Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć mamuśki!!!

Mogę poprosić o tą książkę dla mnie. Mój mail to: [email protected]

Ja wczoraj z Adasiem byłam na kontrolnej wizycie w poradni neonatologicznej. Adaś rośnie świetnie. Waży teraz 8470 ale nie wiem ile mierzy bo go nie mierzyła. Rozwój psychoruchowy ma podobno odpowiedni dla dziecka 5 - 6 miesięcznego. Problem mamy jedynie ze spaniem w nocy a tak w ogóle to jest super. Zjada co 3 - 4 godziny między 150 a 200 ml. Poradźcie mi co mam zrobić żeby spał w nocy dłużej bo pomału już nie wyrabiam. Ostatnio też zaczął mi się zrywać w czasie snu. Dzięki Bogu że nie płacze przy tym chociaż zaczyna raz dziennie robić takie arie płaczu około 20 min że nic nie jest w stanie go uspokoić i zabawić. Może ta książka pomoże albo wasze porady.

Pomóżcie proszę. Z góry dziękuję.
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olcia, na sczęście po tym dzwonku, po kilku minutach usnęła sama i o dziwo śpi do teraz, a śpi już łącznie z 1,5 h, jak obudzi się to ją nakarmię i pójdziemy na spacerek i do mojej pracy, bo muszę wypełnić formularz ze zmianą danych - adres, nowy nr dowodu i konta.

Waja, może to jest jakiś sposób na zmęczenie naszych maluchów, takie kładzenie na brzuszku, zabawianie i kulanie na plecki, w jakiejś gazetce czy książce czytalam, że ok. 4 m-ca lub po jego ukończenie nasze dzieciaczki mogą zacząć protestować kładzione na pleckach, bo w leżaczku lub leżąc na brzuszku świat jest dla nich ciekawszy i moga oglądać różne rzeczy.

A co do wózka to ja mam Roan Marita, u mnie gondola jest duża i długa, więc na spacerówkę przypuszczam, że przerzucimy się wtrakcie zimy lub dopiero na wiosnę. Gondola ma też podnoszone oparcie ( 4 poziomy regulacji), że maluch może w niej siedzieć lub półsiedzieć.

Moja bobaska właśnie obudziła się w bardzo dobrym humorku, więc zmykam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja na chwilkę się zameldować przyszłam. Nie mam czasu do Was zaglądać, bo szwagierka jest i trzeba z dziewczyną trochę pogadać 😉 choroba ujarzmiana - gardło mnie już nie boli. Lekko mnie w nim drapie, ale nie jest źle. Biorę nadal ten miejscowy antybiotyk, po domu chodzę w maseczce i póki co Aga jest zdrowa. I oby tak pozostało, bo w sobotę mamy Ślub przyjaciół.

Mogę też poprosić o tą książkę o zasypianiu? [email protected] - z góry dzięki : co prawda Aga już ślicznie śpi w nocy (6-8 godzin), ale nie zaszkodzi przeczytać 😉

buziaki i miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MY po bioderkach i lekarz powiedzial ze sa idealne. Nasepna wizyta dopiera jak Daiwdek bedzie mial 2 latka 🙂

Super ta plywalnia...moi znajomi chodzili z takim 8 miesiecznym maluchem ale zrezygnowali bo kilka razy sie zachlysnol.

KOniecznka skreca ta glowe na brzuchu lezac??
Bo moj Daiwd tez tak robi to stram sie go zainteresowac czyms na wprost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laaf jak na pleckach leży, bo Mały jak narazie jest unieruchomiony w szynie i nie mogę kłaść go na brzuszku.

A jeśli chodzi o zachłyśnięcia. Dlatego ważne jest, żeby z takim Maluchem zacząć chodzić wcześnie, bo jak piszą: "Przez pierwsze pół roku życia dzieci mają bowiem naturalny odruch pływania - nie boją się zanurzyć głowy i otworzyć oczu pod wodą, a gdy do otwartej buzi dostaje się woda po prostu instynktownie wstrzymują oddech. Naukę pływania dobrze zacząć jak najwcześniej, bo im dziecko starsze, tym bardziej zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z przebywaniem w wodzie. Taki naturalny lęk znacznie utrudnia naukę."

Super, że z bioderkami wszystko ok 🙂 My jedziemy jutro na kontrolę... Zobaczymy czy jest poprawa. Oby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Apropos ćwiczeń: mam ciągle zagwozdkę z tym dźwiganiem się Młodego do siadu. Przestałam mu podawać ręce i raczej go wręcz blokuję, ale skubany sam się dźwiga bez trzymanki. Potrafi własnymi siłami usiąść i chwilę tak chwiejnie pobyć, po czym mu mięśnie puszczają i pada z powrotem do półleżenia, no i ryczy ze złości albo z przepracowania mięśni. Wydaje mi się że to dla jego kręgosłupa za wcześnie i staram się blokować te zapędy, ale sama już nie wiem. Kolejną planową wizytę u lekarza mamy dopiero za miesiąc, więc muszę gdzieś indziej znaleźć odpowiedź na swój dylemat. Co o tym sądzicie? Młody właśnie skończył 10 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konieczynka pediatra zauwazyl, ze Mala jest krzywa i dal skierowanie do lek rehabilitanta i neurologa.Julka tez naczesciej ma zwrocona glowke w prawo.Jak bedziesz rozbierala swojego Bobasa do kapielito poloz go na pleckach prosto i zobacz czy sie krzywi w ktoras ze stron.Julka akurat w odcinku piersiowym sie zgina, ale podobno jezeli asymetria wystepuje w odcinku ledzwiowym to nie rowna jest szpara miedzyposladkowa.

a foty faktycznie cudne zwlaszcza te z nurkowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann z tego co ja wiem po zajeciach z rehabilitantem to lepiej, ze przygina glowke do przodu niz do tylu, bo podobno to fizjologia.Julka noszona na rekach odginala sie do tylu lacznie z glowa, po kilku dniach cwiczen zaczela przyginac glowke do klatki piersiowej jakby chciala siadac.Pytalam sie czy to tak moze byc i powiedzial mi jak najbardziej.Wiec mysle, ze Stas ma moze silne miesnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena napisał(a):
Koniecznka próbowałaś stosować to co Ci pisałam kiedyś co robić jak dziecko trzyma główkę tylko w jedną stronę. U mojego syna te metody zdały rezultat po kilku dniach.


madalena a możesz napisać jeszcze raz bo moja na prosto to tylko w jedn strone sie przekreca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...