Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Kerry napisał(a):
Dziewczynom, które polecały wózek Jedo Fyn Dziękuję za dobrą podpowiedź.
Wczoraj kupiliśmy Wózeczek. jestem w nim zakochana! 🤪 😎 A byłam nastawiona na xlandera... Jedo jest bezkonkurencyjny 🙂

Ja też jestem zakochana 🤪 lekko się prowadzi 🙂


Do tego kolor 😎 😎 😎
[URL=http://www.tinypic.pl/dpkomr3jsec4][IMG]http://files.tinypic.pl/i/00384/dpkomr3jsec4_t.jpg[/IMG][/URL]
Model z zeszłego roku, ale zależało nam na kolorze. Zielony już jest nie dostępny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hullu Jak pojedziesz do ZUS to karzą ci albo odręcznie napisać podanie że prosisz o przesłanie świadczeń na nr konta ..... Lub dadzą do uzupełniania blankiecik. . Jak dajesz szefowej zwolnienie to napisz na karteczce takie krótkie podanie i poproś o dołączenie do zwolnienia jeśli wysyła je do ZUS.
paulinka27523 cieszę się, że byłaś u lekarza i wszystko jest w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas w szpitalu bez fotelika nie wydają dzidziusia. Właśnie wyobrazilam sobie jak wychodzimy ze szpitala z mala do domu i rycze ze wzruszenia. Mam nadzieje ze mój maz dostanie wolne chociaż na ten jeden dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry bardzo ładny ten wózek, gratuluje wyboru 🙂

Fijołek, ja synka też miałam w rożku i w tym położna włożyła go do fotelika, zapięty itd Nie było z tym najmniejszego problemu.. Pod tyłeczek musiałam tylko położyć taki malutki zwinięty kocyk i mówiła że niewiele matek o tym pamięta. Teraz z reguły są wkładki w fotelikach dla noworodków.

Rożek to fajna sprawa dla tatusiów, którzy na samym początku boją się brać na ręce swoje maleństwa, potem nabierają wprawy, ja po cięciu tez wolałam małego brać do karmienia w roźku, czułam się pewniej z moimi źółwimi ruchami chociaż używałam go bardzo krótko to mi się przydał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Blue napisał(a):
Kerry napisał(a):
Dziewczynom, które polecały wózek Jedo Fyn Dziękuję za dobrą podpowiedź.
Wczoraj kupiliśmy Wózeczek. jestem w nim zakochana! 🤪 😎 A byłam nastawiona na xlandera... Jedo jest bezkonkurencyjny 🙂

Ja też jestem zakochana 🤪 lekko się prowadzi 🙂


Do tego kolor 😎 😎 😎
[URL=http://www.tinypic.pl/dpkomr3jsec4][IMG]http://files.tinypic.pl/i/00384/dpkomr3jsec4_t.jpg[/IMG][/URL]
Model z zeszłego roku, ale zależało nam na kolorze. Zielony już jest nie dostępny 🙂


My zamówiliśmy jedo fyn, ale czas oczekiwania t ok 3 tyg. mam nadzieję, ze zdążymy, w razie czego pożyczymy fotelik-nosidełko od brata.
W końcu wybraliśmy kolor 302, taki jak w linku poniżej tylko z beżowym stelarzem
http://www.topmarket.pl/wozek-wielofunkcyjny-jedo-fyn-4ds-classic-302-se-p49566.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
A nie uważacie źe w rozku nie bedzie za goraco? to tak jak byscie owinely sie w koc i dodatkowo maz by was przytulal.

