Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No powiem wam dziewczynki że już bardzo dawno tak się nie cieszyłam...to niesamowite uczucie...będę często wracać do tej płytki z tym badaniem i polecam wam takie badanie bo wtedy ciąża zdaje się dużo bardziej realna...tworzy się taka magia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczynki mam pytanko:jak się leczyć z przeziębienia w ciąży??

Dopadło mnie dwa dni temu.Teraz mamusia zwolniła mnie z opieki nad małym i kazała leżeć w łóżeczku.Póki co mam zrobiony syropek z cebuli i cukru(skuteczny kaszel mam mniejszy)piłam mleko z czosnkiem(ale chce mi się wymiotować po tym)a koleżanka kupiła mi olejki ziołowe,którymi mam skrapiać apaszkę by ułatwić mi udrożnienie zapchanego nosa.Generalnie nos i zatoki najbardziej mnie wkurzają,bo wręcz się duszę.Znacie jeszcze jakieś domowe sposoby na choróbsko??Bo apteczne to chyba nie wchodzą w rachubę prawda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
A powiedz mi na jakim etapie ciąży dowiedziałaś się, że Twoje dziecko będzie miało tak poważne wady? Czy lekarze próbowali i czy w ogóle można w jakiś sposób leczyć tego typu rzeczy jeszcze w łonie matki?


Wadę było widać już na USG w 12tyg. To jest zdjęcie 12tyd 3 dzień z USG Poli. Zaznaczyłam Wam na czerwono taką jak by wyrwę w pleckach. To właśnie rozszczep, czyli nie zarośnięty do końca kręgosłup.



Ale Lekarka która robiła USG i dała mi to zdjęcie nie zwróciła na to uwagi. Wadę wykryto dopiero w 26 tyg ciąży. Dostałam skierowanie do Łodzi do prof.Szaflika który operuje wewnątrzmacicznie. Niestety albo i stety dla nas, było za późno bo takie operacje robi się ok 24 tyg ciąży. NA tym USG w Łodzi lekarz widząc to zdjęcie z USG z 12 tyg pokazał mi, że wadę było już widać.
Ale teraz cieszę się że nie doszło do operacji wewnątrzmacicznej. Po pierwsze w Polsce ta technika operacyjna jest jeszcze w powijakach i najcześciej kończy się niestety obumarciem płodu, skurczami i akcją porodową w kilka dni po operacji (czyli w 24-25 tyg ciąży) Do tego u kobiety zostaje blizna od łechtaczki do pępka. I ta blizna nie goi się jak normalna rana, bo brzuch każdego dnia rośnie o kilka mm. Więc blizna się rozciąga. Tym mamom którym udało się donosić ciążę do 38 tyg robi się cesarkę (kolejna blizna na brzuchu oraz na macicy). Brzuch (widziałam na własne oczy dwa brzuchy po operacjach wewnątrzmacicznych) są do totalnej plastyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Ja też jak oglądam filmiki Poli to mam łzy w oczach, mała kruszyna, a taka dzielna. W ciąży to już w ogóle tylko bym ryczała. Kupiłam sobie detektor tętna płodu dla świętego spokoju, a może i nie 😁 chociaż stetoskop też mam w domu, używałam, znajdowałam serducho, ale i tak ważniejsze były dla mnie ruchy dziecka. Ciekawe czy rzeczywiście wykryje serce w 15tyg.


Blue a jaki model detektora sobie kupiłaś?Ja licytowałam jeden na Allegro, ale moją ofertę przebili i nadal nie mam 😞A chciałabym taki z wyświetlaczem LCD by sprawdzić jakie dokładnie maluch ma tętno ehh
Kupiłam na allegro dzisiaj właśnie z wyświetlaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
dziewczynki mam pytanko:jak się leczyć z przeziębienia w ciąży??

Dopadło mnie dwa dni temu.Teraz mamusia zwolniła mnie z opieki nad małym i kazała leżeć w łóżeczku.Póki co mam zrobiony syropek z cebuli i cukru(skuteczny kaszel mam mniejszy)piłam mleko z czosnkiem(ale chce mi się wymiotować po tym)a koleżanka kupiła mi olejki ziołowe,którymi mam skrapiać apaszkę by ułatwić mi udrożnienie zapchanego nosa.Generalnie nos i zatoki najbardziej mnie wkurzają,bo wręcz się duszę.Znacie jeszcze jakieś domowe sposoby na choróbsko??Bo apteczne to chyba nie wchodzą w rachubę prawda??

