Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Z tą drugą ciążą to różnie bywa, jak poczyta się na brzuszku lub ma się koleżanki znajome. Moja mama urodziła moją siostrę 3 dni przed terminem, przyjaciółka drugie dziecko urodziła w terminie, bo zaczęła się akcja, ale musiała mieć cesarkę ze względu, że mały miał prawie 4,5 kg, inna koleżanka urodziła 2 dni przed terminem. Różnie to bywa, jedne urodzą 1-2 tyg. przed terminem, inne na styk lub klika dni przed, a nawet może zdarzyć się przenoszenie - nigdy nic nie wiadomo - niezbadany jest organizm kobiety ciężarnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AGAK, dziękuję za info, dobrze wiedzieć, że może to różnie być i zależy od organizmu kobiety,

Laaf, no może tak będzie szybko jak u mojej mamy, ale okulistka napisała w karcie ciąży, że zaleca się skrócenie II fazy porodu - coś mówiła, że jak będzie potrzeba to mogą podać znieczulenie,ale to nie skróci, chyba raczej chodziło jej o oxy - cholibka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka II faza porodu to parcie, tam oxy juz nie ma co robic bo ona jest na wywolanie skurczy czyli rozwieranie...nie wiem co mozna przyspieszyc przy parciu....
mi Kamiska sama wyskoczyla ale juz przy lozysko babka mi brzuch z lokcia pociagnela co by szybko wylazlo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierdółka nie dopytałam się, więc nie wiem teraz o co cho z tym skróceniem II fazy, bo wiem że wtedy jest tylko parcie, ale może położna i lekarz będą wiedzieć co zrobić.

Co do wywoływania porodu wolę poznać nawet najmroczniejsze scenariusze i milej rozczarować sie, jeżeli w np. moim przypadku byłoby inaczej. Dobrze wiedzieć, że kobiety reagują różnie na wywołanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi miłego leżakowania, a Zuziek miłych zakupów 🙂

Ja wszamałam właśnie drugie śniadanko 😆 teraz trochę legnę się na sofkę. Potem złożę pranie, które czeka na to od ponad godziny.
A dziasiaj zamawiamy pizzę będzie pychotkowo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i spadowywuje, menzolkowi kanapeczki zawioze (dzisaj pracuje blsko domku) ona lubi jak mu wypasne porobie 😜 hehe co jak co ale kanapeczki robie dobre 😜 wpadne do przychodzni moze jakas cytologia lub inne cusik mi zrobia no i na zakupki 🙂
Acha dziewuszkijakie karuzele kupowalyscie dla maluchow???
Kkasia patrzylas na te przescieradla z tego linka co Ci dalam???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My nie mamy karuzeli i chyba na razie nie będziemy kupować. Poczekamy na ew. prezenty, bo to jest chyba jeden z popularniejszych, a na trzy karuzele nie mamy miejsca w chałupie 😉 Właściwie to nawet nie robiłam rozeznania pod tym kątem, więc chętnie w razie czego skorzystam z Waszych doświadczeń 🙂 Przy okazji: czy taka karuzela przydaje się od początku, czy dopiero od jakiegoś czasu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela gratuluje zostania ciocią 😆 😆 CO do karuzeli to podoba mi sie tahttp://www.allegro.pl/item1053288348_fisher_price_karuzela_z_biciem_serca_projektor_bon.html i mysle ze przyda sie od poczatku jest praktyczna noi przystosowana do łozeczka z baldachimem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kkasia27 napisał(a):
Angela gratuluje zostania ciocią 😆 😆 CO do karuzeli to podoba mi sie tahttp://www.allegro.pl/item1053288348_fisher_price_karuzela_z_biciem_serca_projektor_bon.html i mysle ze przyda sie od poczatku jest praktyczna noi przystosowana do łozeczka z baldachimem .
http://www.allegro.pl/item1053288348_fisher_price_karuzela_z_biciem_serca_projektor_bon.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciociu Angelo moje gratulacje!!!!!! :*

Ja kupilam karuzele jakis czas temu na razie nie bedzimey jej uzywac, dopiero jak mala zacznie cos kumac z otaczajacej ja rzeczywistosci(ok.2 miesiac).Kupilam uzywana, ale taka fajna z Kubusieem Puchatkiem, ale ma trzy melodyjki i jak sie kreci to na suficie obracaja sie rybki, i jest na pilota 🙂

O bedzie lalo zaraz we Wrocławiu, zapowiada sie na burze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja, prześlij fotkę karuzelki lub daj link do niej 😆

Angela, gratuluje ciociu 🙂 No wreszcie bratowa odetchnie.

Czytałam, że karuzelę warto przyczepić chyba od 2 tyg. życia maluszka. Zresztą jak na jakaś zdecydujemy się, to mąż wyskoczy do sklepu i kupi jak mała będzie na świecie, a może dostaniemy w prezencie - byłoby fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anulka dobrze jak tylko zorbie zdjecia to umieszcze.Wlasnie musze naladowac baterie do aparatu, niech juz czeka na cud narodzin. 🙂
Bo tak sobie mysle, ze jak juz mala powaza, pomierza to milo miec foty z jej pierwszych chwil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...