Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aNULKA MORZNA CI WZIAĆ PARACETAMOL MI PODAWALI GO PO PORODZIE JAK NIE MOGŁAM W NOCY SPA Z BÓLU TAKZE SMIAŁO, WSZYSTKO CO MORZNA BRAC W CIAZY MORZNA TEZ JAKO KARMIACA. uMNIE DZIS BYŁA POBUDKA O 2 MAŁY ZJADŁ I SPAŁ DO 7 . TERAZ SI EDZI KOŁOMNIE W LEZACZKU I ZACZEPIA PISKAMI ZEBY NA NIEGO SPOJRZEC KOCHAY SZKRABEK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No tak myślałam, że można brać to co w ciąży, ale dobrze jest też zaczerpnąć rady.

Laaf, sprzątam 1 raz, czasami 2 razy w tygodniu. U Olci w pokoju co drugi dzień wycieram kurz. Obiady gotuję staram się gotować na 2-3 dni, więc codziennie w garach nie siedzę, ale Olcia tak mało śpi w ciągu dni, że ja nie mam na co liczyć, a jak już zdarzy się jej zasnąć i ja mam zamiar położyć się to przychodzi babcia męża i nadaje, wspomnę coś, że muszę się zdrzemnąć, przytakuje mi i dale ple ple ple, a jak już idzie i ja łapię oko to mała budzi się. I tyle mam z tego spania.Poprostu muszę zacząć chodzić o 23.00 spać najpóźniej, a ja wtedy siadam do kompa.

Oooo, mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, Tantum Verde też można, ale lepiej w psikaczu niż w pastylkach, bo w pastylkach jest słodzik który nie jest zbyt zdrowy ani w ciąży ani przy karmieniu.
Jeszcze raz wkleję, co poleciła na forum dot. karmienia piersią doradca laktacyjna miesięcznika Dziecko:
"Pyrosal, witamina C, wapno, herbatki z lipy, malin, bzu czarnego plus sok
malinowy, domowy syrop z cebuli, czosnek (sam lub z mlekiem i miodem, dodany do
grzanki, sałatki lub gotowy w tabletkach), przeciw gorączkowo preparaty z
paracetamolem czy ibuprofenem, leki homeopatyczne (Occillococinum, Engystol,
Gripp-Heel,
Angin-Heel SD), Homeogene, syrop Stodal lub Drosetux, do nosa na katar
Euphorbium compositum S. Poważniejsze przeziębienie warto skonsultować z lekarzem.
pozdrawiam i życzę zdrowia monika staszewska"
A na gardło:
"Tantum Verde, Septolete, Isla Mint, Tymianek z podbiałem, Propolki,
Homeovox,Homeogene, Gardlox, syrop Stodal lub Drosetux, Tymsal aerozol, syrop
prawoślazowy."
Rutinoscorbin także oczywiście można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, tylko dla spokoju sumienia muszę dodać, że Staś czosnek akceptował przez jakieś 2 dni - potem miał jakieś zaparcia, nie wiem czy to od czosnku, ale na wszelki wypadek odstawiłam. Nie sprawdziła mi się również Gripovita jako źródło witaminy C - miał czerwone pod brwiami, wydaje mi się, że to musiała być alergia na jakieś owoce ze składu. Sok malinowy już piłam wcześniej i nie było problemów, więc to pewnie jakieś porzeczki albo inne takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elo, u nas nocka z pobudkami o 24 i przed 5 ja nie wiem o co chosi, jakis mlody nerwowy, czy to jeszcze wina szcepiony... teraz jest ok lezal samm bawil sie teraz lezy na mnie i rozglada sie. my chyba nic innego tylko spacery dzis bo rozkladaja nam rusztowanie i co za tym idzie halasuja, stukaja itd wiec zaraz chyba sie desantujemy z chaty. obiad w porze ciszy zrobimy i bedzie git.
Anulka norwegia piekna ostatnio widzielismy reportaz w tv, no bajka. zielono i wodospady i te jeziora........ach pieknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dZIEWCZYNY NIE WIEM CO MYSLEC , DAWAŁAM MAŁEMU BEBILON ALE JAK WIEMY JEST STRASZNIE DROGIE(pomagało na kolke)wiec zaczełam powoli wprowadzac bebico mieszma od 2 dni i mały zaczól robic mi brzydkie kupki zgniła zieleń .Czy myslicie ze to przejdzie czy jednak bebico mu nie słuzy, dodam tez ze mały tego nie odczówa jest pogodny nie marudzi wiec sama nie wiem 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kkasia poczytaj na necie o kolorach kupki...z tego co pamietam zielona nie oznacza nic zlego lae nie dam sobie reki uciac 😉

