Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Spotkanie przełożone na poniedziałek 🙂 🙂 i super 🙂

Deska do prasowania nam się rozleciała, wrrr... 😠 😠 😠 pozostaje mi prasowanie na podłodze. Albo jak mąż wróci z pracy, to na ławie się porozkładam i poprasuję co trzeba. Teraz lecę pranie rozwiesić i wrzucić resztę do prania. I obiadek wstawię - wykombinowałam sobie boczek pieczony, faszerowany pieczarkami z serem 😮 nigdy nic takiego nie robiłam, nigdy nic takiego nie jadłam, ale wydaje mi się, że nie byłoby to najgorsze w smaku. Wzięło mnie na eksperymentowanie 🤔

I jeszcze mężowi napiszę do ma w Lidlu kupić, bo później pewnie zapomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej laseczki.

Jak by było tego wszystkiego mało wczoraj dołączył do Adasia Kuba i leżymy sobie w jednej sali szpitalnej na szczęście chociaż telewizor mamy bo zanudziłabym się na śmierć. W poniedziałek cały dzień badań dla Kuby i Adasia i zobaczymy może w połowie następnego tygodnia wyjdziemy do domku. Już mam dosyć szpitala. Rzygać mi się chce jak myślę o tym że muszę tam wrócić.

Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki.
Odezwę się jak wyjdziemy ze szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Komsi napisał(a):
a ja jak na 'nieroba'przystalo wykorzystujac druga godzine snu mego dziecka, posprztalam chalupe calllaaaa, zostalo mi tylko odkurzyc jak sie ksiaze zbudzi no i zupy mi sie zachcialo wiec na wolowince bo smaka mi narobilyscie wczoraj gotuje sie zupencja 😉
odpoczywam teraz z wami i z kawa na balkonie 😉 😘ciekawe czy kinol ma weekend czy jutro musi ddo pracy musze cos wymyslec zeby gdzies pojechac bo nudno troche.


zmotywowałaś mnie 😉 też idę trochę poogarniać mieszkanie 😉


Kwasku zawsze to od granicy 800km na poludnie. tu zawsze dluzej widno, szbciej wiosna i cieplwjsze lato 😉minus jest ten ze w nrw jest duzy przemysl, i niestety czesto i gesto przez to wlansie pada deszcz. düsseldorf to taka kraina deszczowcow, przed chwila byla wlasnie mzawka a temp aktualna to 7 na plusie. wiec ja znowu na balkonie 😉

A tak w ogóle, to zawsze jak piszesz "piję kawę na balkonie" w pierwszym odruchu myślę "kur**, w taki mróz?!". ZAWSZE tek mam. Dopiero po jakimś czasie z opóźnieniem do mnie dociera, że Ty mieszkasz kawałek dalej 😉 no ale w sumie ciągle w tej samej strefie klimatycznej. Skąd ta różnica temperatur? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aa, przypomniałam sobie co jeszcze miałam napisać.

Anulka, jeżeli do tej pory dawałaś Oleńce jedzenie o idealnie gładkiej konsystencji, to Ola nie zacznie Ci nagle jeść dużych grudek. Musisz stopniowo je wprowadzać, ale absolutnie nie rezygnuj z ich wprowadzania, bo niczego tym nie osiągniesz. Ola bez zmiany konsystencji nie nauczy się gryźć i żuć... musi ćwiczyć. Daj jej kawałek ziemniaków, które jecie na obiad, daj jej parę ziarenek ryżu czy kaszy gryczanej. Z całą pewnością jej to nie zaszkodzi, a memłając sobie od czasu do czasu to i owo Ola nauczy się radzić sobie z takimi posiłkami. Nie wiem czy dajesz jej jakieś flipsowate chrupki albo biszkopty (Lu biszkopty nie zawierają żadnych konserwantów, więc wg mnie są dla dzieci najbardziej odpowiednie, ale zawierają cukier), ale to też uczy dziecko gryzienia i żucia. Ja ostatnio Adze do porannej kaszki wkruszam biszkopty, które wyschły, więc do samodzielnego jedzenia się już nie nadają. Lekko rozmiękną, a Aga czuje na języczku coś innego i się z tym oswaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamerek już nie ma na forum, bo było straszne obgadywanie. Że ta gruba, tamta nieuczesana, a siamta zdzieckiem na rękach o godzinie 22. Więc Admin usunął tą opcję - kamerki są tylko dla tych, co siedzą na czacie.

W ogóle z tym czatem to ciągle jakieś "problemy" są - biedny Admin jest z niektórymi nawiedzonymi babami 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann, Anulka tak sobie teraz pomyślałam, że może te Wasze dzieciaczki mają skazę białkową tak jak się okazało u nas...
Antosiowi jakieś 3 miesiące temu wyszedł, fakt ewidentnie po jabłku i bananie jak Wy to nazywacie parch - na brzuszku i policzkach. Odstawiliśmy te owocki i niestety nadal nie schodził. Pani doktor w pierwszej chwili nakazała smarować fenistilem ale niestety to nie poskutkowało. Później przepisała fenistil w kroplach i wapno. To też nie przyniosło skutków. Więc przepisała nam bebilon pepti i zyrtec w kropelkach, wyeliminowaliśmy kaszki mleczne i po tygodniu jest znaczna poprawa. Więc teraz jesteśmy na tym bebilonie i unikamy jabłek i bananów.
Ja wiem, że Wy karmicie piersią ale podajecie też kaszki (nie wiem jakie ale pewnie te mleczne także) więc może problem w tym skoro tak ciężko to wytępić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂

widze ze kazda ma menzastego ktorey ma cos za uszami 😉 moja ma spotkania "integracyjne" na ktorych sie zalewa 😜 ech szkoda slow....a dziwne to jest ze zniza sie do takiego poziomu bo jest naprawde inteligenty i ma umysl scisly tylko kuzwa nie potrafi go wykorzystac...

