Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolina - ja mialam tak przy ameli i teraz w ciazy tez tak mam dziecko naciska na nerw rwe kulszowa co powoduje czasme nawet chwilowy paraliz jednej strony.. ja mialam tak mocno z amela z enie moglam wstac bo moga kregoslup wogole ich nie czulam zalezy jak dzieciatko sie kreci i na co uciska ..czasem mozesz miec dretwienie nawet dloni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki!
Martyna o ile pamiętam mamy razem dzisiaj wizytę u gin 🙂 ciekawe ile moja malutka Nelka waży 🙂
Dzisiaj też ma mi pobierać ten wymaz na tą bakterie ciekawa jestem ile dodatkowo skasuje. A wy ile płaciłyście za to badanie? A przed wizytą jeszcze idę na zapis KTG. Oby było wszystko dobrze.
Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja po wizycie mam termin na 18 stego na jutro bo nic nie mowilam ale ..moj termin sie zmienil jakis czas temu..jak mala tak przybrala w miesiac ten 1.200 i waga siegala 2100 w koncowce maja ..

mialam dzis wizyte i mala przybrala tylko 0.5 kg ma 2580 gram.. i wszystko pozamykane ... wiec kazal czekac jeszcze 2 tygodnie do tego 31 lipca wiec w tabelce lipcowek nawet nie trzeba zmieniac jak dotrwam a raczej dotrwam do 31 to beda wywolywac bo to bedzie skonczony 42 tydzien... a nie 40 tydzien .. wiec mysle ze przejde potem na zakladke sierpniowki mala niechce wyjsc a ta glowka tak nisko i spojenie sie rozchodzi... trzyma nas w niepewnosci do tego czasu pewnie sie juz rozpakujecie ...wszystkie tesciowa mowi ze moze nawet lepiej ze po terminie bo mala troche przybierze na wadze a do tego mam stan zapalny..dostalam nystatyne w globulkach a jutro jade z amelka bo mowi ze ja cipcia boli wiec basen nie wyszedl nam na dobre .. eh..

Dla wszystkim mamusiek z dziecki gratulacje .. a dla nierozpakowanych zycze aby wasze dzieci nie byly tak uparte jak moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Oklaski: 1 jestem w ciąży - dodaj oklask ciążowa - zabierz oklask
hej my juz w domku z malutka spi sobie slodko karmie piersia choc bardzo mnie bola woec powiem w ponidzialek o 2odeszly mi wody ze skurczami zmagalam sie od piatku do szpitnala dotarlam o 2.20 a maja na swiat przyszla 2.55 nawet papierow niezdazylam na izbe wypelnic bo juz zaczelam miec parte wiec szybko winda na gore na lozko ktg w sumie zbdne ale podpiela 4-5partyvh i mala juz byla wszyscy w szoku a lekarz siedxial i sie gapil i popijal kawke i sie smial ze bym w aucie urodzila niestety peklam nieduzo mam 2szwy ale strasznie boli siku zrobic niemoge tak mnie piecze siedziec tez niemoge ale trzeba przecierpiec a na i tego co sie obawialam chyba im zrobilam niespodzianke podczas porodu ale przeprosilam jak cos to sie smialy i mowily ze nie takie rzeczy robia kobitki a ja mialam prawo bo z nienacka przyjechalam dodam ze dyzor mialam w innym szpitalu ale tam bym napewno nizdazyla dojechac wiec skrecilam do tego blizszego gdzie pracuje moj lekarz mala wazy 3210 53cm a jak zajechalam mialam 9cm gdyby mni te wody nie odeszly to pewnie bym dalej w domu siedziala i byc moze urodzila ehh mialam szczescie zdjecia wstawie jutro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Oklaski: 1 jestem w ciąży - dodaj oklask ciążowa - zabierz oklask
hej my juz w domku z malutka spi sobie slodko karmie piersia choc bardzo mnie bola woec powiem w ponidzialek o 2odeszly mi wody ze skurczami zmagalam sie od piatku do szpitnala dotarlam o 2.20 a maja na swiat przyszla 2.55 nawet papierow niezdazylam na izbe wypelnic bo juz zaczelam miec parte wiec szybko winda na gore na lozko ktg w sumie zbdne ale podpiela 4-5partyvh i mala juz byla wszyscy w szoku a lekarz siedxial i sie gapil i popijal kawke i sie smial ze bym w aucie urodzila niestety peklam nieduzo mam 2szwy ale strasznie boli siku zrobic niemoge tak mnie piecze siedziec tez niemoge ale trzeba przecierpiec a na i tego co sie obawialam chyba im zrobilam niespodzianke podczas porodu ale przeprosilam jak cos to sie smialy i mowily ze nie takie rzeczy robia kobitki a ja mialam prawo bo z nienacka przyjechalam dodam ze dyzor mialam w innym szpitalu ale tam bym napewno nizdazyla dojechac wiec skrecilam do tego blizszego gdzie pracuje moj lekarz mala wazy 3210 53cm a jak zajechalam mialam 9cm gdyby mni te wody nie odeszly to pewnie bym dalej w domu siedziala i byc moze urodzila ehh mialam szczescie zdjecia wstawie jutro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff, trochę musiałam nadrobić w czytaniu was 😉 Więc już piszę po kolei 😉

