Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kicia, u Ciebie również czekamy na wieści po wizycie i miłego oglądania syneczka na usg 🙂
To już dzisiaj 3 mamusie mają wizyty 🙂 A ja jeszcze muszę poczekać 8 dni, wtedy może oprócz podglądania Olci, dowiem się jaka jest duża i innych ciekawych rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, poczytałam trochę pierwszych naszych stron i było trochę więcej dziewczyn na początku, które teraz wogle nie piszą - szkoda, ale i tak mamy tutaj fajne i stałe grono mamuś i liczę na to, że nasz kontakt brzuszkowy będzie nadal trwał jak już będziemy mieć swoje pociechy 🙂
A tak wogle to niezłą produkcję infromacyjną tu mamy 567 stron - rewelka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To na jutrzejszy termin są już dwie przyszłe mamy 🙂 bo ja się dopisuje. A za dzisiejsze wizyty trzymam kciuki i dajcie dziewczyny znać jak tam się Wasze dzieciątka rozwijają 😆

U nas nadal piękna pogoda... chciałąm dywan wyczyścić, ale wszyscy na mnie wyskoczyli za ten pomysł zostało mi więc prasowanie a popołudniem może spacer? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, ale chciałaś wyczyścić czy trzepać dywan? 🙂 Dzielna dziewczyna chciałaś być, dopóki nie powstrzymano Ciebie 🙂 Wiem, że jak dobrze czujemy się, to mogłybyśmy góry przenosić, ale lepiej zająć się mniejszymi sprawunkami,a inne sprawy zostawić mężowi albo innym domownikom. Ewentualnie biegamy ze szmatką, prasujemy, pierzemy i coś pichcimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haaa, w pracy jednak przedłużą mi umowę na czas nieokreślony, więc mogę spokojnie rodzić, iść na macierzyński, ewentualnie na wychowawczy i jak coś mam gdzie wrócić. No i w spokoju później będę mogła szukać nowej pracy, a nie na chybcika 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka to swietna wiadomosc ciesze sie razem z Toba 🙂
Wiec byłam u okulistki i dostałam zaswiadczenia, ze moge rodzic SN.Co do soczeczewek to powiedziała, ze ona sie soczewkami nie zajmuje,ale odradza noszenie w ciazy, zmienia sie grubosc rogówki pod wplywem hormonów i jakos niekorzystnie to wplywa.Moja ginekolog tez mowila, ze wszystkie jej kolezanki po fachu tez jak tylko dowiadywaly sie, ze sa w ciazy przerzucaly sie na okulary.Wiec wole nie ryzykowac i przemeczyc sie w okularach 🙂
Wrocław zrobil sie pochumrny, ale przynajmniej nie jest zimno 🙂

Sciskam Was mocno:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf to nie zmieniłas w koncu tej swojej lekarki, bo pamietam, ze pisalas, ze jestes juz umowiona z jakas inna, a tu znowu o tej sierocie piszesz 🙂
Ja wizyte mam 8.04 juz sie doczekac nie moge, bo najprawdopodobnie bedziemy po raz pierwszy sluchac serduszka naszej Malutkiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po wizycie 😉
Lekarz mnie badał i mówił że mały napiera, ale rozwrcia żadnego nie ma i jest ok 😉
Robił mi też badanie piersi a usg to dopiero na następnej wizycie;/ no ale nie mam nic do gadania, aha no i od czwartku mam liczyc ruchy, bo dostałam karte ciazy, kurdeeeeee przytyłam 5 kg he he a nie wiem gdzie, przed wizyta zjadłam bułkę z parówka i wpiłam jogurt a do tego pączka zjadłam i Loda ,to od tego kilo mi przybyło odrazu jak nie więcej, tak zgłodniałam przed wizyta 😉



[URL=http://www.naobcasach.pl]





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hej dziewczynki 🙂

a ja jakoś nie mam weny od paru dni , nic mi sie nie chce . Dzisiaj zmobilizowałam się tylko do poodkurzania , ależ wyczyn !!!!!

Anulka - świetna wiadomość z tą pracą

Angela - z mamą na szczęscie ok . To dobrze 🙂 🙂

Waja - ja też mam następą wizytę 8.04 🙂 🙂

pozdrawiam Was mamuśki :0) miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cholera, napisałam większego posta, wyskoczył mi błąd i nic nie ma. Muszę znowu od nowa napisać 😠 Teraz nim wyślę to skopiuję tekst, bo za trzecim razem nie będę tego samego pisać.