Komsi od szczpionki juz troche minelo, moze Maxymek juz sie poprostu nudzi jak jest sam, potrzebuje jakis nowych bodzcow.... 🙂

Zuziaku pisalas ze mala juz cos jadla innego, nie pamietam co, przypomnij mi i napisz jak to przygotowujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kkasia jak ja zmieniał mleko Piotrusiowi ( teraz ma bebilon i jest faktycznie drogi) to też te kupki były dziwne takie zielonkawe. Jak byliśmy u doktorki to akurat zrobił kupkę i powiedział że są ok. Ważne jest żeby nie było w nich śluzu albo krwi. Mój na początku nie tolerował bebika ale jak skończy 4 miesi ac to będę chciała mu spróbować wrócić do bebika. Powiedziała żeby dłużej wprowadzać nowe mleko.

Ja po wizycie u gin, wszystko w porządku nadżerki już prawie nie ma więc nie będzie mi musiał jej wypalać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf dawałam słoiczki z bobovity mussy owocowe i zupke jarzynową... w sumie z rana wyciągałam z lodówki popołuniu podawałam więc była w sam raz nawet nie podgrzewałam... dałam do miseczki i na łyżeczce podawałam pierwszy dzień łyżeczke następny ciut więcej a po trzech dniach już połowe całego słoiczka jeszcze nie podawałam... a i po muskach Zuzka miała ciemniejsze kupki i bardziej smierdzące 🙃 ale jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena dzięki za rady a w sumie to sama też tak robiłam że na prosto zasłaniałam jej buzią jedną stronę żeby patrzyła w drugą a na leżąco pokazuje jej zabawki z tej lewej strony na któą się niechętnie obraca i na leżąco już sama obraca głowę w obie strony ale na brzuszku i na prosto muszę ją jeszcze pilnować a u ciebie już Piotruś na prosto sam wybiera strone czy jeszcze go pilnujesz?

Anulka ja jak miałąm gorączkę od piersi to mi doktorka mówiła że paracetamol można brać

mój mąż pracuje od 8 do 17 ale o 17 jeszcze nigdy chyba nie wrócił tylko tak w granicach 18 a póżniej zawsze się jakaś robota znajdzie na podwórku... 🥴 ale idzie zima więc więcej będzie z nami w domku...

co do wczasów to my po ślubie byliśmy tak naprawdę na pierwszych wspólnych wakacjach w turcji bo wcześniej nie było kasy w tym roku mogliśmy jechać do egiptu ale niunia jest za mała żeby ją zostawić z dziadkami a wziąć ją bym ne chciała a mała jest

my mamy o tyle dobrze że mąż z pracy ma takie wycieczki i tak np do turcji to dokupiliśmy bilet dla mnie bo on jechał z polecenia szefa bo tamten już był w turcji i nie chciał jechać w tym roku też chciał mi męża wysłać ale nie pozwoliłam mu jechać beze mnie chociaż wiem że egipt mu się od zawsze marzył ale cóż szara rzeczywistość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to i mi przeslijcie ta ksiazeczke o zasypianiu 🙂 poczytam nigdy nie wiadomo czy cos sie nie przyda 🙂

Dziewczyny te ktore podawalyscie juz kaszke czy dzieciaczki mialy problemy z kupka? Dawidek juz drugi dzien nie kupcia a dodaje tylko jedna lyzke kaszki do co drugiego karmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

no i szynę mamy na kolejne 6 tygodnii 😞 Jest tylko niewielka poprawa w prawej nóżce. Oby po tym czasie wszystko było już ok, bo mi tak szkoa tego mojego Szkraba...

W nagrodę zapisaliśmy za to Malucha na basen, na specjalne zajęcia dla niemowlaków. W sobotę idziemy pierwszy raz. Aj ciekawe jak się będzie podobało... Relacja po powrocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...