Ewa u mnie nie wyhodowano tej bakterii, pytałam o inne: Neisseria species i Lactobacillus species bo je mam, ale pytalam położnej i powiedziała, że wynik jest dobry a te bakterie to flora bakteryjna pochwy która ma być. Tak jak piszą dziewczyny, podadzą ci antybiotyk przed porodem, żeby Maleństwo się nie zaraziło. Będzie dobrze 😉 Podobno ta bakteria gbs jest dość częsta także spokojnie 😉

Monia hardkorze ty 😉 Ale ci fajnie 😉 Ja żałuję, że wesele które mam za 2 tygodnie nie było jakieś 2-3 tyg wcześniej, bo czułam się świetnie i bym sobie się wybawiła przed 😉

Z tymi liśćmi maliny to uważajcie, bo np Justyna z lipcówek dostała uczulenia i skończyło się na piciu jednego dnia 😉

Daga przyszalałaś na maksa 😉 Ale z drugiej strony dobrze, bo przynajmniej się nie wymęczyłaś na porodówce. Wcześniej nie czułaś że skurcze są bardzo często??? Nie bolało mega???

Gosiu, widzisz??? Mówiłam, że będzie dobrze. Oni tak niepotrzebnie wymyślają, straszą a później co do czego przychodzi wszystko w porządku jest. Tak samo będzie u Mariny, a właśnie, Marina, co u ciebie??? Będą robić cesarkę???

Ja od niedzieli czuję się fatalnie i mogę wreszcie ponarzekać 😜 Wizytę mam jutro, przełożyliśmy, bo mąż w delegacji a nie pozwalają mi już w dłuższe trasy jeździć samochodem 😠 Nie wiem czy będę miała usg ( bardzo bym chciała) Na pewno ktg mam bo 38tc skończony. Także Asiu zazdroszczę ci, że mogłaś sobie Malutką pooglądać 🙂 Super, że ładnie rośnie 🙂
U mnie od niedzieli jak pisałam spadek formy. Już ciężko jest ale humor nadal dopisuje 😉 Mama szoku doznała jak mnie zobaczyła po kilku dniach nieobecności. Podobno już obrzęknięta jestem, brzuch mi opadł całkowicie. Dokucza mi kręgosłup (teraz mogę się łączyć z wami w bólu), bolą pachwiny, miednica, skurcze łapią ale nie bolesne. Czasami coś zaboli w dole jak na okres ale szybko przechodzi. Chcę już koniec 😜

A i łóżeczko mam skręcone i przyszykowane 🤪 wiję gniazdko dla mojej Malutkiej a ona siedzi i nie wychodzi 😜
[IMG]http://imageshack.us/a/img14/3487/vpvb.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No żałuj Martyna, żałuj 😁 A skoro u Ciebie spadek formy od niedzieli, to pewnie poród już bliski 😁 a wgl masz jakieś rozwarcie? szyjka się zaczęła skracac? Bo z tego co kojarzę, to Ty całą ciąże bez komplikacji miałaś? Ciekawe co jutro lekarz powie 🙂 A gniazdko pięknie uwiłaś 🙃

