Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
syla34 i marynia witamy 🙂
Ja już na szczęście po urodzinach męża, jego matka nawet nie spojrzała na usg (wyrodna babcia), siedziała na drugim końcu i nawet się nie odezwała. Bo tak to jest, że jakby miała się zapytać jak się czuję to nie zapyta a jak ma siedzieć cicho to mnie wkurza.
Menorka, my z nią nie mieszkamy, baaa ona nawet w tej samej wsi nie miesza. Gdybym z nią mieszkała to albo jestem w psychiatryku albo w pace:P Ona sobie wchodzi jak do siebie ot tak, po prostu. Akurat wtedy mój mąż wnosił zakupy i drzwi były otwarte heh idiotka:/

Co do szkoły rodzenia, ja się waham bo wiem że będę miała cc, z dzieckiem pomoże mi trochę mama a resztę się jakoś douczę. Więc sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hehe, Ajisija, to nie jest tak źle, pozostaje zagryźć zęby na imprezach rodzinnych..
Ja z mężem wybieram się do szkoły rodzenia, on chce asystować przy porodzie, więc na szkołę jest napalony. W moim mieście jest tylko jedna przy oddziale położniczym, więc za wielkiego wyboru nie ma, ale za 100 zł oferują tematy:
- higiena ciąży
- przebieg porodu naturalnego
- przygotowanie do porodu wodnego i imersja wodna
- przebieg połogu
- stany adaptacyjne noworodka
- kąpiel i pielęgnacja noworodka
- karmienie piersią i masaż noworodka
- ćwiczenie oddechowe i usprawniające dla ciężarnej
- nauka parcia.
Wydaje mi się, ze warto, na pewno nie zaszkodzi, u nas wstęp od 20 tyg ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Marcóweczki 🙂
miałam usg genetyczne. Przez brzuszek poszło i muszę Wam napisać,że dzidzia jest w porządku 😁 wszystkie paramerty w normie i od razu lepiej się z tym czuje. Dzięki za miłe słowa 🙂 Wsparcie się przydało 🙂 Pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ajisija,
wiem jak to mieć psychicznie chorą teściową. Ja ze swoja niestety mieszkam, ale teraz jest względny spokój. Wcześniej ustaliłam sobie zasady i wierz mi nie było łatwo pokonać zołzę. O ile miesiące kłótni, chamstwa i ciągłych komentarzy dużo mnie kosztowały, to teraz jest już dużo lepiej. Na szczęście mój mąż mnie popiera i z każdej kłótni wychodzę ogromną ręką. Ciężko, ale się da. Warto jędzy nie dać się zdominować i zwariować i mówić jej spokojnie jak małemu dziecku. Traktowanie z góry pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe Marcówki ! 🙂 fajnie,ze troche nas juz wiecej jest 🙂

U mnie tez do szkoly rodzenia radza raczej najszybciej w 6 miesiacu sie zglaszac. My z narzeczonym na pewno sie wybieramy,ale jeszcze nie zdecydowalismy sie na konkretna szkole. Mój tez napalony na ta szkole rodzenia,bo chce uczestniczyc podczas porodu, z czego bardzo sie ciesze, bo bedzie na kogo pokrzyczec w bolach hehe 😜 W ogole moj narzeczony strasznie sie cieszy i przezywa,ze bedziemy mieli dziecko 🙂

