Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ok popytam 😉 bo nigdy mi ta wada nie przeszkadzała całe życie widziałam tak jak by jednym okiem :P ale przy porodzie jest duże ciśnienie w oczach i boję się że w ogóle stracę wzrok albo coś będzie z tym zdrowym okiem... różnie to bywa...

lecę się szykować do szkoły 😉 mam na 10 ;* buziaczki 😘 i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do snu to jest mala poprawa 🙂 zasypiam już o 23 24 a jeszcze nie dawno o 3 w nocy portafiłam buszowac.

Angela1987 jesli chodzi o krwawienie z nosa, mi też to się zdarza oj jakiegoś dobrego tygodnia prawie codziennie. Lekarz mi powiedział że nie mam czy się przejmować bo to też od nie wyspania i zmeczenia, a także nasz organizm produkuje juz duzo więcej krwi i to tez jest obciażenie. Zapisał mi witaminki Feminatal N 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i jesli chodzi o porod, to moj mężuś tak się uparł żę nawet nie ma mowy aby go przy mnie wtedy nie było. Chce być i kropka 🙂
Widok krwi i tego co się bedzię działo w ogole go nie przeraża.
A z drugiej strony też chce mieć go przy sobie chociaż po to aby był mi pomocny (podać picie, wesprzeć w zmęczeniu, i pomasować plecki 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki

Ja sobie raczej normalnie zasypiam i wstaje, no z tym wstawaniem gorzej bo ja śpioch jestem:laugh:

A co do krwi z nosa, to ja słyszałam to co Kicia napisała. Jak na razie to mi nic takiego się nie dzieje.

Miłego dnia dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, sama wada wzroku nie jest wskazaniem do cc. Tu bardziej chodzi o stan siatkówki oka, a może on być całkiem prawidłowy przy wadzie wzroku. Ja mam -5,5 w obu oczach (a przynajmniej tak miałam przed ciążą - teraz czuję, że trochę mi się wada pogorszyła...) i wizyta u okulisty jeszcze przede mną.

Krwawienie z nosa jest normalne na tym etapie ciąży, więc Angela się nie przejmuj 😉 główka troszkę do dołu, na karczek albo na nos chłodny okład i powinno być okej 🙂

Kurde, fajnych mężów macie. Ja na swojego nie narzekam, broń Boże, ale nie chce rodzić razem ze mną 😞 A ja ręce i nogi dałabym sobie poucinać, że gdyby już poszedł, to by później nie żałował... Ale nie chcę go zmuszać, może jeszcze zmieni zdanie. Mama niech się ode mnie podczas porodu trzyma z daleka, bo to panikara straszna, rodziła mnie przez niemal dobę, miała ciążę zagrożoną i teraz traktuje mnie jak ciężarną specjalnej troski. A przy porodzie to w ogóle byłaby masakra 🥴 Więc, jak nie mąż, to może któraś z moich medycznych przyjaciółek ze mną posiedzi 😉 albo sobie jakiegoś Bogu ducha winnego studenta przytargam, żebym mogła go za rękę ściskać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie ostatnio też poprawa, jeżeli chodzi o sen. Wstaje 1-2 razy w nocy do łazienki,ale od razu zasypiam.

Krew z nosa na szczęście mi nie leci, wystraczą mi krwawiące dziąsła 🤢
Krew z nosa jest jednym z objawów fizycznych ciąży i przyczyna jest taka jak podała Kicia.
Acha, a jakby zatykały Wam się uszy, pomimo że nie jesteście przeziębione, to też normalny objaw. Mi zdarzył się w zeszłym tygodniu raz.

Judyta, z tego co wyczytałam w necie, wybrany przeze mnie szpital pobiera opłate 200 zł za poród rodzinny, ale jak zacznę chodzić do szkoły rodzenia to pewnie dowiem się czy te dane są aktualne. Fajnie byłoby rodzić razem i bezpłatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie tak jak napisala kwasiek tu bardziej chodzi o sama kondycje oka, niz o wade chyba , ze jest jakas mega duza.
Ja mam nie wielka w soczewkach chyba ok 1,75 i 1,50 ,ale pewna nie jestem.
A teraz mam pytanie do tych dziewczyn , ktore nosza soczewki, tez zaczely Wam przeszkadzac, bo ja mam jakies podraznione oczy , chcoaciaz nigdy nie sprawialy klopotow.A czytalam, ze w ciazy soczeki moga stac sie nie wygodne i teraz nie wiem czy to sila sugestii czy faktycznie cos tu nie gra 🙂

Angela trzymam kciuki za wizyte i czekam na relacje.A krwia z nosa sie nie przejmuj bo to normalne.

Mnie krwawia dziasla i bardzo mnie to denerwuje 🤢

A co do porodu z mezem , to faktycznie nie ma co zmuszac to musi byc jego samodzielna decyzja, czasami lepiej sprawdza sie mamy, przyjaciolki, siostry itd.niz zestresowany i zielonkawy maz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZESC kochane moje
mi dziasła krwawia tez i nosek czasem
A co do porodu to rodze z mezem i niema on wyboru za bardzo przynajmiej w 1 fazie porodu ma byc potem moze wyjsc na same narodziny ...
Ale do rzeczy !!!
Byłam na wizycie i moje malenstwo wazy 522g i rozwija sie prawidłowo!
i jest DZIEWCZYNKA Lenka bedzie miala na imie 🙂
ahh jestem szczesliwa teraz juz wiem ze na dziewczynke i na chlopaka cieszymy sie tak samo bo jak sie dowiedzialam na 1 usg ze to chlop cieszyłam sie tak samo jak dzis 🙂
ahh ide sie cieszyc z mezem ktory miala taka sliczna mine jak ogladał Lenke ahh kochany on jest .....
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja, ja staram się chodzić głównie w okularach. Soczewki zakładam raz na jakiś czas, ostatnio na sylwestra. Nie odczuwałam żadnego dyskomfortu. Ale zaraz sobie założę, połażę trochę w nich i powiem Ci co i jak.

