Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
To dobiłyśmy do 1000 strony wow 😁
Ja dziś znowu byłam na KTG i amnioskopi, dzidzia się strasznie ruszała, ale muszę jutro powtórzyć bo jeden parametr nie wyszedł a powinien, jutro rano powtórka, szyjka nadal 1cm, chyba sie zweziła bo wg lek 1,5 cm rozwarcia a inni mowili ze 2cm wczesniej. Skorczow brak. Jutro ide na noc na wywołanie, więc ostatni raz sie wysypiam dziś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Dziewczyny, karmie piersią ale jeszcze po każdym karmieniu daje butle i mala dojadą 20-40 ml. I w takiej sytuacji nie wiem co z witaminami czy mam jej dawać D i K czy samą D .
Hully fajnie ze juz będziesz miała mala przy sobie .
Armiatka i Aniutka 102 wy juz też cieszycie się bo wiecie co was czeka.


aniu ja też mam karmienie mieszane-jak tak to miałam nawał mleka,a potem z dnia na dzień nagle deficyt się zrobił.Mam podawać witaminy D+K.Jakby proces laktacji ustapił i była tylko butla to D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Hejj!! 🙂
Ale mam lobuziaka. Ale o tym zaraz 🙂 no.wiec.tak:
To byl 8 dzien po terminie, o godz 11:00 podlaczyli mi druga juz dawke oksytocyny. Skurcze zaczely sie.po 10 minutach ale takoe konkretne po godzinie. Zwijalam sie z bolu, po tej dawce mnie odlaczyli, przebili pecherz i stwierdzili 5cm rozwarcia. Bylam.przerazona, bo skurcze.ostre a rozwarcie w.zasadzie to samo.. Wzielam prysznic i spacerowalam. Skurcze po przebiciux wod byly tak silne ze zginaly mnie wpol. Przy 6 cm rozwarcia blagalam o znieczulenie. Przyszla pani anestezjolog, podpisalam zgode po czym probowala sie wkluc.. Niestety po czwartej probie zrezygnowala bo noe mogla trafoc czy cos takiego :/ mowie no pieknie.. Powiedzieli ze dadza mi gaz. Ok. Okazalo sie z kurek sie rozwalil i gazu tez nie bedzie. Mysle sobie: umre. Dali.mi wkoncu zastrzyk przez wenflon ale nic nie pomogl. Przy 8 cm rozwarcia zaczely sie skurcze parte. To dopiero mnie wcisnelo w lozko, przy tych juz nie moglam chodzic. Moj M dzielnie sie spisal, masowal m kregoslup bolacy noe tylko przez porod ale i przez 4 wklucia pani anestezjolog... W pewnym momencie zaczelam.blagac zeby pozwolili mi przec bo juz nie moge. Obiecalam sobie ze dam z siebie 100% na fotelu i szybko pojdzie. No i poszlo. 5 minut moze nawet nie cale parcia, a potem SZOK! Chlopczyk! Wszyscy na sali zaczelismy sie smiac bo to miala byc Zuzia! 😁 i to nawet mi wszpitalu potwierdzili 😁 Moj ukochany przecial pepowine 🙂 3.600, 56 cm i 10pkt apg 🙂) a mialo byc 3.200 i baba 🙂)
t Potem.rodzenie.lozyska - zupelnie.nic nie.czuc. Mialam.niestety krwotok i.musieli.mi zrobic lyzeczkowanie, stracilam sporo krwi ale juz czuje sie dobrze. Na szczescie mnie uspili wiec nawet nie musialam sie stresowac.przy zszywaniu, bo mnie nacieli.nawet.nie wiem kiedy 🙂
Ogolnie czuje sie ok tylko krok boli i ledwo.sie poruszam.choc.i tak lepiej niz wczoraj. Urodzilam o.16:45 a o 21-22 juz bylam.na nogach,.chcialam szybko.wstac 🙂
Maly ciagle chce.ssac piers, wczoraj przy wszystkich byl taki grzeczny a w nocy dal mi popalic 🙂 juz zrobil pierwsza kupke. 🙂 przewijalam bez pomocy poloznej bo chcialam.sama si.nauczyc i ladnie mi poszlo, nogdy tak malego.dzieciatka nie mialam na rekach 🙂


