Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że to nie prawda. Piję bardzo dużo, piłam nawet w trakcie jej czkawki i nic. Podobno to normalne, maluch ćwiczy ostatnio intensywnie, żeby mieć jak najlepiej sprawny układ pokarmowy gdy się urodzi, dlatego są tak często te czkawki. Moja Mała chyba jeszcze ćwiczy siłę, bo te jej ruchy to mnie aż czasami przerażają. Wczoraj kopała mnie z jednej i drugiej strony na zmianę. Aż bolało 🤢

Kupiłam sól morską do noska z nose frida, a co tam, malutka jest to wezmę do szpitala.

Chyba masz rację, zapowiada się gorący dzień... Dzisiaj siedzę w domku i się chłodzę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a mnie sie chyba wlaczym syndrom wicia gniazda bo wysprzatalam mieszkanie posciel sie witrzy pranie juz 3robi obiad gotowy u mnie jest juz 30st wiec upala zaraz ide sie oporzadzic do lekarza i o 14wyruszam jestem ciekawa co tam sie dzieje czy wszystko w normie czy ok bo w niedziele jak bylam na izbie to rozwarcie 2cm ciekawe czy sie powiekszylo wczoraj kupilam 3kaplety poscielu w jysku cos mnie nalecialo byla w promocji wiec sie skucilam i woieczorkiem sobie wszedzie powleke moja nikola zglupiala wczoraj usnela w foteliku samochodowym a od rana wozi sie w wozku ale niebede jej bronic niech sie nacieszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe co się w takiej małej główce teraz dzieje. Twoja Nikola widzi, że kupuje się nowe rzeczy, jest (chyba) rozłożone łóżeczko, wózek, fotelik, malutkie ciuszki ale to wszystko jest na nią za małe. Ciekawe czy to, że niedługo będzie rodzeństwo to dla niej abstrakcja czy zdaje sobie sprawę, że to wszystko nie dla niej... A właśnie, Dagmara, robicie dla Małej prezent od dzidziusia??? Bo dużo o tym piszą, o reakcjach starszego rodzeństwa, że taki maluch potrafi się zamknąć w sobie, nie jeść, nie mówić... (no i powtarzam pytanie do ciebie co do tego paciorkowca, też miałaś na wyniku inne bakterie??? np Lactobacillius species -liczne???)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! No szczerze ,mi też włączył się syndrom wicia gniazda.
kanapa złożona , szafka w łazience i ława tez 🙂 wysprzatalam wszystkie szafeczki w kuchni, u dzieci ogarnelam szafki i powycierałam wszędzie kurze 🙂



zauważyłam , że bardzo mało jem ... w ogóle nie mogę nic w siebie wepchnąć. ugotowałam zupkę z młodą kapustką, może zjem w koncu coś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jeszcze chyba się nie włączył. Ale dręczy mnie, że łóżeczko jest niezłożone (jeszcze się wstrzymam z 2 tyg). Pościel nawlokę na dniach i schowam do szafy, tak na wszelkie "w" żeby uszczęśliwić męża- nienawidzi nawlekać pościeli 😜 a włoży wszystko do łóżeczka przed naszym przyjazdem żeby się nie kurzyło (zawsze może liczyć na pomoc swojej teściowej 😉 ). Planuję ostatnie sprawy, co gdzie jak i tak dalej.

P.S. Jestem mega przeszczęśliwa!!! Wreszcie mam wniosek o warunki zabudowy!!! Mąż wczoraj zje..ł gościa równo i ta dam jest wniosek i to już uprawomocniony 🙂 Teraz już tylko pozwolenie na budowę (góra miesiąc czekania) i wreszcie można wbijać pierwszy szpadel!!! My sweet home 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):

P.S. Jestem mega przeszczęśliwa!!! Wreszcie mam wniosek o warunki zabudowy!!! Mąż wczoraj zje..ł gościa równo i ta dam jest wniosek i to już uprawomocniony 🙂 Teraz już tylko pozwolenie na budowę (góra miesiąc czekania) i wreszcie można wbijać pierwszy szpadel!!! My sweet home 🙂


No to gratulacje!!! Cieszymy się razem z Tobą 🙂 to kiedy na parapetówe zapraszasz wszystkie sierpnióweczki? 🤪