Dobrze wiedziec, ze herbatka z lisci moze uczulac. Dzieki za info 😘 ja kupiłam dzis i narazie leży i patrze na nią, bo się boję pić, żeby nie urodzić juz 😁 bo jakies dziwne skurcze dzis mialam, tzn. brzuch jak kamien, w ciagu poł h 7x, ale nie bolesne. No i nie wiem czy to normalne ale w okolicy pępka kłucie też czułam. A mała główką chyba nieźle zaczęła napierać, bo takie dziwne uczucie jakby pieczenia delikatnego... Może to właśnie są objawy zmiekczania sie szyjki? 🙃 No i generalnie, najpierw sie z tego twardnienia brzucha ziałam, a pozniej jak sobie uswiadomilam, ze moze jednak cos sie zaczyna dziac, to az obiadu nie byłam w stanie zjesc tak sie zestresowałam 😜

Asiu u mnie lekarz za pobranie tego wymazu nic kasy dodatkowo nie wziął, bo on tylko pobrał, a ja dopiero dzisiaj do laboratorium prywatnie zaniosłam, ale szczerze to nie wiem ile mnie to kosztowało, bo robiłam jeszcze morfologię, mocz i wr. No i wynik na paciorkowca dopiero w pon. I powiedziała babka, że jeśli cos wyhodują to przy odbiorze jest dopłata 16zł, bo robią od razu jakieś przeciwciała z tego co zrozumiałam 😜

Daga całe szczescie, że Ci te wody odeszły, bo serio w domu bys urodziła 🤪 a miałaś bardzo bolesną tą 1 fazę porodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brakuje mi jeszcze karuzeli ale kuzynka miała mi oddać swoją więc czekam... A ta szuflada na dole to super bajer, zmieściłam tam masę rzeczy w stylu kocyki, maty... Malutki kącik bo to tylko część naszego pokoju dla niej ale za kilka lat będzie już miała swój pokoik 😉
P.S. Czy wasza pościel też się tak cholernie ciężko prasowała???

A z tym spadkiem formy to mam nadzieję, że to oznaka niedługiego porodu ale nie że za 2 tyg, tylko, żeby było za kilka dni 🙂 Chciałabym żeby jutro gin powiedziała, że już jestem gotowa do porodu, szyjki brak, rozwarcie... 🙂 A najlepiej, żeby się akcja tam zaczęła 😜

Ja też nie płaciłam za pobranie przez gin, tylko w laboratorium 32 zł za badanie.

Asiu daj znać jak tam Szkrabik się ma i ty po badaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

No u mnie jest tak, że niewiadomo kiedy będzie cc. To pewnie z dnia na dzień będzie. Wszystko zależeć będzie od przepływów. za tydzień mam USG zobacze ile mój klusek wazy

Ogólnie u mnie w miarę, choc nie ukrywam, że chciałabym urodzic juz teraz. Jestem strasznie śpiącą i rozdrażniona ostatnio. Szybko sie męczę.

teraz dzieci poszły spać to i ja sie położę.