Hullu dzielna jesteś i tyle.Twarda babka z ciebie 😉A co do małego to faktycznie zrobił wam psikusa 😁Mam nadzieję,że w domku nie czeka na niego różowy pokoik i zestaw ciuszków w tym kolorze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hullu napisał(a):
zonanagazie wiem co przechodzisz, zycze Ci powodzenia!

blue, czujemy sie super, do domi w piatek lub w sobote, nawet sama nie wiem kiedy. jedynie na co narzekam to bol krocza.. te szwy chyb mniej dokuczaja niz bol tylka. bo ciagle mam wrazenie parcia :/ boli strasznie, ledwo chodze nie mowiac juz o siedzeniu..

stracilam 700ml krwi... mam lezec i jesc i doprowadzic sie do formy. i brac witaminy.

Oj to osłabiona musisz być, dbaj o siebie, dużo jedz. No krocze strasznie boli i jeszcze długo będzie boleć, ale i tak się o tym zapomina jak ma się taką kruszynę przy sobie,.


Ja po pierwszym porodzie krocze miałam spryskiwać okteniseptem tak jak pępusie dzieciaków 🙂On faktycznie jest bardzo skuteczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Wow dziewczyny ale przybywa dzieciaków w tablice..:-)
GRatulacje dla wszystkich mamusi.
Mam pytanko do doświadczonych mamusi może macie jakieś sposoby na laktacje? Mała w ogóle nie chce ssac przyzwyczaiła się do łatwego picia z butelki zresztą mleka mam bbardzo mało..często sciagam nie wiem co jeszcze mam zrobić..


Mam podobnie.Mała wręcz się piekli i prawie płaczem zanosi jak ma ssać pierś.najgorzej jak jest bardzo głodna bo chciałaby już a tu musi się napracować buźką.Wczoraj jednak z tego upału częściej chciała,pewnie popić troszkę z cyca i dzisiaj mam więcej pokarmu 🙂A z laktatorem jest tak,że niby ściąga,ale podobno stopniowo pokarm zanika,więc dobrze by było przystawiać jak najczęściej.Ja mam zalecone karmienie 20min a potem dokarmienie butlą(bebilon stosuję)max 90ml.Bo jak ściągałam to ograniczyło mi się tylko do 30ml.Podobno jak najwięcej pić wody ok 3l.Koleżanki proponują bawarki ale coś się nie przemogłam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien nr dwa. Po podpieciu pod KTG minimalne skurcze od 20 do 40. Ja oczywiscie ich nie czuje to juz u mnie norma. Ciekawe czy dzis bedzie obiecane USG i czy zbadaja mi szyjke hehe. Jestem w szoku bo jeszcze dzis zajzal moj lekarz. Dzis w nocy przywiezli dziewczyne wody jej odeszly. Skurcze u niej minimalne ale ja strasznie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Wow dziewczyny ale przybywa dzieciaków w tablice..:-)
GRatulacje dla wszystkich mamusi.
Mam pytanko do doświadczonych mamusi może macie jakieś sposoby na laktacje? Mała w ogóle nie chce ssac przyzwyczaiła się do łatwego picia z butelki zresztą mleka mam bbardzo mało..często sciagam nie wiem co jeszcze mam zrobić..


Mam podobnie.Mała wręcz się piekli i prawie płaczem zanosi jak ma ssać pierś.najgorzej jak jest bardzo głodna bo chciałaby już a tu musi się napracować buźką.Wczoraj jednak z tego upału częściej chciała,pewnie popić troszkę z cyca i dzisiaj mam więcej pokarmu 🙂A z laktatorem jest tak,że niby ściąga,ale podobno stopniowo pokarm zanika,więc dobrze by było przystawiać jak najczęściej.Ja mam zalecone karmienie 20min a potem dokarmienie butlą(bebilon stosuję)max 90ml.Bo jak ściągałam to ograniczyło mi się tylko do 30ml.Podobno jak najwięcej pić wody ok 3l.Koleżanki proponują bawarki ale coś się nie przemogłam 🤢

Ja mam niestety na odwrót chciałabym żeby mała piła na noc Bebilona, a ona nie chce 🥴 raz czy dwa wypiła 90ml, potem 50-60 a ostatnio pije po 10-20ml i jeszcze wszystko mi wyrzygała 🙃 nie wiem o co jej chodzi. Z piersi pije chętnie, a jak daję butlę to niby pije, ale w rzeczywistości nie pije 😮 może mleko jej nie smakuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
hullu ja bym zemdlala jak bym urodzila chlopca zamiast joli!!!!!!!!!!!! wozek wsciekllo rozowy wszystko rozowe masakra zestresowalam sie az!

