Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂 Pani doktor powiedziała mi że badanie na toxoplazmozę mam zrobić 16 tc i oczywiście prywatnie :/ całe szczęście nie jest takie drogie.... Mam pytanie do obecnych mam w którym miesiącu czuły "kopniaki" dzidzi ? ja na szczęście czuję się dobrze i ciągły apetyt 😁 Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ALOHA,
ja chodze do lekarza na NFZ i za toxo nie placilam.W pierwszej ciazy nie kazal mi robic, a w tej wypisal cale mnowstwo skierowan(kota nie posiadam 😁)
Nie wiem jak Wy ale ja obecnie czuje sie 100 razy lepiej niz w zeszlym miesiacu, daje rade przesiedziec caly dzien bez drzemki.
W pierwszej ciazy ruchy poczulam w 5 miesiacu.Teraz czuje takie przelewanie 😁ale wole zdecydowanie te mocniejsze kopniaki 😉
Moje dziecko bawi sie u siebie w pokoju i pokrzykuje "cholera" 😮 robie to samo jak cos nie idzie po mojej mysli....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adriana córcia ma najwyraźniej Twoją cechę i nie możesz Jej za to ganić 😁
Ja ruchy dziecka też czułam jakoś w 5 m-cu, ciekawe jak będzie teraz...
Moje samopoczucie na wieczór sie trochę poprawiło, już się bałam że coś mnie lapie.

