Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
Strasznie się cieszę że w końcu mam koło siebie kobiki w ciąży 🤪 wydaje mi się że wszyscy próbują stłumić moje podekscytowanie, ale ja się nie dam! Macie już wymyślone imiona??

Moje to Kubuś lub Emilka
jak Wam się podobają??


Kochana ekscytuj sie ile tylko mozesz..ja tez tak mam 🙂 i to jest wlasnie najfajniejsze 🙃
a imiona bardzo ładne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bettyPe witaj wśród nas ...a co do imion bardzo ładne...ja mam synka Jkuba(Kubusia) i nie wyobrażam sobie,żeby nazywał się inaczej...no tak nam pasuje do niego to imię,że hej 😁

ja coś zrobiłam się leniwa.nic mi się nie che.w pierwszej ciąży mogłam góry przenosić,byłam pełna wigoru,sił...a teraz uuuuuuu....
od 3 dni już nie wymiotuję,ale nadal mdli mnie całe dnie i mam okropne kwasy w żołądku.
no i martwię się o swoje zęby...stały się strasznie nadwrażliwe i mam wrażenie,że wszystkie mi się będą psuły 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec wydaje mi się że ryzyko wylicza się na podstawie pomiarów a do grupy zwiększonego ryzyka należą kobiety powyżej 35 roku życia lub obciążone rodzinnie. Wad genetycznych i rozwojowych jest tyle że póki dziecko się nie urodzi (baaa, póki nie dorośnie a nawet jeszcze dalej), to nie wiemy czy będzie zdrowe na 100%. Ja się poprostu staram nie schizować i jeśli lekarz mówi mi że nie ma podstaw sądzić że noszę w brzuszku chore dziecko to się cieszę. Z moją Werką miałam trochę problemów rozwojowych (ruchowych) i najeździłam się po różnych specjalistycznych przychodniach i widziałam naprawdę chore dzieci 😞 Nikomu tego nie zyczę i nie zakładam ze mnie to spotka, ot tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie majowe mamusie 🙂 jestem w 14 tyg i borykam sie z infekcja pochwy 😞 juz bralam natamycyme lecz okazalo sie ze jej nie wyleczylam i lekarka przepisala mi gynazol , wysylam rowniez partnera do lekarza i mam nadzieje ze sie z tego wyleczymy ... czy któraś z was ma podobny problem lub miala ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe majóweczki!
A ja się melduję, że dzisiaj miałam wizytę u położnej. Serduszko biło jak szalone 🙂 Ciśnienie dobre, wyniki moczu super, ale tak jak przypuszczała położna wyszły przeciwciała anty m w mojej krwi 😠 Niestety nie przysłali jej pełnych wyników z laboratorium i jak na złość nie mogła się do nich dodzwonić i mam czekać na telefon od niej. Także nie wiemy jaki jest poziom tych przeciwciał.
A i mój dzidziuś tuż pod pępkiem się znajduje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane brzuszki!!! Ja już po kolejnym usg, niestety nie mam zdj i nie poznałam płci, ale za to widziałam moje kochane maleństwo. Tak się ruszało, że nie dało się zmierzyć, ale za to waży już około 10 dag 😉. Według innych pomiarów wychodzi starsze o tydzień niż jest 😉 I podczas USG trzymało się za głowę, aż lekarka się uśmiała, że pewnie ma jakiś problem. HaHa, następna wizyta za miesiąc. A i wyniki moczu poprawiły mi się na prawie idealne, także jak narazie wszystko idzie wspaniale 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia zupelnie nie o to mi chodzilo..stwierdzilam fakt jesli chodzi o MNIE..nie bede juz dyskutowac na ten temat..

martam83 jestes pierwsza z nas majoweczka wiec zaasze dobrze preczytac cos co nas czeka a powiedz kiedy dzidzia wedruje wyzej..ja mam wrazenie ze brzuszek rosnie mi juz wyzej..bo do tej pory roslo mi jakby podbrzusze? A powiedzieli Ci ju kiedy bedziesz miala usg
polowkowe..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Wanilia zupelnie nie o to mi chodzilo..stwierdzilam fakt jesli chodzi o MNIE..nie bede juz dyskutowac na ten temat..

Zupełnie nie rozumiem czemu bierzesz do siebie to co napisałam.... 😮 Oczywiście możemy zakończyć temat, za wyrażenie swojej opinii przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
jestem gotowa aby do was oficjalnie dołączyc...wiec jestem
moj termin to 13 maja...
jesli chodzi o mnie to powoli zaczynam sie cieszyc...bo plany byly ciut inne 😉
dopiero co zalozylam dzialanosc, chcialam poswiecic sie temu,a tak... trzeba bedzie jakos godzic macierzynstwo i "kariere" heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Wanilia zupelnie nie o to mi chodzilo..stwierdzilam fakt jesli chodzi o MNIE..nie bede juz dyskutowac na ten temat..

martam83 jestes pierwsza z nas majoweczka wiec zaasze dobrze preczytac cos co nas czeka a powiedz kiedy dzidzia wedruje wyzej..ja mam wrazenie ze brzuszek rosnie mi juz wyzej..bo do tej pory roslo mi jakby podbrzusze? A powiedzieli Ci ju kiedy bedziesz miala usg
polowkowe..?


