dla malenstwa jak bede cierpien nic dawka paracetamolu w apapie (to jest najslabszy lek przeciwbólowy). Ja miałam zapalenie ucha raz okolo 10 lat temu. To dopiero byla masakra, 2 razy w ciagu doby na pogotowiu zeby dac zastrzyk przeciwbolowy, tramal w tabletkach a i tak lazilam po scianach. Az sie dziwie ze teraz apap pomaga fakt ze na okolo 3h ale chociaz tyle. Tak mi pol twarzy spuchlo ze juz buzie ledwo co otwieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kkasia mnie tez boli gardlo, czuje jakbym miala gule po prawej stornie.I dzisiaj jak bylam u gina to sie pytalam co ja moge na to poradzic, powiedziala, ze moge tabletki ssac praktycznie wszyskie bo one dzialaj miejscowo, krzywdy dziecku nie wyrzadza.Powiedziala, ze moge np tamtum verde i to samo potwierdzila pani z apteki.
Wiec jak domowe sposoby zawioda to sprobuj moze tamtum verde.

dziekuje dziewczynki za gratulacje:: 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje waja córeczki, u mnie to synek 😉 ja miałam kiedys non stop zapalenie ucha i przez to słuch mi sie bardzo pogorszył;( no ale co zrobic, a dziś w nocy tez mnie bolało to jak mąż jutro już wraca, to powiem mu żeby mnie zawiózł do lekarza aby mnie skierowal do laryngologa. No nareszcie jutro wieczorem juz wraca 😉 nie mogę się doczekać 😉 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja, gratulacje 🙂 niezły babiniec nam się tu tworzy 😉

mnie też pobolewa od jakiegoś czasu gardło, co ma związek z tym, że przed snem albo w nocy zdarza mi się wypić coś chłodnego. Więc ostatnio na dobranoc piję gorące kakao :] co do domowych sposobów, ja polecam mleko z miodem i herbatę z sokiem malinowym. Na początku listopada dość konkretnie się przeziębiłam i same te dwie rzeczy w ciągu kilku dni doprowadziły mnie do stanu używalności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dziewczynki ;*

jakiś taki smutny wątek teraz mamy o chorobach... trzeba to zmienić :P :P

ja dzisiaj mam maturke z niemieckiego 🤪 🤪 boje się ale jak źle mi pójdzie nie będę się aż tak przejmować :P

jutro za to mam wieczór panieński 🤪 🙃 hihihi siostra z koleżanką z klasy coś wymyśliły... idziemy do klubu ciekawe jak bedzie? 😉 🤔 🤔 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj w nocy przespałam 2h i to tylko po 2 ibupromach, ucha jeszcze bardziej spuchlo, nie moge nawet nosa wydmuchac. Jak koncza dzialac tabletki bol jest wielki ze mam wrazenie ze mi mozg rozsadzi. Myślałam że tym razem przejde to lagodniej ale ni huhu, wzielam juz 2 dawki antybiotyku czy orientujecie sie kiedy powinien byc przlom? Kiedy zacznie działać? Wicie jakie mam wyrzuty sumienia z powodu dzidziusia, az wyc sie chce....
sorki za smutasy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂

Na ból gardła dobra jest też herbata z miodem, cytryną, cynamonem i imbirem 🙂 ostatnio po dwóch dniach takiej kuracji gardełko mi wyzdrowiało.

Laaf biedaczku, ale się ucierpisz, oby ci naprawdę szybko przeszło. Co do wyrzutów sumienia to przecież nie masz innego wyjścia- antybiotyk trzeba brać.

Zuziek trzymam kciuki!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf , Kochana , to zależy jaki masz ten antybiotyk ... przy słabszym przełom powinien być koło 3 - 4 dawki, ale są i takie co "czuje" się niemal od razu (wiele też zależy od organizmu i jego podatności na środki farmakologiczne ). Podejrzewam że ze względu na ciąże nie dostałaś niczego szczególnie mocnego , dlatego pewno swoje będziesz musiała przecierpieć ... ważne żeby wziąć całą zleconą dawkę ( to najczęściej minimum 7 dni)

oklaska Ci daję na pocieszkę 🙂 trzymaj się :0)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf normalnie Ci współczuje biedna jestes z tym uchem, mi jeszcze nigdy nie spuchło, powinno działac po 3 dniach przynajmniej i noś może soś na ucho, opaskę jakąs czy coś to wtedy szybciej pomaga. A ja robiłam sernika na zimno, mąż już dziś wieczorem jedzie do domku (huuuuraaaa) 🤪 Nie mogę się doczekać 😉 No tyle to juz wytrzymam 😉 a rano dopiero dojedzie z Holandii i jakoś to zleciało 😉 Zuziek powodzenia, ja pisałam z ang 😉 i z w.o.s-u 😉 i było oki. Ale 2 lata temu 😉 No niedługo będziesz mężatką, to fajne uczucie, a ja dopiero Kościelny mam w listopadzie, no ale cywilny tez był fajny. No ale co przed Bogiem, to przed Bogiem, a dla mnie to jest ważne.
Buziaczki dziewczyny i Miłego dnia, u mnie świeci słoneczko 😉






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje waja za pomoc kupilam septolete bardzo dobre po 3 tabletkach bolu niema ale pani zz apteki kazala przez trzy dni ssac:P wieczorkiem jak juz nigdzie nie wychodze to robie sobie pomidorki z cebulką i czosnkiem zeby odkazic to gardełko do tego gorąca herbatka z cytrynka i dzis juz jest dużo lepiej . całusy dla wszystkich mamusiek 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNy!!! wczoraj bylam na badaniach i bede miala synka..wszystko jest ok nawet nie mam anemi a tak martwiłam sie tymi wynikami..mój starszy synek jest taki szczęśliwy ze bedzie mial brata!! I NA RAZIE NA + 4 KG nie jest tak zle!!JESTEM TAKA SZCZĘŚLIWA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nareszcze jakiś mężczyzna w czerwcówkach 🙂 hihi Beti gratulacje synusia 😉

natka powodzenia i czekamy na relacje 😉

laaf dalej wysyłam tysiące buziaków 😘 😘 😘 😘 tylko tyle mogę zrobić kochana...

Angela jeszcze pamiętam jak nam tu płakałaś że wyjechał a to już tak blisko 😉 kilka godzin 😘

a matura lajtowo 😉 myślałam że nic nie napisze a tak naprawdę jak na mój poziom to dobrze poszło 😉 hihi ja tam z niemca tylko 30% chce żeby zdać :P

do profilu dodaje nowe zdjątko 😉 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!!!
Niedawno do Was dołączyłam. Termin mam na 9 czerwca i będę mieć Adasia 🙂. To nasze drugie dziecko. W domku na Adasia czeka Kubuś 5 lat.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie. [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/m-f846f2d433b0a75b7a5cf6176d954a0f.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...