Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
donatella napisał(a):
Madzia, daj znać po usg jak było 🙂
No i ja czekam na doniesienia z pierwszego 2013 marcowego USG. Mam nadzieje że już uda się coś zobaczyć.

Ja mam dziewczynki do dźwigania 3latka, mieszkamy na 1 piętrze. Wiec trzeba wnieść i znieść. Plus jeszcze dziecięcy wózek inwalidzki, czasem zakupy. Dlatego mam te doły. Nie myślałam o tym wcześniej. A tu raptem bach. Jestem w ciąży i wszystkie te codziennie gimnastyki do których przywykłam przytłoczyły mnie. Może Bóg da i Pola zacznie chodzić wreszcie sama za te 8 miesięcy... Śmiejemy się z mężem że najfajniej będzie jak oba dzieciaki zaczną chodzić w tym samym czasie. Czad!

A jeszcze co do dolegliwości to mnie również podbrzusze często pobolewa. I spała bym cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No hejka!

Usg zrobione, na razie słabo zarysowany pęcherzyk ciążowy ( około 4,3 mm). Na razie jest za wcześnie żeby powiedzieć, że wszystko będzie dobrze na 100 %. Usg należy powtórzyć za tydzień. Zrobić muszę znowu badania beta HcG, żeby sprawdzić czy przyrost jest prawidłowy. Robiłam już, ale nie nie powtórzyłam po dwóch dniach,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wszystko będzie dobrze 🙂 Ja mam dopiero w 8 tyg. wizytę, więc chyba będzie coś widać. A przyrosty hcg obserwowałam tylko na testach ciążowych - robiłam co kilka dni i za każdym razem coraz ciemniejsza kreska. Ale tak sobie wymyśliłam, żeby nie latać po lekarzach, bo nie znoszę pobierania krwi.
armiatka - trzymamy kciuki, żeby Pola zrobiła Wam niespodziankę i zaczęła chodzić! Na pewno będzie wszystko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc u mnie też nie taka łatwa sprawa, bo to dopiero mój drugi okres był po ciąży... I cykl raz 24, potem 28... Ostatni okres zaczął się 1 czerwca, więc to dopiero piąty tydzień, ale pierwsza ciąża skończyła się w 8 tygodniu, dlatego zarówno teraz jak i wcześniej muszę być pod kontrolą... Mam problemy z progesteronem. Już dzisiaj dostałam luteinę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałam po porodzie cykle od sasa do lasa 40-60 dniowe. Poprzednią ciążę też miałam z luteiną calusieńką. Mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez. 🙂 Trzymam więc kciuki za dobry poziom progesteronu, Madziu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Życzę wszystkim brzuszkom na marzec 2013 szczęśliwych rozwiązań i bezproblemowych przebiegów ciąży 🙂 !

armiatka - musisz być zawsze dobrej myśli. Nie dołować się na zapas, bo to niestety nie pomaga. Wierzę, że uda się wszystko w 100% 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiau - bardzo dziękuje za dobre słowa. Bardzo są mi potrzebne, tym bardziej że po za forumowiczkami z wątku i moim mężem nikt nie wie o ciąży. Powiemy pewnie dopiero po 16 tygodniu. Pewnie w okolicy 20 tyg kiedy będzie wiadomo że dziecko będzie zdrowe. Moja mama i rodzice męża bardzo przeżyli diagnozę z pierwszej ciąży i do tej pory jak czasem w rozmowie wspominamy że dobrze by było, żeby Pola miała rodzeństwo, żeby nasze życie nie kręciło się tylko w koło Poli i jej niepełnosprawności. Rodzice zawsze mówią, że oczywiście fajnie by było i że pomogą, ale żeby nie ryzykować bo znowu może być chore dziecko... Dla nich nie byla by to radosna nowina, ale stres i wielotygodniowe oczekiwanie na kolejną diagnozę. Sami to jakoś udźwigniemy.
Dziś w nocy nie mogłam spać. Burza za burzą i komary. Masakra
Ja jeszcze żadnych badań krwi nie robiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armiatka, jesteś dzielna Babka 🙂 i masz prześliczną córeczkę 🙂)) Po prostu słodzizna 🙂 Myślę, że kolejne dzieciątko będzie zdrowe i wszystko będzie dobrze. A Pola jeszcze Was zaskoczy wielokrotnie samodzielnością 🙂
A co do badań to ja też jeszcze żadnych nie robiłam. Dopiero po wizycie u lekarza pewnie dostanę skierowanie. Nie znoszę pobierania krwi. Mam beznadziejne żyły, kiepsko znoszą kłucie i mało która pielęgniarka umie sobie z nimi poradzić :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje bardzo moja osobista grupo wsparcia bardzo ciężarnej armiatki 😁 😁 😁
Ja też nie znoszę pobierania krwi. Ale wiadomo, że trzeba i nie ma gadania. Porobiłam dziś porządki w komodzie z ubrankami Poluśki. Znowu spora sterta ubranek już za małych, do dołożenia. Odłożyłam ją do szafy. A Szafa 2x pojemniejsza jak komoda pęka już w szwach, bo nagromadzone są w niej ubranka z minionych 3 lat. Jak będzie dziewczynka to normalnie jedyne zakupy jakie będę musiała robić to pampersy i chusteczki. A jak będzie chłopiec to normalnie będę miała tyle ciuszków do wystawienia na allegro, że bez problemu uzbieram na wyprawkę dla chłopca. He he. Ale mam plany co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niby wada cewy nerwowej, więc ponoć z powodu za małej ilości kwasu foliowego. Ale ja brałam kwas taka normalną dawkę. Teraz od marca biorę 10 krotną dawkę kwasu, witaminy Femibion Natal 1 i kwasy omega. Więc powinnam być tak nasycona wszystkim co potrzeba że hej. No i oczywiście zdrowo się odżywiam. Warzywa koktajle owocowe. A co ma być to będzie. Czas pokarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże, że będzie wszystko dobrze 🙂 A z naszą grupą wsparcia to już musi być wszystko dobrze, bo jesteśmy SuperFajneMarcóweczki 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Hej,

My dzisiaj już rano po szczegółowych badaniach krwi, będę miałą wieczorem beta hcg zobaczymy czy jest prawidłowy przyrost.

A wy badałyście już krew?


I jak tam Wasz poziom hcg ? U nas tydź temu kreseczka od ciąży była bladoróżowa, dziś jest ciemniejsza niż pasek kontrolny. Tak więc u mnie chyba z poziomem wszystko ok. Robię ogórki małosolne i zupkę botwinkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też dziś sprawdziłam testem ciążowym poziom hcg. Ostatnio była kreska ciemnawa, ale jaśniejsza od kontrolnej po 2-3 minutach. A dziś po kilku sekundach ciemna taka jak kontrolna. Więc chyba też ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no proszę niedawno pojawiał się maj a tu już marzec 2013!! życze Wam wszystkim bezproblemowych ciąż szybko zleci a Tobie armatka siły i wytrwałości napewno drugi maluszek będzie zdrowy!! 😘 😘pozdrawiam Majóweczka 2012 😁 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...