Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Dawno mnie tu nie było 🙂
Święta minęły szybko i pracowicie. Dużo sie nagotowałam, ale lubię to baaaardzo 🙂
Śnieg mnie dobija! tym bardziej jak mieszkamy poza miastem... ciężko jest się ruszyć. Podobno skończyły się pieniądze w gminach na odśnieżanie- super 🤢
Zauważyłam, że Młody jest leniuszkiem w weekendy. Kolejny weekend , gdzie minimalnie się ruszał, jak przychodzi poniedziałek to odbija sobie 😎 Mocno nie kopie, właśnie tak delikatnie. Na razie nic nie mam skopane 🙂
Co do brzucha.... ja już chyba nie wstawię zdjęcia, bo wyglądam jak w ciąży bliźniaczej. 😁 😁 😁
12 kwietnia mamy wizytę i zaraz po niej śmigamy sobie do Trójmiasta. Stęskniłam się za morzem, zaliczymy przy okazji ikee 🙂
Monika- spóźnione życzenia, wszystkiego dobrego!!!
Jagoda- Ksawery będzie dobrym starszym bratem 🙂
Daga- mam nadzieję, że Mąż szybko znajdzie pracę.

Trzymajcie się! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Muszę ponowić moje pytanie z racji takiej, że nikt nie udzielił mi odpowiedzi :P

Od kilku dni mam kwaśny nalot na języku, zwłaszcza po jedzeniu ... słodkiego, napojów owocowych czy herbaty, jest to coś nieprzyjemnego. Czytałam na necie, że gdy jest zgaga to jest normalne ... ale ja zgagi nie mam. Tylko ten posmak, zastanawiałam się czy ma to jakiś związek z ciążą. Czy Wy się z tym spotkałyście ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Metaliczny smak może być objawem cukrzycy, ale kwaśny... Nic cię kompletnie nie piecze w przełyku w ciągu dnia??? Albo nie masz wrażenia jakbyś miałą za dużo śliny???


Właśnie nic ... zupełnie. Nie mam ani pieczenia w przełyku, ani nadmiaru śliny ... Nie mam pojęcia co to może być. Myślałam, że to może ma związek z ciążą, a bardziej z rosnącą macicą, która coraz to bardziej uciska narządy.

Miałam nadzieję, że może ktoś z forum miał "coś" podobnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Laseczki,

ja mam dzisiaj od rana podły nastrój.
Z tym remontem na razie nic nie rusza, koleś obiecał kosztorys po swietach i do dzis milczy i nie odbiera tel. Napisal tylko ze do soboty SIĘ POSTARA.
Dziś miał wejść do mieszkania hydraulik, ale musialam go odwolac, bo nie wiem czy w koncu robimy te łazienke czy nie. Nie ma wyceny nie ma decyzji.
Dziecko mi umiera z nudów, ja już tez chodzę po ścianach.Już nie mogę tego znieść!
Wczoraj złapał mnie jakiś katar i kaszel na wieczór, znowu brałam prochy, wyjść nigdzie nie wyjde bo masakryczna chlapa, a ja się boję, że znowu będę chora.

Co do pracy jeszcze - my mamy zupelnie inne doswiadczenia w kwestii smieciówek dla facetów. Zawsze proponowali najnizsza krajowa. U mnie poki co nie doszlo w rozmowach do kwestii finansowych bo jak tylko mowilam ze jestem poki co na wychowawczym t w zasadzie mi dziękowali za rozmowe.

Z zawodu jestem geografem 😆 ze specjalizacją turystyka kongresowa. Pracowalam robiac to co kocham czyli organizowalam wlasnie konferencje, sypmozja itd. a do tego jeszcze robilam cale mnostwo innych rzeczy zwiazanych z obsluga ruchu turystycznego w krk.
A Ty?

Pauli, ja bym sie raczej nie przejmowala tym, w ciazy sa rozne roznosci 🙂 Ja miewalam cala palete roznych posmakow od metalicznych do cierpkich i nie byly one oznakiem choroby. Zawsze wszystkie wyniki mialam idealne.