Może spróbuj jeśli się nie obawiasz, wziąć krople do nosa Otriwin dla dzieci do 2 roku życia. Udrożnią ci nos i będzie ci łatwiej oddychać. I jak udrożnisz nosek nasmaruj się maścią VICK i oddychaj głeboko. 3maj się dzielnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Blue, dokładnie... Ja w pierwszej ciąży zaczęłam brać kwas jak tylko dowiedziałam się że spodziewam się dziecka. Ale było już za późno... Wada już dawno była. Również znam sporo mam dzieci z wadami cewy nerwowej. I wiele z nich brało i kwas i preparaty witaminowe. Niezbadane są propozycje natury jeśli chodzi o genom ludzki, o materiał genetyczny jaki tworzy się podczas połączenia komórki jajowej i plemnika. Natura jest wolna. Natura nikomu i niczemu nie podporządkuje się. Natura w swej wolności tworzy ewolucje. Szuka ciągle nowych lepszych rozwiązań w każdym gatunku jaki istnieje na ziemi. I raz pocznie się dziecko z zespołem Downa, raz jak moja Pola z rozszczepem kręgosłupa, a raz pocznie się geniusz muzyczny, matematyczny, autystyk który będzie geniuszem w dziedzinie fizyki, raz urodzi się dziecko które będzie człowiekiem gigantycznych rozmiarów, a raz rodzi się dziecko które będzie karłem. Największą swobodę natura ma właśnie w akcie poczęcia i w zjawiskach przyrody. Na te dwie dziedziny nie mamy puki co żadnego wpływu. Ale ufam, że dzięki dobrej diecie, kwasom omega, kwasowi foliowemu nakłonię naturę by tym razem nie szalała, tylko połączyła wszystkie geny jak trzeba, bez "efektów specjalnych" ha ha ha. 😁 😁 😁



Proszę Was nie piszcie tu o takich efektach specjalnych... ;/ 😁
Będzie wszystko dobrze! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
hania83 napisał(a):
A powiedz mi na jakim etapie ciąży dowiedziałaś się, że Twoje dziecko będzie miało tak poważne wady? Czy lekarze próbowali i czy w ogóle można w jakiś sposób leczyć tego typu rzeczy jeszcze w łonie matki?


Wadę było widać już na USG w 12tyg. To jest zdjęcie 12tyd 3 dzień z USG Poli. Zaznaczyłam Wam na czerwono taką jak by wyrwę w pleckach. To właśnie rozszczep, czyli nie zarośnięty do końca kręgosłup.

armiatko faktycznie jak zakreśliłaś nam zdjęcie to wada jest widoczna.No my laiki to tego możemy nie zauważyć,ale lekarz który się na tym zna to powinien to wypatrzyć.Fakt faktem z dwojga złego może to i lepiej,że tak się u was kończyło.Jesteś dzielna w tym twoim doświadczeniu życiowym a i malutka też jest silna w swoim nie do końca łaskawym losie.Trzymamy za ciebie,Polę i maleństwo kciuki i życzymy wam wytrwałości i wiary w lepsze.Buziaki 😘



Ale Lekarka która robiła USG i dała mi to zdjęcie nie zwróciła na to uwagi. Wadę wykryto dopiero w 26 tyg ciąży. Dostałam skierowanie do Łodzi do prof.Szaflika który operuje wewnątrzmacicznie. Niestety albo i stety dla nas, było za późno bo takie operacje robi się ok 24 tyg ciąży. NA tym USG w Łodzi lekarz widząc to zdjęcie z USG z 12 tyg pokazał mi, że wadę było już widać.
Ale teraz cieszę się że nie doszło do operacji wewnątrzmacicznej. Po pierwsze w Polsce ta technika operacyjna jest jeszcze w powijakach i najcześciej kończy się niestety obumarciem płodu, skurczami i akcją porodową w kilka dni po operacji (czyli w 24-25 tyg ciąży) Do tego u kobiety zostaje blizna od łechtaczki do pępka. I ta blizna nie goi się jak normalna rana, bo brzuch każdego dnia rośnie o kilka mm. Więc blizna się rozciąga. Tym mamom którym udało się donosić ciążę do 38 tyg robi się cesarkę (kolejna blizna na brzuchu oraz na macicy). Brzuch (widziałam na własne oczy dwa brzuchy po operacjach wewnątrzmacicznych) są do totalnej plastyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Tutaj macie różnice między chłopcem a dziewczynką chodzi o te wyrostki, może macie takie zdjęcia? chętnie bym sobie pozgadywała 😜 http://www.babycentre.co.uk/x2200/will-a-dating-scan-show-the-sex-of-my-baby


A u Waszych pociech na zdjęciach USG z tego okresu są już jakieś wyrostki itp.?U mojej dzidzi nic takiego nie było, tylko taka jakby dziurka. Spróbuję wkleić zdjęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Tutaj macie różnice między chłopcem a dziewczynką chodzi o te wyrostki, może macie takie zdjęcia? chętnie bym sobie pozgadywała 😜 http://www.babycentre.co.uk/x2200/will-a-dating-scan-show-the-sex-of-my-baby


A u Waszych pociech na zdjęciach USG z tego okresu są już jakieś wyrostki itp.?U mojej dzidzi nic takiego nie było, tylko taka jakby dziurka. Spróbuję wkleić zdjęcie.


