Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Biustonosz dla mam karmiących kupiłam ze względu, że zwykłych nie mogłam sobie dopasować, jak nie z miseczką był problem to z obwodem, a za dużych miseczek nie chciałam kupować, bo nie wiem jak jeszcze duże urosną mi piersi, a poza tym póki co nie byłoby wygodnie. A tak mam komfort i wygodę,a biustonosz może rosnąć z moimi piersiami 🙂 Będę musiała dokupić sobie jeszcze z 2 takie biustonosze.

Ja też nigdy nie leżałam w szpitalu, też zastanawiam jak to jest, ale góra 2-3 dni i do domu, jeżeli rodziło się SN. Nie wiem jak to się liczy z dobami? A po CC ile dni jest się w szpitalu, 4-5?

Sylwia, położne na oddziale powinny pomóc w razie co, zarówno podczas porodu, jak i po nim np. z przystawieniem do piersi, jeżeli małe słabo ssie, myciu maluszka itd. i móc odpowiedzieć na nasze wszelkie wątpliwości.
Ja mam nadzieję, że trafię na personel, który jest w porządku, bo jak czytałam na forum szpitala niektóre opinie, to nie wiem czy mam się bać czy może myśleć że będzie ok. Z resztą na temat każdego szpitala znajdą się dobre i złe opinie. Wydaje mi się, że personel swoją drogą, ale nasza współpraca z nim też może dużo dać i tak źle nie powinnyśmy wspominać pobytu w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, wrócę jeszcze do tematu kosmetyków, słyszałyście lub wiecie coś na temat kosmetyków polskiej firmy Skarb Matki?

Czytałam kilka opinii i są pochlebne. Zaczęłam zastanawiać się nad nimi, bo wczoraj widziałam je w aptece i w Smyku.

http://www.mackar.com.pl/strona.php?10191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieńdoberek 😉

ja dziś wyjątkowo wcześnie wstałam bo byliśmy na zakupach na targu bo w zimowej kurtce to już lipa chodzić a w sklepach nic dopinającego 😁 nie mogłam znaleźć (u nas nie ma typowo ciążowych sklepów) i kupiłam wyboru zbytniego nie miałam ale najważniejsze że mi się podoba i się dopinam he he

Anulka mam nadzieję że trafie na miły personel ale wiadomo jak to jest w naszej służbie zdrowia... 🤢 i teściowa też tam podobno wie komu dać żeby się mną zajęli jak należy to może jakoś przeżyje...

ja właśnie biore się za pisanie pracy a później mam zamiar umyć okna...

miłego dnia brzucholki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ello,ello brzuchatki 🙂 🙂

Ja od jakiegos 3 miesiaca mam 80c i raczej sie nic nie zmienia. Staniczek dla karmiacych nosze tez od 3 miesiaca bo w moich wczesniejszych nie dawalam rady, przede wszystkim ze wzgledu na ucisk pod biustem. W tym bawełnianym (nie wygladam super sexi 😉 ) ale jest mi super wygodnie.
Mój mały jest usadowiony raczej nisko ale ostatnio juz mi zebra z prawej strony podkopuje lobuziak jeden 🙂

Dziewczynki jak wczoraj wspomnialam bylismy znow w sr na porodowce tym razem tej ogolnej. Byla tylko jedna rodzaca dopiero an pierwszym etapie. Byla zasłonięta ale przez te kilka minut naszej obecnosci tosmy sie nasluchaly....jak bral ja skurcz to zaczynala jeczec i ...wszystko mi sie przypomnialo 😞 az mnie dreszcze przechodzily...a to byla dopiero pierwsza faza, brrrrrrr 🥴
no ale, widzialysmy pilki, worki sako, stolek porodowy, prysznic ogolnie sala fajna z wieloma elementami ulatwiajacymi caly porod. Nawet taki duzy obraz podswietlany byl chyba dla relaksu 😉
Wczoraj byly tez babeczki z banku komorek macierzystych i opisywaly co i jak ale powiem Wam ze to interes strasznie drogi...
NO i byla ginka z tego szpitala i opowiadala o CC (ogladalysmy tez taki dokladny filmik z CC wlasnie z tych klinik), powiem Wam ze na pewno wyleczylam sie z "ustawianej" cesarki...Anulka po CC jesli wszystko jest oki wypuszczaja na 4 dobe, po SN na 3 dobe ale czesto sie zdarza ze po SN kobiety wychodza szybciej na wlasne zadanie (oczywiscie zakladajac ze z maluchem w porzadku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do kosmetyków to na pewno do pupy sudokrem a reszta to jeszcze się nie zastanawiałam wiem ze ma być wszystko z jednej firmy a opinii to jeszcze żadnych nie czytałam czekam na wasze he he

a mam pytanko jakie pieluchy wybieracie?
czy wszystkie decydujecie się na PAMPERS czy jakieś inne typu huggies, happy itd