Laaf, ja też myślałam, że udało się zmienić Tobie ginkę, a z tego co piszesz chyba nadal chodzisz do tej oszołomki 🙂

Angela, dobrze że u Ciebie i mamy wszystko w porządku 🙂 Dobrze, że dostała zwolnienie i odpocznie sobie. Faktycznie młoda zniej kobieta - dużo zdrówka dla Niej.

Agulka, nawet takie czyszczenie dywanu można sobie odpuścić, lepiej oszczędzać się, a pomóc w przygotowaniach do świąt można też w inny sposób.

Waja, kurcze to ja chyba też zrezygnuje z soczewek albo bardzo ograniczę ich noszenie. A pomimo że nie jest od soczewek, to może mówiła co dzieje się z rogówką? Zniekształca ssię czy co?

Natka, każda z nas ma dni, kiedy nic się nie chcę i najlepiej nic nie robić. A dla mnie w ciąży odkurzanie jest wyzwaniem, zawsze zmęczona jestem po tym, a staram się odkurzać spokojnie i powoli 😉

No i widzę nowe opcje nad postami - moje konto i najnowsze posty. Jeszcze trochę i może brzuszek będzie już sprawniej działał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka ja tak miałam wczoraj myślałam że szału dostane...

tez już po wizycie jestem 😉 generalnie zadowolona jestem bo dzisiaj wszystko "szybko" poszło 😉 hehe... dostałam skierowanie na badania (morfologia mocz CRP cukier, białko, kreatynine i jakiego HBS (to pierwszy raz słysze). Następna wizyta już 14 kwietnia 😉 dość szybko hehe... lekarz powiedział że szyjka dalej skrócona tak jak ostatnio ale się bardziej nie skraca całe szczęście 😉 zapytał się mnie czy nie mam problemów z zaparciami? hehe... słyszałam że to częsta dolegliwość kobiet w ciąży ale ja nie mam z tym teraz problemu miałam wcześniej ale to ok. 20 tyg. aaaaa... i jeszcze jedno wyobraźcie sobie że schudłam O_o 0,3kg no masakra brzuch coraz wiekszy ledwo mogę wdrapać się po schodach... a tu takie cóś jem normalnie jak zawsze fakt nie obżeram się jak mam na cos ochote to jem ale nie odmawiam sobie niczego... dzidzia też prawidłowo się rozwija także ja nie wiem czemu tak... 🤢 (mniej do schudnięcia po ciąży bede mieć 😎 😉 😎 )

a dzisiaj spotkałam sąsiadke termin ma na 1 kwietnia i jeszcze bez problemu chodzi i nic się u niej nie dzieje... napewno bedą jej wywoływać...

to tyle na dzisiaj jak narazie idę się połozyć po obiadku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, gratuluję przedłużenia umowy 🙂 co do soczewek, to podejrzewam, że chodzi o to, że naczynka krwionośne mogą wrastać w siatkówkę i może się wada wzroku pogłębić.

widzę, że większa część czerwcóweczek się wybiera w tym tygodniu na badania. Fajnie, będziemy na bieżąco porównywać wymiary naszych pociech 🙂 🙂

ja święta u mnie w domu spędzam. Na Boże Narodzenie byliśmy u teściów, więc teraz wypada spędzić czas z drugimi rodzicami. Tym bardziej, że u teściów atmosfera chyba dość napięta jest, a i mój mąż trochę się na swojego ojca wkurzył, więc lepiej nie ryzykować świątecznej kłótni. U mnie zapowiada się spokojniej 🙂

dziś jak zwykle miałam bieganiny. I w sumie jak zwykle nic nie załatwiłam. Dowiedziałam się tylko, że żeby dostać jeden papierek od sądu, muszę przynieść jeden papierek od banku. A żeby dostać ten papierek od banku, muszę złożyć dwa inne papierki, napisać prośbę o wydanie tego papierka i czekać na przesłanie go jakieś 2-3 tygodnie. Aż się bałam zapytać, czy potrzebuję jakichś papierków, żeby zdobyć te dwa inne papierki. Wnerwiłam się jak jasna cholera. No ale cóż zrobić - z biurokracją się nie wygra.