Każde to ma, kwestia tego czy pokaże, po tym wyrostku właśnie lekarka powiedziała, że możliwy chłopiec, a znowu jak spojrzałyśmy na krocze to nie było nic widać ani pitolka ani dziurki 😁 myślę, że za słaby sprzęt był (chociaż ona powiedziała, że po prostu dziecko jest za małe i dlatego nie widać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Tutaj macie różnice między chłopcem a dziewczynką chodzi o te wyrostki, może macie takie zdjęcia? chętnie bym sobie pozgadywała 😜 http://www.babycentre.co.uk/x2200/will-a-dating-scan-show-the-sex-of-my-baby


A u Waszych pociech na zdjęciach USG z tego okresu są już jakieś wyrostki itp.?U mojej dzidzi nic takiego nie było, tylko taka jakby dziurka. Spróbuję wkleić zdjęcie.


Każde to ma, kwestia tego czy pokaże, po tym wyrostku właśnie lekarka powiedziała, że możliwy chłopiec, a znowu jak spojrzałyśmy na krocze to nie było nic widać ani pitolka ani dziurki 😁 myślę, że za słaby sprzęt był (chociaż ona powiedziała, że po prostu dziecko jest za małe i dlatego nie widać).


Ale moja dzidzia rozraczyła nóżki i widać taką dziurke...nie wiem jak wkleić zdjęcie tutaj. Moze na następnym USG już będzie coś więcej widać....u chłopców chyba szybciej można okreslić płeć, szybciej tam coś wystaje... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hania ja nic nie widzę 😞 a nie masz takiego zwykłego zdjęcia z boku albo od krocza, ale w zwykłym badaniu ? u mnie jest coś takiego co przypomina ten wyrostek, ale nie wiem czy to nie jest czasem noga 😎 😁 bo to jakieś takie grube jest 😜 http://tinypic.com/view.php?pic=64frih&s=6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hania ja nic nie widzę 😞 a nie masz takiego zwykłego zdjęcia z boku albo od krocza, ale w zwykłym badaniu ? u mnie jest coś takiego co przypomina ten wyrostek, ale nie wiem czy to nie jest czasem noga 😎 😁 bo to jakieś takie grube jest 😜 http://tinypic.com/view.php?pic=64frih&s=6


No możliwe , że to nóżka 🙂 Ciężko stwierdzić 🙂 Ja nie mam lepszego zdjęcia. Tu ma niby nóżki rozchylone a po środku jest taki niby wyrostek, czy coś ale niewyraźnie widać. Na następnym USG może się uda lepsze zdjęcie załatwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
ja mam dziś po 18 tę wizyte u nowego lekarza ciekawe co powie mam nadzieje że uda sie zobaczyć płeć dzidziuszka bo juz mnie nosi zeby cos kupic 😜 i żeby powiedział ze wszystko ok 😉 jak wroce to dam znac co i jak


Powodzenia 🙂 tylko pamiętaj, że zgadywanie płci do 14tyg. jest obarczone dużą granicą błędu, więc radzę się wstrzymać z ciuszkami 😆 ja też mam ochotę już coś kupować, ale poczekam jeszcze z 2tyg. na kolejne usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
dziewczynki a powiedzcie mi jak z waszą garderobą?Czy mieścicie się jeszcze w swoje wcześniejsze ciuszki czy już chodzicie w ciążowych? 😮Mam na myśli głównie spodnie czy tam spódnice


W starych spodniach chodzę, ale rozpiętych 😁 a tak to kupiłam sobie legginsy i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
dziewczynki a powiedzcie mi jak z waszą garderobą?Czy mieścicie się jeszcze w swoje wcześniejsze ciuszki czy już chodzicie w ciążowych? 😮Mam na myśli głównie spodnie czy tam spódnice

Ja sobie kupiłam w tym tygodniu dwie pary spodni ciążowych z takim elastycnzym pasem na brzuch. Mieszcze się się w swoich jednak już czuję lekki ucisk i potem boli mnie brzuch. Odnośnie bluzek czy swetrów to stare póki co są jeszcze dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pytam,bo ja też chodziłam w swoich spodniach ale z rozpiętym guzikiem,bo już niestety ugniatały,ale jak założyłam ciążowe z pierwszej ciąży to się w nich topię jeszcze.Po domu też śmigam w leginsach,bo wygodnie(mój mąż komentuje,że tylko w narciarach śmigam)Ale to chyba te narciary spowodowały,że choruję,bo kiedyś wybrałam się z małym na spacer,a nie było zbyt ciepło.Muszę chyba poszukać wersji z ocieplaczem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hania83 ja widzę pitola 😁

Ja tam chodzę cały czas w leginsach, ale jedne mam takie cieplejsze, a pod spodem mam takie termiczne 😁 hehehe i tak chodzę od początku ciąży, bo pracuję w pracy, w której jest ok 16 stopni i tak tu siedzę i w kozakach emu siedzę, a chodzę w innych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...