Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
alla25 napisał(a):
Dziewczyny a tak już z innej beczki to jak w końcu jest z tym naszym urkopem macierzyńskim? Czy my mamy deklarować przed porodem że korzystamy z tego rocznego czyli 80% pensji przez cały rok?? Pytam bo ja już zgłupiałam w tym temacie tzn. czytałam i myślę że to wchodzi od września, a nas obowiązuje najpierw 100% a potem ewentualnie 60%. Tylko słyszę wiele opinii a w pracy już mnie się dopytywali o to.


Mnie się wydaje,że nas obejmuje tylko i wyłącznie druga opcja czyli 100% do 60% no bo niby jak możemy zdeklarować coś czego jeszcze tak naprawdę nie ma 😮

Ja też tak myślę. Nie mogą zacząć wypłacać 80% skoro nadal obowiązuje 100%. Można się zadeklarować co do długości macierzyńskiego, nawet pisemnie ale jeszcze nie w formie wniosku. Na wniosek jest czas po porodzie (albo przed jak komuś braknie zwolnienia na te kilka dni). Zus i pracodawcy sami jeszcze nie do końca wiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mamuśka trzymam kciuki by twój synek szybko wrócił do zdrowia. Życzę dużo cierpliwości i siły.
TITINKA wzruszyłam się czytając twoja wypowiedź.

Oj wczoraj czułam się do bani, słaba i kręciło mi się w głowie. Dwa dni temu po dłuższym spacerze i 3 dniowych porządkach spuchły mi palce u rąk, głupie uczucie 🥴. Więc dziś mężuś przejmuje obowiązki w domu.

Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, macie już kupione jakieś pasy ciążowe na brzuch po porodzie? Po ilu dniach można je zakładać po sn a po ilu po cc?
Nie mam sterylizatora, czy wystarczy jeśli laktator lub smoczek zaleję wrzątkiem? A później jak? w woreczek czysty i do torby?
Dostaliśmy wczoraj używaną komodę kąpielową. Taką:
http://allegro.pl/ceba-zestaw-kapielowy-komoda-przewijak-wanienka-i3225369722.html
Jestem nią zachwycona. Wanienka i przewijak są wysoko, nie trzeba się będzie za bardzo schylać. Ma kółeczka więc transport łazienka - sypilania też będzie bezproblemowy. Jeszcze jej nie używałam ale już mi się bardzo podoba. Może znajomi/rodzinka będą pytać o Wasze życzenia prezentowe dla dziecka to polecam taki bajer.
A właśnie... jak Was ktoś z rodzinki zapyta co przynieść dla Maleństwa to co będziecie podpowiadać? (ja jestem z tych, które wolą wprost coś wybrać żeby ułatwić życie sobie i kupującemu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśka- wzmocnią go lekami i będzie dobrze. Dobrze, że jesteście w szpitalu pod stałą opieką. Zdrówka życzę.

Zucchini - miałam taki pas po pierwszym porodzie, są różne rozmiary. Ja musiałam troszeczkę odczekać ponieważ blizna po cc troszkę się ślimaczyła. Zapytałam położnej czy mogę już zakładać, to było tak po ok. 2 tyg. chyba. Tylko strasznie niewygodnie mi w tym było i teraz nie jestem pewna czy będę to zakładać czy ubierać majty wyszczuplające. Taki pas jest z gumy a ja się w nim męczyłam po porodzie w październiku to co dopiero teraz w te ciepłe dni.

Jeśli chodzi o prezenty dla dzidziusia po narodzinach to jak się zapytają najbliżsi to powiem żeby kupili jakąś zabawkę czy coś cieplejszego na późniejsze miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się bardzo spodobał sposób koleżanki i mówiła gościom że jak chcą coś przynieść to pampersy i cchusteczki tym sposobem do 6mc miała zapas i nie musiała kupować..
A jeśli chodzi o komode kapielowa to też polecam my mamy brevi aqua.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
alla25 napisał(a):
Dziewczyny a tak już z innej beczki to jak w końcu jest z tym naszym urkopem macierzyńskim? Czy my mamy deklarować przed porodem że korzystamy z tego rocznego czyli 80% pensji przez cały rok?? Pytam bo ja już zgłupiałam w tym temacie tzn. czytałam i myślę że to wchodzi od września, a nas obowiązuje najpierw 100% a potem ewentualnie 60%. Tylko słyszę wiele opinii a w pracy już mnie się dopytywali o to.


