Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuzia piekna laska i silna niemilosiernie 😉 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Kichal pies gadanie, ja sie tam wcale nie przejmuje w sumie. ,mlody jak chce to sie podnosi, jak nie to lezy, nie ma sily albo ochoty sie na bok przewracac to nie. a skorki mi poloozna zabronila ruszac. i znajdz babo zloty srodek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia kulać znaczy przewracać się na boki 😁 tak z przyzwyczajenia napisałam 😁 i uważam jak ty że 9 miesięcy to za długo żeby dzieciątko siedziało 🤔 no ale też nie bede jej zachęcać do tego...

a mówiła właśnie jeszcze żeby nie obkładać poduszkami dziecka... ale to już jak kto chce :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a w ogole to zimno qrwa mac. ot co.



Po powrocie NIuncio wciagnal kaszke ryzowa 😉zrobilam mu dzis na mleku 60ml i dosypalam 3lyzeczki kaszki wcinal jak sie patrzy bardziej mu to smakuje niz marchewka, kupilam tez soki jakies po 4mcu, jutro mu dam jak wrocimy z basenu.Dziewczny ktore juz byly plywac z maluchami, pytanie mam jak ogarnelyscie same z malenstwem, mam na mysli rozbieranie ubieranie siebie dziecka itd, sajakies mijesca tam?nigdy nie widzialam, i jak mam wejsc na basen z niunciem w reczniku, potm go sciagnac? czy pampers do plywania na serio wytrzyma?????toz to jak podpaska z majtkami 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleście naprodukowały 😮
Hmmm... czyli jednak są dwie szkoły w sprawie tego siadania - mnie też zjechała moja kuzynka dzieciata, że krzywdę dziecku chcę zrobić. Nasz Jakoś się ostatnio nie wyrywa, więc trochę zapomniałam o dylemacie. Z tym leżeniem na brzuchu to raczej prawda jest, bo nasz na brzuchu śpi i sam ćwierka sporo czasu zanim matkę dobudzi swoimi okrzykami i głowę z klatą trzyma do góry bardzo dobrze i stabilnie - mniej więcej tak jak Zuzka na zdjęciach. Na brzuchu lubi akrobacje odstawiać jak np. tzw. syrenka, czyli tylko brzuchem dotyka gruntu, a klata z głową i kuper z nogami w górze. Ostatnio też dostał komplementa że wcześnie trzyma się prosto na rękach 🙂 No a nówka sztuka umiejętność z wczoraj to donośny rechot z radości 🙂 Nauczył się też skubany, chyba od rocznego kuzyna na imprezie rodzinnej, pokrzykiwać. Od niedzieli właśnie ciągle na coś krzyczy 😉
A i słuchajcie, obśmieliśmy się: dziś była prezentacja prezentów z chrztu: tu ikonka, tam medalik, Młody oglądał z zainteresowaniem, ale bez większego entuzjazmu. Ale jak na wizję wjechał drewniany ludowy anioł od ciotki, zaczęła się euforia 🤪 Podstawiłam do dotknięcia to zaraz złapał i nie chciał puścić 😉 Chichrał się do tego anioła, pokrzykiwał, gadał do niego, aż miło było popatrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Zuziek - tej Pani rehabilitantce to się chyba coś mocno potentegowało 😮 , mam sąsiada - kumpla rehabilitanta i podesłałam mu ten Twój post , na co jego komentarz był następujący : "...no to według teorii tej kobiety dzieci do 9 miesiąca powinny w głębokich wózkach jeżdzić ,no bo jak spacerówka , skoro nie można ich wcześniej sadzać ?! 🙂 " .... ha ha ha , rozbawił mnie na max , bo już se wyobrażam jak mojemu Antkowi w wieku 9 miesięcy nogi z gondoli dyndają (jak On się już w niej od kilku tygodni nie mieści)

Napletek - Pani dr kazała już miesiąc temu... po kąpieli najpierw dobrze rozmasować jakąś tłustą maścią i odciągać !!!! NO TO ODCIĄGAMY !!!! 🙂

poza tym jutro kardiolog - aż się boję co to będzie z tymi szmerami 🥴

narka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widzisz i kogo tu słuchać 🤔 ja wiem że młoda szybciej usiądzie a jeszcze szybciej stanie na nogach to jest pewniak bo jest narwana jak mało kto... i w sumie racja z tą gondolą...