Zuziak szaleje z Adasiem swym, hmmmm jak nic bedzie brachol 😁 😁 😁

Aleksandra wspolczuje CI cholernie...ale jakim cudem starszy synus tez to zapalenie pluc dostal????

a ja siedze ogladam pierwsza milosc i spijam browareczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koniecznka, Stasiek nie jadał w ogóle kaszek mlecznych (oprócz krótkiego epizodu dawno temu) i nie pił od wieków mleka sztucznego (ostatnio chyba jak miał z miesiąc) - jest na full na piersi. Jedyne co jadał z nabiału to masło, ale już je odstawiliśmy. Z kolei moje odstawienie nabiału (też oprócz masła) nic nie zmieniło w kwestii wysypki. No ale będziemy sprawdzać i to. Na razie dziś jakby wysypka odrobinę zbladła, ale nie chcę jeszcze przesądzać. Generalnie jeśli przyczyna jest pokarmowa, prawdopodobnie uda się ją ustalić, gorzej jeśli to jest alergia na coś innego np. na coś co jest w wodzie w której go kąpiemy. Jutro wprowadzamy znowu mięso.

Mam pytanie do mam ruchliwców, pewnie szczególnie Zuziaka. Musimy się wreszcie zebrać i kupić krzesełko do karmienia ale mamy wątpliwości czy Stasiek będzie w stanie w jakimkolwiek krzesełku usiedzieć dłużej niż 10 sekund i czy takie krzesełko wytrzyma jego wygibasy 😉 Jakie macie krzesełka i jak się Wam sprawdzają przy ruchliwych dzieciach? Czy karmicie goniąc delikwenta po mieszkaniu czy udaje się ją/go unieruchomić na czas jedzenia?
Anulka, prośba szczególnie do Ciebie - przypomnij mi proszę jaki masz model krzesełka - jestem pewna że u nas Stasiek momentalnie by wylądował tak samo jak Olcia 😮

Poza tym zdrowiejcie chorowitki! Wśród lipcowych dzieciaczków też masakra - co drugie ma zapalenie oskrzeli 🤨

A i jeszcze: pamiętacie że możemy swoje bąble odliczyć od podatku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra :*
Ann my mamy krzeselko z ikei i hmmm Julka jak jest glodna to faktycznie, je ale oczyciscie sie obraca i kreci, jak juz to wszystko trwa dla niej za dlugo to wstaje, w krzeselku tym powinny byc paski, ale my wzielismy jakis model z ktorego ktos paski wyciagnal, ale chyba nie wiele by pomogly.
krzesełkoi
tacka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my mamy drewniane, coś w tym stylu jak zdjęcie poniżej i od razu Ci mówię, żebyś go nie brała. Aga spokojnie je, nie wierci się, ale zaczęła ostatnio siadać bokiem i nóżki w szczebelki wkładać. Nie ma pasów, nie można dziecka przypiąć, więc pewnie przy nerwusach jest wielka lipa.


Aga już śpi 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ello, my wrocilismy walsnie po nieplanowanym wypadzie 😉 Maxym spiewajaco zasypia, kinol kima obok, a ja wyszukalam krzeselko na staska 😉 tzn my takie mamy, niewywrotne z pasami i chocby nie weim co wywijal maxym nie wylezie. http://www.google.de/imgres?imgurl=http://www.inkopol.pl/photo/product_info/4/1/0/1_4100cc549359.jpg&imgrefurl=http://www.inkopol.pl/p/pl/306/chicco%2Bkrzeselko%2Bdo%2Bkarmienia%2Bpolly%2B2w1%2Bcircles.html&usg=__8k17LYlZjRtsou6HW2R-d1aic0Q=&h=256&w=203&sz=34&hl=de&start=58&zoom=0&um=1&itbs=1&tbnid=r10jVpxoAtwTvM:&tbnh=111&tbnw=88&prev=/images%3Fq%3Dchicco%2Bkrzeselko%2Bdo%2Bkarmienia%26start%3D40%26um%3D1%26hl%3Dde%26client%3Dsafari%26sa%3DN%26rls%3Den%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1&ei=GEloTenkMMiztAam9vXcDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

ja tak tylko z rana na chwilke przy kawie 😉
młoda wczoraj padła o 20 i pobudka była juz o 7:30 spałam z nia i Adamem i masakra nie wyspana i kości nie czuje... może powiecie że jestem dziwna ale nie lubie i to bardzo spać z moim dzieckiem 🤔

przyszła paczka z Angli i Zuzka dostała niekapki skarpete (do której się wkłada jabłko i se cycka go) pełno ubrać i wogóle fulll wypas 😁 ciesze się jak bym dostała prezent pod choinke hyhy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...