Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
malina101 napisał(a):
Ja jak spytałam lekarza o tego paciorkowca, to powiedział mi że jak odejdą tylko wody trzeba od razu jechać do szpitala, czy nawet jak się skurcze rozpoczną, wówczas od razu podadzą lek na tego paciorkowca i dzidziuś się nie zarazi podczas porodu. Ja zrobiłam badanie ale jeszcze nie znam swojego wyniku, wizytę mam 4.04, więc doktor już będzie go miał u siebie.


no tak ..ale ja to zawsze mam takie szczescie..jak nie glupi wynik glukozy ,to teraz ten paciorkowiec..czy choc raz nie moze byc ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
Joasia1988 napisał(a):
Chciałam się Wam pochwalić że będę miała CÓRECZKĘ 😁. Byłam dziś na USG i wreszcie udało się podejrzeć. Malutka ma się dobrze i waży ok 1900g


gratulacje !!!! ja mam nadzieję,że teraz po świętach też potwierdzi się dziewusia 🙂 a może mi wyskoczy doktorek,że jednak widzi ptasiorka 😁to byłby szok 😮


U mnie raczej to się nie zmieni. Jak się gina spytałam czy jest pewny to przekręcił specjalnie monitor i pokazał mi. Ewidentnie widać było dziewczynkę 🙂
Oto buzia mojej niuni
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/541/zdjcie0363d.jpg/][IMG]http://img541.imageshack.us/img541/8913/zdjcie0363d.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
marcysia86 napisał(a):
Joasia1988 napisał(a):
Chciałam się Wam pochwalić że będę miała CÓRECZKĘ 😁. Byłam dziś na USG i wreszcie udało się podejrzeć. Malutka ma się dobrze i waży ok 1900g


gratulacje !!!! ja mam nadzieję,że teraz po świętach też potwierdzi się dziewusia 🙂 a może mi wyskoczy doktorek,że jednak widzi ptasiorka 😁to byłby szok 😮


U mnie raczej to się nie zmieni. Jak się gina spytałam czy jest pewny to przekręcił specjalnie monitor i pokazał mi. Ewidentnie widać było dziewczynkę 🙂
Oto buzia mojej niuni
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/541/zdjcie0363d.jpg/][IMG]http://img541.imageshack.us/img541/8913/zdjcie0363d.jpg[/IMG][/URL]




to świetnie.mam nadzieję,że mój też powie,że jest pewny,bo na połówkowym jak zapytałam czy na pewno dziewczynka?to on odp mi .na pewno to się pani dowie po porodzie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Dziewczyny, a badanie na tego paciorkowca robi się w jakimś konkretnym okresie ciąży? Bo ja nic nie miałam jeszcze, powiedziała że rozszerzone badania da mi na następnej wizycie, ale nie mówiła jakie...


to się robi na 5 tyg przed porodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Rudzielec dawaj fote 😁

Dziewczyny gratuluje parek! Powiem Wam szczerze ze ja zawsze bylam pewna ze bede miala pierwszą córeczke a tu taki psikus:P Boje sie troche wchowywac chlopca 😞 🥴


A ja wlasnie zawsze mialam odwrotne obawy ..jesli chodzi o wychowywanie dziewuszki ..jak maz wroci z pracy to zrobi mi foto to wrzuce na fb 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Właśnie wróciłam ze szpitala, odebrałam wyniki posiewu. I mam tego cholernego streptococcusa! Trochę mnie to martwi, wizyte mam we wtorek to powiem gince. Oczywiście naczytałam sie w necie i juz panikuje... tym bardziej ze mam flore obfita aż trzy plusiki! 😞 Ale z tego co się dowiedziałam to trzeba przy porodzie krzycze, że ma się ta bakterie i muszą podać dwie dawki antybiotyku i ma być ok...musi być ok nie ma wyjscia prawda? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Cześć dziewczyny!