moja młoda dzisiaj troche marudna przez ząbki ale nie jest tragicznie... teraz sobie leży na bujaczku i patrzy na TV chwila wytchnienia dla mamy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek jak mloda tak pozno zasypia to ja wybudzaj, wiem ze wtedy moze sie wkurzac ale nauczysz ja ze nocka jest od spania.
Dawid w dzien juz teraz spi 3 razy po pol h to tez malo ale za to w nocy spi i mamy spokoj. Ostanio budzi sie znow na jedno karmienie tak mniej wiecej 4 lub 5 ale pozniej sie pokreci i spi do 7-8.
Ja powtorze znow ze moja Kamiska zaczela chodzic w wieku 9 miesiecy (tak jak Sywlia pisala) wiec nie chamuj Zuziaku jej rozwoju, jak dziewczyna sie wyrywa to jest oki 🙂 a jest sliczna i silna tak wiec daje rade.
Z tego co pamietam moje starsze dziecko jak mialo 6 miesiecy juz na nozkach stalo np. na moich nogach i ni hu hu zeby jej zabronic bo byla awantura. Kregoslup ma w jak najlepszym porzadku to nie ma co przesadzac z tymi obostrzeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj mały tez ma 3 dzemki z tym ze pierwsza jest kolo 10 rano i trwa 1,5 godziny reszta do godzinki staram sie aby ostatnia dzemka konczyła sie najpuzniej o 18.00 i tym sposobem maly zasypia 20 21 to maks i spi do 4, 5 nie raz cos mu odpali ale to rzadziej . Kwasiek poczytaj ksiazke o usypianiu maluszka , naprawde dobre rady 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 ja dopiero teraz bo byłam u mamy a potem była kumpela, ateraz pije winko z męzem, trzeb akorzystac bo w poniedziałek wyjezdza do Holandii, mam dola przez to bo nie lubie sama zostawac, w ciazy byłam 2 razy i teraz z nowu sie zaczyna, mogłby juz tu prace znalesc ale kasa potrzebna na wesele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kkasia to i tak masz super spiace dziecko bo moj jak pisalam w nocy jedno lub wcale karmienia ale w dzien masakrycznie malo spi. naszczescie to dziecko jest pozbawione prawie wogole marudzenia to mi ten dzionek nie przeszkadza 🙂
Czy wiecie ze ja sama zabiegam czasami o uwage mojego dziecka bo jest tak samo wystarczalne 🙂 oczywiscie jak pojawie sie na horyzoncie to ze mna niesamowicie sykutuje i to jest wspaniale 🙂
aaaaaaaaaaa i zauwazylam ze mlody reaguje na swoje imie 😆 jak sie go wola to obraca prawie zawsze glowke 😁 odrazu uprzedze komentarze ze reaguje na glos, widze roznice i wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja młoda też śpi zawsze całą nocke wiec z tym problemu nie mam do tego śpi w dzień czasem nawet do 2/3 h albo częściej po pół godzinki... a z tym jej rozwojem nie bede jej nic hamować co bedzie to bedzie :P ale fakt faktem cześciej bede ją kłaść na brzuszku bo ona od dawna nie spała na brzuszku a dzisiaj jak usnęła ją tak położyłam (długo nie spała ale zawsze to brzuszek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga zawsze śpi na brzuszku - potrafi tak 9 godzin przespać 🙂

laaf sęk w tym, że Młoda zasypia koło 10-11 i śpi zwykle 2-3 godziny. Dziś zasnęła o 11 i obudziłam ją dopiero o 15 😮
jedną drzemkę ma w ciągu dnia. A i tak zasypia między 22 a 24 😮

maruder jej się włączył - mamusia musi wkroczyć do akcji 🙂 i zacznie się usypianie dziecka na siłę 🥴 o, gadać zaczęła, to może zdążę jeszcze naczynia umyć. Hmm....

spokojnej nocy mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 no zobaczymy jak to bedzie ale też sądze że młoda ogarnie wszystko spokojnie i po swojemu 🙂 a ja bede ją obserwować 😁 hehe

a co do spania jeszcze to moja Zuzka przeważni ma tak wstanie najpóźniej o 8 potem zasypia ok. 10 czasem 11 następnie dżemka jest mniej więcej koło 15/16 i zdarzy jej się ok 19 usnąć na chwilke 🙂 dżemki trwają od pół gorziny do 3 godzin a i tak najpóźniej o 22 pada na pyszczek :P i śpi znowu do 8 😜 także nie mam na co narzekać ☺️

miłej nocki ja idę do wyrka naburmuszona bo się pokłóciłam z druga połówką... ahh ci faceci 🤢
dobranocka mamuśki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien bobry 🙂
tak jak myslałam przechwaliłam swoje dziecko i 2 pobudki były w nocy 🤔 🤔.
zuziaku były zgrzyty , ja ze swoim juz z 5 dni nie rozmawiam on uparty ja tez i rozmawiamy jak musimy 🥴, ale widze ze juz robi podchody sprzata cała chate , pranie itp 😁 😁chce sie wykupic ale musi sie bardziej postarac 😉 😉 😉
Moj mały tez lubi posiedziec i co mam mu zrobic napewno nie bede bronic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kubus obudzil sie o po 3 potem po 6, 7 i teraz spi od prawie 2 godzin w moim łóżku na boczku, inaczej nie chce spac he, ale w wozku normalnie. Dzis sobie wlosy jeszcze zafarbuje, maz kupuje mi akurat farbe bo ja w domku 😉 w sobote znowu na wesele i nie mam co ubrac chyba bede musiala cos pozyczyc 😉 zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...