No ja nie wiem ja w nocy nie śpię nago pod kocem tylko ubrana pod kołdrą a i tak jest mi zimno 😁 tylko, że ja akurat mam złe krążenie krwi 🙂 Noworodek nie umie jeszcze regulować temp. ciała, więc gdyby były mega upały to wystarczy ubrać je w body z krótkim rękawkiem i opatulić rożkiem (w szpitalu i w domu panuje inna temp.) sama urodziłam córę zimą i w szpitalu mieliśmy po 26stopni na korytarzu w pokoju było jeszcze cieplej, upał nieziemski spałam w samej koszuli z krótkim rękawkiem, a dzieci miały ubrane bodziaki z długim rękawem i śpioszki do tego były w rożkach i żadne nie było spocone. Hugolinka może Twoja córa po prostu jest gorącą kobietką za mamusią? 🤪 najważniejsze jest kontrolowanie karku czy jest ciepły-spocony czy zimny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue faktycznie moja córcia to gorąca dziewczyna ale chyba tez troche mojej w tym zaslugi bo zawsze ja ubierałam tak jak siebie. Ja na krótki rękaw to i ona,,Moja tesciowa zawsze krzywo na mnie przez to patrzyła. Dobrze, ze maz stawał po mojej stronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy Wy macie znów zachcianki? Ja mam straszną chcice na lody i cole. Jak cole raz na jakis czas pilam to teraz mogłabym litrami. Najlepiej zimna. Byłam dzis na basenie i tak zastanawiam sie czy moge korzystac z jaccuzi czy sa jakies przeciwwskazania? Moze ktoras cos slyszała? A co dowzyczen o termin to ja na koniec maja lub poczatek czerwca bym poprosila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Dziewczyny czy Wy macie znów zachcianki? Ja mam straszną chcice na lody i cole. Jak cole raz na jakis czas pilam to teraz mogłabym litrami. Najlepiej zimna. Byłam dzis na basenie i tak zastanawiam sie czy moge korzystac z jaccuzi czy sa jakies przeciwwskazania? Moze ktoras cos slyszała? A co dowzyczen o termin to ja na koniec maja lub poczatek czerwca bym poprosila 🙂


ja mam to samo.. pepsi i lody na pierwszym miejscu.. 😁 Chociaz ostatnio taka zgaga mnie po tym meczy ze musze sie ograniczyć 😁 Co do jaccuzi to ja zazywam czesto kapieli w wannie z hydromasazem i mnie to osobiscie relaksuje a nie slyszalam o przeciwskazaniach..

Dziewczyny czy wy tez macie takie mocne skurcze juz ? Ja dzisiaj w nocy dostalam takich ze az plakalam, do tego biegunka.. przestraszylam sie ale po jakis 2h przeszlo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Dziewczyny czy Wy macie znów zachcianki? Ja mam straszną chcice na lody i cole. Jak cole raz na jakis czas pilam to teraz mogłabym litrami. Najlepiej zimna. Byłam dzis na basenie i tak zastanawiam sie czy moge korzystac z jaccuzi czy sa jakies przeciwwskazania? Moze ktoras cos slyszała? A co dowzyczen o termin to ja na koniec maja lub poczatek czerwca bym poprosila 🙂


ja mam to samo.. pepsi i lody na pierwszym miejscu.. 😁 Chociaz ostatnio taka zgaga mnie po tym meczy ze musze sie ograniczyć 😁 Co do jaccuzi to ja zazywam czesto kapieli w wannie z hydromasazem i mnie to osobiscie relaksuje a nie slyszalam o przeciwskazaniach..

Dziewczyny czy wy tez macie takie mocne skurcze juz ? Ja dzisiaj w nocy dostalam takich ze az plakalam, do tego biegunka.. przestraszylam sie ale po jakis 2h przeszlo..