Dziewczyny jaki jest Wasz stosunek do małych ilości alkoholu? Pytam, bo pozwoliłam sobie dzisiaj na lampkę czerwonego wytrawnego wina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂 Przepraszam za mala atywnosc ale cos mi tu nie po drodze jakos, zapominam ciagle zajrzec, a do tego jakos ciezko mi sie tu zalogowac hmm :/
Wiec co u mnie: czuje sie bardzo dobrze, rosne jak na drozdzach 😁 Na szczescie tylko w brzuszku 😉 Macica czesto mi twardnieje ale ogolnie bezbolesnie wiec nie panikuje, rozpycha sie w podbrzuszu, ma prawo 😉 Mdlosci brak- ufff!!! Ja juz naprawde zaczelam wierzyc, ze tak jak w pierwszym trymestrze sie czulam to juz mi zostanie :P Ale teraz jem- raz mniej raz wiecej, niestety slabo mi idzie dbanie o diete ;/ W sensie regularnosci i hmm wartosciowosci tych moich posilkow.. 😞 Gotuje sama od jakiegos roczku i taka ze mnie "kuchara", ze nie pytajcie 😉 Czasem cos pokombinuje ale raczej skupiam sie na tym, zeby bylo dobrze dla pracujacego Meza- na tlusto i na miesno 😉 Jeszcze moze slodycze to nie przesadnie, ale lubimy z Mezem wyskoczyc na jakiegos burgerka, pizze, no i ostatnio wrocilam do kawusi.. Robie lekka baaardzo i nie codziennie, ale w niedziele wypilam dwie "fusiaste" i tak czasem mysle czy ja wogole mysle co robie i ze nie jestem sama i dla siebie.. :O Az dziwne, ale wazylam sie na koniec pierwszego trymestru i nie przytylam nic, wahania do kilograma to nie biore pod uwage 😉 No i zagluszam wyrzuty sumienia witaminkami- zaczelam juz brac zamiast kwasu witaminki ciazowe i mam nadzieje, ze dzidzia dostaje wszystko co jej trzeba 😉 No i pocieszam sie, ze w nastepnym tygodniu juz bedziemy w Polsce (alez to brzmi 😁) Wiec co do diety to akurat sie poprawi na pewno :P
Gunia- co do pytania o alko to ja sama nie wiem co myslec :P No chiba zaszkodzic nie powinno, jak moja siostra byla w ciazy i wypila wlasnie kieliszek wina na jakiejs imprezie rodzinnej przez cala noc to bylam w stanie ja zlinczowac, a teraz jestem bardziej wyrozumiala :P Powiem Wam, ze w pierwszym trymestrze bardziej tesknilam za piwkiem i winkiem teraz juz niebardzo, ale wczoraj pociagnelam dwa lyczki piwa od Meza 😉 Niby mozna sie powstrzymac, ale ja bym tragedii z jednej lampki wina nie robila 🙂
Aha! I jest nowina 😉- moja najstarsza siostra (mama mojej chrzesnicy) znowu jest w ciazy 😁 W 5 tygodniu, mysle ze termin w takim razie na czerwiec, wiec spelnily sie moje przepowiednie i wszystkie 3 siostry jestesmy w ciazy jednoczesnie :P Jedna rodzi w styczniu, ja w kwietniu a najstarsza siostra w czerwcu- tym bardziej mi sie chce do Polski jak pomysle jak bedzie wesolo hihi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
a ja chora, gil prawie do pasa, kaszle.bylam w poniedzialek u lekarza (nowy bo zmienilam miejsce zameldowania) i kazala mi brac flagamine.wczoraj pojechalam na dyzur do mojej starej przychodni i tam mnie lekarka zrypala, ze w ciazy nie bierze sie zadnych lekow wykrztusnych bo skurcze moga wywyolac... ehhh tak wiec biore syrop lagodzacy kaszel, mam nadzieje ze szybko pomoze bo dosc mam tego zdychania.zrobilam sobie syrop z cebuli ale cos nie moge sie przelamac i wypic.
na 13 jade do gina 🙃 pewnie nie bedzie usg ale przynamniej poslucham serduszka 🙂
co sie dzieje z tym brzuszkiem, wejsc moge ale nie zawsze wyskakuje mi to okienko w ktorym wpisuje sie odpowiedz 🤔
czujecie juz jakies kopniaki???ja totalnie zero 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Adriana u mnie tez kopniaczkow zero, a czekam jak glupia 😞 Ale to jeszcze wczesnie, niektorym sie trafia w 15 a niektorym w 20 zycie 🙂
Mam nadzieje, ze szybko Ci przejdzie przeziebienie, no coz czosnek, syrop z cebuli i co wiecej nam zostaje 😉 A co do lekarzy to jest masakra- jeden powie tak a drugi inaczej i wez czlowieku badz madry i wybieraj :/ hm
daj znac co tam u ginekologa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do Adriana 😁 Ja u lekarza gin byłam 5.10 i byłam wtedy w 13 tc i już mi zrobiła usg ale bicia serduszka nie było 😞 Ale na szczęście wszystko dobrze 🙂 \\\' A oto pani dziecko w całej okazałości \\\' 😁DDD Co do kopniaków to na razie nic... A mój chłopak kładzie rękę na brzuszku i mówi, że kopie a ja ,że chyba to nie możliwe a on, że aż serce szybciej mu zabiło 😁DDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i dupa 🤢 🤢 🤢nie dojechalam do lekarza, bo auto mi sie zespulo a zeby przedostac sie tam autobustem to zeszlo by mi dobre 1,5 godziny (drugi koniec miasta).Zadzwonilam do gina, powiedzialam jak wyglada sytuacja i przeprosilam,przelozyl mi wizyte na pt o 8 🙂 na szczescie juz tu na miejscu wiec nawet jak auto bedzie nie naprawione to przejde sie na piechotke albo przejade sie meza autem bo n pewnie bedzie jeszcze chrapal o tej godzinie.
ide spac, glowa mnie boli od nadmiaru wrazen 🤔
ja chce kopniaki, wydaje mi sie ze z Maja szybciej poczulam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mada No to ladnie sobie Twoj mezczyzna wgral kopniaczki :P To niemozliwe raczej, zeby on czul z zewnatrz a Ty nie, ale niezbadane sa wyroki boskie :P Fajnie, ze tak sie cieszy i przejmuje przynajmniej, slodko 🙂
Adriana kurde to sie nazywa zlosliwosc rzeczy martwych..;/ Nie mial sie kiedy zepsuc 😜
A ja dzis kapituluje z ta moja macica i jade do szpitala. Spina mi sie od dobrego tygodnia, wczoraj caly dzien praktycznie twarda dzisiaj od rana jak glaz i zaczela pobolewac.. 😞 Mialam dzis jechac do szpitala po dokumenty do Polski ale zglosze sie na izbe przyjec, bo zaczelam sie bac na dobre.. Kamil powiedzial, zebym jechala jak dzis to samo bedzie, bo przeciez jak jest cos nie tak, a my w nastepna srod bedziemy leciec samolotem to jak cos sie stanie wole nie myslec... Jak tu trafie na izbe przyjec to caly dzien czekania to minimum i nie wiadomo czy wyjde z jakimis wiesciami wiec nie wiem czy dzisiaj sie odezwe jeszcze, trzymajcie kciuki dziewczynki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorcia trzymam kciuki, bedzie dobrze!
jakie tu pustki...
zwleklam sie z kanapy i pojechalam po Maje do zlobka, po drodze kupilysmy sobie kebaba 🙃 bo maz zrobil sobie na obiad czarnine 😮
mam mega lenia, i staram sie z tego korzystac na maxa bo z praktyki wiem, ze jak pojawi sie juz malenstwo na swiecie to bedzie malo czasu na takie blogie lenistwo.Wiec dziewczynki poki macie mozliwosci to KORZYSTAJCIE 🙃
Tak sobie wlasnie ostatnio myslalam, ze jest fajnie.Mloda jest taka samodzielna, sama spi, lata bez pieluchy, chodzi do zlobka a tu niedlugo trzeba bedzie to wszystko przechodzic od poczatku.No ale jesli nie teraz to kiedy 😁 przynajmniej za 2 lata maluchy beda mogly sie juz fajnie bawic razem.
Spokojnego popoludnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusia,