Martyna, ładny kącik. No ja jeszcze nic nie mam popranego , czekam az mi szafy wnękowe zrobią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
A ja gratuluję DAGMARZE szybkiej akcji-normalnie Mission Imposibble(Wam wzystkim i sobie też) tego życze. Torbę w 90% mam spakowaną, pokoik Haneczki pomalowany na fiolet lawendowy, w poniedzialek panele okno i kaloryfer i spoko-wprowadzamy sie. W miedzyczasie robimy duzy pokój. W ikei kupilam posciel do lozeczka, lampe do pokoju i becik w pepco;-)
jestem mega szczesliwa-rozpiera mnie jakis powe, ząb nie boli-ide na kontrole jeszcze a potem zaleczenie go i reszta po porodzie;-)
ps; Kolezanki siostra urodzila wczoraj chlopczyka po 2 godzinnej akcji(naturalny poród). 56cm i 4,390kg. kawal chlopaka. Miala rodzic na poczatku sierpnia;-) U
ps2; U mnie na razie żadnych oznak porodu oprocz sikania nie ma. Boli mnie lekko pośladek jakbym źle spała-czyzby to było to hahhahahhahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Źle napisałam, lekarz nie wziął nic tez pobrał wymaz i zaniosłam do laboratorium i tam płaciłam.
Martyna ja nie prasowałam jeszcze pościeli bo wogóle nie będę jej oblekac, poduszki nie można dla takiego maluszka a i słyszałam, że kołdra nie za bardzo bo dziecko może się zakopac. Dopiero jak będzie chłodniej to to zrobię. A co do prasowania, słyszałam, że jak jest dobra bawełna no i 100% to ciężko się prasuje. Najlepiej jak jest trochę wilgotna to wtedy się dobrze prasuje.
A u mnie jakoś odwrotnie w końcu mam energie, nic nie boli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! wczoraj nasza córeczka była ważona i uwaga... waży 3 kg! 🙂 spora dziewczynka z niej heh! ja ważyłam 3400 jak się rodziłam, więc będzie duża i silna po mamusi heh! 😉 Tylko przy porodzie będzie ciężko hm... 🥴 aj co ma być to będzie.
A co do tej bakterii to mnie za nią osobno gin nie skasowała ale też niczego nie dała żebym zanosiła do lab ani o wynikach nic nie powiedziała kiedy będą czy coś 😉 więc nic nie wiem, nawet kiedy następna wizyta o ile taka w ogóle będzie? hm... myślałam, że mojemu Michałowi coś mówiła jak byłam się ubrać. No ale jak wyszliśmy to powiedział, że nie umawiał się. Więc jestem trochę w kropce. No ale kazała dzwonić jakby coś się działo i co tydz. na KTG tam do niej też prywatnie, a położna, która z nią współpracuje będzie jej pokazywać wynik.
Martyna łóżeczko piękne 🙂 I powiem Ci, że moją pościel też okropnie ciężko się prasowało 3 razy musiałam dolewać wody do zbiorniczka na parę w żelazku, a i tak niema rewelacji i tak się zastanawiam czy nie prać jej jeszcze raz czy już tak zostawić 🥴 ale naprawdę masakra jakaś!

Kurcze może bym już w końcu tą torbę do szpitala spakowała, jakoś tak się zbieram, zbieram i się zebrać nie mogę. No ale może jak wypiję kawę to się za to wezmę 🙂

A co na wyjście ze szpitala szykujecie dla maleństwa? body, czapeczka i pajacyk? czy może body, skarpetki, paputki, czapeczka, spodenki i jakąś bluzę? Oczywiście wszystko zależy od pogody ale i tak trzeba mieć kocyk no, a to przecież tylko do auta.
Napiszcie co wy spakowałyście bo u nas na oddziale dziecko ubierane jest w ubranka szpitalne więc potrzebuję tylko coś uszykować na wyjście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Termin na początek sierpnia i już ponad 4300... Nie straszcie 😜 Mam nadzieję, że dzisiaj zrobi mi też usg i okaże się że Maluszek normalnych rozmiarów 🙂

Ewa, jak fajnie 🙂 Też bym chciała szykować dla dziecka cały pokoik a nie tylko malutki kątek. A lawendowy śliczny kolorek 🙂 Bardzo lubię takie barwy, pastelowe fiolety, róże... Dla dziewczynki księżniczki idealne 🙂 Pochwal się efektami końcowymi 🙂

Też bym chciała mieć teraz taki przypływ sił. A tu kaput 😜
Jakby tak patrzeć po ciąży Dagi to jutro mogę rodzić 😁 Tylko, że moje skurcze to takie cieniasy przy jej są 😜 Coś tam zakuje, stwardnieje ale zaraz puszcza.

Marina to twoja cesarka tak jak poród sn 🙂 Nie znasz dnia ani godziny 😉 Ale to się nie liczy, najważniejsze by Maluch był zdrowy i silny i ty żebyś szybko do siebie doszła.