Nie moge sie dodzwonic do laboratorium - przypomnijcie mi proszę jak wyglada to badanie na poziom glukozy - ile tego trzeba kupic, czy trzeba przed pobrac krew i wypic to tam na miejscu i potem siedziec..? czy jak?
Skleroza 😉




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daga19902 napisał(a):
jagoda glukoze kupujesz w aptece w opakowania najpierw ci pobieraja krew i w labolatorium ci rozrabiaja glukoze czekasz 2godzinki i zniw ci pobieraja krew

😮 na prawdę? kurcze mam wrazenie ze ja to w domu sama robilam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli napisał(a):
henimedes napisał(a):
Metaliczny smak może być objawem cukrzycy, ale kwaśny... Nic cię kompletnie nie piecze w przełyku w ciągu dnia??? Albo nie masz wrażenia jakbyś miałą za dużo śliny???


Właśnie nic ... zupełnie. Nie mam ani pieczenia w przełyku, ani nadmiaru śliny ... Nie mam pojęcia co to może być. Myślałam, że to może ma związek z ciążą, a bardziej z rosnącą macicą, która coraz to bardziej uciska narządy.

Miałam nadzieję, że może ktoś z forum miał "coś" podobnego.


Jeżeli jesteś świeżo po badaniach i nic ci nie wyszło to nie przejmuj się. Ja mam zaburzony smak i nawet się nie biorę za eksperymenty kulinarne, bo co mi za słone, okazuje się niedosolone albo wręcz idealne ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
daga19902 napisał(a):
jagoda glukoze kupujesz w aptece w opakowania najpierw ci pobieraja krew i w labolatorium ci rozrabiaja glukoze czekasz 2godzinki i zniw ci pobieraja krew

😮 na prawdę? kurcze mam wrazenie ze ja to w domu sama robilam 🤢


Możesz kupić sama w aptece albo w laboratorium.
Ja będę robić jutro w diagnostyce to tam mają na miejscu za 5 zł.
Krew pobierają tuż przed wypiciem potem po 1h a potem po następnej także są 3 wyniki.
Mam nadzieje, że pozwolą mi wcisnąć cytrynę bo obawiam się, że jak tylko to wypiję to żygnę 😞
No i siedzisz tam przez te 2h mi powiedzieli, żeby się przygotować bo mnie nie wypuszczą 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli napisał(a):
Muszę ponowić moje pytanie z racji takiej, że nikt nie udzielił mi odpowiedzi :P

Od kilku dni mam kwaśny nalot na języku, zwłaszcza po jedzeniu ... słodkiego, napojów owocowych czy herbaty, jest to coś nieprzyjemnego. Czytałam na necie, że gdy jest zgaga to jest normalne ... ale ja zgagi nie mam. Tylko ten posmak, zastanawiałam się czy ma to jakiś związek z ciążą. Czy Wy się z tym spotkałyście ???


Ja na początku jednej i drugiej ciąży tak miałam, przez pierwsze 4 tygodnie samo po prostu przeszło.
Z tym, że ja namiętnie myłam język normalnie szczoteczką i pastą bo mi to przeszkadzało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Wam za odpowiedzi, uspokoiło mnie to. Badania mam ok, w zeszły czwartek byłam u ginekologa z badaniami z poniedziałku, więc wszystko jest dobrze.

Glukozę kupuję się w aptece, ale co ważne 75. Nie może być ani mniej ani więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja nie wiem czym może być spowodowany ten "posmak " ale w ciaży chyba wszystko jest możliwe
a mnie zgaga męczyła calusieńki tydzień jak w szpitalu leżałam , a potem mineła
co do glukozy to w pierwszej ciąży lekarz kazał mi wypić w domu i oddać krew żaby zbadali poziom cukru po dwóch godzinach ( mówił że podwójne kłucie jest zbędne a ON nie musi mieć porównania , wystarczy mu poziom po wypiciu glukozy )
ale żadne labo nie chciało się na to zgodzić , bo to niebezpieczne , tak jechać po wypiciu i zaraz po pobraniu itp itd
teraz lekarz kazał zrobić NORMALNIE jak trza 😉
robie za jakieś 3 tyg przed wizytą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i jestem po wizycie lekarz powiedzial ze niebedzie komentowal mojej wczesniejszej lekarki bo nieporobila mi wszystkichbadan glukoza za wczescnie i to usg bylo najwzaniejsze polowkowe a mi go niezrobila wiec on mi ma zrobic w ponidzialek i dostalam skierowanie na badania wiec mam nowego lakarza w sumie to na poczatku jakis taki oschly zaskoczony ale potem mnie zbadal powiedzial ze wszystko ok mam nadzieje ze na udg w pon tez wszystko ok bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. W koncu dodzwonilam sie do laboratorium. Tutaj nie ma problemu z wyjsciem "na spacer" po wypiciu 🤢
Ja dzisiaj czuje sie jak balon. Mam wrazenie ze od wczoraj powiekszyl mi sie brzuch i ledwo siedze 😠
W koncu mamy wycene remontu łazienki 😞 😮 Sama robocizna 4000 pln plus wszystkie materialy. Lazienka ma moze 3m2. 🥴