A co wy myslicie o aerobiku dla kobiet w ciazy,bo ja sie wybieram od pazdziernika, jestem ciekawa jak ebda wyglada takie zajecia, bralam tez pod uwage specjalne zajecia na basenie z kobietami w ciazy,ale stwierdzialm,ze chyba sama sobie ebde chodzic na basen. Przyznam,że przed ciaża byłam raczej aktywna,ale ze wzgledu,ze w 8 tygodniu mialam zagrozona ciaze nie moglam sie przemeczac i musialam sobie odpuscic jakis wiekszy ruch,jednak od jakiegos czasu jest juz okej i moja gin udzielila mi w koncu zgody na aerobik itp.
Myslala ktoras z Was o taki zajeciach? Podobno takie aerobik super przygotuje do porodu,podobno porod ma byc mniej bolesny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam zamiar chodzić na aerobik właśnie dla ciężarówek - zaczyna się 29 09 w soboty i to jedyny w odległości mniejszej niż 10 km od domu 🙂. Niestety w większości klubów albo zajęć takich nie ma albo są o 12 w dni powszednie. No kurczę, mogę albo pracować albo chodzić na fitness dla kobiet w ciąży.. Do tej pory czasem jakieś ciężarki popodnoszę, czasem w weekend poćwiczę, ale mimo dobrej formy sprzed ciąży teraz nie mam siły po prostu i muszę się w końcu za siebie zabrać, żeby do porodu wrócić do formy chociaż w połowie takiej jak przed ciążą 🙂
Pozdrawiam nowe marcówki 🙂
kornelciaz - będziemy trzymać kciuki! Ja mam to za sobą w kwietniu i ze stresu prawie nic nie pamiętam mimo, że byłam trzeźwa 😁 Teraz wiem, że nie było powodu do nerwów i życzę Ci żebyś przeszła to spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez zaczynam aerobik dla ciezarowek od pazdziernika zobaczymy czy mi sie spodoba,pewnie bedzie duzo zajęć na piłkach. W moim miescie jest tylko w jednym klubie i to joga dla ciezarnych,ja jednak wolalabym wlasnie aerobik,wiec bede sobie dojezdzac do miasta obok czyli Szczecina mam jakies 15km, tam wiecej ofert ale mimo wszystko jak na tak duze miasto to tez nie ma zbyt wielkiego wyboru.

Kornelia to zycze Wszystkiego Najlepszego! 🙂 Bedzie dobrze nie stresuj sie hehe wiem łatwo powiedziec 😜 mnie to czeka dopiero w maju 2014 wiec mam jeszcze czas, musielismy odwołać, a raczej przelozyc bo slub mial byc w przyszlym maju,ale stwierdzilam ze tak swiezo po porodzie to nie wiem jak bede sie czula i wygladała i czy bede miala do tego glowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia24 ja bede chodzic na aquaaerobik, wiadomo tylko ze trzeba sie oszczedzac 🙂) Jezeli chodzi o szkole rodzenia to chodzilam w 2011 r przed pierwszym porodem, jestem bardzo zadowolona i maz takze. Tez byl przy porodzie i bedzie teraz 🙂) Nie wyobrazam sobie zeby moglo Go nie byc 🙂
Tesciowa mi tez chce wtryniac, szczegolnie jesli chodzi o dziecko - ale pare razy powiedzialam co mysle i jest lepiej.
Co do wagi to moje ponad 5 kg to tez byly problemy z tarczyca, teraz niby sie unormowalo, ale waga idzie do gory;/
kornelciaz bedzie ok 🙂 Ja bralam slub w tamtym roku w 17 tyg ciazy hehe bylo ciezko, ale przezylam i bylo naprawde super 🙂) trzymamy kciuki 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
remont dalej trwa ;( skonczylismy klasc panele w sypialni polozylismy materac na ziemi powiesilisy tv i zostalismy na noc. Dawno się tak nie wyspalam jednak swoje łóżko to swoje łóżko!

Za chwile wybieram się na USG. liczę,, że może przy odrobinie szczęścia poznam płeć! 🙂
Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że czuje ruchy!
A i jeszcze jedno... Poza FORUM na tej stronie zaciekawiło was coś kiedyś? Uważam, że jest fatalna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
już po USG zmienił mi termin na 8.03 nie widać było płci, znaczy on powiedział, że chyba wie, ale za słabo widać, żeby mi powiedział. ehhh ma już 99mm 😉 i jest boski! mam zdjęcie jak ssie swojego kciuczka! może założymy nowy temat i będziemy je dodawać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jutro mam wizytę u lekarza i nie mogę się doczekać co mi tam nowego powie 😁 Na aerobik bym chodziła taki dla kobiet w ciąży ale nie wiem czy w Jastrzębiu jest 🥴
Kornelciaz, życzę Ci jak najlepszego samopoczucia w sobotę. Na pewno będzie pięknie a od piątku ma być u nas na południu słonecznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja usg mam 1 pazdziernika i nie moge sie doczekac, najchetniej przelozylabym to na dzis zaraz hehe bo strasznie bym chciala poznac plec. Czasami sobie ogladam rozne rzeczy na allegro dla dzieci i korci mnie zeby cos kupic,no ale nie znam plci jeszcze i sie wstrzymuje 😜 no ale jeszcze 2 tyg dam rade hehe