Położna zanim nie zaczęła sprawdzać mojego brzusio, to powiedziała, że w 16 tyg, to dzieciątko już pod pępkiem pewnie i faktycznie, Tam również słychać było serduszko. Ja w ogóle mam wysoko brzuch. Już taką piłeczkę. A połówkowe mam 6 grudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny 🙂 Co Wy takie spiete 🙂to widze,ze kazda dzis u lekarza byla,ja tez 🙂 przytylam juz 4 kg ☺️ a Bobo zdroweeeee ze hej 🙂 i duze,jak na swoj hmm"wiek" ale Pani Dotkor powiedziala,ze nie ma co sie przejmowac bo ja wysoka(180cm) i tata wysoki to nic dziwnego 🙂 Boje sie troche,jaka bedzie mialo Bobo stope,bo ja mam 41/2 :P no i spogladajac na zdjecia USG ktore mialam robione tydz.temu stwierdzila,ze to chyba chlopiec 🙂 Ja sie pytam-ale gdzie Pani to widzi?No wiec mi pokazala,a ja do tej pory nie wiem skad ona to wie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Rudzielec napisał(a):
Wanilia zupelnie nie o to mi chodzilo..stwierdzilam fakt jesli chodzi o MNIE..nie bede juz dyskutowac na ten temat..

martam83 jestes pierwsza z nas majoweczka wiec zaasze dobrze preczytac cos co nas czeka a powiedz kiedy dzidzia wedruje wyzej..ja mam wrazenie ze brzuszek rosnie mi juz wyzej..bo do tej pory roslo mi jakby podbrzusze? A powiedzieli Ci ju kiedy bedziesz miala usg
polowkowe..?


to bedzie chlopak 🙂

Położna zanim nie zaczęła sprawdzać mojego brzusio, to powiedziała, że w 16 tyg, to dzieciątko już pod pępkiem pewnie i faktycznie, Tam również słychać było serduszko. Ja w ogóle mam wysoko brzuch. Już taką piłeczkę. A połówkowe mam 6 grudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Karola Ty juz po tym 3D?? Czy po zwyklej wizycie? Ale to super ze dzidzia duza ..bedzie mial chlopak powodzenie 🙃 🙃


3D lub 4 D mam czwartek(nie wiem jaka roznica w sumie),chyba 3D to zdjecia a 4D film 🙂 dzis bylam tylko na wizycie u swojej lekarki,a na USG bylam w zeszly wtorek 🙂 Nie wiem jak Wy,ale ja mialam masakrycznie niskie cisnienie 90 na 50;/ a co do USG to Pani doktor powiedziala,ze wlasnie to 3D jest bardziej dla rodzicow bo tak naprawde na chwile obecna nie jest z punktu medycznego do niczgeo potrzebne,bo wszystkie informacje sa zawarte w tym 2d 🙂 ale jak jej pokazalam jak mi zdjecia zrobili kiepsko,to powiedziala,ze faktycznie,sama na moim miejscu poszlaby jeszcze raz 🙂
Mialam obawy,ze to moze szkodzi dziecku,ale podobno nie,wiec teraz bede Malego podgladac kiedy tylko bede miala potrzebe 🙂 Jednak najwazniejsze jest wlasnie to polowkowe USG(ja mam 29 grudnia) wtedy sprawdza sie czy ok z serduszkiem etc 🙂 Najchetniej to sama bym zakupila takie urzadzenie USG i codziennie patrzyla na Malucha 🙂 A co do powodzenia to wiesz-kawalera dla Waszej corki urodze 😁 😎 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
hahahaha 😜 oczywscie bedzie to pierwszy kandydat 😁 😁
a ze tak zapytam ile u Was tam kosztuje to 3i4 D?? Dowiedzilam sie ze u mnie w CMP jest tez mozliwosc zrobienia 3 i 4D ale w mailu nie napisali mi ile to bedzie kosztowalo


206 zl i 6 groszy( ta dokladnosc mnie powalila) juz po jakiejs"znizce",bo niestety nie jest ono w pakiecie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
hahahaha 😜 oczywscie bedzie to pierwszy kandydat 😁 😁
a ze tak zapytam ile u Was tam kosztuje to 3i4 D?? Dowiedzilam sie ze u mnie w CMP jest tez mozliwosc zrobienia 3 i 4D ale w mailu nie napisali mi ile to bedzie kosztowalo


206 zl i 6 groszy( ta dokladnosc mnie powalila) juz po jakiejs"znizce",bo niestety nie jest ono w pakiecie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Haha, dobra ta końcówka 6gr. Ja tu się dowiadywałam i kosztuje w przeliczeniu na złotówki prawie 500zł!!! Ale poszukam jeszcze może w okolicznych miastach, to będzie taniej. A jak nie to trudno


martam83 a podpowiedzieli Ci troszke czy Oliwka bedzie miala braciszka czy siostrzyczke?? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...