Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas nocka też przyzwoita - 3 karmienia, ale dużo więcej pobudek, bo coś Młodej chyba niewygodnie było i musiałam ją przerzucać z boku na bok. Teraz leży na podłodze i liże panele 😮 😁 o, skręciła na dywan 🙂

Ja dziś będę piekła piernik i kruche ciasteczka. Jutro makowiec i sernik. A w piątek zrobię barszcze i może porwę się na sałatkę jarzynową 🙂 No i dziś już chcę ostatecznie mieszkanie wysprzątać. Więc trochę roboty mnie czeka 🙂

Miłego dnia! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kwasiek napisałam ci ten przepis na to ciasto serowo makowe z brzoskwiniami. Czytałas.

Co do karmienia to nawet jak Piotrus miał tydzień to nie karmiłam go więcej niż raz w nocy około 3 a potem dopiero o 6.30 a od 2 miesiąca życia nie je wogule w nocy. I od tego czasu przesypia całą noc.

Ja dzisiaj ide do ginekologa na 14 a o 15 Piotruś ma szczepienie ciekawe jak się wyrobie jak miedzy jedna a druga przychodnia mam 10 km. Ciekawe co mi powie gin wkoncu musi mi coś powiedzieć bo to nie jest zbyt normalne ze pół roku po porodzie dalej boli. 😞

Co do mleka to dla mnie było wazne to ze Piotrusia nie bolał brzuszek, nie miał kolek, wysypki ( po bebiku miał) i nie wymiotował. Dlatego tak długo dopieraliśmy mleka aż w koncu ma takie z którego jesteśmy w 100% zadowoleni.

Miłego dnia i przyjemnego przygotowywania się do Świąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej:*

A moje dziecko ochrypło, czasami kaszle i ma gleboko gdzies ukryty katar, wiec ide do lek, bo dla wlasnego sumienia musze to sprawdzic, pomimo, ze Jula temp nie ma i calkiem dobry humor.Ale chrypie strasznie...
Maz zdrowieje...ufff dzisiaj wracamy do domu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

U nas Olcia od 2 dni z 1 pobudką nocną, ale chyba dlatego, że przy wieczornym cycu szybko usypiała i może mniej zjadła.

Kaszka mleczno-ryżowa bananowa smakowała małej 🙂 Dzisiaj ma debiutować buraczek, ale zobaczę czy wyrobię się z ugotawaniem zupki, czy jednak pójdę na łatwiznę i kupię słoiczek z jakimś obiadkiem.

Wczoraj ubrałam choinkę (mąż dzień wcześniej wieczorem wstawił do stojaka, żeby odtajała), upiekłam mięska, popakowałam część prezentów. Bigos już gotowy, tylko jak przegryzie się wszystko co w nim jest to jutro ostatecznie doprawię jak będzie taka potrzeba.

Dzisiaj będę robić keks i rybę po grecku, a jeszcze muszę polecieć do CH, żeby odebreć prezent dla moich rodziców (foto album). Jutro piekę sernik, wsawię kompot z suszu, przygotuję dorsza i pstrąga do smażenia i ugotuję zupę-krem grzybową, a w Wigilię zrobię tylko sałatkę warzywną i posmaże wcześniej rybki, no i wlejemy do garnka barszcz Krakusa i mąż doprawi. Sprzątane jest w miarę na bieżąco, więc szczególnie nie ma dużo do roboty, co najwyżej pozostanie kosmetyka.

Lecę, bo Kiki obudziła się 🙂 Miłego dnia 🙂

Angela, my najdalej wybieramy się w pomorskim do Pruszcza Gdańskiego albo Tczewa. Przez Bytów lub Skierniewice może kiedyś przejeżdżałam, ale prędzej latem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Kwasiek - mleko z Gerbera kosztuje od 11 do 14zł w zależności od sklepu .... Ja osobiscie polecam !

a u nas grypsko po woli w odwrocie ... mam nadzieje zę juz na stałę ....

u mnie trochę stresowo dziś ... jutro pierwszy dyżur (masakra , pobudka o 5 ) ;/ a z drugiej strony cieszę sie bo juz się stęskniłam z dziewczynami 🙂 🙂

Młody własnie przesuwa po pokoju tzw urządzenie gimnastyczne , i wydaje przy tym jakieś nowe dziwne dźwięki ...

coś miałam jeszcze ....aaaa zapomniałam , buzki 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elo elo 😉
czas lepienia dobiegł końca 😉 rezultat 50 pierogów, 15 uszek i 30 krokietyów 😉 dla mnie MAŁOOOO!!!! ale że święta osobno to się nie dziwie :P bo zawsze ponad 100 pierogów, i ponad 50 krokietów :P hehe a uszek nie robimy ale że teściowa kupuje to też się zrobiło 😎 😎

ahhh wkońcu poczułam trochę święta 😁 a dzisiaj do teściów się już wybieramy 🙂

miłego pichcenia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ginekolog mnie zbadał i powiedział ze wszystko jest ok tylko z moimi hormonami jest cos nie tak. Zrobił mi cytologię i dał tabletki hormonalne. Dostałam jeszcze hormon dopochwowo i po nim podobno ma nie zchodzic z męża 🤪

Ale za to na szczepieniu był istny koszmar Piotrus tak płakał ze nie mogłam go uspokoic nawet jak spał po szczepieniu to nim az rzucało.
A ta pinda pielegniarka powiedziała co to za dziecko. Ale mnie wkurwiła tym tekstem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena zdaj koniecznie relacje 😉 hehe

a my już u teściów i trochę się wkurzyłam 😠 😠 bo cholera pierogi mi się posklejały ale na szczęście tylko jeden był do wywalenia dosłownie rozerwany na strzępy 🤢
a w ogóle młoda jakaś taka grzeczniejsza jak by u teściów 🤔 za pół godziny kaszke i powinna nyny robić 🙂 a ja mam piwko przyszykowane na dobranoc tak mi się zachciało na wieczór 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, trzymam kciuki 😉