Ostatnio wczoraj przez pół nocy miałam takie skurcze jak do porodu, ale nieregularne były. No i krótko trwały może 10-15 sekund 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny które już rodziły mam pytanie czy termin z usg był bliższy prawdy odnośnie waszego porodu? czy raczej z ostatniej @ ? no i na które usg patrzyłyście? u mnie za pierwszym razem do karty ciąży ginka wpisała usg gen. i był termin na 10 stycznia, a urodziłam 7. Teraz miałam termin bodajże na 2 czerwca z tego usg, a z ostatniego 24 maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
zonanagazie o tak ja bardzo bym chciała w maju, może być nawet 31 😁

To umawiamy się, że rodzimy w maju jednego dnia ok? 😁 ja bym chciała 20 żeby młoda była jeszcze byczkiem jak mamusia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do terminu porodu....moje dzieci rodziły się zawsze w 41 tyg poród o czasie zdrowy bez komplikacji czyli średnio odbiegał termin porodu do tygodnia czasu.Dzidzia sama Ci powie że to już 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do terminu porodu....moje dzieci rodziły się zawsze w 41 tyg poród o czasie zdrowy bez komplikacji czyli średnio odbiegał termin porodu do tygodnia czasu.Dzidzia sama Ci powie że to już 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):


Fijołek, ja synka też miałam w rożku i w tym położna włożyła go do fotelika, zapięty itd Nie było z tym najmniejszego problemu.. Pod tyłeczek musiałam tylko położyć taki malutki zwinięty kocyk i mówiła że niewiele matek o tym pamięta. Teraz z reguły są wkładki w fotelikach dla noworodków.
.


nie potrafie sobie wyobrazić dziecka w rozku i w foteliku. jakos nigdy nie przyszlo mi do glowy żeby tak moja Hanie zapiac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny które już rodziły mam pytanie czy termin z usg był bliższy prawdy odnośnie waszego porodu? czy raczej z ostatniej @ ? no i na które usg patrzyłyście? u mnie za pierwszym razem do karty ciąży ginka wpisała usg gen. i był termin na 10 stycznia, a urodziłam 7. Teraz miałam termin bodajże na 2 czerwca z tego usg, a z ostatniego 24 maja.

u mnie z @ wychodzilo 5 maja. z usg im dalej tym wcześniej. nawet o dwa tygodnie. urodziłam po terminie.. 10 maja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czekam nadal na fotelik już myślałam że dziś przyjdzie a tu nic, a w tamtym tygodniu zamawiałam. Mam nadzieję że jutro już przyjdzie.
Jakoś też nie wyobrażam sobie jak mogłabym dziecko w rożku przypiąć do fotelika, a w ogóle da się tak zrobić? 😮
Masakra dziś strasznie za mną słodkie chodzi, a tu kicha nie mogę 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie z ostatniego usg wychodziło na 10 czerwca a na wizycie wcześniej na 29 maja (o ile dobrze pamiętam) ale jednak mam nadzieję że mały nie pośpieszy się w tym miesiącu. Ale i tak mam dziwne wrażenie że będzie się wypychał wcześniej 😮
Czy bolą was wiązadła podtrzymujące macice? W nocy nie mogę się czasami przekręcić bojak się przekręcam to aż mnie spiecze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Część dziewczynki i brzusie
Siedzę w naszym nowym mieszkanku, podoba mi się ono i okolica też przyjemna, tylko tak mi smutno. Myślałam, że małżonek będzie pracował po 10h i wracał do domku do mnie ja będę czekać z prawie gotowym obiadkiem o tej 16. Po to się przeprowadziliśmy by być razem popołudniami i wieczorem, w nocy. A nie on wynajmuje coś sam w tygodniu i tylko w sobotę i niedziele się widujemy. Taki był ładny plan. Nie znam nikogo tutaj i nudzę się sama w domu. Ile razy można sprzątać, oglądać filmy, czytać książki, rozmawiam tylko z moja córeczką w brzuszku, ale ona mało wygadana jak na razie. Mężuś pracuje do 19, ja czekam z tym obiadem żeby miał świeży i w ogóle. Wiem, że chce nadrobić godzin by więcej kasy było, żeby coś odłożyć, rozumiem. Chciałabym móc z kimś porozmawiać o duperelach żeby, czas zleciał, żeby się odprężyć. Przepraszam, że was zanudzam nie musicie tego czytać po prostu mam smutasa. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...