Acha, jak zmieniałaś ostatnio soczewki, to zobacz, czy nie ma na nich żadnych skaz - pamiętam jak kiedyś wyszła cała wadliwa seria, aż się zraziłam do noszenia soczewek. I nie wiem jakie nosisz, ale najdelikatniejsze są Air Optix'y, które z całego serca polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, też gratuluje Lenki 🙂 dorodna dziewczynka 🙂

Ja noszę od ponad 2,5 roku soczewki Air Optix Aqua, i noszę je prawie codziennie-z wygody, no chyba, że nigdzie nie wychodzę albo idę do sklepu na osiedle to wtedy tylko zakładam okulary.

Nie czuję dyskomfortu przy noszeniu soczewek.

Na moje krwawiące dziąsła, ostatnio miałam nawet ich zapalenie, moja stomatolog poleciła płukanie 1 raz dziennie wieczorem płynem Meridol i mycie zębów pastą Lacalut Activ. Ząbki krwawią trochę mniej i tylko przy ich myciu, czasem zdarza się bezkrwawe mycie, a zapalenie dziąseł powoli przechodzi.
Jak coś skonsultujcie się ze swoim stomatologiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂

Aniu gratuluje córeczki! Zawsze mi się marzyło mieć starszego syna potem córcie, ale teraz kiedy już wiem, że starsza będzie dziewczynka też jest super 🙂 a i to twoje dziecko jest raz cięższe od mojego:P bo Maja waży tylko 280g.

Co do porodu rodzinnego to mój mąż też nie bardzo chce widzieć wszystko, ale wierze, że jeszcze zmieni zdanie. A tak jak pisałyście nie musi oglądać wszystkiego bo może stać bliżej głowy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😉

Aniu gratulacje dziewczynki 🙂

nie krwawią mi dziąsła ani nie nosze soczewek więc nie moge nic powiedzieć na ten temat a co do krwawienia z nosa zauważyłam że przed ciążą zdarzało mi się raz w miesiącu że poleciało z nosa a teraz nic... ani razu mi nie poszła farba kilka razy tylko jak się wysmarkałam to "gluty" były czerwone... ale tak to nic... (dziwne)

a właśnie ile u was kosztuje prywatnie USG ale nie 3/4D tylko normalne? Bo mam zamiar iść jeśli nie dostane teraz czyli 10 lutego skierowania... 😠 😠 chce chociaż mieć szanse dowiedzieć się co mnie tak kopie po pęcherzu ostatnimi czasy...

na lekcjach (jak mi się nudziło) wpadłam na pomysł żeby wybrać się z koleżanką na zakupy tzn. iść do sklepu z ciuszkami dziecięcymi :P i zakupić jeden drobiazg dla mojego maluszka 😉 bo taką straszną mam ochotkę popatrzeć chociaż na takie maleńkie ubranka 😉 hihihi wybieram się w środę... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej juz po wizycie i jest wszystko oki, tetno było ok tylko że maluszek duzo sie ruszał i polozna nie mogla go złapac 😉ale udało się jej na chwile a potem dalej sobie szalał, trochę sie pośmiałyśmy, dostałam skierowanie na glukoze, krew i mocz 😉 Mam dobry humorek chociaz, zuziek jak ja byłam prywatnie raz u gina to kosztowało 60 zł razem zbadaniem ginekologicznym. A tAK KOSZTUJE 40 ZŁ 😉 i za tydz mam do niego zadzwonic i mamy umówić sie na usg 3d 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki ja dziś cały dzień miałam feriowiczów he he 8 i 11 lat więc do kompa wogule nie miałam dostępu dopiero teraz nadrabiam

krawienie z dziąseł mam z nosa na szczęście nie

a co do porodu z mężem to ja nie bardzo jestem do tego przekonana raczej to nie jest przyjemny widok i o tym że się facet zraża później do żony to też słyszałam albo ją dodatkowo denerwuje zamiast pomóc... więc jeszcze pomyśle 🥴
mój szwagier to wcinał sobie chipsy jak żona mu się w bulach wiła co ją dodatkowo wkurzało na maksa he he

Ania gratuluje córeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe jestem w szoku 🤪 mój mąż powiedział, że jednak chce być ze mną podczas porodu 🙂 ciekawa jestem czy przypadkiem zaraz przed nie zmieni zdania, ale póki co to się cieszę 🙂

Angela cieszę się, że wszystko z małym oki 🙂 a że dzidziuś jest ruchliwy to dobrze 🙂

Jutro mam następną wizytę u gin i ciekawa jestem jak wypadły wyniki moich badań... i muszę zapytać jak sprawdzić czy przypadkiem wit.A nie mam za dużo:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...