Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
http://prawo.rp.pl/artykul/950064.html
znalazłam taki artykuł, więc ja wnioskuje, że deklarując chęć przed planowanym terminem porodu (co najmniej 2 tygodnie) rocznego macierzyńskiego mamy płacone przez cały okres 80%pensji. Czyli mamy możliwość skorzystania z tego przywileju bo dnia 1 września (moment wejścia w życie tego przepisu) będziemy jeszcze na macierzyńskim,. Dobrze to rozumiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macierzyński to ja rozumiem tak: jak decydujesz się na rok to dostajesz 80 % a jak na pół roku to 100% a gdyby ci się po pół roku odwidzialo i chciałabyś po tym pół roku jeszcze zostać na kolejne 6 m-c to wtedy masz 60%. Ja idę na cały rok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki! nawet nie mam ostatnio weny żeby wejść i was poczytać 😞 🤨 cierpie od 4 dni na przerazajacy bol zęba dzis normalnie wyłam z bólu nawet apap nie pomaga dzis kolejna nocka szykuje sie zarwana 🤢 Nawet ruszy dziecka mnie nie ciesza wszystko mnie denerwuje nie mam siły jutro z rana ide do dentysty choc nie jestem zapisana ale jesli mnie nikt nie przyjmie to im zrobie taka jazde ze mnie popamietaja na zawsze!!!! jak można tak cierpiec kurde w weekendy powinny być dyzury dentystów ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zdecydowanie idę na rok. Wolę sama zająć sie małą niż płacić dla opiekunki. a komu lub gdzie to trzeba zgłosic? z tego co ja wiem to ten roczny obejmuje wszystkie matki,które urodzą po 17 marca. co do bólu zęba to współczuje. w Olsztynie jest nocny dyżur tylko co z tego skoro tam tylko zęba ci usuwają. Mamuśka doskonale rozumiem Twój ból bo sama to przechodziłam w pierwszym trymestrze. ale jak juz mi usunął nerw od razu lepiej i jak miło się spało potem w nocy. szkoda, że ten apap tylko można brać, bo on slabo na mnie działał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
ale dziś tu cisza. do mnie przyjechala siostra z Irlandii. Ja z Oliwką lecę do niej 12 kwietnia na 11 dni.Juz nie mogę się doczekać!


a wpuszcza Cie jeszcze do samolotu? 🙂 nie kazda linia lotnicza chce wpuszczac w tak zaawansowanej ciazy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
http://prawo.rp.pl/artykul/950064.html
znalazłam taki artykuł, więc ja wnioskuje, że deklarując chęć przed planowanym terminem porodu (co najmniej 2 tygodnie) rocznego macierzyńskiego mamy płacone przez cały okres 80%pensji. Czyli mamy możliwość skorzystania z tego przywileju bo dnia 1 września (moment wejścia w życie tego przepisu) będziemy jeszcze na macierzyńskim,. Dobrze to rozumiem?


doskonale rozumiesz 🙂
ja sie teraz ciesze, z Hania chcialam wrocic do pracy juz jakos po 5miesiacach. teraz wykorzystam wszystko co moge i zostane z dziecmi w domku. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze nie do konca rozumiem ten zapis: "Kosiniak-Kamysz poinformował, że od 20 tygodnia urlopu będzie można łączyć pobieranie zasiłku macierzyńskiego z pracą zawodową w wymiarze do połowy etatu. Podkreślił, że wówczas wypłacana będzie połowa zasiłku. Minister pracy powiedział, że ma to zachęcić do stopniowego powrotu do pracy zawodowej." tzn ze moge wrocic do pracy po polowie macierzynskiego? ot tak? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
medli89 napisał(a):
Ja odpukać nie musiałam nic takiego brać także na ten temat się nie wypowiem. Ja lekarza zmieniłam w 16 tc bo też ten wcześniejszy mi nie odpowaiadał, oczywiście musiałam obecnemu wytłumaczyć dlaczego chce zmienić, ale nie było żadnych problemów i jestem teraz mega zadowolona 🙂 Całkiem inne podejście ma ten lekarz, i przynajmniej dokładnie i mnie bada i maleństwo.
Mały teraz bardzo często rozrabia, a najbardziej gdy sobie siądę lub położe. Dziś mnie mąż zabrał na zakupy i kupił 2 pary spodni bo we wcześniejsze już się nie mieściłam, a tu jeszcze trochę czasu do końca.
Całą noc się męczyłam. Nie wiedziałam jak spać. Gdy spałam na prawym boku to noga mnie bolała w biodrze, a jak spałam na lewym boku to brzuszek. Troche mnie niepokoi ten ból bo aż mi się niedobrze robiło. Nie wiem czy to może mały mi uciskał na jakieś narządy, czy może to coś innego.