Daga - super, bardzo dobrze ze zmienilas lekarza
Dagi, co sie nie chwalisz - a Ty czym sie zajmujesz zawodowo? 🙂


My mamy kolejna wizyte 11.04 i 400 pln znowu poleci - 3d i zwykla wizyta. Ekstra... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się nie chwale bo nie mam czym 😉
W swoim zawodzie nigdy nie pracowałam i pewnie pracować nie będę 😜 ( jestem pedagogiem )
Ostatnia moja praca to asystentka w rozwijającej się firmie multimedialnej.
Także byłam od wszystkiego 😉
Jeszcze twierdzą, że na mnie czekają, ciekawe czy po macierzyńskim dalej będą czekać 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej
jak dobrze wrócić do domu, dziś w pracy myślałam, że zasnę na stojąco, nie mówiąc juz o "na siedząco", chyba jakieś niskie ciśnienie...
Jagoda: babki z mojego laboratorium kazały kupić glukozę 75 w aptece (już kupiłam ok. 4zł) a na badanie przyjść z książką, bo pomiędzy pobraniami krwi czeka się 2 h; lekarz dawno wypisał skierowanie, ale mam zrobić dopiero po 26 tyg.
Daga - no właśnie, ja zastanawiałam się, dlaczego tak wcześnie robiłaś krzywą cukrową, bo już jakiś czas temu, a mi wyraźnie kazali czekać na 26 tydz., dobrze, że zmieniłaś lek 🙂
Pauli - w ogóle bym sie nie przejmowała na Twoim miejscu, ciąża zaskakuje i jak już dziewczyny pisały, wszelkie zmiany są uzasadnione 😉 zmiany hormonów, składu krwi pociągają za sobą zmiany właśnie np. smaku i węchu 🙂 mnie na razie zgaga nie dopadła, mam cichą nadzieję, że jakoś mnie to ominie.... 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Apropos badania glukozy, to mi kazali zrobić pomiędzy 23 tygodniem ciąży a 26 tygodniem ciąży. Zrobiłam przed świętami, chyba w poniedziałek o ile się nie mylę :-) i wszystko jest dobrze.

Tak więc nie wiem jak to jest ... że jednym mówią, by zrobić to badanie pomiędzy 23-26 tc a innym, że dopiero po 26 tc. Widocznie nie ma dużej różnicy ... nie znam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jej kochane ale sie naczytałam wiec najpierw odpowiem 🙂

Monika -Wszystkiego dobrego spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze 😜

Jagoda -Brzuszek super a synus no coz jest naprawde kochany te jego teksty i tesknota do rodzenstwa .. Moja amela raz robi aja i caluje a zachwile jak sie zezlosci probuje mnei uderzyc w brzuszek reka bo wie ze najbardziej sie wtedy na nia zloszcze ...wiem ze bedzie strasznie zazdrosna

Daga -mam nadzieje ze szybko znajdzie prace moj maz nie jest zaradny i nic mu sie pasuje on poprostu jest typem lenia to ja trzymam reke na rachunkach i rozliczeniach on nie ma o tym pojecia wrrr... 🤨

Pauli- ja tak mialam jak ty z amelka .. takie smaki na jezyku ze ciagle ssałam cukierki i żułam gumę z czasem jednak przeistoczyło sie to w potworna zgage ... Jak mala podrosla uciskala i niestety nie byl to tylko smak a straszne palenie .. poczekasz sama sie przekonasz 🙂 🥴