Mnie się wydaje,że nas obejmuje tylko i wyłącznie druga opcja czyli 100% do 60% no bo niby jak możemy zdeklarować coś czego jeszcze tak naprawdę nie ma 😮

dokładnie, zgadzam się w 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Dziewczyny, macie już kupione jakieś pasy ciążowe na brzuch po porodzie? Po ilu dniach można je zakładać po sn a po ilu po cc?
Nie mam sterylizatora, czy wystarczy jeśli laktator lub smoczek zaleję wrzątkiem? A później jak? w woreczek czysty i do torby?
Dostaliśmy wczoraj używaną komodę kąpielową. Taką:
http://allegro.pl/ceba-zestaw-kapielowy-komoda-przewijak-wanienka-i3225369722.html
Jestem nią zachwycona. Wanienka i przewijak są wysoko, nie trzeba się będzie za bardzo schylać. Ma kółeczka więc transport łazienka - sypilania też będzie bezproblemowy. Jeszcze jej nie używałam ale już mi się bardzo podoba. Może znajomi/rodzinka będą pytać o Wasze życzenia prezentowe dla dziecka to polecam taki bajer.
A właśnie... jak Was ktoś z rodzinki zapyta co przynieść dla Maleństwa to co będziecie podpowiadać? (ja jestem z tych, które wolą wprost coś wybrać żeby ułatwić życie sobie i kupującemu).

nie uzywalam takiego pasa i wydaje mi się to dość niehigieniczne rozwiązanie, zwlaszcza ze będzie cieplo :/
ja tez nie miałam nigdy sterylizatora. smoczki i butelki myłam osobna gabeczka, a potem gotowałam w rondelku. potem wpadłam na pomysl parzenia w naczyniu na pare.
co do prezentow ja już powiedziałam ze nie chce zadnych ubran. jak ktoś ma ochote to proszę o pieluszki albo chusteczki.
zetsaw z wanienka sympatyczny pod warunkiem ze masz gdzie to trzymać. ja w blokach niestety mam ograniczona przestrzen. mamy osobno wanienke i osobno do niej składany stelaz. po kapieli składamy i chowamy. nie zajmuje miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Mnie dziś w nocy złapał skurcz w łydce, cały czas teraz czuję napięcie mięśni i zanim to rozchodziłam to niestety kulałam, juz się boję dzisiejszej nocy, żeby się nie powtórzyło 😞

Co do prezentów to mi obojętne co przyniosą, przynajmniej na razie, bo nie wiem czy dzidzia nie będzie uczulona na te pampersy i chusteczki, które kupiłam.

Ja też mam komodę kąpielową ale taka z dodatkową nóżką, że wanienkę można ustawić prostopadle do przewijaka i od razu po wyciągnięciu dzidzi przenosi się na przewijak i nie potrzeba drugiej osoby do opuszczania przewijaka.

Trochę się martwie tym wynagrodzenie, po porodzie, bo mi zależy, żeby było 80% przez cały rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki, przykro mi, ale zasypię Was sporym kawałkiem treści, dlatego, że czytałam forum od chyba 740 strony albo wcześniej i tak każdej coś starałam się odpisać... a więc:

