Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja przeważnie zasypiam na lewym boku ale ja dodatkowo śpię z moim kojcem i mnie trzyma 😉 Czasami zdarza mi się na plecach lub na prawym, ale ogólnie lewy bok.
A lewy bok jest zalecany ponieważ jak się śpi na prawym to jest ucisk na jakąś tętnicę i że słabiej się płód dotlenia. Chyba o żyłę płucną chodziło dokładnie, tą która odprowadza natlenioną krew z płuc i doprowadza do serca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Witam też nową Mamusię 🙂
Lubelszczyzna zasypana, masakraaaaa a dzisiaj pojechałam zrobic badania - mocz i morfologia. Wyniki już odebrałam i wszystko w porządku ponownie brak bakterii 🙂
Ja ogólnie śpie na plecach. A jak idę sobie poleżec i odpocząc to kładę się na lewym boku ale za długo to nie mogę tak leżec i zaraz na plecach ląduję.
Czytałam gdzieś na forum, że teraz bardzo popularne są te wózki x-lander. Ale ja jeszcze się nad tym nie zastanawiałam. Ale na pewno wózek nie będzie 3 kołowy!
Gosia jak Ty wogóle się czujesz? Bóle minęły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gdzieś wyczytałam że śpiąc na lewym boku jest najmniejsze ryzyko śmierci dziecka bo najmniej uciska na jakieś tam narządy na prawym troszke bardziej a najbardziej na lewym ale to są przypadki raz na ok 1000 chyba czy jakoś tak... A ja i tak zasypiam zazwyczaj na lewym boku bo patrze na Kinie w nocy czy śpi jak płacze to smoka daje pogłaskam itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam a ja wlasnie wrocilam do domku z zakupow pokupywalam troszke rzeczy dla siebie do szpitala i kupilam 2pary badow z dlugim rekawkiem w rozmiarze 56 bo niemoglam sie powstrzymac a zaraz biore sie za robienie zapiekanek zrobila z rana salatke warzywna juz wiec dzis bede sie ojadac heh milego dnia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziołchy 🙂 Taki piękny i słoneczny dzień u nas był, aż się żyć chce 🙃
Co do spania na lewym, czy prawym boku to nawet nie wiedziałam, że to ważne. Ja generalnie śpię na boku (jednym lub drugim), bo na plecach raczej nie daję rady z moim kręgosłupem i jego wybrykami. A odkąd mam kojec, to na boku się super spi 😎
Daga czyli zakupy pochłaniają? 😉
Ewka to dobrze, że wyniki dobrze 😉
Ja zmykam się szykować, bo lecimy z mężem do znajomych w odwiedziny 🙂
Miłego wieczorku mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 😉

Ja o tym x-landerze x-move nawet myślałam ale któraś podrzuciła opinie na temat jego i widziałam go w realu- wg mnie badziew. rączka regulowana teleskopowo... jakiś taki sztywny no imała gondola w porównaniu do reszty wózków (i dłi jakiś taki wąski...). To moje zdanie. Obok stał model xa i już był o niebo lepszy.

Ja też dzisiaj poszalałam- ale dla siebie 😜 I jestem zrozpaczona;/ Tylko h&m miał coś co można nosić i nie kosztuje fortuny. Naj bardziej zadowolona jestem z sukienki:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 a ja dopiero teraz znalazłam czas żeby zajrzeć do was dzisiaj. No więc kuchnia pomalowana, a nawet wysprzątana!!! 😁 jeszcze tylko muszę dobrać jakąś extra tapetę na jedną ścianę. Mam parę typów więc muszę tylko podjąć ostateczną decyzję. No i firanki zresztą do sypialni też trzeba uszyć jakieś piękne. Później ten przed pokój jeszcze nas czeka ale to już na spokojnie.
Henimedes sukienka bardzo ładna taka elegancka, ja sobie leginsy kupiłam takie ala jeansy w pimkie super wygodne polecam.
A co do spania to ja zasypiam raz na lewym boczku, a raz na prawym 🙂 A więc śpijcie dobrze mamuśki, ja jeszcze troszkę posiedzę bo i tak jeszcze nie zasnę 😞 choć jestem zmęczona po całym dniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w ciazy z Mają nie miałam ani jednego ciucha ciążowego. jak przestalam sie dopinac w jeansy to przeszlam na getry i do tego rozne koszulki - ktore są do wykorzystania cały czas.

