Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja też często miewam "kujki" w brzuchu, coś mnie kuje często... :/
Wydaje mi się, że brzuszek mam już ciążowy.
Ja jestem dzisiaj też w dobrym humorze, bo powiedziałam szefostwu w końcu, że jestem w ciąży i lepiej mi z tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
Dziewczyny a ile cykli starałyście się o dziecko? Ja pierwszą ciąże za pierwszym razem, druga w 5 cyklu zaskoczyliśmy 🙂 😘


Pierwsza ciąża, że tak powiem jest z wpadki (zapomnieliśmy się) druga planowana za pierwszym razem (2 dni starań) ale u mnie płodność nie idzie w parze z dużą ilością dzieci nie nadaję się fizycznie do tego, psychicznie pewnie też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
Dziewczyny a ile cykli starałyście się o dziecko? Ja pierwszą ciąże za pierwszym razem, druga w 5 cyklu zaskoczyliśmy 🙂 😘
za pierwszym razem 🙂Wcześniej się nie staraliśmy o dziecko, dopiero w tym roku a dokładniej od września i się udało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue tak rezygnuje bo ten do ktorego bede chodzic przyjmuje w tej klinice co chce rodzic i co najwazniejsze na nfz i usg ma w gabinecie a tu placilam 60 zł i szybko szybko bo mam duzo klijentek z tego wszystkiego zapominalam o czym mam powiedziec o co sie spytac itp ale ogolnie nie powiem zlego slowa na niego ale nie stac mnie na te wizyty w tym miesiacu wydalam ponad 600zł na lekarza i leki, badania;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
Blue tak rezygnuje bo ten do ktorego bede chodzic przyjmuje w tej klinice co chce rodzic i co najwazniejsze na nfz i usg ma w gabinecie a tu placilam 60 zł i szybko szybko bo mam duzo klijentek z tego wszystkiego zapominalam o czym mam powiedziec o co sie spytac itp ale ogolnie nie powiem zlego slowa na niego ale nie stac mnie na te wizyty w tym miesiacu wydalam ponad 600zł na lekarza i leki, badania;/


600zł 😮 no to się nie dziwię.. dobrze zrobiłaś. Wiesz ja też chodzę prywatnie płacę 110zł za wizytę, ale gin. każdą pacjentkę trzyma długo i nie popędza. To na pewno był minus Twojego lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny a wierzycie w planowanie płci np. 2 dni przed owulacją na dziewczynkę a w dzień owulacji na chłopca?

Ja nie wierzę, my działaliśmy na testach owulacyjnych, odpowiednia pozycja dzień i co 70 % że dziewczynka. A to wszystko wskazywało na chłopca :P No chyba, że się coś zmieni :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny a wierzycie w planowanie płci np. 2 dni przed owulacją na dziewczynkę a w dzień owulacji na chłopca?

Ja nie wierzę, my działaliśmy na testach owulacyjnych, odpowiednia pozycja dzień i co 70 % że dziewczynka. A to wszystko wskazywało na chłopca :P No chyba, że się coś zmieni :P


Ja też mam ciekawostkę, bo patrząc na śluz to kochałam się 4 dni przed owulacją i 1 dzień przed lub w trakcie ciężko mi godzinowo stwierdzić kiedy była 😁 no i co ja mogę mieć? z boku lekarka widziała pisiora tylko, że na tym etapie dziewczynki też go mają tylko inaczej stoi no i stw że chyba będzie synek, ale już od strony krocza była kompletna pustka i powiedziała, że jest za malutkie jeszcze. Także sama nie wiem kto tam mieszka, zżera mnie niepewność, chciałabym 100% już wiedzieć, że będzie córka albo syn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny a wierzycie w planowanie płci np. 2 dni przed owulacją na dziewczynkę a w dzień owulacji na chłopca?
ja nawet nie wiedziałam, że istnieja jakieś"metody" wpłynięcia na płeć dziecka 🙂 Szczerze to ja w nie nie za bardzo wierzę 🙂Ja nawet nie wiem czy byłam podczas zapłodnienia przed czy po owulacji 🙂 Jakoś nigdy tego nie liczyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny a wierzycie w planowanie płci np. 2 dni przed owulacją na dziewczynkę a w dzień owulacji na chłopca?
ja nawet nie wiedziałam, że istnieja jakieś"metody" wpłynięcia na płeć dziecka 🙂 Szczerze to ja w nie nie za bardzo wierzę 🙂Ja nawet nie wiem czy byłam podczas zapłodnienia przed czy po owulacji 🙂 Jakoś nigdy tego nie liczyłam.


Ja mam regularne cykle i w kalendarzu sprawdziłam kiedy mniej więcej te dni wypadają, do tego na dni płodne zawsze mam bóle jajnika. No i tak przy okazji sobie śluz sprawdzałam i zapisywałam 🙃 przez to, że mam małe dziecko nie byłam w stanie działać kiedy mi się podoba, trzeba było surowo planować. Moja córka to wielka zazdrośnica i ciągle chce być tam, gdzie my.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny a wierzycie w planowanie płci np. 2 dni przed owulacją na dziewczynkę a w dzień owulacji na chłopca?
ja nawet nie wiedziałam, że istnieja jakieś"metody" wpłynięcia na płeć dziecka 🙂 Szczerze to ja w nie nie za bardzo wierzę 🙂Ja nawet nie wiem czy byłam podczas zapłodnienia przed czy po owulacji 🙂 Jakoś nigdy tego nie liczyłam.