Ja już torbę spakowałam dla siebie i dla małej... też mam ciuchów bardzo dużą ilość, też szybko bym chętnie pooddawała wszystko, będę miała komu, bo jedna kol. ma termin na wrzesień a druga na listopad, tylko racja- gdzie to trzymać? :/
fijolek zazdroszczę, że chodzisz na NFZ i na każdej wizycie masz USG! 🙂
hullu doktorek już od ostatnich 3 wizyt nie denerwuje i jest miły, ale jakiś czas temu pisałam do szpitala gdzie można na niego skargę złożyć, może się wystraszył ;p bo zaskakuje mnie jak nie wiem co 😁
medi89 masz bardzo dobrze, jeśli masz ciuszki tylko te co kupiłaś, a nie tak jak my pełno od kogoś... i jest tego aż za dużo... 😁 a Tobie na pewno starczy 🙂 nie martw się! :p
Aniutka gratuluję super wizyty u lek. super, że mały się odwrócił i tak zazwyczaj wszyscy mówią, że lepszy poród SN niż CC
Zonanagazie zaje** tekst "żółwica sie przewróciła" 😁 ja to się śmiałam ostatnio z mojego brzucha jak schodziłam po moich 85 schodach, że ten brzuch tak się trzęsie, że małej tak dobrze, a wyjdzie z brzucha i położymy ją do łóżeczka i co? Będzie płacz będzie trzeba z nią po schodach biegać 😁
cimyszka, ja spakowałam 5 kompletów takich, że pajac i body na ramionkach i 5 kompletów takich ze śpiochami i do tego body na dł. rękaw albo kaftanik no i jeden komplet mam półśpiochy i body na dł. rękaw.
hullu łapki niedrapki są w textil market, jest taki sklep u Ciebie?No i pewnie w każdym dziecięcym 🙂 Ja mam 3 pary są niedrogie, zobaczymy jak się sprawdzą.
Ania13 co do wózka i co do teściów, to wyobraź sobie, że jesteś w o wiele lepszej sytuacji, bo my kupiliśmy wózek sami, a teściowej przypomniało się, że kiedyś synek był jej winny 800,- i powiedziała, że już nie musi oddawać, że to będzie na wózek, to dopiero był tekst roku 😁 a skąd ja mam wziąć te 800,- które nie wiem skąd się uzbierało jako dług? 😁
fijolek racja… też mnie wkurza już gadanie mojej teściowej musisz karmić, trzeba dziecko szybko uczyć sikania na nocnik… a przecież to każde dziecko inaczej… tak samo ze smokiem, jedne go ciągną, drugie nie chcą, moja siostra chciała, żeby jej córka ciągnęła smoka, bo jej się podobały dzieci ze smoczkiem, a mała nie chciała wcale smoka, a za to mojego kuzyna syn smoczki miał porozkładane, jeden w jednej rączce, drugi w drugiej, trzeci w buzi, czwarty na szyi 😁 i ani rusz bez chociażby jednego…
agapit a jak weźmiesz na rok 80% i po pół roku trafi się jakaś super praca, to będziesz stratna… no chyba, że nie masz wcale zamiaru iść do pracy po urodzeniu dziecka, to spoko, bo ja właśnie muszę raczej iść po pół roku do pracy, aczkolwiek nie będę nic specjalnego szukać, pójdę na pół roku 100% i jak się znajdzie jakaś praca dobra, fajna, to pójdę do pracy, a jak się nie znajdzie to pójdę na kolejny urlop macierzyński 60% i jak dalej się nic nie trafi to wtedy pójdę na kuronia… ale teściowa już mi zapowiedziała, żeby iść najlepiej jak najszybciej do pracy, że ona się zajmie dzieckiem, ja wiem, że ma rację jeśli chodzi o pracę, chociaż boję się, że rozpieści mi dziecko… ;/ Dlatego cieszę się z możliwości tego rocznego macierzyńskiego 🙂
cimyszka ja też strasznie się pocę w nocy, w dzień mi duszno i często jest mi nie dobrze, oprócz tego puchnę, ciśnienia nie mierzyłam, bo w ciśnieniomierzu baterie przestały działać i jakoś tak ciężko mi się zmobilizować do wymiany ich… A czy to nagłe ostre pocenie coś oznacza? ;/ Myślałam, że to od tego że zmieniliśmy mieszkanie i mieszkamy na samej górze… :/
mamuska2706 nie denerwuj się tylko, miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze… :* Trzymam kciuki.
zucchini ja tak właśnie zamierzam… tylko wyparzyć i w woreczek spakować, ale zostawiłam to dla mojego narzeczonego, żeby on to zrobił na ostatnią chwilę… fajna ta komódka. A co do prezentu, to wątpię, żeby ktoś się mnie o coś pytał teściowa już dużo kupiła, tato mój kupił dzisiaj materac, bo tego nam brakowało, ja muszę jeszcze tylko kupić obcinaczki do paznokci, termometr i to do odciągania smarków z noska 😁 no i przewijaka nie kupuję, coś moja siostra mówiła, że może mi kupi 🙂
Alla25 ja ciuszków mam już poodkładane do 9 lat po siostrzenicy 😁 także o ciuchy raczej prosić nie będę, bo i tak wiem, że je dostanę, a jak coś to sama coś kupię ;] zabawki… hmm… też pewnie ktoś przyniesie. Myślę, że jak ktoś będzie napierał co ma kupić, to chyba powiem pampersy 😁 A ostatnio byłam u znajomej co urodziła dziecko miesiąc temu i dostała z tej okazji książkę, myślę, że to też super prezent! 🙂
fijolek ja wszystkim za to sugeruję, że mam ciuchów pełno i że już żadnych od nikogo nie chcę, więc mam nadzieję, że ich nie dostanę, co do pasa, to też bym chciała go nosić, no ale racja, jak będzie tak gorąco, to kiepsko to widzę…