[URL=http://www.naobcasach.pl]

    • Mamusia
    Sylwia co do pieluch to najlepiej sobie ( a raczej maluszkowi) dopasowac an zasadzie prob i bledow. Ja zamierzam spróbować i tych droższych i tych tańszych i zobaczymy...wiel czynnikow jest waznych np. czy nie ma uczulenia na jak dlug starczaja. A papmers jest bardzo droga firma i nie wiem czy warto...ale jak kazdy sobie życzy 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Ja zacznę od pieluszek Pampers New Baby, potem będę próbować z innymi firmami, zobaczę które sprawdzą się.

    Laaf, fakt oddanie krwi pępowinowej do banku komórek macierzystych to droga inwestycja, już nie pamiętam dokładnie ile? Gdyby było o wiele tańsze, więcej osób skorzystałoby z tego.

    W kurtkę zimową jeszcze na guziki dopinam się, ale ostatnio było ciepło, to przerzuciłam się kurtkę wiosenno-jesienną i tutaj już nie jest tak fajnie dopinam się tylko do momentu pod piersiami,reszta musi być odpięta i tak sobie 2 dni chodziłam. Brzuszek jest trochę odsłonięty, a poza tym mam na sobie jeszcze podkoszulkę, sweter, dodatkowo brzuszek osłaniają rajstopy i wkładka w spodniach, więc jest w tym miejscu ciepło. Mąż chciał kupić mi szerszą kurtkę,ale mi to nie przeszkadza i zbędny wydatek na jakiś m-c czasu. Wrazie co pożyczę od niego kurtkę, podkasam trochę rękawy, ale za to będzie mi bardzo wygodnie...hihihi
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dzień dobry brzuchatki w piękny dzionek 🙂

    Anulka ja mam podobnie - w kurtkę zimową jeszcze się zmieszcze, ale w letnią już nie. Chodzę więc w rozpiętej i w razie czego ubieram tylko dłuższy sweterek. Nie warto kupować kurtki na tak krótki czas... A z zimówek przerzuciłam się na balerinki i adidaski(lekkie i wygodne)

    Hehe a co do biustu to ja chyba pobiłam rekord:P zawsze miałam 70B a teraz kupiłam już dla mamy karmiącej 75F 🤪 mój mąż jest baaaardzo zadowolony a ja troche mniej bo wolałam te mniejsze cycuszki 😉

    Oddanie krwi pępowinowej do banku kosztuje ok. 2000PLN a potem co roku 400 (tak nas infomowano na SR). Nie ukrywam, że to bardzo dużo.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hej dziewczynki 🙂

    Piękna wiosna ,a ja mam lenia że szok!!!! Spać mi się chce niesamowicie , a dopiero 10:00 !!!!

    ja już też biegam w balerinkach , przynajmniej nie trzeba sę do nich schylać 😉 kurtkę wiosenną mężuś mi kupił na dzień kobiet , regulowana jest , to i po ciąży się przyda 🙂