dorcia na pewno wszystko wporządku, macica powoli się rozciąga i brzuch ma prawo się spinać. Paiętam, że ja też miałam z tym problem w pierwszej ciąży i nawet miałam zlecenie brać nospę. A od 16 tygodnia dzieciątko zaczyna porządnie rosnąć.
O tyle kobiety mające już wcześniej jakieś dzieci mają lepiej, że ich macica jest już rozciągnięta.

Adriana przypomnij w jakim wieku masz córeczkę? Ja chciałam mieć przerwę między dziećmi 3 letnią i udało się 🙂 Jak się bobas urodzi to Helenka będzie miała 3 lata i 2 miesiące 🙂 Wyrosła już z pieluch, ale co tam takie uroki macierzyństwa więc ja bez oporów do tego powrócę 🙂

Dzisiaj byłam w mieście i kupiłam 1 rzecz dla maleństwa 🤪 Super milusi kocyk, nie mogłam się mu oprzeć. Kolor oczywiście uniwersalny 😁 Chciałam też przetestować córkę czy będzie zazdrosna, ale o dziwo wcale nie jest. Spokojnie przyjęła wiadomosć że to kocyk dla dzidzi, zastrzegła tylko że dzidzia musi być grzeczna ( ja sama tak do niej mowię, gdy obiecam coś jej kupić).