Chciałam sobie dziś kupić jakieś buty wiosenne na płaskim obcasie, ale albo wszystko drogie, albo nie ma mojego rozmiaru. Znalazłam natomiast bluzkę ciążową, jeszcze ciut na mnie za dużą. Stwierdziłam, że szkoda mi chodzić w ciuchach nieciążowych, bo je sobie porozciągam i po porodzie nie będę miała co na siebie założyć.

I zmęczona jestem masakrytycznie. Brzuch mnie boli, najchętniej bym się położyła spać, ale mąż mnie katuje, żebym suknię ślubną na Allegro w końcu wystawiła. No i chyba muszę dla świętego spokoju to zrobić.

Aaa, nie pamiętam czy Wam pisałam - przytyłam w ciąży 7 kg 🙂 Wczoraj dorwałam się do wagi u ciotki :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I już jesteśmy po wizycie.
A więc Synek rozwija się prawidłowo, nawet było widać płucka jak oddycha 🙂
A co do wagi to szok... mój maluszek przez 4 tyg przytył kilogram i teraz waży już prawie 2kg, oraz jest już ułożony główką na dół 🙂 (szykuje się na świat hihi) według usg to jestem w 32tc i lekarz powiedział że czasem mogę szybciej urodzić niż 11 czerwca 🙂
Najważniejsze że wszystko dobrze jest 🙂 Następną wizytę mamy 26.04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
Ja dziś miałam kiepski ranek..myślałam że mąż mnie wywiezie do szpitala jeszcze przed swoją pracą, bo dostałam takiego bólu podbrzusza, skurcze i tak mnie trzymało przez pół godziny...ale na szczescie przeszło i juz jest ok. Na dodatek dziś mamy drugą rocznice ślubu 🙂 🙃
A na święta wyjezdzamy do tesciów wię od czwartku nie bedzie mnie bo na tej wsi nie mają neta 🤨 więc kilka dni musze wytrzymać, bardziej ie obawiam tych 3 godzin jazdy...ale mysle że bedzie ok.
Ja dopiero na wizyte do ginki ide 12 kwietnia 🤨 no i na usg 4d 😉 Nie moge sie doczekać, bo tez jestem bardzo ciekawa ile moja malutka juz waży, pewnie też już ok 2 kg 😆
Ja nadal mam problem z logowaniem tak jak Ty zuziak 🤢
Miłego wieczorku kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicia to już bardzo duży chlopak 🙂
Ciekawe ile mój przybrał. Wizytę mam dopiero 7 kwietnia więc wszystko się okaże.

Z tego co tak czytam to w porównianiu z Wam wszystkim niewiele sie przybrało w ciąży.
Fajnie macie. Bo ja za 2 miesiące to aż boję się pomyśleć ile będę ważyć. Na ostsaniej wizycie wyszło że mam już do przodu 12 kg więc... Kurcze fakt, że na początku nic nie zrzuciłam, bo apetyt dopisuje mi od samego początku, a z jedzonkiem też nie oszczędzam. Ciekawe jak ja to zrzucę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek,Kicia super, że wszystko w porządku.

Kicia, no proszę prawie 2 kg szczęścia 🙂 Ciekawe ile moja córcia waży?

Marcyś, to miałaś przebojowy poranek, ale dobrze że już wszystko unormowało się.

Konieczka, po porodzie odejdzie już Tobie kilka kg, a jak będziesz karmić piersią to stracisz kolejne, a pozostałe dodatkowe kg, jeżeli wogle będziesz miała to już trzeba pomóc np. ćwiczeniami, basenem.

Kwasiek, biurokracja to jest koszmar, ale nikt inny tego za nas nie załatwi, a swoich spraw najlepiej samemu dopilnować.

Dzisiaj kupiłam gazetkę Dobra Mama, na razie tylko przejrzałam -są fajne artykuły. Do tej pory kupowałam M jak Mama i Dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

ja wczoraj nerwa złapałam bo wogule sie nie mogłam zalogować
dziś już jest lepiej...

waja natka ja też mam wizytę 8 kwietnia 😉

dziewczyny puchną wam nogi?
bo ja jak w piątek dałam sobie czadu z łażeniem po sklepach (głównie za suknią ślubną bo moja starsza druhna we wrześniu wychodzi za mąż i musiałam odrobić szukanie sukienki)
to tak mi nogi spuchły że nie mogłam chodzić i kupiłam płaskie buty, które mnie dodatkowo obtarły i myślałam że odpoczne to wszystko wróci do normy a tu już 4 dzień a opuchlizna wcale nie schodzi kostek mi nie widać i nie wiem co robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...