teraz myslalam ze bede brzuchata i kupilam na allegro jedna sukienke ciazową i mimo ze jest zgrabnie uszyta to czuje sie w niej jak w namiocie i jestem jednak zdania ze zostane przy podobnej garderobie jak w poprzedniej ciazy. troche mi szkoda wydawac kasy na coś co ponoszę powiedzmy góra przez 2-3 miesiące. co najwyzej jeansy kupie. bo juz musze rozpinac guziczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też preferuje spodnie albo leginsy i do tego koszulki, tuniki. Sukienke kupię na wesele, które mamy u znajomych w maju. No i myśle nad spodniami ciążowymi, któraś z Was pisała, że sobie kupiła rurki to i ja też sobie takie mam zamiar kupic.
A ta Twoja sukieneczka Henimedes bardzo ładna, elegancka.

A i możesz dopisac mi do tabelki: czuję ruchy od 17 tygodnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w ciąży z kinią też nie kupowałam ciuchów ciążowych tylko 1 spodnie miałam a kupiłam używane za 10zł a bluzki miałam tylko szersze troszke a nie siążowe które kosztują 2x tyle co zwykłe...

Dziewczyny byłam dziś na USG płci nie zdało się zobaczyć wszystko jest ok i waży 163g... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka może później jak brzuch będzie rósł, się napinał to nabierze kształtu okrąglinka 🙂 To jutro usg już połówkowe? I się okaże kto zamieszkał w Twoim brzuchu. Ja czekam do 2 kwietnia.
Szybko zleci, Wam też tak jakoś czas szybko leci? Już praktycznie połowy ciąży.

Gosia fajnie, że wszystko w porządku z maleństwem a płec przy następnym usg się dowiesz. Niestety ta akcja nie obejmuje mojej miejscowości. Ale ogólnie fajnie, że taka akcja jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obejmuje dużo więcej jak jest wypisane
Częstochowa
Łódź
Kraków
Sosnowiec
Ruda Śląska
Białystok
Bydgoszcz
Warszawa
Gdańsk
Rumia
to są do lipca w sierpniu są jeszcze w poznaniu a reszta Wrzesień i październik Wrocław, Bielsko-Biała, Gliwice, Piaseczno, Sosnowiec, Płock....

Jak was interesują terminy kiedy to piszcie mam rozpiske 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Gosiu super, że z Twoją dzidzią wszystko w porządku. A czas faktycznie leci tak szybko, aż nie dowierzam! Dopiero co się dowiedziałam o ciąży, a tu już za tydzień piąty miesiąc mi się zacznie masakra! 🙂 Ale to mnie akurat cieszy bo zaraz wiooosna!!! Nasza upragniona!!! 🤪 🤪 Potem lato działeczka, grille, jeziorko, morze, plaża, słońce, truskawki!!! 😁
a zaraz po tym co? nasze cudowne dzieciątka ujrzą świat!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19877 napisał(a):
Hej! Gosiu super, że z Twoją dzidzią wszystko w porządku. A czas faktycznie leci tak szybko, aż nie dowierzam! Dopiero co się dowiedziałam o ciąży, a tu już za tydzień piąty miesiąc mi się zacznie masakra! 🙂 Ale to mnie akurat cieszy bo zaraz wiooosna!!! Nasza upragniona!!! 🤪 🤪 Potem lato działeczka, grille, jeziorko, morze, plaża, słońce, truskawki!!! 😁
a zaraz po tym co? nasze cudowne dzieciątka ujrzą świat!!! 🤪


Oj tak... Zgadzam się z tobą w 100% 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Będzie fajowo 🙂 a Gosiu Ty będziesz wiedziała,a widzę że jesteś jeszcze, do łóżeczka 60x120 jaki rozmiar kołderki i poduszki jest potrzebny? Głównie to chodzi mi o komplet pościeli, który chcę zamówić na allegro i za bardzo nie wiem jaki rozm ma być bo to różnie piszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...