Aga dziś zjadła/wypiła raptem 30 ml mleka z kaszką. Więc tyle, co nic. No ale trudno. Będę nadal próbować, tylko muszę mleko kupić, bo tą próbkę już zużyłam 😞

Piecze mi się właśnie piernik. Kruche herbatniki upieczone, ale... po 2 godzinach wycinania różnych wzorków (gwiazdek, serduszek, muszelek, kwiatuszków itp.) pod wpływem pieczenia wszystkie kształty wyglądają tak samo - czyli takie miniaturowe krowie placki 🤢 no nic, na widok publiczny ich nie wystawię, ale zjeść na pewno zjem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale jesteście dzielne że tak pieczecie, gotujecie... a ja nic.. słowem nic, ograniczę się do obiadu.... kiepsko.

A propos kiepsko, młoda w niedzielę dostała sterydy (po 3-4 tygodniach kasłania), w nocy (bo takie rzeczy zawsze muszą dziać się w nocy) dostała gorączki (38,5), generalnie stan jej się pogorszył, rano wysoka temperatura się utrzymywała i mała wyglądała kiepsko. Wezwałam lekarza, przyjechał. W miedzyczasie młoda sama zwalczyła temperaturę. Ale lekarz zdecydował się na atybiotyk, ponieważ osłuch oskrzeli wykazał zapalenie.
Wieczorem miała dostać antybiotyk. Naiwnie zaczęłam go dawać, wbiłam w nią 1/4 dawki, poczym mała wszystko zwymiotowała. W cale jej się nie dziwię, bo antybiotyk smakował i pachniał jak klej. Zjadła go dopiero gdy wymieszałam z gruszkami.
Z wtorku na środę też była gorączką, ale rano już było spoko. Teraz śpi, bez gorączki. Zuch dziewczynka. Jutro zataszczę ją do lekarza, zobaczymy czy coś jej lepiej. Na moje oko mniej kaszle.
Generalnie wyczerpujący okres....


Kubuś, sama słodycz! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od jutra zaczynam je brać i mam nadzieje ze nie zajadę męża przez Święta. 🤪
Dał mi jeden hormon dopochwowo raz w tyg po jednej kapsułce. I tabletki anty żeby gospodarka hormonalna wróciła do normy. Już się nie mogę doczekać jak zaczną działać 😁 😁 😁 .
Podobno po porodzie hormony szaleją i nie ma się takiego nawilżania co sprawia ból i nie ma się ochoty na bara bara.

Co do Piotrusia to tak biedak płakał i jak się okazało źle się wkuła i jeszcze raz mu igłę wpila dlatego tak się dziwnie zachowywał ( ma 2 miejsc po wkłuciu). W życiu nie słyszałam takiego płaczu mojego dziecka ( a tak się mnie mocno trzymał i tak się wtulał ze az byłam w szoku bo on jeszcze się nie przytula ). A jeszcze mnie tak wkurzyła ta pielęgniarka. Zaraz zasnął i jeszcze pól godziny od zaśniecie słychać taki specyficzny oddech jak dziecko bardzo płacze.

Własnie wróciłam z pracy. Was jakoś tak ogarnął ten świąteczny szał że aż Wam zazdroszczę bo ja wogule świąt nie czuje, gdzieś mi umkła ta świąteczna magia.

Zagłosuje jeszcze na Agniesie ( wstyd się przyznać ale jakoś nie miałam kiedy ale lepiej późno niż wcale ) i idę się kompac.

Miłej nocki, pa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WB to faktycznie u Ciebie nie ciekawie al najważniejsze że wszystko idzie ku dobremu jak już mniej kaszle. Życzę aby jak najszybciej wyzdrowiała.

Zagłosowane, nieźle Agniesia wymiotła kolegę. 😁 oby tak dalej.
Na Kubusia też oddałam głos, oczywiście jak najwyższy. Takiemu przystojniakowi to bez gadania max gwiazdek się należy. A tak właściwie o co walczymy dla Kubusia? Cóż to za gwiazdka będzie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej a ja dzisiaj zrobiłam 3 placki do jednego krem musze dorobić tylko i poszukałam darmowych próbek i pozamawiałam troche zobaczymy ile z tego przyślą

jutro gotowanie i pieczenie mięs i na sałatki sobie podszykuje wszystko

ja też w tym roku jakoś nie czuje tej aury przed świątecznej

Angela ocenia się na gwiazdkach pod zdjęciem (nie nad) i trzeba być zalogowanym na tej stronie
głosik oddany i na kwaśka też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na Agniesię to dzisiaj dwa razy zagłosowałam 😜 bo u mnie na kompie i u teściów 🙂 a oczywiście na Kubusia głosik tez oddany a właśnie co możesz wygrać? 🙂

oglądam film na TVN i pije piffko na chwilkę mąż mnie wpuścił to napisze wam jeszcze DOBRANOC moje kochane mamuśki :* nie musze wspominać że dla dzieciaczków gorące całusy 😘 😘 😘

a i ktoś mi znowu zajebał oklaski :P hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstawiłam obiecaną tabelkę z datami urodzin naszych pociech - link w miejscu suwaczków. Z góry przepraszam, jeżeli którąś z Was pominęłam albo pomylilam się, jak coś zgłoście mi to i wtedy poprawię.

Idę spać, bo jutro czeka mnie kolejny pracowity dzień.

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...