Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien dobry Dziewczynki! Ja teraz chodze po poludniu na basen i kręgosłup mnie mniej boli. ostatnio kobietki w jaccuzi zaczepily mnie i powiedziały,ze podziwiaja moja figure. Troche sie zdziwiłam,ze nie zauwazyly moich grubych ud. W brzuchu na wysokosci pepka mam 104 cm. Wczoraj na TLC ogladałam program o operacji w lonie matki ale podczas oglądania zdrzemnęłam się i nie wiem jak sie skonczyło. Musze poszukac, moze na necie znajde, milego dnia! Ps: dzis w koncu mój maz wraca z poligonu po 2 tyg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hullu napisał(a):
no moja lekarka jest podobna do twojego lekarza, też nfz, ale naszczęście nie mam takiego problemu ze zwolnieniem jak ty,wypisała mi do terminu porodu, czyli do 11 czerwca.
nei wiem nic o usg, ale ja oprócz tych niby 3 standardowych na NFZ to dostałam ostatnio skierowanie na USG kontrolne i to był 35 tydzień.
A tak to USG miałam w 11tyg, 20tyg połówkowe, i 30tyg.
Aż byłam w szoku że mi dała czwarte skierowanie na USG : )


Hallu ja też miałam USG tylko 3 razy mniej więcej w tych samych tygodniach co ty i teraz w 37 będę miała czwarte a chodzę prywatnie. Mój lekarz po prostu twierdzi, ze nie ma potrzeby częściej męczyć dzidzi. Zauważyłam, że podczas usg dzidzia przykłada rączkę do ucha bo jej cos przeszkadza, jakiś dźwięk czy szum i samej też mi było jej żal i nie chciałam jej zbyt często i długo męczyć;-) 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, kupiłam Oilatum do kąpieli i Bepanthen baby do smarowania pupci i krem z babydream na słońce (poleciła mi go znajoma która ma 5miesięczną córkę).
Nie wiem czy mam kupić jeszcze jakiś krem lub oliwkę do smarowania po kąpieli, czasami się zdarza że dziecko ma sucha skórę. Co o tym myślicie, może ten Oilatum wystarczy???
Jeszcze jedno, co kupujecie sobie po porodzie podpaski z belli te maxi czy w aptece jakieś? Ja mam 2 paczki podpasek Bella maxi i podklady rossmanowskie bebydream ale ostatnio słyszałam że są w aptekach jakieś podpaski czy podklady poporodowe ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂
ostatnio zastanawiam sie czy mozna troszke posiedzieć na słońcu jak jest taka ładna pogoda i troszke się opalic...oczywiście z umiarem i w rozsądnych godzinach 🙂 jak i również czy w czasie karmienia piersia można się opalać? co sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu 😮 ja miałam 2usg na NFZ o trzecie poprosiłam to powiedział, że na następnej wizycie czyli 21-go... to już będzie 37 tydzień... a ze zwolnieniem właściwie problemu nie mam, bo zawsze mi je dawał, tylko zawsze swoje musi sobie pogadać...

Ja na słońce się nie wystawiam bo nie mam czasu... a jak będziemy karmić to właśnie nie wiem czy będzie można... :/ Ale w ciąży chyba można.

Ej przedwczoraj posmarowałam sobie stopy maścią dernilan,nie wiem czy znacie to taka super masć na stopy żeby szorstkie nie były, no i wcześniej kiedyś też smarowalam,ale zawsze zakładałam skarpetki, a wczoraj posmarowalam i nie założyłam skarpetek i już w nocy mnie swędziały stopy teraz patrzę że mam je trochę wysypane no i swedzą... Czytam w necie,bo nie mam ulotki i raz jest napisane że w ciąży można tego używać a raz że nie... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja mam mega duży brzuszek 128cm w obwodzie brzucha-masakra, chciałabym żeby tak jak wam zrobił jeszcze lekarz usg ale obawiam się że tak nie będzie bo on mi robił na wizycie i za tydzień w szpitalu też mi robił..także marne szanse...chciałabym wiedzieć ile waży moja kruszynka...
Jeśli chodzi o podpaski to mam takie duże poporodowe z apteki i podkłady na łóżko też kupiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
celynB napisał(a):
Witam dziewczyny 🙂
ostatnio zastanawiam sie czy mozna troszke posiedzieć na słońcu jak jest taka ładna pogoda i troszke się opalic...oczywiście z umiarem i w rozsądnych godzinach 🙂 jak i również czy w czasie karmienia piersia można się opalać? co sądzicie?