A ja dzisiaj ciuszki znowu przekładałam, już chyba z 5x je oglądałam w sumie 😉 śmieję się, że się ich uczę na pamięć 🙃 Ale serio dzisiaj już był ostatni raz, bo układałam je wielkościami, bo rozmiar rozmiarowi nie równy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja juz po wizycie wiecie co 4cm rozwarcia szyjka skrocona na maxa glowke czuc na ktg skurcze co 10min ja juz rodze lekarz powiedzialm ze daje mi czase do niedzieli i powinna urodzic faktycznie brzuch mnie nadal boli wiec leze boze ale sie przestraszylam i znow siedze na kibelku co chwila maz to juz wpgole spanikowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
hej ja juz po wizycie wiecie co 4cm rozwarcia szyjka skrocona na maxa glowke czuc na ktg skurcze co 10min ja juz rodze lekarz powiedzialm ze daje mi czase do niedzieli i powinna urodzic faktycznie brzuch mnie nadal boli wiec leze boze ale sie przestraszylam i znow siedze na kibelku co chwila maz to juz wpgole spanikowal


co 10 min skurcze, to już serio jakby Ci się porod zaczynał! trzymaj się Daga! i oby jak najmniej boleśnie wszystko szło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga, trzymam kciuki żeby poszło gładko i bezboleśnie. Aż sie dziwię, że Cie do szpitala nie wzieli.

Chyba jako pierwsza będziesz tulic swoje maleństwo!!! 🤪 🤪 zazdrocha!


a ja juz po spacerku zaraz przyjdzie facet wycene robic kolejnych 3 szaf... aż się boję
bo cena bpewnie będzie niezła, ale może uda Nam się przed porodem ogarnąć cały
ten syf i wszystko poukładać.

A tak w ogóle to ja dziś byłam u lekarza i poraz kolejny babeczka powiedziała, że będzie dziewczynka. Toż to ja już głupieję, naprawdę, no błagam...


u nas chyba lunie wieczorkiem. Na mazurach już burza była to u mnie też może przyjdzie. na jutro robię serniczek na zimno z truskawkami 🙂 jakoś tak mi się zachciało 🙂 cos tak naszło.


Kupiłam lawendę do łazienki i teraz jeszcze osłonkę wydobędę z IKEI co kupiłam białą , do końca udekoruje swoją 🙂 Łazienka oficlanie już skończona 🙂


cos mi ostatnio dwa dni wymiotowac się chce bardzo. O co chodzi nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinka widzę, że jesteś pełna energii i siły do działania. Fajnie, że mieszkanko gotowe. Ja to lubie kupowac jakies takie pierdułki, koszyczki, dekoracje 🙂
Ja też zauważyłam (może przez pogodę) , że mało jem przez ostatnie dni to jem tylko śniadanie i obiad ale w sumie nadrabiam lodami he.
Mi niedobrze było w niedziele i poniedziałek, dzisiaj już spoko. Ale normalnie tak jak na początku ciąży mnie mdliło, żołądek mnie bolał.
Monia ja już 2 raz piorę ciuszki bo za pierwszym razem były sztywne. Też zauważyłam, że np na metce rozmiar 62 ale jak przyłoże do ciuszka 56 to niektóre takie same.
Henimedes czasami trzeba kogos zje..c i raz dwa da sie coś załatwic. Także gratuluje, to na kiedy planujecie zakończenie budowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Oklaski: 1 jestem w ciąży - dodaj oklask ciążowa - zabierz oklask
no kochane mnie juz boli jak napozadna @ dzwonilam juz po siostre przyjedzie wskakuje do wanny i jak nie przejdzie to jade maz spi wiec go niebudze narazie idzie do pracy na 24 wiec moze zabiore sie z nim chyba ze niedam rady i bede musiala jechac wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga spokojnie, pełen chill, pooddychaj sobie w wannie, żebyś miała pewność że to już i nie leżała na patologii ciąży niepotrzebnie. Jeżeli to już to życzę Ci, żeby poszło raz dwa i bez komplikacji 😘 No i żeby maluszek był zdrowy i z nim było jak najbardziej ok 😘 MAcie mieć 10 pktów!!! Na priv wysyłam ci mój nr tel, daj znać, jak już będziesz w stanie 🙂

Na parapetówę pewnie z 2 lata trzeba będzie poczekać, bo chcemy domek postawić bez kredytów, a przynajmniej jak najmniejszych kredytów. A pierdułki też lubię 😉 No i lawendę 🙂 W ogrodzie rośnie i przynoszę do domu gałązki z kwiatkami co parę dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
jestem po kapieli narazie jak by ustaly tzn zmniejszyly sie narazie zostaje w domu bo wole w domu czekac niz lezec w szpitalu mala sie rusza wiec jest ok siostra jest zemna odezwe sie jak cos


Powiem Wam, ze masakra 😁 jak ja będę tak poród każdej z Was przeżywać, to mój pod koniec sierpnia to już pikuś będzie, bo się ostresuję za Was 🤪 Daga powodzenia!

Marinka a może się czymś przytrułaś?
🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Póki wody nie odeszły i skurcze ustały to ok, luzik. Nie nakręcaj się tym, na pewno lepiej się poczujesz nie myśląc o porodzie. Wykorzystaj towarzystwo siostry. Poplotkujcie lub nie wiem jakie macie wspólne sposoby spędzania czasu. Stres ci na pewno nie pomoże, a tylko będzie cię nakręcał niepotrzebnie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...