ja cytologie mialam 2 lata temu i odkad sie dowiedzialam ze jestem w ciazy mialam miec robiona przy kazdej wizycie ale ciagle cos bylo nie tak i gin odkladala mi na kolejna wizyte i tak az 3 razy ;/ ostatecznie ustaliłysmy,ze zrobimy wlasnie teraz 1 pazdziernika, mam nadzieje,bo juz za dlugo to trwa a chcialabym miec to z glowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
żelazna to dowiemy się mam nadzieje razem, o której masz bo ja 8.00 🙂 zawsze się na rano umawiam,zeby nie czekać hah :-);-*

a co do ciuszków Natalia, to ja mam już jedną szafkę taką średnio dużą, mojej kumpeli synek jak przychodzi to zawsze musi coś dzidzi przynieść po sobie, a że nie znamy płci to białych, kremowych itp kolorków mam już sporo, ostatnio się skusił na swoje zabawki z okresu niemowlaka i mi mówi : ciocia żeby pan dr ci powiedział,ze bedzie chłopczyk to mu wszystko oddam- przekochany jest! :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe no dzieciaki są kochane 😉 takie bezposrednie uwielbiam to w dzieciach 🙂
Moja kolezanka rodzi teraz w pazdzierniku, bedzie miec chłopca,wiec jesli u mnie bedzie chłopczyk to pewnie do marca jakieś ciuszki mi odlozy bo maly akurat zdazy wyrosnac. Ja mam 5 letniego brata,ktory mimo,ze mieszka w Szwecji z moimi rodzicami to tez juz oczekuje na dzidzie, przezywa ze bedzie wujkiem, chodzi i powtarza: jeju ja bede wujkiem,bedzie maly dzidzius 🙂 i tez juz poodkladal mi sporo zabawek,a ze przez babcie byl rozpieszczanych to naprawde zabawki mial swietne,przynajmniej na tym zaoszczedze,bo duzo tego jest i w super stanie 🙂 ciuszki po nim niestety sie nie zachowaly,bo w rodzinie troszke dzieci przez te 5 lat sie rodzilo i zostaly porozdawane,ale to nic i tak sie nie moge doczekac kiedy sama nakupuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
@kornelciaz ślub i wesele to najfajniejszy czas dla dziewczyny 🙂 ja na swoim czułam się jak królowa, wszyscy wkoło nas gonili gratulowali , poprostu cieszyli się z nami tym dniem 😁
każda panna młoda musi pamietać , że nie może sztywno 3mać się grafiku tego dnia.. bo co będzie jak tort za późno, a jak się potknę przy pierwszym tańcu albo pomyle się przy przysiędzę.. nie ma co sobie zawracać głowy takimi głupstwami 🙂
ty będziesz najszczęśliwszą dziewczyną wtedy, obok ukochany mężczyzna a pod serduszkiem twoja piękna dzidzia 😁

życzę powodzenia i gratuluję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się że do Was dołączyłam 🙂 zawsze raźniej w grupie 🙂 Nie wiem jak Wy ,ale ja strasznie martwię i boje każdego dnia o swojego maluszka...może dlatego że to moja 3 ciąża i narazie brak dzieci. 😞 Ale nie chcę tu smucić ,mam nadzieję że każdej z nas uda sie donosić ciąże i urodzić szczęśliwie 🙂 pozdrawiam wszystkie marcóweczki 2013 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...