Właśnie wróciłam ze szpitala, odebrałam wyniki posiewu. I mam tego cholernego streptococcusa! Trochę mnie to martwi, wizyte mam we wtorek to powiem gince. Oczywiście naczytałam sie w necie i juz panikuje... tym bardziej ze mam flore obfita aż trzy plusiki! 😞 Ale z tego co się dowiedziałam to trzeba przy porodzie krzycze, że ma się ta bakterie i muszą podać dwie dawki antybiotyku i ma być ok...musi być ok nie ma wyjscia prawda? 🤨


Jak widzisz nie jestes sama ja tez to cholerstwo mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie!
U nas śnieg sypie!!! Od razu humor mi się popsuł 😞 😞 😞 czy ta zima nigdy się nie skończy? W Polsce to chociaż lato pewnie będzie upalne, a tu pewnie od razu jesień. Jak tylko małej wyrobimy paszport, to czmychnę na ile się da do Polski. Ciekawe co mąż na to 🤨 Ale mi tak trzeba już słońca, sukienek itd....

Joasia gratuluję córeczki!!!
Piszecie o tym paciorkowcu, a ja przerażona, bo ja tego nie będę wiedzieć. Jeszcze przed porodem w szpitalu będę o tym im gadać. Tylko, że do nich to czasem jak do ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Też czytałam rano i aż się popłakałam, że mają już dzidzię 🙂 ja bym chciała 1 kwietnia urodzić choć wiem, że to za wcześnie..i pewnie jestem samolubna 🤨


Ja bym chciala 26.05 w dzien mamy 😁 ale czuje,ze urodze pewnie koło 11-12 maja:P Co do pierwszego maluszka kwietniowek to ta dziewczyna miala CC a CC planowo zawsze robi sie w 38 tc 🙂 czyli u mie bylaby fajna data bo 5.05 😁 oczywiscie nie mowie o CC ze wzgledu na jakies komplikacje,tylko o takim "ustawionym" że tak powiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Cześć dziewczyny!

Właśnie wróciłam ze szpitala, odebrałam wyniki posiewu. I mam tego cholernego streptococcusa! Trochę mnie to martwi, wizyte mam we wtorek to powiem gince. Oczywiście naczytałam sie w necie i juz panikuje... tym bardziej ze mam flore obfita aż trzy plusiki! 😞 Ale z tego co się dowiedziałam to trzeba przy porodzie krzycze, że ma się ta bakterie i muszą podać dwie dawki antybiotyku i ma być ok...musi być ok nie ma wyjscia prawda? 🤨



moje dwie znajome też to miały i dostały antybiotyk i wszystko było w porządku z maluszkami 🙂
także głowa do góry !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja miałąm dziś sen,że pojechałam na usg i lekarz mi mówi,że musi być cesarka,bo dziecko jest ułożone poprzecznie...i spytał się mnie czy 16 maja mi pasuje...bo on ma tak urodziny.a ja się zgodziłam ....

nie jestem pewna na 100% ale wydaję mi się ,że moja dzidzia jest właśnie nadal ułożona poprzecznie,czuję ją po bokach ...nie wiem takie mam wrażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa właśnie znalazłam forum, gdzie dziewczyna podaje namiar na prywatne laboratorium gdzie zamawia się u nich testy i samemu pobiera się wymaz z pochwy i odbytu i odsyła się im. Wykonuje się to pomiędzy 35-37 tyg. Wam też pobierali wymaz z odbytu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niet mi pobierali wymaz z szyjki pochwy tylko ale było to mało przyjemne.. 🤢 ale to dobrze, że znalazłaś to laboratorium. Ja słyszałam, że z odbytu też się właśnie pobiera.. 😮 najważniejsze, że wiem na czym stoje i mogę ustrzec małego przed powikłaniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie. Ja w pierwszej ciąży nic nie wiedziałam o tym paciorkowcu, dopiero na kilka dni przed porodem dowiedziałam się od koleżanki, że jej dziecko zmarło właśnie przez tego paciorkowca (w PL). Tu rocznie umiera 79 dzieci przez to cholerstwo(tak wyczytałam teraz na stronie tego laboratorium).
Test już zamówiłam i mają mi przysłać do domu. Tylko czy ja sama dobrze sobie pobiorę? Odpowiedź dają do 48 godz. sms. Koszt ok. 140zł to jeszcze nie tragedia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...