ja siedze na sloncu jak tylko mogę. uwielbiam się grzać. dodaje mi to energii której ostatnio zaczelo mi brakować 🤢

a po porodzie to już wiem ze nei bardzo mogę się opalac. moje hormony szaleją i dwa lata temu bylam potwornie poparzona a tylko spacerowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czerwcowe mamusie i ich brzusie.
Jestem właśnie po wizycie moja kluska waży 3000. Pozycja się nic nie zmieniła od 28 tyg główka do dołu. Główka tak na 37 tydzień, pozostałe wymiary na 36. Mieści się w połowie wykresu. Jak to lekarz powiedział, że wszystko w porządku, "szyjka długa, macica miękka". Wizyta 31 maja i będziemy powoli przygotowywać się do porodu.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski 🙂
Ja też mam takie duże podpaski z apteki, ale tylko jedno opakowanie, bo w szpitalu dają. Zastanawiam się czy jeżeli mi odejdą wcześniej wody to czy będę musiała je założyć bo może tak lecieć 🤨 Do szpitala też biorę podkłady na łóżko ale tylko dwa, podobno wystarczy, a w razie czego mąż dowiezie ;-) A tak w ogóle to rozmawiałam z położna z mojego szpitala i mówiła, że nie muszę brać ręcznika dla dzidzi, bo wycierają w pieluchy tetrowe, rożka też nie biorę bo tam są, kocyki też są ale chcę mieć coś swojego więc jeden mały wezmę i przepakowałam się dzisiaj do reklamówek i takiej torby plażowej, którą mogę złożyć potem w kostkę bo, ponoć tam są małe szafki w tych salach i torba pusta potem niepotrzebnie leży na podłodze i zawadza. A do szafek można się rozpakować i w tedy łatwiej wszystko znaleźć 🙂
Ale sie rozpisałam, to chyba wena po dzisiejszym opalanku na działeczce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zamierzam jutro jechać z rodzinką na działeczkę i złapać trochę słońca. Dziś zrobiłam ciasto, coś na podobę co kiedyś w LIDLu było ( z bananami, karmelem i bitą śmietaną). Zobaczymy co z tego wyjdzie. Byłam dziś w TESCO i jednak kupiłam butelkę ( Lovi), a miałam nie kupować 🙂 podkładów na łóżko nie kupuję, bo w szpitalu dają tak samo jak i podpaski poporodowe. W domu używałam normalnych i wchłaniały. Boję się momentu jak mi wody odejdą, że spanikuję, bo z Oliwką pęcherz mi w szpitalu przebijali. Ja gdy karmiłam Oliwkę to normalnie się opalałam i pływałam w jeziorze i nie miałąm żadnego uczulenia czy coś innego. Ale to raczej sprawa indywidualna. Ja zawsze lubiłam się opalać jak nie na słońcu to w solarium. Torba nadal nie spakowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystko zależy od szpitala, w naszym wszystko trzeba mieć swoje i podpaski i podkłady i ręcznik dla dziecka, koszulę do porodu... po prostu wszystko, a jak ktoś trafia z zaskoczenia to mówią proszę poprosić kogoś z rodziny żeby przywiózł wszystko co potrzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was!

U mnie tak samo z tą torbą, wszystko mam zebrane w jednym miejscu ale nie spakowane do torby, jedynie dla synka pieluszki i chusteczki w osobnej torbie.
Kupiłam sobie podpaski takie duze, 2 opakowania, jak zużyję to ok, jak nie to mam komu potem oddać więc się nie martwię. Podkłady na łóżko też mam, sztuk 2. Może się przydadzą, jeśli nie potem rozłożę do łóżeczka pod prześcieradło.
Ja mam wizytę dopiero 29 maja ale wiem że będę miała usg, fajnie cieszę się.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwszy raz pojawiły się u mnie bóle takie jak na miesiączkę ale trwają chwilkę i puszczają...i znowu nie są bolesne to raczej dyskomfort...czy to mogą być te skurcze przepowiadające??W brzuchu nic nie czuję, ale na miesiączkę też zawsze tak było...tylko ból skurczowy ale w dole pleców..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dziewczyny też po wizycie..
Mała waży 2700g 🙂 Rozwarcie 2 cm ale lekarka mowi ze niektore chodza z takim po 3 tygodnie wiec zobaczymy jak to bedzie 🙂
Chcialabym wytrzymac do nastepnej wizyty (4 czerwca) zeby malutka przybrala jeszcze na wadze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co? Dzisiaj jakieś słabsze ruchy czuję małej, prawie wcale, tak się właśnie zastanowiłam, że tylko z samego rańca coś czułam, jak źle leżałam, jak tak będzie do jutra, to pojadę do szpitala, żeby zrobili mi KTG, to wtedy też może ocenią czy mam jakieś rozwarcie czy coś, bo mój lekarz się do tego nie garnie... ;/

natalia1906
jak mała tyle waży, tak wychodzi z USG, to pamiętaj, że być może waży więcej... bo te USG się mylą i to bardzo często... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Wiecie co? Dzisiaj jakieś słabsze ruchy czuję małej, prawie wcale, tak się właśnie zastanowiłam, że tylko z samego rańca coś czułam, jak źle leżałam, jak tak będzie do jutra, to pojadę do szpitala, żeby zrobili mi KTG, to wtedy też może ocenią czy mam jakieś rozwarcie czy coś, bo mój lekarz się do tego nie garnie... ;/

natalia1906
jak mała tyle waży, tak wychodzi z USG, to pamiętaj, że być może waży więcej... bo te USG się mylą i to bardzo często... ;/