    Co do pieluszek , mam 2paczki Huggies newborn od 2-5 kg...
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dokladnie wyglada to tak:
    oczywiscie to co oferuje ta firma lktora u nas byla
    600 zł za zestaw pobraniowy (na sali porodowej)
    1800 zł po 14 dniach (badania nad komorkami itp.)
    430 zł rocznie za mrożenie w cieklym azocie
    ale wyobrazcie sobie co jest np oburzajace: jesli za jakis czas zrezygnujemy z przechowywania no to oczywiscie powstaje dylemat co z nimi zrobic. Przeciez sa to dobre komorki ktore moga nie jednej osobie pomóc. NO i co mozemy, mozemy je oddac do jakiejs kliniki ale juz klinik je odsprzedaje potencjalnemu dawcy. Dajecie wiare??? My oddajemy a oni je sprzedaja przeciez to zenada...
    po za tym firma która przechowuje komorki nie daje gwarancji ze w razie potrzeby klinika je bedzie chciala zuzyc dla naszych maluchow. Faktem jest ze krew pepowinowa mozna rowniez wykorzystac dla rodzenstwa lub rodzicow (zakladajac ze bedzie zgodnosc). CO jeszcze wazne: komorki macierzyste dzieli sie an krwiotworcze i tkankotworcze. Te pierwsze mozna (poki co w polsce) uzyc wylacznie raz, zas tkankowe wielokrotnie np. dla wychodowania jakiegos organu. No i znow firma nie daje gwarancji ze przeszczpy sie udadza (wiadomo tej gwarancji nie ma ale skad wiemy ze nieprawidlowe przechowywanie nie powoduje zlego przyjecia). Nie nasuwalo by sie tyle pytan gdyby nie ta kolosalna kwota.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Acha Zuziaku to normalne ze jak uslyszalas placz dziecka to Ci siara poleciala, zobaczysz jakiego wariactwa dostana Twoje cycore jak malutka zaplacze 🙂 🙂 🙂
    Moja kolezanka miala tez zabawna sytuacje z laktatorem. Jak chciala dla malej sciagnac mleko to cycorki sie normalnie buntopwaly i lipa. Tylko przykladala laktator i nic 🙂 bunt na pokladzie 😉
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    a jeszcze co do komorek macierzystych, uwazam ze to super rzecz ale nie na kieszen normalnej osoby, nawet w ksiazeczce polecajacej byly same slawne aktroki, aktorzy, piosenkarze. Gdyby bylo mnie stac na pewno bym sie zdcydowala 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    co do kurtki to też uważałam że to zbędny wydatek i chciałam przechodzić w niedopinającym się płaszczyku...
    ale tak na mnie zaczęli krzyczeć (a najbardziej teściowa ze jej wnunia umroże) że skapitulowałam ale szczerze mówiąc nie żałuje bo teraz codziennie muszę latać na poczte z paczkami do wysyłki i do szkoły też muszę w czymś jechać..

    laaf co do pieluch to też się właśnie zastanawiam nad jakimiś tańszymi bo w przypadku takich maluszków to tych pieluch idzie mase wystarczy że "draske" zostawi (czyt.kupke) he he
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    a jeżeli chodzi o buty to podobały mi się dzisiaj jedne adaśki na rzepy ale oczywiście jak już mi się coś spodoba to zaraz się okazuje że nie ma rozmiaru... 🥴

    a co najśmieszniejsze facet chciał mi wcisnąć takie na sznurówki a ja mu na to że ciekawe kto mi je będzie wiązał? i tak się dziwnie popatrzył na mnie że nie wiem czy zauważył że jestem w ciąży czy sobie pomyślał że nie umiem wiązać he he 🤪
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Sylwia, a facet szczupły czy miał brzuszek? Może jak miał brzuszek to pomyślał, że jak on potrafi zawiązać buty, to Ty też :laugh: Czasami ludzie nie myślą, tylko nastawieni są na zysk, a czy będzie wygodnie w jakiejś rzeczy i dobrze ją nosiło, to już nie ich zmartwienie.

    Laaf, no to niezła jazda z odsprzedawaniem komórek potrzebującym, nie sądziłam , że tak jest i myślałam, że jak jest taka potrzeba to one gwarantują wyleczenie z choroby, a tu może okazać się, że niekoniecznie. No a w ulotkach wiadomo nie znajdzie się zwykłej osoby, tylko te które stać na taką inwestycję. Może zdarzają się zwykłe, przeciętnie zarabiające osoby, które wezmą kredyt, szczególnie, jeżeli jest szansa pomóc choremu starszemu dziecku albo komuś z rodziny.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Sywlia to widze ze interes kwitnie, oby tak dalej, co do draski swietnie okreslnie i swiete slowa:P

    Anulka to wogole mozna by sobie machnac drugie zeby ratowac pierwsze ale to i tak nie daje gwarancji ze sie przyjmie a wogole to strasznie nieetyczne 😞
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hej dziewczynki 🙂

    nareszcie się wyspałam 🤪 🤪 normalnie nikt mi nie hałasował z rana typu zmierzyć ciśnienie, temperature, wziąść tabletki albo jak salowe wkraczają do akcji o 7 na sale i dają czadu (oczywiście nie pomyślą że ktoś może jeszcze chce spać) no nareszcze 🤪 wczoraj wziełam kąpiel 🙂 ale frajda masakra i umyłam włosy porządnie :P hehe (nie wiedziałam że tyle radości mogą dać podstawowe czynności fizjologiczne) 😜

    co do komórek macierzystych słyszałam o tym już nawet przed ciążą i tak jak laaf napisała to tylko dla bogaczy 🤢 niestety...