A tak ogólnie, to mam doła... tak mój się chwalił, że mam ładny brzuszek, zero rozstępów, że fajny i w ogóle, a tu nagle słuchał kiedyś czkawki, bo jemu powiedziałam, że słuchaj słuchaj, bo za dużo już tego nie będzie... no i nagle on mówi rozstęp Ci idzie... ;/ Także i mnie dopadły te głupie okropne krechy 😞(( Ale na szczęście mój narzeczony nie kazał mi się przejmować... nie widać ich może aż tak bardzo, ale są :/ i będą pewnie jeszcze gorsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
Magda nie martw się.. Ja mam cały brzuch w tym świństwie.. Jak wyszły to byłam załamana a teraz już się przyzwyczaiłam do nich bo co innego mam zrobić? Po porodzie będę myśleć o zabiegach u kosmetyczki.. 🙂


No na zabiegi to raczej nie będzie mnie stać 😞
Ale słyszałam, że jest jakiś bardzo dobry krem czy maść na blizny niedroga w aptece i pomaga na rozstępy po ciąży dziewczynom, ale jeszcze nie znam nazwy, jak poznam to dam Wam znać dziewczynki 🙂
A co do rozstępów to może lepiej by było gdybym się na nie nastawiła wcześniej, a ja głupia miałam nadzieję, że być może ich nie będzie, głupia blondynka 😞 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda nie martw się, ja też myślałam,że rozstępy mnie ominą. Niestety 2 dni temu wyszło m,i kilka małych kresek na udach i kilka na brzuchu.

Niestety co do rozstępów to można zmniejszyć ich widoczność ale nie da się ich pozbyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
natalia1906 napisał(a):
Magda nie martw się.. Ja mam cały brzuch w tym świństwie.. Jak wyszły to byłam załamana a teraz już się przyzwyczaiłam do nich bo co innego mam zrobić? Po porodzie będę myśleć o zabiegach u kosmetyczki.. 🙂


No na zabiegi to raczej nie będzie mnie stać 😞
Ale słyszałam, że jest jakiś bardzo dobry krem czy maść na blizny niedroga w aptece i pomaga na rozstępy po ciąży dziewczynom, ale jeszcze nie znam nazwy, jak poznam to dam Wam znać dziewczynki 🙂
A co do rozstępów to może lepiej by było gdybym się na nie nastawiła wcześniej, a ja głupia miałam nadzieję, że być może ich nie będzie, głupia blondynka 😞 🙂


Jeżeli chodzi o maść do bardzo dobra jest maść sylikonowa na blizny dostępna właśnie w aptece 🙂 Koleżanka się pozbyła dzięki temu.. trzeba tylko smarować tym jak są jeszcze w kolorze ciemno-różowym, fioletowym.. jak zbladną to już nic nie da się zrobić.. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozstępy dopadły mnie w pierwszej ciąży, pamiętam jak dbałam, smarowałam się żeby nic nie wyszło żeby skóra nie była sucha. A tu nagle mąż mówi że mam od pępka w dół rozstepy, mówie daj lusterko to zobaczę. A tam maskara, jeszcze takie czerwone i było ich mnóstwo do samego łona. Wtedy się przejmowałam strasznie, potem już nie. Zmieniły kolor i stały się mniej widoczne po ściągnięciu się skóry, pojawiły się również na piersiach i delikatnie na udach.
Teraz znów się rozciągnęły ale są blade, nie ma nowych.
Nie przejmujcie się tymi rozstępami, nic już nie zrobicie, są i już. W życiu są większe problemy a nie tam jakieś rozstępy. 🙂 🙂 🙂 i tak jesteśmy ładne 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,
ja chyba nie mam jakichś większych rozstepow. chyba po pierwszej ciąży mam na pupie ale jakos nie przykładam do tego wagi. teraz na brzuchu nic nie wypatrzyłam. staram się codziennie smarować odpowiednim kremikiem i mam nadzieje ze jakos to przezyje. nie spodziewam się żeby moje ciało w tym wieku jakos bardzo tolerancyjnie zniosło kolejny szal hormonalny ☺️ potem zapisze się na joge i będę pracować żeby przynajmniej wrocic do figury sprzed ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski
Ja pierwsze rozstępy dostałam na udach jak dorastałam, więc sie do nich przyzwyczaiłam, teraz smarowałam brzuch regularnie ale zapomniałam o regularnym smarowaniu biustu, ud i tyłka więc na brzuchu nic nie mam za to na piersiach są, na udach są też nowe i na tyłku to samo, dobrze, ze robią stroje kąpielowe ze spódniczkami i że wymyśli pareo 😁 No i chyba muszę zmienić strój kąpielowy na jednoczęściowy i taki, żeby biust był bardziej zakryty 🙂 A tak po za tym to każdy ma jakieś wady wiec nie ma co się przejmować rozstępami. 🙂 Są gorsze zmiany skórne a ludzie też muszą z nimi żyć. Także głowa do góry i cieszmy się naszymi dzieciaczkami, facetów już mamy stałych więc i tak nas kochają i nasze rozstępy też 🙂 Oni przecież też nie młodnieją tylko się zmieniają hm na grubszych, na tych z piwnym brzuszkiem, na łysiejących, na tych z większymi zmarszczkami hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj miałam wizytę. Moja córeczka chyba będzie największym chucherkiem na forum bo na skończony 33 tc ma tylko 1650 g. Lekarz dwa razy zapytany potwierdził, ze nie ma powodów do obaw, że taka widocznie jej uroda. Kolejna wizyta za dwa tygodnie bo brzuch się stawia (podczas wizyty aż dwa razy), mam brać nospę 2*1. Szyjka ok.

