Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A, Magda pytałaś o pasteryzację. Ja to robię tak:
1. Myję BARDZO dokładnie słoiki i przykrywki, szczególnie uważnie gwinty.
2. Wypiekam słoiki w piekarniku w temp. ok. 150C (wstawiam do zimnego i siedzą z 10 min po osiągnięciu tej temperatury), przykrywki wygotowuję.
3. Bardzo gorącą (inaczej słoik pęknie) zawartość nakładam do gorącego słoika tak żeby nie zabrudzić gwinta i dokładnie zakręcam gorącą przykrywką.
4. Gotuję słoiki 20-30 min w szybkowarze albo w garnku z wodą (wtedy woda powinna sięgać ciut poniżej przykrywki), jeśli z mięsem to trochę dłużej lub drugi raz po 24h. Dla dziecka słoików z mięsem nie trzymałabym dłużej niż jakieś 2 tygodnie, ewentualnie nawet w lodówce na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja mysle, ze tu chodzi o rozpuszczanie cytostatykow i ich opary.Powinny byc rozpuszczane w specjalnie do tego przeznaczonych pomieszczeniach i w specjalnych komorach.Widzialam te pomieszczenia i nie wygladaly jakby spenialy jakiekolwiek standardy.

Kurcze po studiach bardzo chcialam pracowac na onkologii tylko wlasnie bezpieczenstwo.Tym bardziej, ze moj tato w tamtym roku mialm nowotwor wiec jakies zapewne predyspozyje juz mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja napisał(a):
Ja mysle, ze tu chodzi o rozpuszczanie cytostatykow i ich opary.Powinny byc rozpuszczane w specjalnie do tego przeznaczonych pomieszczeniach i w specjalnych komorach.Widzialam te pomieszczenia i nie wygladaly jakby spenialy jakiekolwiek standardy.

Kurcze po studiach bardzo chcialam pracowac na onkologii tylko wlasnie bezpieczenstwo.Tym bardziej, ze moj tato w tamtym roku mialm nowotwor wiec jakies zapewne predyspozyje juz mam.


Tak, tak, dokładnie o rozpuszczanie cytostatyków mi chodziło. Wiesz, niby są jakieś wytyczne, niby osoba bez kursu z cytostatyków nie powinna tego robić, niby są zabezpieczenia itp, ale to tylko teoria. W praktyce wygląda to zupełnie inaczej... 🥴

A co do predyspozycji... najlepiej będzie, jak będziesz sobie często robić przegląd techniczny. Pracując na onkologii podejrzewam, że mogłabyś w razie wu zacząć bagatelizować pewne objawy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Zuzka tez dzisiaj więcej śpi niż zawsze... i mimo wiaterku bylismy na dworze fajnie jest tylko właśnie ten wiatr... 😠

wychodzą młodej ząbki i nie tyle co jest nie znośna co bardzo płaczliwa i wrażliwa na wszystko... 🥴 ohhh niech już wyjdzie ta jedynka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje dziecko je chrupy caałąą buuzią he he a najbardziej oczko głodne he he 😁 😁

[URL=http://img511.imageshack.us/i/1000605i.jpg/][IMG]http://img511.imageshack.us/img511/1257/1000605i.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a ja właśnie dostałam wiadomość że mi przyślą pampersy sleep&pley do przetestowanie chusteczki nawilżone oraz "specjalną, unikalną torbę" dla mnie he he ciekawe jaką już się nie moge doczekać a paczka ma przyjść w ciągu tygodnia jupii 🤪 🤪 🤪 🤪 akurat sie pieluchy kończą

jak któraś nie zamówiła jeszcze dla siebie próbki pieluszek to macie linka
http://www.streetcom.pl/ankietaopieluszkachdlaznajomych?code=411308B4-4FDA-4674-A295-D12CBD087F67

piszę że mają jeszcze dużo do rozdania a tak wogule to warto z kilu e-maili wysłać bo np z tego linka mi przychodzi wiadomość że np ktoś dostanie a ktoś nie to chyba zależy co się w tej ankiecie zaznaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja Maja bije dzisiaj rekordy- już śpi 1,37h 🤪 nie wiem co jej jest 🤔 😲

chyba zaczyna mi się nudzić 😮 😉

Ja się niedawno zapisałam do klubu Hipp i przysłali mi rosół z kluseczkami od 7. miesiąca 🙂 zawsze to coś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja napisał(a):
Komsi moj informatorze 😉a Dziwnów?


Dziwnow,bardziej kolorowy, juz nie taki spokojny jak Miedzywodzie, ktore ma renome takiej miejscowosci dla kolonii, dzieci ogolnie i starszych malzenstw.
W Dzwnowie troszke weselej, bo sa Zagle - dyskoteka, Boss dyskoteka, hexe - pub z tancami 😉 i chieff na koncu z dobrymi obiadami 😉i salonem gier 😉 jedna dluga ulica na ktrej dzieje sie wszystko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...