    u mnie super pogoda słonko świeci ślicznie i 14 stopni za oknem 😉 tyle że ja raczej nie mam wskazane spacerować dlatego siedze w domu... 😞
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hahahhahahha galopka, dobre nie slyszałam wcześniej:P

    Zuzuiak to mowisz ze wrocilas do zywych 😉
    pogoda przesliczna, ja dzisiaj wlasnie w koncu posprzatalam balkoen (pisalam wczesniej ze mam taki zamiar ale jakos len mnie ogarnal:P ), a teraz lsni jak nowy 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    ja chodzę w zimowej kurtce (płaszczu w zasadzie), bo na mnie wszyscy krzyczą, jak chcę założyć coś lżejszego. Fakt, lżejszy płaszczyk jest rzeczywiście cieniutki, ale w zimowej kurtce strasznie się pocę, mimo tego, że chodzę w rozpiętej. No nic, trzeba przecierpieć.

    W Lublinie jest +10 stopni, więc rewelacji nie ma.

    Dziś muszę odwiedzić bank, dziadka w szpitalu, zrobić obiad i poszukać innej kolekcji glazury na necie. Zaprojektowałam już kuchnię, dziś ma przyjść stolarz, żeby ją wycenić. Swoją drogą ciekawe - u producentów mebli kuchennych rzadko można dorwać kuchnię za 10 tys., a do tego mają jakieś dziwne wymagania odnośnie wymiarów mebli (za niewymiarowe dodatkowo się płaci). A nam stolarz za niewymiarowe szafki, cholernie wysokie (prawie pod sufit), policzył wstępnie 5 tys i powiedział, że na pewno będzie jeszcze taniej. Więc jeszcze trochę pokombinowaliśmy, dodaliśmy kilka bajerków kosztem wysokości szafek i wyszło całkiem ciekawe coś 🙂 teraz tylko kwestia wyceny.

    Wszystko się ostatnio kręci wokół tego mieszkania. Chyba pójdę dziś na jakieś zakupy dla maleństwa, żeby się ciut odstresować. Daleko nie mam, bo w bloku obok jest outlet dla dzieci z bardzo interesującymi cenami 😁

    No nic, miłego dnia 🙂

    Muszę szybko wyjść, bo mój pies od wczoraj takie smrody puszcza, że się udusić można 🤢
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    no ale Kwasiek jaka satysfakcja ze sami wszystko zaprojektujecie i bedzie takie jak sobie wymarzycie 🙂
    Na dzidizunie przyjdzie czas 🙂 a cos an temat psa to wiem 😉 Moja (owczarek niemiecki) jest juz staruszka (14lat) i taki slaby zoladek ze szok. Jak zje cos nie tak to zaraz albo mi sie w domu porobi albo na klatce schodowej bo nie zdazy zejsc:P NO ale coz kochany zwierzak 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Kwasiek, a Ty znowu zabiegana. Fajnie, że zaprojektowałaś kuchnie, będzie taka wasza. Już bliżej końca niż dalej z tym urządzeniem mieszkania.

    Ja właśnie zrobiłam obiadek - fasolkę po bretońsku 🙂 jeszcze tylko odkurzę i trochę powyleguje się.

    Zakupy dla maleństwa całyczas są robione stopniowo, ale ruszymy pełną parą od połowy kwietnia, bo jednak zdecydowaliśmy się wynająć mieszkanie-akurat po znajomości. Na razie na rok, a jak wrócę do pracy to pomyślimy o kredycie na mieszkanie.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    czesc kochane moje 🙂
    ja dzis i jutro odpoczywam od kompa małż ma wolne wiec korzystamy jednak mam tez zła wiadomosc mam wysokie cisnienie a raczej skaczace raz jest dobre a raz bardzo złe dzis raczej ide do mojej ginki a jak nie dzis to napewno jutro 😞 mam nadzieje ze to wszystko sie jakos wyjasni i to cisnienie mi zejdzie 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hej brzucholki

    ja właśnie wróciłam ze spacerku (czyt. z poczty) pogode mamy po prostu piękną aż mi się do domku nie chciało wracać...

    a nogi mnie bolą strasznie chyba czas już odstawić obcasy 🥴 i przerzucić się na jakieś wygodniejsze butki a tu adaśków nie kupiłam ale jakieś balerinki mam w domku to do latania akurat....
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...