Pożalę się Wam jeszcze w jednej sprawie. Brat Emka poprosił mnie na matkę chrzestną ich dziecka. Chrzest w czerwcu, w drugim krańcu Polski. A to że ja nie mogę przyjechać to drobiazg bo oni już z księdzem załatwili, że ja będę w papierach a potrzyma do chrztu ktoś inny. Powiem Wam, że wbiło mnie to w podłogę bo ja o takich chrztach zaocznych nie słyszałam. Dla mnie to ważny sakrament a oni jakoś tak dziwnie to załatwiają. Na dodatek relacje między Emkiem i jego bratem są średnie więc to dziecko raczej nie często będzie mnie oglądać. Skończy się na wysyłaniu paczek na urodziny. A może tylko po to im będę potrzebna...
Mam ochotę powiedzieć nie, bo tak czuję w środku, ale na rozmowie z teściem usłyszałam, ze w ich rodzinie dziecku się nie odmawia. A jeszcze do tego podobno jest jakiś przesąd, że kobieta w ciąży nie powinna... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Wczoraj miałam wizytę. Moja córeczka chyba będzie największym chucherkiem na forum bo na skończony 33 tc ma tylko 1650 g. Lekarz dwa razy zapytany potwierdził, ze nie ma powodów do obaw, że taka widocznie jej uroda. Kolejna wizyta za dwa tygodnie bo brzuch się stawia (podczas wizyty aż dwa razy), mam brać nospę 2*1. Szyjka ok.

Pożalę się Wam jeszcze w jednej sprawie. Brat Emka poprosił mnie na matkę chrzestną ich dziecka. Chrzest w czerwcu, w drugim krańcu Polski. A to że ja nie mogę przyjechać to drobiazg bo oni już z księdzem załatwili, że ja będę w papierach a potrzyma do chrztu ktoś inny. Powiem Wam, że wbiło mnie to w podłogę bo ja o takich chrztach zaocznych nie słyszałam. Dla mnie to ważny sakrament a oni jakoś tak dziwnie to załatwiają. Na dodatek relacje między Emkiem i jego bratem są średnie więc to dziecko raczej nie często będzie mnie oglądać. Skończy się na wysyłaniu paczek na urodziny. A może tylko po to im będę potrzebna...
Mam ochotę powiedzieć nie, bo tak czuję w środku, ale na rozmowie z teściem usłyszałam, ze w ich rodzinie dziecku się nie odmawia. A jeszcze do tego podobno jest jakiś przesąd, że kobieta w ciąży nie powinna... 🤨


Gratuluję wizyty 🙂 a waga w rzeczywistości może być dużo wyższa 🙂 co do chrztu to powinnaś zrobić to co podpowiada Ci sumienie, nie rozumiem dlaczego chrzestną nie może zostać osoba, która będzie to dziecko trzymać? a Ty masz być w papierach.. to nienormalne! Ja bym na taki układ nie przystała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Też mialam taką nadzieję i to był błąd, że ją miałam 🙂

No, ale wiesz ja się łudzę, że skoro w pierwszej ciąży nic nie wylazło to teraz też nie 😁 obwód mam podobny już 116 ☺️ pewnie wiele już nie urośnie.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...