Madzia mysle ze z tymi ruchami to normalne.. nasze maluchy maja teraz mniej miejsca do rozpychania sie 🙂 Ja tez czuje mniej ruchow niz zwykle.. ale lepiej sprawdzic w szczegolnosci ze wzgledu na tego twojego lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisałam , że nie czuję ruchów i tak sobie trzymam rękę na brzuchu a ona się uniosła w górę ze 3x 🙂 Te dzieci nas kochają i jak na razie są miłe i starają się nas uspokoić 🙂 Później dadzą nam czadu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też odczuwam znacznie mniejsze ruchy niż jakiś czas temu.Owszem w ciągu dnia prawie w ogóle dopiero ok 21 zaczyna buszować 😆No dzisiaj akurat jej się zdarzyło w ciągu dnia,bo byłam u fryzjera i już jej się pewnie nie podobało takie długie siedzenie mamusi w miejscu-totalny brak kołysania 🙂
Wiecie jestem wykończona ostatnio-moje dziecko jest tak bardzo absorbujące,że mam już dość 🤨On nigdy nie jest zmęczony i całymi dniami by tylko grał w piłkę.Nie ważne jaką ale piłkę.Całymi dniami by siedział na Orliku a ja już chcę świrnąć na tym punkcie 😮Przecież ja nie mam ani siły ani ochoty gonić z nim za tą piłką a on nie może tego zrozumieć,że mama nie domaga zwłaszcza w tym okresie ciąży 🤢Mam nadzieję,że lekarz się nie myli i będzie to córka,bo wierzę,że nie będzie tak pochłonięta sportem jak syn 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Ja też odczuwam znacznie mniejsze ruchy niż jakiś czas temu.Owszem w ciągu dnia prawie w ogóle dopiero ok 21 zaczyna buszować 😆No dzisiaj akurat jej się zdarzyło w ciągu dnia,bo byłam u fryzjera i już jej się pewnie nie podobało takie długie siedzenie mamusi w miejscu-totalny brak kołysania 🙂
Wiecie jestem wykończona ostatnio-moje dziecko jest tak bardzo absorbujące,że mam już dość 🤨On nigdy nie jest zmęczony i całymi dniami by tylko grał w piłkę.Nie ważne jaką ale piłkę.Całymi dniami by siedział na Orliku a ja już chcę świrnąć na tym punkcie 😮Przecież ja nie mam ani siły ani ochoty gonić z nim za tą piłką a on nie może tego zrozumieć,że mama nie domaga zwłaszcza w tym okresie ciąży 🤢Mam nadzieję,że lekarz się nie myli i będzie to córka,bo wierzę,że nie będzie tak pochłonięta sportem jak syn 😮


Titinka to drugi Lewandowski się szykuje 🙂
A tak na powaznie to dzieci potrafia zmeczyc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis mialam wizyte. Szyjka skrocona na 3cm a wg usg termin sie przesunął na 22 czerwca o ile nic sie wczesniej nie wydarzy a co bym bardzo chciala 😉nawet lekarz sie smial mowi ze mam dzialac z mężem hehe bo wtedy oksytocyna sie wydziela a u mnie skurczy brak 🤢 mala wazy 2250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
TITINKA napisał(a):
Ja też odczuwam znacznie mniejsze ruchy niż jakiś czas temu.Owszem w ciągu dnia prawie w ogóle dopiero ok 21 zaczyna buszować 😆No dzisiaj akurat jej się zdarzyło w ciągu dnia,bo byłam u fryzjera i już jej się pewnie nie podobało takie długie siedzenie mamusi w miejscu-totalny brak kołysania 🙂
Wiecie jestem wykończona ostatnio-moje dziecko jest tak bardzo absorbujące,że mam już dość 🤨On nigdy nie jest zmęczony i całymi dniami by tylko grał w piłkę.Nie ważne jaką ale piłkę.Całymi dniami by siedział na Orliku a ja już chcę świrnąć na tym punkcie 😮Przecież ja nie mam ani siły ani ochoty gonić z nim za tą piłką a on nie może tego zrozumieć,że mama nie domaga zwłaszcza w tym okresie ciąży 🤢Mam nadzieję,że lekarz się nie myli i będzie to córka,bo wierzę,że nie będzie tak pochłonięta sportem jak syn 😮


Titinka to drugi Lewandowski się szykuje 🙂
A tak na powaznie to dzieci potrafia zmeczyc 😁


Heheh żeby było śmieszniej on czasami komuś się tak przedstawia 😁 Jak miał w danym momencie hopla na punkcie siatkówki to raz zaczepiła go koleżanka mojej mamy i pyta się Filipka "a jak ty się nazywasz" na to Filipek jej odpowiada,że "Bartosz Kurek" 😁 Kobieta duże oczy a mama zaczyna jej tłumaczyć.Teraz znowu pradziadek go woła "Filipku" a Filip oburzony go poprawia 'nie jestem Filipek tylko "Lewandowski" Zdarzyło mu się być też "Kamilem Stochem" i "Jerzym Janowiczem" a mamusię ubrał w postać "Agnieszki Radwańskiej" Oj ta bujna wyobraźnia 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...