Maluchowa wyprawka skończona więc teraz wymyślam pewnie, ale doradźcie, kupować łóżeczko turystyczne/kojec jeżeli mieszkam w dużym piętrowym domu??? Nasz pokój jest na górze, kuchnia na dole. Jak jakikolwiek obiad ugotować czy nawet zjeść to przecież malucha nie zostawię samego w pokoju. A tak sobie pomyślałam, że wstawiłabym na dole takie łóżeczko i bez problemu malucha mogłabym tam zostawiać i mieć na oku. Później wrzucę tam zabawki i nadal widzę co się dzieje, a nie ukrywajmy, w kuchni toczy się życie także dużą część się tam spędza. Dobry pomysł??? Jak myślicie???

Rzeczywiście 100% bawełny i pościel szyta przez polską firmę 🤨 jak trochę zwilżę to lepiej ale ciężko się prasowało mimo to. Poduszeczki na razie dziecku nie daję. podłożę jedynie pieluszkę tetrową, z kołderką wyjdzie w praniu bo ostatnio chłodniejsze noce były, ale jak zrobi się znowu cieplej to będę albo kocykiem przykrywała albo do śpiworka włożę. Tylko jeśli chodzi o takiego malucha- rączki w nocy powinien mieć przykryte czy mogą być na wierzchu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane juz odpowiadam faza pierwsza ja ogolnie bardzo zle znosze bol a ten odziwo byl do zniesienia az sie dziwie bo w pierwszej ciazy wilam sie z bolu wiec az tak zle niebylo a skurcze czula ze czesto ale myslalam zebdeda tak bolesne ajk przy pierwszym porodzie wiec niebylam niczego swiadoma u mnie ogolnie ok malutka slodka spi je pi jej mleko odciagam bo juz mam nawal i wlewa do butelkii mala je je z butelki bo moje piersi bardzo bola ale staram sie jak nawiecej piersia ja karmic a co do mojego krocza to jest tragednia niemam juz sily plakac mi sie chce siku zrobic niemoge bo tak piecze obtarta jestem cala niezycze nikomu takiego bolu bede zagladaj jak najczesciej do was buziaki i trzymam za wsa kciuku zebyscie i wy juz niedlugo sie ropakowaly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może już po prostu przywykłaś do tego bólu i tak nie czułaś. W końcu prawie 2 tyg męczyły cię bolesne skurcze. Spróbuj może tantum rosa, mojej kuzynce po porodzie bardzo pomogło. Już końcówka cierpienia, będzie coraz lepiej. A właśnie, jak twój mąż teraz? Bardziej pomocny jest? Widok córeczki ruszył serce?

No to teraz dziewczyny zdominują cały dom 😉 Fajne fotki 🙂 Maja ma taką ciemną karnację czy tak mają noworodki???

Justyna ciężko powiedzieć czy to oznaki zbliżającego się rozwiązania. Jesteś jeszcze w dość wczesnej końcówce bo to dopiero 8 miesiąc. Lepiej żeby maluch jeszcze kilka tygodni posiedział w brzuchu. Na pewno odejście czopa, krew, obniżony brzuch to są objawy zbliżającego się porodu choć też mogą być takie objawy nawet 2 tyg przed. O odejściu wód nie wspominam bo to oczywiste. A plamy masz przed oczami bo w twoim wnętrzu jest po prostu bardzo ciasno i brak ci tlenu. Pooddychaj sobie przeponą. Lepiej się dotlenisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hym czy maz pomocny powiem tak malutkiej jeszcze niewzil na rece bo sie boi twierdzi pomaga czasami narazie zajmuje sie nikola bierze ja na dwor i wogole mala spi ogolnie z meze w pokoju ja z nikola w drugim drzwi mam otwarte wiec jak cos to slysze czy placze a co do karnacji nikola tez taka miala i potem znikla wiec chyba przez jakis czas jest taki kolorek dzis pierwszy raz kapie mala sama ale mam strach czy dam rade 🤔 🤔 zastanawiam sie kiedy na pierwszy soacer mam isc?"???????? a i jeszcze czeka mnie zdjecie szwow tak sie tego boje ze to boli masakra niewie jak ja wdrapie sie nawet na fotelk jjak ja chodze jak pokraka jakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...