I weszłam dziś na wagę bo mam wrażenie że brzuch znowu urosł no i sie nie pomyliłam. Kolejny kilogram do przodu. W sumie 3 kg. Muszę zacząć stosować jakis kremik dla kobiet w ciąży żeby uniknąć rozstępów. Odpukać, ale po pierwszym dziecku nie mam ani jednego 😎

Pozdrawiam,
sory ze nie mam codziennie czasu tu wejść, ale pracuję, a jak nie pracuję to dziecko bawię i tak w kółeczko. Zazdroszczę tym co mogą słodko leniuchować 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiec spiesze doniesc, ze mialam takie usg na szybko tylko pokazal mi pan doktor, ze dziecko sie rusza 😉 Widzialam znow te slodka lapeczke, ktora sobie dzidzia machala przed oczami 😉 A moze do mamusi machala? 🙂 No i ginekologicznie mnie zbadal, stwierdzil, ze wg nigo wszystko jest ok, ale zadnego zalecenia na twardniejacy brzuch nie mam.. Powiem Wam ze trafilam tam kolo 10ej a wyszlam.. po 16 😞 I w trakcie zjadlam batonika bo juz bym nie wytrzymala, poszlam na glodzie.. No i do tego krew, cisnienie, mocz i okazalo sie ze znow infekcja tzn ze to ta sama niezaleczona prawdopodobnie.. Wiec znow antybiotyk na zapalenie pecherza na 7 dni i oni chyba zalozyli, ze to nie macica mnie bolala a pecherz wlasnie , niech im bedzie 😉a moze i to od zapalenia pecherza twardniala, kto wie? oh, ciesze sie, ze juz bede w Polsce pod opieka polskich lekarzy, bo tu to porazka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! 🙂
Dołączam do grona kwietniówek! Termin mam co prawda na koniec kwietnia ale jednak :P U mnie to 12 tydz i 5d ciąży pierwsze maleństwo więc okropnie przeżywam.. Dzisiaj mamy wizyte u gina i jutro też...jutro badamy przezierność karkową i doprowadza mnie to do szału..okropnie się boję tego badania.. Wy też tak miałyście? 😞 Poza tym jest super 🙂)) nie mogę się doczekać, aż moja kruszynka będzie z nami! 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! 🙂
Dołączam do grona kwietniówek! Termin mam co prawda na koniec kwietnia ale jednak :P U mnie to 12 tydz i 5d ciąży pierwsze maleństwo więc okropnie przeżywam.. Dzisiaj mamy wizyte u gina i jutro też...jutro badamy przezierność karkową i doprowadza mnie to do szału..okropnie się boję tego badania.. Wy też tak miałyście? 😞 Poza tym jest super 🙂)) nie mogę się doczekać, aż moja kruszynka będzie z nami! 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam.
U nas rewolucja było krwawienie, szpital, badania i jest nie ciekawie a najgorsze ze muszę na więcej wiadomości czekać do 20 tc a to jeszcze aż 5 tygodni. Teraz leże leże i jeszcze raz leże. A już miałam nadzieje że druga ciąża będzie bardziej aktywna i bez problemów a tu niestety mamy co mamy 😞

Dorciaa jaktam u Ciebie już w Pl??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oszaleje z tym forum, jak wchodze na ost strone to nie moge klknac w odpowiedz a na przed ostatniej dziala mi odpowiedz 😠
Witamy kolejna kwietnioweczke. 🙂
Hancia odpoczywaj.czemu na kolejne wiesci musisz czekac az 5 tygodni, nie bedziesz miala wizyty wczesniej??? 😮
Ja bylam na wizycie w pt, wszystko ok na szczescie i na kolejnej wizycie 16.11 bede miala usg polowkowe 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adriana886 napisał(a):
Oszaleje z tym forum, jak wchodze na ost strone to nie moge klknac w odpowiedz a na przed ostatniej dziala mi odpowiedz 😠
Witamy kolejna kwietnioweczke. 🙂
Hancia odpoczywaj.czemu na kolejne wiesci musisz czekac az 5 tygodni, nie bedziesz miala wizyty wczesniej??? 😮
Ja bylam na wizycie w pt, wszystko ok na szczescie i na kolejnej wizycie 16.11 bede miala usg polowkowe 🙃 🙃 🙃