Też o tym wczoraj pomyślałam co robią ludzie jak mają wszystko różowe i rodzi się chłopiec lub na odwrót 😁 chociaż dziewczyna spokojnie pochodzi w niebieskich ubrankach, wózkach itd. bo sama takie mam, ale na odwrót to trochę ciężko 😁 Hullu a Ty miałaś usg 3d/4d ? a Ty mamuska? bo tam to raczej pomyłki się nie zdarzają, bo wszystko idealnie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dlatego fajnie kupować ubranka w neutralnych kolorkach. Chociaż jeśli hullu była pewna dziewczynki to ciężko się oprzeć tym słodziutkim sukieneczkom. Dla dziewczynek jest więcej ciuszków niż dla chłopców.

Mój Antoś chętnie pije mleko z cycuszka ale na noc musi się konkretnie najeść. w SZPITALU BYŁ DOKARMIANY BO LAKTACJA NIE WYSTĄPIŁA OD RAZU TYLKO KILKA DNI MUSIAŁO TO POTRWAĆ. Także wieczorem moje cycki już nie nadrabiają i muszę podać butelkę, ale nie mam problemu aby potem go przystawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie bylam na 3D 😉
a ubranka mialam i takoe i takie bo dostalam na tyle duzo ze nie dokupowalam nic sama.

mamuska, wscieklabys sie? dla mnie wazniejsze jest dziecko. a rzeczy typu wozek mozna wymienic lub obszyc innym kolorem zawsze jest wyjscie. to tylko rzeczy materialne 🙂

wychodzimy w sobote na 100% 🙂 szkoda ze dopiero.ale przez ta moja.krew tak niestety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
nie bylam na 3D 😉
a ubranka mialam i takoe i takie bo dostalam na tyle duzo ze nie dokupowalam nic sama.

mamuska, wscieklabys sie? dla mnie wazniejsze jest dziecko. a rzeczy typu wozek mozna wymienic lub obszyc innym kolorem zawsze jest wyjscie. to tylko rzeczy materialne 🙂

wychodzimy w sobote na 100% 🙂 szkoda ze dopiero.ale przez ta moja.krew tak niestety 🙂

Współczuję tego leżenia w szpitalu ja urodziłam we wtorek, a wyszłam w piątek i nie mogłam się doczekać, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej 😉 jak wrócisz koniecznie wstaw zdjęcie urwisa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
nie bylam na 3D 😉
a ubranka mialam i takoe i takie bo dostalam na tyle duzo ze nie dokupowalam nic sama.

mamuska, wscieklabys sie? dla mnie wazniejsze jest dziecko. a rzeczy typu wozek mozna wymienic lub obszyc innym kolorem zawsze jest wyjscie. to tylko rzeczy materialne 🙂

wychodzimy w sobote na 100% 🙂 szkoda ze dopiero.ale przez ta moja.krew tak niestety 🙂

Hullu- najważniejsze, że Synuś jest zdrowy. Miła niespodzianka 🙂 Fajnie, że niedługo wychodzicie 🙂

Mamuśka- garderobę zawsze można zmienić. Zdrowe dziecko jest ważniejsze. Dla mnie płeć nie ma znaczenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
trzymam kciuki za wszystkie rodzace i wywolywajace 🙂 oraz te czekajace :P
byc moze wyjdziemy w piatek 🙂 juz nie ma znaczenia ile tu sie wymeczylam jak patrze na mojego szkraba.

wrzuce zdjecia, wrzuce tylko dopiero jak wyjde bo z telefonu nie umiem :x


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...