Też tak mam, że tak bolał brzuch i mi nie dobrze było, to chciał mnie w szpitalu położyć... Ale możliwe, że to te maluchy już nas tak uciskają... w końcu już dużo nie zostało 🙂))

Natalia współczuję...


No właśnie mam nadzieję że tylko to ucisk i tyle. Tym bardziej że mały coraz bardziej daje mi się wznaki 🙂 Ostatnio jest bardzo aktywny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Życzę miłego tygodnia. Ja mam strasznego lenia 🙃 nawet wstać na śniadanie mi się nie chce ale humor mam nawet dobry 😁
Dzisiaj miałam sen jak małą karmiłam 😜 i chyba przez to leze i tak sobie marze.
11 maja mamy zaproszenie na chrzest, ciekawe co ja na siebie włożę 🤪 , juz nie mówiąc o tym czy wcześniej nie urodzę, oby nie. Będę chodzić jak cykajaca bomba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Życzę miłego tygodnia. Ja mam strasznego lenia 🙃 nawet wstać na śniadanie mi się nie chce ale humor mam nawet dobry 😁
Dzisiaj miałam sen jak małą karmiłam 😜 i chyba przez to leze i tak sobie marze.
11 maja mamy zaproszenie na chrzest, ciekawe co ja na siebie włożę 🤪 , juz nie mówiąc o tym czy wcześniej nie urodzę, oby nie. Będę chodzić jak cykajaca bomba 😁


Aniu, my mamy 29 maja wesele szwagra. moj maz jest swiadkiem 😁 nie mam dylematu w co sie ubiore bo juz znalazlam sklep z pieknymi sukienkami. gorzej jak bede w ogole wygladac...
http://www.happymum.pl/sklep3/0,sukienki_wizytowe.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
ale dziś tu cisza. do mnie przyjechala siostra z Irlandii. Ja z Oliwką lecę do niej 12 kwietnia na 11 dni.Juz nie mogę się doczekać!


a wpuszcza Cie jeszcze do samolotu? 🙂 nie kazda linia lotnicza chce wpuszczac w tak zaawansowanej ciazy 😮[/quote

my lecimy ryainarem i wpuszczaja na pokład do 36 tyg ciąży ale wymagaja zaświadczenia od gina. Juz nie mogę się doczekać. Jutro ide na konsultacje do gina i po zwolnienie.W sobote miałam w domu totalny młyn bo przyjechała moja siostra. Wszyscy mówili, że ładnie wyglądam więc na pewno bedzie chlopak. jak mnie wkurza takie gadanie. 2 lekarzy potwierdziło że dziewczynka. ale czy to takie wazne czy chlopak czy dziewczynka? zawsze mówiłam że wolałabym 2córke ale jak okaze sie ze jednak synek to przecież nie utopie. bede kochac tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):

my mamy 29 maja wesele szwagra. moj maz jest swiadkiem 😁 nie mam dylematu w co sie ubiore bo juz znalazlam sklep z pieknymi sukienkami. gorzej jak bede w ogole wygladac...
http://www.happymum.pl/sklep3/0,sukienki_wizytowe.html


Super stronka. Dzięki. Wyglądać napewno będziemy uroczo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak jak pisalam, nocke mialam zarwana;( przepłakałam w lazience z 2 godziny 😠 dzis rano wybralam sie do dentysty ale moja dentystka na chorobowym jej mąż tez dopiero o 14 bedzie jakiś dentysta 🥴 wstałam zapuchnieta jak chomik co wskazuje na zapalenie ropne gorzej bo zęba mam zapląbowanego i bedzie musial mi rozwiercic zeby cos z tym zrobic 😮 a jeszcze pare dni zachwalalam ze mam spokoj z zebami 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
ja też chce iść na roczny urlop 🙂 a może potem też dłużej zostać z dzidzią 🙂

Ja jak się nic nie zmieni to wykorzystam roczny macierzyński a później wychowawczy dopóki będą płacić. Mój maz na papierku zarabia tyle że powinnam dostać wychowawcze 😁 chyba że coś się zacznie nie dobrze dziać w jego pracy to on pójdzie na wychowawcze. 🙃 a ja do pracy 🤨 .
Ja jak się upre to mogę wrócić do pracy po macierzyńskim. Mama mieszka 5 km od nas a teściowa 1 km, to zawsze ktoras by się zajęła wnusia ale jak mam zarobić 1400 z czego przejezdze 500- 600 zł, bo wole oczywiście do mamy zawieźć a na wychowawczym dostane 400 za Free. To za te dodatkowe 400 wole zostać sama z córeczka chyba że nas przyciśnie.
Życie pokaże 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...