Będziemy mieli wizytę 9 listopada ale z naszymi zmartwieniami mamy dowiedzieć się co i jak w 20 tygodniu na usg połówkowym gdy będziemy mieli znowu bardzo bardzo długie badanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adriana886 napisał(a):
aaaa Hancia gratki z powodu czucia malenstwa 😆
ja tez czuje ale nie takie wyraznie kopniaki, poprostu czuje jak cos mi sie tam wierci.A jak bylam na basenie to w ogole juz dziwne uczucie jak bym mialam jakis kamien w brzuchu 😮


Dziękuje. Ja też czuje coś jakby mnie smyrało a wieczorem czuje delikatne kopniaczki. Czekam na te mocne kiedy mąż będzie mógł też poczuć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja na szybko wpadam powitac nowa kwietnioweczke, rozgosc sie i pisz duzo, ja ciagle wierze, ze nasze forum jeszcze najlepsze czasy ma przed soba 😜
A poza tym to jutro lot troszke sie zaczynam stresowac czy wszystko bedzie ok, dzisiaj jeszcze mialam ostatnia wizyte u lekarza tutaj i posluchalam serdunka malutkiego, ktore lekarz znalazl gdzies w lewym biodrze schowane, uciekala rybka moja, nie chciala dzidzia dac podluchac ale jak juz lekarz zlapal to pikalo jak szalone! 😁
No i Hancia a co to za krwawienie ojj te uroki ciazowe czlowiek tylko w stresie a to czy badanie dobrze wyjdzie a to czy plamien i skurczow nie bedzie ehh Trzymaj sie!
Ogolnie czuje sie dobrze, teraz troszke zalatana wiadomo ale niedlugo w domciu odpoczne mam nadzieje 🙂
A ja znow walcze z dowcipna infekca, dostalam globulke krem, moze pomoze bo juz mam dosyc..
Trzymacie sie i dawajcie znac co u Was i malenstw, Hancia gratuluje ruszkow, u mnie chyba jeszcze niepredko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie,

chyba czas za mną na chorobowe, cieżko mi się już pracuje. Dzieci mnie drażnią a to w moim zawodzie niedopuszczalne 😠

Hancia co to za krwawienie? 😮 Kurcze trzymaj sie kochana, odpoczywaj i tylko odpoczywaj !

Dzisiaj po zjedzeniu kebaba poczułam 3 pierwsze kopniaczki maleństwa!!! Ale z tego co czytam nie jestem pierwsza 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
tak to juz jest ze kobieta przez cala ciaze martwi sie czy oby na pewno wszystko jest ok.Takie uroki ciazy, niby najwspanialszy okres w zyciu ale pelen obaw i niepokoju 🥴
Ja wczoraj rano bylam z mala u lekarza bo chorobsko sie jakies przyplatalo.okazalo sie ze oskrzela sa zainfekowane i mamy antybiotyk.Wieczorem pojechalismy do moich rodzicow, Maja oczywiscie szalenstwa pelna para (bo nie potrafi usiedziec na tyleczku),jeszcze mowie do niej "Maja nie biegaj", i co?!2 minuty nie minely a ona sie potknela i poleciala glowa prosto na ostry kant krzesla.W efekcie placz, pelno krwi i czolo rozciachane... 🤢 🤢 🤢 skonczylo sie na szyciu.Niby szpital dzieciecy ale podejscie chirurga zostawia sobie wiele do zyczenia.Chcieli zakladac jej jeden szew bez znieczulenia, a ze lekarza zdecydowal sie w koncu na dwa szwy to zrobil jej znieczulenie miejscowe i nie odczekawszy nawet 1 min zeby znieczulenie sie rozeszlo zaczal szyc.jak mu zwrocila uwage to mnie zjebal ze jej nie boli bo ona przeciez caly czas placze, ale ja ja trzymala i czulam jak jej sie napina cialo przy cerowaniu.Dupek jeden!!!
Mloda nie narzeka juz na bol rany i standardowo od rana byla walka o umycie zebow i wypicie lekarstwa 😠
Ide gotowac rosol 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...