Ja mam regularne cykle i w kalendarzu sprawdziłam kiedy mniej więcej te dni wypadają, do tego na dni płodne zawsze mam bóle jajnika. No i tak przy okazji sobie śluz sprawdzałam i zapisywałam 🙃 przez to, że mam małe dziecko nie byłam w stanie działać kiedy mi się podoba, trzeba było surowo planować. Moja córka to wielka zazdrośnica i ciągle chce być tam, gdzie my.
To zrozumiałe, że kończy się spontan, gdy ma się już jedną pociechę 🙂Ja chciałam kupić nawet taki mikroskop owulacyjny , ale nie zdążylam 🙂 A cykle mam troszkę nieregularne, ale jakoś się udało tak szybko i za pierwszym podejściem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My stosowaliśmy już wszystko : dogodne pozycje, sex codziennie, nóżki w górze i takie tam...a zaskoczyłam przez jeden spontan w dzień gdzie powinnam być już po dniach płodnych..także chyba duży wpływ na poczęcie ma głowa :-) i najlepsze że ponieważ 7 lat brałam tabletki anty umówiłam się na monitoring jajeczkowania i poszłam na wyznaczoną wizytę( już bez miesiączki) to był 5 tydzień ciąży ...fajnie nie...
a jeśli chodzi o planowanie płci to położna niby mi mówiła że plemniki żeńskie żyją dłużej są mocniejsze ale wolniejsze, więc w samo jajeczkowanie chłopak, a tak to dziewczynka..ale ile w tym prawdy to ciężko powiedzieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
My stosowaliśmy już wszystko : dogodne pozycje, sex codziennie, nóżki w górze i takie tam...a zaskoczyłam przez jeden spontan w dzień gdzie powinnam być już po dniach płodnych..także chyba duży wpływ na poczęcie ma głowa :-) i najlepsze że ponieważ 7 lat brałam tabletki anty umówiłam się na monitoring jajeczkowania i poszłam na wyznaczoną wizytę( już bez miesiączki) to był 5 tydzień ciąży ...fajnie nie...
a jeśli chodzi o planowanie płci to położna niby mi mówiła że plemniki żeńskie żyją dłużej są mocniejsze ale wolniejsze, więc w samo jajeczkowanie chłopak, a tak to dziewczynka..ale ile w tym prawdy to ciężko powiedzieć...


No właśnie najwięcej robi głowa, im człowiek bardziej się nakręca to tym bardziej nie wychodzi. Też znam takie pary i dopiero jak wyluzowały, odpuściły zachodziły szybko w ciąże. Znajomi tak mieli poszli na in vitro urodziły się bliźniaki no i wiadomo życie toczyło się dalej.. jakie było zdziwienie kiedy ponownie była w ciąży tym razem naturalnie 😁 no i teraz mają trójkę dzieci w małym odstępie czasu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
cimyszka napisał(a):
Dziewczyny a ile cykli starałyście się o dziecko? Ja pierwszą ciąże za pierwszym razem, druga w 5 cyklu zaskoczyliśmy 🙂 😘
za pierwszym razem 🙂Wcześniej się nie staraliśmy o dziecko, dopiero w tym roku a dokładniej od września i się udało 🙂


W sumie testów się trochę robiło,ale tym razem byłam u lek. wiedziałam, że tego i tego dnia są płodne i dawaj 😁 i nie wierzyłam, że udało się za 1x 😁 wcześniej, nie uważaliśmy,ale nie staraliśmy się, że chłopak za granicą, to nie było szczęścia do przybycia w dni płodne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
My stosowaliśmy już wszystko : dogodne pozycje, sex codziennie, nóżki w górze i takie tam...a zaskoczyłam przez jeden spontan w dzień gdzie powinnam być już po dniach płodnych..także chyba duży wpływ na poczęcie ma głowa :-) i najlepsze że ponieważ 7 lat brałam tabletki anty umówiłam się na monitoring jajeczkowania i poszłam na wyznaczoną wizytę( już bez miesiączki) to był 5 tydzień ciąży ...fajnie nie...
a jeśli chodzi o planowanie płci to położna niby mi mówiła że plemniki żeńskie żyją dłużej są mocniejsze ale wolniejsze, więc w samo jajeczkowanie chłopak, a tak to dziewczynka..ale ile w tym prawdy to ciężko powiedzieć...


No właśnie najwięcej robi głowa, im człowiek bardziej się nakręca to tym bardziej nie wychodzi. Też znam takie pary i dopiero jak wyluzowały, odpuściły zachodziły szybko w ciąże. Znajomi tak mieli poszli na in vitro urodziły się bliźniaki no i wiadomo życie toczyło się dalej.. jakie było zdziwienie kiedy ponownie była w ciąży tym razem naturalnie 😁 no i teraz mają trójkę dzieci w małym odstępie czasu 😜


Moja koleżanka pierwsze dziecko straciła w 3 mies., drugie w 9, później przeszła przez 2 inseminacje i nic i dała sobie spokój, stwierdziła, że nie jest pisane jej mieć dziecko i zaszła :]
I teraz znowu naturalnie 😁

Ja chyba dzisiaj idę na szkołę rodzenia, a któraś z Was chodzi na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas z poczęciem jako takich problemów nie było, ale zaskakujące jest u mnie to że do poczęcia zachodzi tydzień-dwa po dniach płodnych. Tak było z Polą, z drugą ciążą i teraz. Właśnie w tej ciąży jest różnica 2 tyg w tył miedzy wiekiem ciąży z USG a z daty ostatniej miesiączki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...