Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
Ja mam kolejne usg 12-stego 😉 też się denerwuję. Chodzę do lekarza na kasę chorych i usg mam przy każdej wizycie, jak narazie miałam już 4, teraz będzie piąte. Wydaje mi się, że to zależy od lekarza, i nie trzeba chodzić prywatnie, żeby mięć dokładne badania


też tak myślę 🙂 tylko że prywatnemu zależy na jak najczęstszych wizytach no bo każda to dodatkowa kasa 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a nie pochwaliłam się wam jeszcze dziewczyny - tydzień temu kupiłam sobie pierwsze spodnie ze ściągaczem w pasie 🤪 tak jeszcze w starych spodniach mogę chodzić, tylko jak siadam mi się pas wbija w brzuch i muszę rozpinać, a w tych nowych? cud malina! wygoda, wygoda, wygoda. Choć muszę przyznać, że brzuch jeszcze nie wygląda na ciążowy, raczej jakbym cierpiała na zaparcia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już mam 2 pary spodni kupionych z pasem 🙂 no i muszę je zakładać,bo w swoich żadnych nie mogę się już zapiąć 😲.w jedne dżinsy włożyłam sobie gumkę ...w niedzielę ubrałam do kościoła spódniczkę z wysokim stanem i szelkami ....to mąż ledwo mnie zapiął w tyle 😮.

są takie momenty,że wydaję mi się,że czuję takie muśnięcia w brzuszku...ale tłumaczę sobie,że to za szybko.z synkiem czułam dopiero w 15-16tyg.i pamiętam dokładnie jakie to było uczucie.i teraz czuję takie samo,ale chyba za szybko co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
Uśmiechnięta, ja wczoraj wzięłam już 3 paracetamol od początku ciąży na ból głowy. Wczoraj pół dnia spacerowałam z córcią i po powrocie zaczęła mnie ćmić głowa, a na wieczór ból już był nie do zniesienia. Na noc kawki już nie chciałam pić. Ciśnienie mam dobre, ale te migreny to mnie wykańczają 😞 Nie mogłam zasnąć, okłady nie pomagały, miałam nawet wrażenie że poduszka wbija mi się i rozrywa mi tył głowy. Mi już w pierwszej ciąży położna powiedziała po co się męczyć po kilka dni i nocy, jak tak samo męczy się dzidzia i to jej jeszcze bardziej nie służy niż paracetamol, który jest nieszkodliwy. Ale ja jakoś mimo tego za każdym razem mam wyrzuty, choć wiem że to jest bezpieczne. Może dlatego, że ja z reguły nie cierpię brać żadnych leków?