daga19902 -super ze zmieniłas lekarza , 🤪

to teraz ja ..zus przesłam mi kolejne pieniądze jak zaczęłam robic przelewy to porostu znikły z kata ;/ wrrr... ostatnio duzo czytałam co powinny jesc kobiety w ciazy a czego nie powinno sie jeść i wiecie co spisałam sobie to .. wygląda to jak dieta dosłownie !!! 2 plasterki szynki 2 sera 3 jajka tygodniowo prawie zero soli, przypraw 2 szklanki mleka dziennie mniej jak 2%..2 ski beczki chlebka razowego ,2 łyżeczki dżemu, cukier max 4 łyżeczki dziennie Katorga !!!!!moj maż jak to zobaczył to normalnie tak mnie zjeb.... za przeproszeniem powiedziałam mu ze to normalne ze tego w ciazy sie nie powinno. dziś jadłam według tej kartki i ciągle burczy mi w brzuchu !!! ponoć tylko 300 kalorii więcej jak normalnie powinno sie spożywać mam obsesje jak zobaczyłam ile przytyłam boje sie porostu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):

W koncu mamy wycene remontu łazienki 😞 😮 Sama robocizna 4000 pln plus wszystkie materialy. Lazienka ma moze 3m2. 🥴



robocizna 4000 zł? to chyba ceny Krakowskie co? 🙂
My robiliśmy remont drugiej łazienki. Wszystko skute i wymienione, dodatkowo zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe. Za kafelkarza i hydraulika wyszło może 1500 zł. Sama robocizna oczywiście, bo materiały to inna bajka. Zamknęliśmy się w 7000 zł. Łazienka ma ok. 5 m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chłopaki się usypiają, ciekawe który pierwszy zaśnie 😉

Daga - super, że fajny lekarz i że jesteś zadowolona 🙂
W poniedziałek na usg na pewno wszystko będzie w porządku.
No i super, że mąż się dogadał 🤪

Jagoda - no to nieźle sobie liczą i to są normalne krakowskie ceny??
Boże drogi, my na razie takie remonty mamy w planach i już mnie to przeraża 😞

Moja lekarka glukozę zaleca robić pomiędzy 22 a 26 tygodniem.
A że wizytę mam za tydzień to zrobię jutro, żeby mieć to już z głowy.

Marietta - masakra taka dieta 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, krakowskie nie krakowskie, ten sam koleś robił nam remont tu i on jest w ogóle z mszany ale mam wrazenie ze jemu sie po prostu nie chce i chce nas zniechecic. Dzwonilam do hydraulika, ktorego tata pracuje w administracji budynku i on tez sobie usiadl z wrazenia jak uslyszal cene. Powiedzial mi ze zna kolesia, ktory wlasnie konczy podobne wielkosciowo mieszkanie kilka blokow dalej (nomen omen w bloku w ktorym spedzilam swoje pierwsze 10 lat zycia 🙂 ) i on za ten sam zakres usług - czyli, gladzie, podlogi, podwieszane sufity, flizy (dla niezorientowanych kafelki czy płtyki jak kto woli) w kuchni, łazience, malowanie calego mieszkania - CAŁA ROBOCIZNA - 6000 PLN!!!! 😲 😲 😲 😲
No i ma nas umowic z nim. Do tego juz zalatwil mi kontakt do goscia od płytek - tez z administracji, robi popoludniami. Zobaczymy. Moze sie uda z czasem, terminami i znacznie niższa kasą :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry!!!
witam się z Wam w pracy, tu net działa bez zastrzeżeń, więc wkleiłam właśnie nasze świąteczne oblicze w linku Fotki brzuszków 😉
życzę miłego dnia!!!! ja dziś wracam do domu za 12 h, bo prosto z pracy jadę na kurs, do potem!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie,

mam nadzieję, że dziś będzie "lżejszy" dzień. Wczoraj znowu miałam wrażenie że zaraz eksploduję tak mnie nadęło jakoś 🤢 Wydaje mi się, że nasze młodsze dziecię ulokowało się na samej gorze brzucha i to jeszcze w poprzek.
Wczoraj też pierwszy raz w tej ciąży obserwowaliśmy z mężem tak zwane "kretowisko" 😁 🙃 czyli przemieszczanie się różnych cześci ciała juniora po moim brzuchu, wybrzuszanie łokci tudzież kolanek i falujący brzuch 🤪 Tata wczoraj mógł nawiązać dość bezpośrednią konwersację z mlodszym dzieciem 😁

Dziś jesteśmy caaaały dzień sami, Tata pojechał na zakupy, potem do pracy, potem ma wychodne. Cóż, jakoś damy radę.

Miłego piątku wszystkim!
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...