Marcysia, wydaje mi się że sama wiesz najlepiej czy to już ruchy czy nie, bo już tego doświadczyłaś 🙂 Wyczytałam, że w drugiej ciąży można poczuć ruchy już miesiąc wcześniej niż w pierwszej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcysia mnie sie wydaje ze to jednak troche za szybko ale kto wie? W każdym bądź razie ja tam jeszcze nic nie czuję 🙂
Ja chodzę nadal w zwykłych spodniach tyle że w biodrówkach więc brzuszek sobie nad nimi wystaje. Wydaje mi sie ze w piewszej ciązy juz wskakiwałam w spodnie na gumie, teraz nie ma takiej potrzeby. Szczerze mówiąc cieszę sie bo wiem że jeszcze się w tych gaciach z golfem nachodzę a pod koniec pewnie znów nie będę mogła na nie patrzeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Super KarolinaMotyl!!!!!!!! Gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dziekuje:* Tylko,ze na tym moim USG to malo troche widac,dlatego na 15 listopada zapisalam sie na 4d ,podobno dostane zdjecia wraz z plytka,na ktorej beda odglosy serduszka,do sluchania na dlugie,zimowe wieczory 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana no wlasnie ja na tym USG niezbyt wiele widze,bo to bylo to zwykle,dlatego na 15 listopada zapisalam sie na 4d i wtedy od razu wrzucam 🙂 szczerze Wam powiem,ze tak w glebi serca mialam nadzieje na coreczke,nawet mi lezka poleciala jak uslyszalam,ze to chlopczyk,moja mama mowi,ze kiedys sie bede z tego smiala i nie zamienie Urwisa na tuzin dziewczynek 🙂 no ale najwazniejsze,ze szkrab zdrowy a w ogole to...siedzial po turecku,to byl niesamowity widok 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana a wyszlo Ci na USG ze bedzie dziewczynka?bo z tego co kojarze to Twoj mezczyzna tez ma dziecko z poprzedniego zwiazku? Ja chodze do LIMu a prowadzi mnie dr Sterna Butryn a na USG zapisalam sie rowniez tam,tyle,ze 4D jest juz odplatne,a tak to wszystkie wiekoszosc uslug mam w abonamencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no wlasnie ja tez jestem abonamentowa 🙂 a chodze do CMP w piasecznie i wlasnie sie zastanawiam czy maja tam 3 i 4D...musze popytac..
Tak nam lekarz od razu powiedzial ze dziewczynka.. ze na 70 %..ale tyle razy to powtarzal ze jestem juz przekonana ze bedzie dziewczynka a moj maz ma juz corke no to bedzie mial 2 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz jak to w zyciu bywa,moj Piotrek ma 2 synow wiec bylam pewna ze bedzie dziewczynka a tu maly siusiak 🙂 Chociaz w sumie nie taki maly,bo jak go Piotrek ujrzal na monitorze to byl taki dumny z wielkosci i od razu powiedzia,ze widac,ze jego syn 😉 😉 ale czytalam,ze zdarza sie duzo pomylek w tak wczesnych tygodniach ciazy,w ogole bylam zaskoczona ze lekarz nawet nie zapytal,czy chcemy znac plec dziecka tylko od razu zaczal wnioskowac i to jeszcze tak jak u Was-na 70%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Brzuszaczki..ja tu widze ze jak wszystkie sie stresowalysmy przed USG to tu az wrzało 😜 a teraz błoga ciszaaaa 🤪
Ja siedze w domku z corka meza bo jest chora i im bardziej ona zdrowieje tym bardziej ja sie pokładam...ale przynamniej sie nie nudze ..nie pamietam kiedy ostatnio tyle kolorowalam ,skladalam origami i bawilam sie kucykami... do maja bede perfekcjonistka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no rudzielec, dobrze, że masz praktykę! w swoim otoczeniu nie mam żadnych małych dzieci, a o noworodkach już w ogóle nie wspomnę i chyba będę musiała się obłożyć w najbliższym czasie jakąś fachową literaturą, bo nie mam pojęcia co się z takimi maleństwami robi!

może poratujecie mnie jakimiś godnymi polecenia tytułami?

PS. Ja już 2,5 tygodnia siedzę w domu przez przeziebienie i powoli dostaję na głowę. Jeszcze 3 dni temu jak byłam u lekarza, to kazał mi leżeć 😞

no i dziewczyny czekam na sprawozdania z usg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przed chwilą weszłam na forum marcuweczek w osobnej zakładce zamieszczają zdjęcia swoich brzuszków. Cudna sprawa! już im zazdroszczę, że mają takie duże! jak wysłałam dziś mamie zdjęcie mojego brzucha to tylko się roześmiała, no bo faktycznie za nic w świecie nie można się zorientować po wyglądzie, ze jestem w ciąży 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem jestem tylko u mnie wszytsko super,czuje sie dobrze,chodze na spacery no i odliczam dni do kolejnego USG tym razem 3d ktore juz 15 listopada 😉 Rudzielec a ile lat ma Twojego partnera cora?U mnie tez nie ma zbyt wielu maluchow,ale chyba w tym wszystkim pomoze nam tzw.instynkt macierzynski 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Majka ma 9 lat ale tak naprawde zajmuje sie nia od czasu kiedy miala 1,5 roku wtedy wlasnie zaczelismy sie spotykac a moj maz byl juz rok po rozwodzie..musielismy razem pokazac jej jak wyglada rodzina i tak zaczela sie moja praktyka ale pieluchy tez byly tyle ze juz duze rozmiary 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...